Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1), Fid:6, Did:0, useCase: 0

Nākamā lapa

Ziemas riepas internetā: četras priekšrocības, kuras novērtē internetveikalu cienītāji 10.10.2019 21:05

Mūsdienās praktiski jebkuru preci iespējams iegādāties gan “parastā” veikalā, gan internetā, un izņēmums nav arī dažādas autopreces, tostarp – riepas. Katram no iepirkšanās veidiem ir savas priekšrocības, taču šoreiz palūkosim, kāpēc ziemas riepas internetā kļūst arvien populārāks pirkums!

Vai B kategorijas tiesības ir labs ieguldījums? 5 iemesli, kāpēc ir vērts iemācīties vadīt auto! 29.08.2019 09:36


Iemācīties vadīt auto, iegūt B kategorijas tiesības un iegādāties pirmo auto, ir mērķi, kurus sev izvirza ļoti daudzi no mums! Protams, ne visiem auto vadīšanas apmācība nākas viegli, turklāt tā prasa ieguldīt arī zināmus finanšu līdzekļus. Taču gandarījums, brīvības sajūta un iespējas, ko dod autovadītāja apliecība, ir nenovērtējamas! Autoskola Einšteins ir apkopojusi 5 svarīgākos iemeslus, kāpēc ir vērts iegūt vadītāja apliecību un kāpēc automašīnas vadīšanas iemaņu apgūšanai nekad nav par vēlu!

Top jautājumi, ko uzdot ekspertam, iegādājoties lietotu automašīnu 28.07.2019 10:12

Kad pieņemts lēmums iegādāties lietotu auto, paša spēkiem atrast to īsto un vienīgo ne vienmēr ir viegls uzdevums. Lietotas automašīnas, kuras pārdod negodprātīgi tirgotāji, nereti ir ar dažādiem slēptiem defektiem, kurus nepieredzējis pircējs var nepamanīt. Tādi lozungi kā “lietoti auto no Eiropas” vai “mazlietoti auto no Vācijas” negarantē automašīnas ideālu stāvokli, tāpēc pirms pirkuma ir vērts pārbaudīt apgalvojumus. Taču, ko darīt, ja neesi eksperts? Tad labāk uzmeklēt kādu, kurš tāds ir un pirms pirkšanas kopā rast atbildes uz šajā rakstā minētajiem jautājumiem!

Ceļu policists: Braukšanu reibumā pilnībā izskaust nav iespējams 06.07.2019 12:10

Aizvadīto Līgo svētku statistika apliecināja – lai gan to cilvēku skaits, kuri sēžas pie stūres reibumā, samazinās, joprojām atrodas autovadītāji, kuri riskē ar savu un līdzcilvēku veselību un dzīvību. Svētku periodā policijas redzeslokā nonāca 70 autovadītāji, kuri pie stūres bija reibumā. Daļai no tiem alkohola saturs pārsniedza vienu promili. Braukšana alkoholisko dzērienu ietekmē nav tikai svētku perioda problēma, ceļu policisti ar to saskaras ik dienas, jo diennakts laikā tiek apturēti vidēji 10 iedzēruši braucēji. Ceļu policists, Biznesa augstskolas Turība students Verners Vangravs uzsver, kamēr autovadītāji uzskatīs, ka viņiem ir iespēja izbēgt no soda, savā izvēlētajā maršrutā nesastopot ceļu policiju, dzērājšoferi nekur nepazudīs. Problēmu pilnībā izskaust nav iespējams. Naudas soda palielināšana par pārkāpumiem situāciju būtiski neuzlaboja – tas liecina, ka vairāk jāstrādā pie preventīviem pasākumiem un izpratnes veidošanas, nevis sodu politikas.

Numeroloģija: numura zīme un tavas automašīnas raksturs 06.05.2019 11:33

Arī automašīnai ir savs raksturs, jeb citiem vārdiem sakot, enerģija, kuru tai piešķir cipari uz numura zīmes. Ja vēlaties uzzināt savas mašīnas raksturu, būs mazliet jāparēķina. Dariet to tā: sasummējiet visus uz mašīnas numura zīmes attēlotos ciparus. Ja rezultātā iznāk viencipara skaitlis, zem tā tad arī būs jāmeklē informācija par sava auto raksturu; savukārt, ja esat ieguvuši divciparu skaitli,- saskaitiet vēlreiz kopā šos divus ciparus, lai galarezultātā iznāktu viencipara skaitlis.

Cik izmaksā auto apdrošināšana? 23.04.2019 14:40

Ikvienam automašīnas īpašniekam der zināt, ka ar transportlīdzekļa iegādes brīdi izdevumi nebeidzas. Vecās izmaksas nomaina jaunas. Piemēram, maksājam par degvielu, mašīnas remontu, tehnisko apskati, nodokļiem, tehnisko apskati, riepu nomaiņu, kā arī apdrošināšanu. Nebūs melots, ja teiksim, ka, aplūkojot iepriekš minētās kategorijas, kopumā izdevumu ir diezgan daudz, un kopā tie veido salīdzinoši lielu summu. Nav pārsteigums, ka cilvēki labprāt šīs izmaksas samazinātu. Taču, vai ir iespējams maksāt mazāk par apdrošināšanu?

Kad jāmaina vasaras riepas – pēc kalendāra vai laikapstākļiem? 29.03.2019 13:53


Ziemu pamazām nomainot pavasarim, autobraucēju vidū atkal aktualizējas piemērotu riepu izvēles jautājums. Lai arī no marta ir atļauta vasaras riepu uzstādīšana, daudziem, redzot vietām nenokusušo ledu un sniegu, rodas jautājums vai tas ir drošs solis? Šajā rakstā uzzināsi, kad ir piemērotākais laiks, kad ziemas riepu komplektu nomainīt pret vasaras!

Īsumā par riepu montāžu 11.03.2019 18:31

Dažkārt, no malas skatoties, riepu montāža šķiet tāds viegls darbiņš. Taču patiesībā riepu montāža ir daudzu darbu kopums, kuriem vajadzīga gan precizitāte, gan kvalitāte, gan zināšanas, gan pieredze visaugstākajā līmenī. Un to simtprocentīgi garantē MMK riepu serviss, kurā strādā patiešām augstas raudzes meistari, no kuriem ne vienam vien ir vairāk nekā desmit gadu darba stāžs.

Lietoti auto – kā tos izdevīgāk pārdot? 28.02.2019 16:44


Ja automašīna nav ģimenes relikvija, kura nododama no paaudzes paaudzē, katra lietotas mašīnas īpašnieka dzīve pienāk brīdis, kad lietotais auto ir jāmaina vai jāpārdod. Atkarībā no tā vai svarīgāk ir to pārdot par lielāku summu vai īsākā laikā, ir vairākas opcijas kā lietoti auto var nonākt nākamā īpašnieka rokās. Šajā rakstā aplūkosim dažādas opcijas lietotas mašīnas veiksmīgai pārdošanai vai maiņai!

Kad jāmaina ziemas riepas uz vasaras riepām? 20.02.2019 09:52

Vasaras riepas - atļautas no 1. marta! Latvijā no 1. marta līdz 1. decembrim automobiļu, kuru pilna masa nepārsniedz 3,5 tonnas, kā arī to piekabju riteņiem jābūt aprīkotiem ar vasaras, universālām vai neradžotām ziemas riepām. Savukārt riepas ar radzēm drīkst izmantot līdz 1. maijam.

7 vērtīgi padomi senioriem gājējiem drošākai dalībai ceļu satiksmē 25.01.2019 00:16

Lai ikdienā parūpētos par savu drošību uz ceļa, reizēm pietiek ar pavisam elementāru drošības pasākumu ievērošanu, par ko steigā mēdzam piemirst. Lūk, septiņi vērtīgi Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) un Valsts policijas padomi* senioriem, kas noderēs ikvienam gājējam.

Lietoti auto – 9 lietas, kuras jāpārbauda pirms iegādāšanās 07.01.2019 20:50


Ņemot vērā jauno automašīnu augstās cenas un to vērtības krišanos uzreiz pēc to iegādes, daudzi autovadītāji izvēlas savu pirmo vai kārtējo transportlīdzekli meklēt lietoto auto tirgū. Lai arī naudas ieguldījums lietotā automašīnā var šķist saprātīgākais lēmums, pircējiem ir jābūt gudriem savā izvēlē un jāievēro zināma piesardzība, lai izdevīgais pirkums nepārvērstos nopietnā finansiālā kļūdā.

Kā iekrāt naudu jaunai automašīnai? 22.12.2018 10:40

Automašīna mūsdienās daudziem cilvēkiem ir nevis luksusa prece, bet gan nepieciešamība, bez kuras ikdienā būtu grūti iztikt. Ražotāji katru gadu nāk klajā ar jauniem un vēl modernākiem modeļiem, tādēļ pircējiem par piedāvājuma daudzveidību nav jāuztraucas. Tā kā mašīna ir apjomīgs ieguldījums, un reti kuram uzreiz pieejama vajadzīgā naudas summa, tās iegūšanai ir vairākas iespējas. Šajā rakstā apskatīsim, vai un kā iespējams iekrāt naudu jaunam auto.

Pašmāju zīmols Lumini Nights izstrādājuši modernu velosipēda aksesuāru diennakts tumšajam laikam 13.11.2018 18:14

Gada tumšajam periodam iestājoties, pašmāju jaunuzņēmums Lumini Nights ir nācis klajā ar stilīgu un funkcionālu produktu – tumsā spīdošu lentu velosipēdam, kas to izgaismo vakara un nakts stundās. Inovatīvā lenta ir paredzēta līmēšanai uz velosipēda diska, tādējādi apvienojot oriģinālu un košu dizainu, kā arī rūpējoties par riteņbraucēju drošību pilsētā un ārpus tās. Jaunais produkts ir piemērots praktiski jebkuram velosipēdam un ir viens no Lumini Nights drošas pārvietošanās projekta pirmajiem soļiem, ko plānots realizēt ilgtermiņā ar mērķi apvienot līdzīgi domājošus zaļā un aktīvā dzīvesveida entuziastus Latvijā un citviet pasaulē.

Ko par vīrieti stāsta automašīnas vadīšanas veids 22.08.2018 19:02

Dažādi cilvēki, veicot it kā vienu un to pašu darbību, rīkojas pavisam atšķirīgi. Tas attiecas arī uz automašīnas vadīšanu. Interesanti, ka pēc tā pat varot noteikt, kādas ir šī autovadītāja rakstura iezīmes.

Auto iegāde sadarbībā ar ONEfinance 28.07.2018 12:45

Automašīnas iegāde ir nopietns lēmums jebkurā vecumā. Ne tikai tādēļ, ka rūpīgi un pārdomāti jāmeklē piemērots auto par tirgus cenai atbilstošu samaksu, bet arī jāņem vērā, vai varat atļauties to, ko vēlaties pirkt. Mēdz būt situācijas dzīvē, kad jūtat, ka vecā automašīna, ar kuru līdz šim ikdienā pārvietojaties, ir savu laiku nokalpojusi un prasa ieguldīt līdzekļus remontā, bet jaunu nevarat šobrīd atļauties, jo nav pietiekami daudz naudas iekrāts. Varbūt Jūsu ģimene ir kļuvusi lielāka, un tādēļ nepieciešams iegādāties lielāku auto, kas būtu piemērotāks braucieniem kopā ar bērniem.

10 priekšrocības pērkot auto daļas internetā 28.07.2018 12:04

Brīdī, kad nepieciešams veikt automašīnas remontu vai nomainīt savu laiku nokalpojušās detaļas, ir divas iespējas — doties uz rezerves daļu veikalu vai arī ērti apsēsties un atvērt ierīcē interneta pārlūkprogrammu, lai iepirktos auto rezerves daļu interneta veikalā. Šobrīd otrais variants kļūst arvien populārāks, pircēji arvien vairāk uzticas tirdzniecībai internetā un arī novērtē priekšrocības, ko tā sniedz.

5 padomi autovadītājiem Dziesmu un deju svētku laikā 02.07.2018 12:21

Būtiski satiksmes ierobežojumi, teju divas reizes vairāk autobusu par pilsētā jau kursējošo trolejbusu un sabiedriskā transporta autobusu skaitu, kā arī ap pus miljons svētku apmeklētāju sagaida Rīgu nedēļas garumā. Lai svētki izdotos arī galvaspilsētas ielās, Dziesmu un deju svētku ilggadējais atbalstītājs Circle K aicina autovadītājus koncentrēties uz ceļā notiekošo, palīdzēt svētku autobusu šoferiem, sekot līdzi satiksmes ierobežojumiem, braukt ārpus sastrēgumstundu laika un pārvietoties ar alternatīviem transportlīdzekļiem.

Autoklubs LAMB: Bērnu autosēdeklīšu problēma jārisina valstiskā līmenī (+VIDEO) 12.06.2018 17:10

Noslēdzot sociāli izglītojošo kampaņu “150&12 Mazulis drošībā!”, tās organizatori atzīst, ka bērnu autosēdeklīšu lietošanas problēma izrādījusies pārsteidzoši daudzslāņaina un pat dramatiska. Tādēļ Autoklubs LAMB aicina šai problēmai pievērst pastiprinātu uzmanību arī valstiskā līmenī un iesaistītās puses sēsties pie saruna galda, lai domātu par sistemātiskiem risinājumiem.

Kustības brīvība jebkurā vietā un laikā 25.05.2018 09:37

Pavasaris un vasara ir tas laiks, kad saproti, ka ir pietiekoši ilgi sēdēts mājās – laiks doties ārā, redzēt jaunas vietas vai arī apmeklēt senus draugus vai radus. Mūsdienās arvien populārāks transporta veids pilsētās ir velosipēds, taču brīvdienas ir tas brīdis, kad gribas doties izbaudīt dabas krūti un visērtāk to izdarīt ir tieši braucot ar mašīnu. Mašīna sniedz kustības brīvību un iespējas nokļūt jebkurā vietā jebkurā laikā.

Katrai horoskopa zīmei piemērotākā auto marka 17.05.2018 14:40

Uzzini, kurš auto ir pemērots tieši tev.

Kā zināms, katrs no mums ir neatkārtojama personība un katram patīk kaut kas cits. Tas attiecas arī uz automašīnām un to krāsām. Bet vai jūs zināt, kāda tieši automašīna jums būtu vispiemērotākā? No tā, cik pareizi izvēlēsieties savu auto, būs atkarīga jūsu veiksme uz ceļa un drošība. Tavs īstais auto nekad tevi nepievils! Tāpēc pirms izvēleties automašīnu', iepazīsti savu īsto!

Auto iegāde: Kā gudri kaulēties par cenu? 03.05.2018 15:40

Auto iegāde var sagādāt īstas galvassāpes, īpaši tad, ja esam atraduši mūsu vēlmēm atbilstošu automašīnu, bet tās cena ir nedaudz par augstu mūsu iespējām. Ko darīt šādā situācijā? Bez šaubām, sākt kaulēties. Bet daudziem kaulēšanās šķiet komiska, savukārt citiem ir kauns to darīt – kauns otram cilvēkam jautāt, lai samazina cenu, jo tā neatbilst mūsu iespējām. Un tādos gadījumos visbiežāk šie cilvēki izmanto citu iespēju.

Lielākie lietoto auto plači Rīgā un tās apkārtnē 26.04.2018 14:22

Ja līdzekļi atļauj, jauns auto, protams, ir visdrošākā izvēle, tomēr ne katram finansiālās iespējas ļauj iegādāties automašīnu ar 0 km nobraukumu, tāpēc daudzi izvēlas mazlietotu vai lietotu spēkratu. Lietotu automašīnu meklēt un iegādāties var vairākās vietās un veidos. Ierastākie ir vai nu meklējot privātos sludinājumus vai dodoties uz kādu no auto plačiem. Šajā rakstā aplūkosim pēdējo variantu - lietotu auto tirdzniecība Rīgā un tās apkārtnē, populārākie auto plači un padomi, pēc kuriem vadīties meklējot sev piemērotu lietotu automašīnu.

Uzmanību – tautas metodes cīņā ar miegainību nepalīdz! 23.03.2018 22:27

Sabiedrībā valda nepareizs un aplams stereotips, ka miegainību var mazināt ar dažādām tautas metodēm. Tomēr miega speciālisti atzīst, ka tās darbojas tikai īslaicīgi, turklāt ilgtermiņā apdraud kā veselību, tā arī dzīvību.

Kā iegādāties lētas OCTAs un to vēlāk nenožēlot 20.03.2018 10:47

Jebkurš auto īpašnieks rēķinās ar to, ka neizbēgumus izdevumus automašīnas uzturēšanas procesā radīs obligātā civiltiesiskā apdrošināšana, tāpēc ik pa brīdim ikviens no tiem meklē, kur iegādāties lētas OCTAs. Draugi un paziņas iesaka vienu, reklāmas stāsta ko citu, un rezultātā Tu nokļūsti sarežģītas informācijas gūzmā, kas drīzāk sagādā galvassāpēs, nevis atrisina situāciju. Tāpēc šeit ir apkopota informācija par galvenajiem aspektiem, kas ietekmē OCTAs cenu un kvalitāti. Lasi tālāk un uzzini vairāk par to, kas Tev ir jāņem vērā, pirms izvēlies konkrētas OCTA polises.

Divās nedēļās savākts jau 3000 balsu par CSDD ierosināto WAZE atgādinājumu “Laiks atpūtai!” 16.03.2018 10:44

Divu nedēļu laikā par Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) ierosinājumu navigācijas lietotnē “Waze” ieviest brīdinājumu “Laiks atpūtai!” saņemts trīs tūkst. balsu. Balsojums joprojām turpinās, tāpēc ikviens tiek aicināts iesaistīties, lai ierosinājums tiktu īstenots.

Kā uzlabot miegu: CSDD ar īpašu aparatūru slavenībām veic miegainības mērījumus 15.03.2018 10:39

Lai pievērstu uzmanību neizgulēšanās problēmai, Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) sadarbībā ar Rīgas Stradiņa universitāti (RSU) desmit dienu garumā veica miegainības mērījuma eksperimentu, kurā piedalījās piecas sabiedrībā zināmas personas.

Aicina samazināt slodzi darba vidē 14.03.2018 11:08

Valsts darba inspekcija pievienojas ceļu satiksmes drošības kampaņai “Apstājies, pirms atslēdzies!” un aicina samazināt slodzi darba vidē, kas var radīt pārmērīgu nogurumu.

Sociālā psiholoģe, autovadītāju uzvedības pētniece: Lai braukšanas prasmes uzlabotu, ir jābrauc regulāri! 07.03.2018 16:37

Lielākai daļai iedzīvotāju kā galvenais pārvietošanās līdzeklis ir automašīna, kas maršruta izvēlē sniedz neierobežotu brīvības sajūtu, kā arī komfortu. Kā liecina Drošas Braukšanas skolas (DBS) Autoskolas un Circle K veiktā aptauja*, ne visi šoferi jūtas pārliecināti pār savām braukšanas prasmēm. Iemesli ir dažādi, bet visus vieno kopīga īpašība, kas izpaužas kā bailes. Sociālā psiholoģe, autovadītāju uzvedības pētniece Inese Muzikante apskata biežākos iemeslus, kādēļ nedrošība vadīt automašīnu bieži vien ņem virsroku, un sniedz padomus, kā to pārvarēt.

CSDD veic eksperimentālu kinoseansu un izaicina: “Kurš stiprāks – tu vai nogurums?” 06.03.2018 12:26

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) veikusi Latvijā unikālu sociālo eksperimentu, ar slēpto kameru fiksējot kinomīļu reakcijas eksperimentāla seansa laikā. Aicinot ikvienu aizdomāties un pārbaudīt savas prasmes, radīts arī virtuāls testa brauciens “Kurš stiprāks – tu vai nogurums?”

Esi gatavs - 6 padomi, kā salā iedarbināt automobili 22.02.2018 21:08

Autovadītājiem ziema sākas nevis tad, kad noplēsta kalendāra lapiņa ar ierakstu 30. novembris, bet gan tad, kad no rīta rodas problēmas, „modinot” automobiļa dzinēju. Mitrums un pat neliels sals skaidri atklāj visas auto elektrosistēmas problēmas, sagādājot autovadītājiem neērtības. Auto detaļu vairumtirdzniecības uzņēmuma „AD Baltic“ speciālisti dalās padomos - kā vieglāk iedarbināt automobili gada aukstajā laikā un izvairīties no citām problēmām.

CSDD piesaka cīņu nogurumam – “Apstājies, pirms atslēdzies!” 21.02.2018 18:00

Lai pievērstu visas sabiedrības uzmanību neapzinātam riskam ceļu satiksmē, CSDD pirmo reizi Latvijā uzsāk kampaņu pret nogurumu pie auto stūres “Apstājies, pirms atslēdzies!”.

Valentīni un Valentīnas visbiežāk izvēlas apdrošināt savu auto un īpašumu 14.02.2018 17:08

Visbiežāk Valentīni un Valentīnas izvēlas apdrošināt savu īpašumu un automašīnas, par ko tiek pieteikts arī lielākais atlīdzību skaits, liecina apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa) dati. Kopumā pēdējo trīs gadu laikā abiem vārdu īpašniekiem BALTA atlīdzībās izmaksājusi vairāk nekā 210 tūkstošus eiro.

Automašīnas “asinis” jeb kas jāzina par tehniskajiem šķidrumiem 13.02.2018 09:28

Nav noslēpums, ka auto prasa ne vien ikdienišķu devu degvielas, bet arī ik pa laikam - īpašāku aprūpi. Ko un cik bieži uzpildīt savā transportlīdzeklī, kā to pareizāk izdarīt un kas notiek tad, ja tiek ignorēta tehnisko šķidrumu nomaiņa? Lūk, daži ieteikumi, kā ikdienā parūpēties par savu dzelzs rumaku, lai tas kalpotu nevainojami!

7 padomi, kā no rītiem iedarbināt automašīnu 05.02.2018 12:39

Janvāris ir pagājis ar nepastāvīgiem laikapstākļiem. Šobrīd meteorologi ziņo, ka gaisa temperatūra tuvākajās naktīs var noslīdēt līdz pat mīnus 11 grādiem. Šajā ziemas sezonā tas ir kārtējais nopietnais aukstums, un šādas laika apstākļu izmaiņas visbiežāk sagādā nepatīkamus brīžus autovadītājiem. Sals ir īsts pārbaudījums automašīnām, kuras nav pienācīgi sagatavotas ziemas sezonai. Gjensidige Latvija vērš uzmanību, ka, sākoties salam, trīs reizes palielinās automašīnu skaits, kuras aukstuma dēļ nav iespējams iedarbināt. Eksperti arī atgādina, ka vilkšanas troses automašīnu īpašniekiem, kuru automašīnas jaunākas par 10 gadiem, vajadzētu aizmirst.

Praktiski padomi, kā droši braukt ziemas sezonā 30.01.2018 14:39

Ziemas nepastāvīgie laikapstākļi sagādā galvassāpes kā pieredzējušiem, tā arī mazāk pieredzējušiem autovadītājiem. Kā droši braukt ziemas sezonā? Tas, cik veiksmīgi izdosies tikt galā ar sarežģītām situācijām uz ceļa, atkarīgs gan no braucēja prasmes, gan arī no automašīnas tehniskā stāvokļa. Drošas Braukšanas Skolas (DBS) Autoskola sagatavojusi praktiskus padomus, kas atvieglos spēkrata manevrēšanu apgrūtinošos laika apstākļos.

Pieci padomi, kā atsvaidzināt savas braukšanas iemaņas 12.01.2018 08:38

Svarīga dzīves vēlme ir autovadītāja apliecības iegūšana. Lielākā daļa iedzīvotāju to nokārto, sasniedzot 18 gadu vecumu, tomēr ne visi pēc apliecības saņemšanas iegūtās zināšanas turpina nostiprināt. Drošas braukšanas skolas (DBS) Autoskola un Circle K aicina iepazīties ar pieciem padomiem, kas palīdzēs saprast tālākos soļus, lai no jauna nostiprinātu savas braukšanas iemaņas kopējā satiksmē un atgūtu psiholoģisku pārliecību par savām spējām.

Mazāk nekā puse no pasažieriem autobusos lieto drošības jostu 28.12.2017 21:57

Tā liecina starptautiskā pasažieru pārvadātāja Lux Express veiktā pasažieru aptauja, kas tika organizēta drošības kampaņas “Piesprādzē rītdienu!” laikā. Kampaņa risinājās visās Baltijas valstīs, un tās laikā jau otro gadu pēc kārtas sabiedrība tika mudināta pievērst uzmanību drošības jostu lietošanai ne tikai automašīnās, bet arī autobusos.

Aptauja: Autovadītājus biedē intensīva pilsētas satiksme un apgrūtinoši laikapstākļi 16.11.2017 16:10

Ikdienā ar automašīnām pārvietojas neskaitāmi daudz autovadītāju, kuru braukšanas iemaņas ir stipri atšķirīgā līmenī. Daļa no tiem ir tādi, kuri ir nokārtojuši autovadītāja apliecību, taču regulāri ceļu satiksmē nepiedalās. Circle K un Drošas Braukšanas skolas (DBS) Autoskola vērsās pie šiem autovadītājiem, lai izprastu biežākos iemeslus, kādēļ, kaut noiets garš ceļš autovadītāja apliecības iegūšanai, vēlāk iegūtās braukšanas iemaņas netiek praktizētas.

Atklāj drošības kampaņu “Piesprādzē rītdienu!” 14.11.2017 16:09

Starptautiskā pasažieru pārvadātāja “Lux Express” veiktās aptaujas dati atklāj, ka, neraugoties uz to, ka 74% aptaujāto drošības jostu izmanto, braucot automašīnā, vairāk nekā puse jeb 51% šo drošības līdzekli ignorē, pārvietojoties ar autobusu. Salīdzinot ar kaimiņvalstīm, visvairāk pasažieru drošības jostu lieto Igaunijā – 53%, vismazāk Lietuvā – 37%.

Nākamā lapa