Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1), Fid:6, Did:0, useCase: 0

Lietoti auto – kā tos izdevīgāk pārdot?

Redakcija
Redakcija

Lietoti auto – kā tos izdevīgāk pārdot?
Foto: Shutterstock.com


Ja automašīna nav ģimenes relikvija, kura nododama no paaudzes paaudzē, katra lietotas mašīnas īpašnieka dzīve pienāk brīdis, kad lietotais auto ir jāmaina vai jāpārdod. Atkarībā no tā vai svarīgāk ir to pārdot par lielāku summu vai īsākā laikā, ir vairākas opcijas kā lietoti auto var nonākt nākamā īpašnieka rokās. Šajā rakstā aplūkosim dažādas opcijas lietotas mašīnas veiksmīgai pārdošanai vai maiņai!

Kur un kā pārdot savu auto?

Brīdī, kad vēlies atrast savam spēkratam jaunu īpašnieku ir jāsaprot vairākas lietas. Vai auto jāpārdod steidzami? Vai Tev nepieciešama nauda vai cits auto? Vai Tava automašīna ir reta vai diezgan bieži sastopama uz Latvijas ceļiem? Atbildot uz šiem jautājumiem būs skaidrāks, kurš no tālāk minētajiem auto pārdošanas veidiem būs piemērotākais.

1. Lietotas automašīnas kā daļēja iemaksa
Ja lietotas automašīnas pārdošanas mērķis ir naudas līdzekļu iegūšana jauna spēkrata iegādei, tad ātrākais veids ir tās pārdošana auto tirgotājam kā daļēja iemaksa. Šis piedāvājums ir izdevīgs, ja Tavs mērķis ir tūlītēja vecā auto maiņa pret citu, jo ietaupa laiku – vienkārši ierodies pie tirgotāja, izvēlies savu jauno automašīnu un uzzini kādu atlaidi saņemsi apmaiņā pret savu veco auto.

2. Pārdošana privātpersonai
Viens no izplatītākajiem veidiem, kā lietoti auto pie mums atrod sev jaunas mājas ir caur privātpersonu sludinājumiem. Cilvēki ir iecienījuši šo pārdošanas veidu viena iemesla dēļ – šādi parasti ir iespējams par savu auto saņem vairāk naudas. Viens no lielākajiem mīnusiem gan ir tas, ka reāla pircēja atrašana var prasīt daudz laika, kas nozīmē, ka, gaidot telefona zvanu, Tavs nākamais noskatītais auto jau var tikt kādam citam. Tāpat laiku nāksies iztērēt arī citās lietās – bilžu uzņemšanā, sludinājuma izveidošanā, telefonzvanu un e-pastu atbildēšanā. Arī tikšanās ar pircējiem un testa braucieni būs laikietilpīgi un bieži beigsies ar nerezultatīvu pirkumu.

Foto: Shutterstock.com

3. Auto uzpirkšanas kompānijas
Lietotu auto tirdzniecība pat tik salīdzinoši mazā tirgū kā Latvijā notiek pietiekami lielos apjomos un lietotu automašīnu piedāvājums ir samērā liels. Šādos apstākļos, ja Tavs auto nav super pieprasīts, var nākties diezgan ilgi gaidīt, lai atrastu pircēju, kuram savu auto pārdot par pieņemamu cenu. Šādos gadījumos laba alternatīva ir profesionālas auto uzpirkšanas kompānijas, kuru pie mums netrūkst. Lietoti auto un to uzpirkšana ir šo kompāniju specialitāte un tie ir mazāk izvēlīgi, kā, teiksim, privātpersonas. Vienīgais mīnuss ir tas, ka par par pārdošanas ātrumu nāksies maksāt ar zemāku pārdošanas cenu, tāpēc uzzini sava auto pirkšanas cenu pie vairākiem uzpircējiem – šādi iegūsi maksimāli vairāk naudas par savu veco auto.

Šeit gan der veikt nelielu pirmspārdošanas tirgus izpēti, lai uzzinātu aptuveno sava auto vērtību attiecība pret līdzvērtīgiem spēkratiem lietotu auto tirgū. Šādi Tu sevi pasargāsi no apkrāpšanas, jo negodprātīgas uzpirkšanas kompānijas mēdz piedāvāt neadekvāti zemas cenas par automašīnām, ar velmi nopelnīt vairāk!

Automašīnas sagatavošana pārdošanai

Lietoti auto praktiski nekad nebūs ideālā stāvoklī, tomēr tie var būt labākajā iespējamā stāvoklī. Lai arī kāds būtu mērķis – automašīnas maiņa daļējai iemaksai vai tās pārdošana par naudu, Tev būs iespēja saņemt vairāk naudas, ja auto izskatīsies labi un nepieciešamā dokumentācija būs sakārtota. Lietoti auto, kuri ir savesti kārtībā pirms to piedāvāšanas privātpersonai vai tirgotājam, palīdzēs to pārdot ātrāk un par labāko cenu.

Lietoti auto, kuri ir sakopti ne tikai izskatīsies labāk, bet arī nodos iespaidu potenciālajam pircējam, ka par automašīnu esi rūpējies un uzturējis to labā kārtībā. Daži padomi kā sagatavot savu auto pārdošanai:

● Nomazgā un iztīri savu auto!
Nomazgā sava auto virsbūvi, logus un diskus izmantojos speciālu auto šampūnu. Ja vēlies, vari to pēc tam arī ievaskot, kas palīdzēs automašīnai ilgāk saglabāt mirdzumu.
Auto salons ir vieta, kur jaunais īpašnieks pavadīs visvairāk laika, tāpēc tā maksimāli labs izskats un stāvoklis var nopietni ietekmēt pircēja lēmu auto apskates laikā. Iztīri auto salonu no gružiem un izsūc putekļus un drupačas izmantojot putekļu sūcēju! Ja salons ir pleķains, apsver auto aizgādāšanu pie auto salonu tīrītāja – tas nebūs bezmaksas pakalpojums, taču ļoti iespējams, ka naudu ar uzviju atpelnīsi pārdošanas brīdī.

Foto: Shutterstock.com

● Motortelpa
Lai motortelpa būtu pievilcīgāka, vari to noskalot no liekiem gružiem un dubļiem, taču vajadzētu izvairīties no rūpīgas tīrīšanas ar tvaiku. Lietoti auto ar mirdzošām motortelpām var raisīt aizdomās pircējos, jo nereti tas tiek darīts, lai slēptu defektus, piemēram, eļļas noplūdes. Tāpat pastāv risks sabojāt elektrokomponentes, ja neesi zinošs tehniskajās niansēs. Laba ideja ir pirms auto atrādīšanas pārliecināties, ka tehnisko šķidrumu (eļļas, logu un dzesēšanas) līmenis atbilst normai un nepieciešamības gadījumā tos papildināt!

● Nelieli virsbūves remontdarbi
Nelielas virsbūves buktes un švīkas ir vērts pielabot jauniem auto, taču lietoti auto ar garantiju būs vismaz ar kādu no tām un arī pircējs par to nebūs šokēts. Turklāt, profesionāli virsbūves darbi nav lēts prieks un ir maz ticams, ka ieguldīto naudu pirkšanas brīdī atgūsi! Par nelielām virsbūvēs nepilnībām vismazāk vajadzētu uztraukties, ja savu auto grasies pārdot kādā salonā, jo lielai daļai no tiem ir pašiem savas remontdarbnīcas šo defektu novēršanai.

● Dokumentācija
Pirms pārdošanas noteikti jāapkopo visa informācija par lietotas automašīnas vēsturi un servisu apmeklējumiem. Ja Tev ir saglabājušies čeki par nesen veiktajiem remontdarbiem, noteikti tos uzrādi – tas pieradīs, ka auto ir ticis aprūpēts un šīs detaļas jaunajam pircējam visticamāk kādu laiku nebūs jāmaina par saviem līdzekļiem.

Foto: Shutterstock.com

Kā uzrakstīt labu sludinājumu?

Tas kā Tu uzrakstīsi sludinājumu, vari tieši atsaukties uz to cik lielu interesi tas raisīs potenciālajos automašīnas pircējos. Auto sludinājuma rakstīšana ir viena no tam lietām, kura izskatās vienkārša un tāda tā patiesībā arī ir, ja tiek ievēroti pāris likumi un nosacījumi. Zemāk uzskaitīta informācija, kurai vajadzētu būt norādītai katrā labi izveidotā sludinājumā:

● automašīnas ražošanas gads;
● odometra rādījums jeb nobraukums (šeit ieteicams uzrādīt maksimāli precīzu skaitli);
● krāsa;
● automašīnas servisa vēstures pieejamība;
● iepriekšējo īpašnieku skaits (ja tas konkrētās mašīnas vecuma gadījumā ir neliels);
● automašīnas aprīkojuma un ekstru saraksts;
● cena;
● kontaktinformācija.

Nerakstīts likums ir tāds, ka sludinājuma aprakstam nevajadzētu būt pārāk garam. Lietoti auto sludinājumu serveros ir lielā skaitā un ir grūti noturēt lasītāja uzmanību uz vienu no tiem. Konkrētums un lakonisms ir atslēga laba auto sludinājuma izveidē.

Citi veidi kā pārdot savu auto

Daži specializētie tirgotāji, tādi kā, piemēram, BRC Autocentrs piedāvā tā saucamo komisijas pakalpojumu. Šis pakalpojums atšķiras ar to, tas būtībā ir starpniecības pakalpojums, kurā lietoti auto netiek nopirkti, bet uzņēmums, kuram ir liela klientu un tehniskā nodrošinājuma bāze palīdz atrast pircēju Tavam auto. Komisijas pakalpojums tāpat nodrošina apsargātu stāvvietu placī, automašīnas mazgāšanu un tīrīšanu. Papildus šiem pakalpojumiem, BRC Autocentrs var piedāvāt Tavu auto potenciālajam klientam iegādāties līzingā, kas var paātrināt pārdošanas procesu. Apmeklē uzņēmuma mājaslapu lv.brcauto.eu un uzzini, kā BRC Autocentrs Tev var palīdzēt pārdot savu veco automašīnu jau šodien!