epadomi/Tava virtuve/Epadomi TV/Arhīvs/Reklāma

Nākamā lapa

Apbalvojums “Laiks Ziedonim 2018” cildinās radošo profesiju pārstāvjus 19.04.2018 16:08

3. maijā, Imanta Ziedoņa 85. dzimšanas dienā, kad Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” notiks apbalvojuma “Laiks Ziedonim” piektā cildināšanas ceremonija, novadpētniecības nominācijā „Kedas” tiks cildināts kāds no sešiem nominantiem radošajās profesijās: biedrība “Vēsturisko rekonstrukciju studija “Rokoko”, Ciblas folkloras kopa „Ilža”, nodibinājums "Mūzikas un mākslas atbalsta fonds", māksliniece Zanda Puče, biedrība "Skaņumāja" un arhitekte Jana Jākobsone.

4. maijā Rīgā būs vērienīgs pasākums “Brīvības ielas stāsti” 18.04.2018 23:20

Latvijas valsts jubilejas gada 4. maija svinībās Rīgā paredzēta plaša svētku programma, kur iedzīvotājus un pilsētas viesus aicina apmeklēt svētku koncertus, Latvijas filmu maratonu, teātra izrādes, izstādes, kā arī vienu no vērienīgākajiem svinību pasākumiem “Brīvības ielas stāsti”.

Radošās darbības nedēļa radi!2018 šogad akcentēs Latvijas reģionu potenciālu 18.04.2018 15:40

Šonedēļ Latvijā jau astoto gadu pēc kārtas aizsāksies Radošās darbības nedēļa radi!, kuras mērķis ir rosināt izpratni un interesi par radošo un kultūras nozaru attīstību un mijiedarbību, aktīvi iesaistot Latvijas iedzīvotājus dažādos kopā radīšanas, domāšanas un darīšanas pasākumos. Par godu valsts simtgadei radi!2018 programma plānota vēl interaktīvāka un fokusētāka, jo atšķirībā no iepriekšējiem gadiem par tās centrālo notikumu norises vietu izvēlēti dažādu Latvijas reģionu centri.

Uz projektu „Manas brīvdienas 2018” ielūdz aktrise Dārta Daneviča un draugi 18.04.2018 08:03

Šogad, Latvijas simtgades vasarā, jaunatni priecēs projekts „Manas Brīvdienas 2018”, kas no 9. līdz 15.jūlijam norisināsies Engurē un uz kuru ielūdz Dailes teātra aktrise Dārta Daneviča un viņas draugi. Pieteikties projektam var līdz 1.jūlijam, aizpildot pieteikuma anketu projekta mājaslapā ŠEIT

Paziņoti Latvijas Arhitektūras gada balvas 2018 nominanti 15.04.2018 10:02

11. aprīlī preses konferencē tika paziņoti atlases žūrijas izraudzītie nacionālas nozīmes apbalvojuma Latvijas Arhitektūras gada balvas 2018 nominanti. Šogad par valsts augstāko apbalvojumu arhitektūrā turpinās sacensties 9 darbi. Nākamajā posmā darbu vērtēšana tiks nodota fināla žūrijas rokās, kura izraudzīs galveno balvu ieguvējus. Labākie Latvijas Arhitektūras gada balvas 2018 darbi tiks paziņoti 18. maijā svinīgā apbalvošanas ceremonijā K.K. fon Stricka villas dārzā.

Deviņi „Baltie zvirbuļi” atrod savus saimniekus 12.04.2018 14:57

Trešdien, 11. aprīlī, deviņi Rīgas kultūras jomas pārstāvji saņēma balvu “Baltais zvirbulis”, ko ik gadu pasniedz Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, lai izteiktu atzinību un apbalvotu Rīgas pašvaldības kultūras darbiniekus un sadarbības partnerus par kvalitatīva kultūras procesa nodrošināšanu Rīgā.

Kultūras ministrija godinās izcilākos kultūrizglītības iestāžu audzēkņus 12.04.2018 13:44

26.aprīlī plkst.12.00 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā tiks apbalvoti kultūrizglītības nozares talantīgākie audzēkņi, viņu skolotāji un koncertmeistari. Apbalvojumu piešķir par nozīmīgiem sasniegumiem starptautiskos konkursos, izstādes un skatēs mākslu nozarēs.

Rīgā pasniegs Gada balvas kultūrā „Baltais zvirbulis” 09.04.2018 21:47

Trešdien, 11. aprīlī plkst. 16.00 VEF Kultūras pilī (Ropažu iela 2) pasniegs Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Gada balvas kultūrā „Baltais zvirbulis”. Tās piešķir, lai izteiktu atzinību un apbalvotu Rīgas pašvaldības kultūras darbiniekus un sadarbības partnerus par kvalitatīva kultūras procesa nodrošināšanu Rīgā. Balvas pasniegs Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta direktors Guntis Helmanis.

Lelde Lietaviete un Aivis Ceriņš atklāti par profesijas aizkulisēm 09.04.2018 08:40

Uzņēmīgais un enerģiskais televīzijas pāris Lelde Lietaviete un Aivis Ceriņš, kuri uzkrājuši pieredzi dažādos TV projektos, atzīst, ka ceļu uz panākumiem nodrošina tas, ka viņi neapstājas pie pirmās neizdošanās un vienmēr patur prātā plānu B.

Straujiem soļiem tuvojas veselīga dzīvesveida festivāls HELSUS 04.04.2018 10:07

Pavisam drīz, 19. maijā, jau ceturto gadu norisināsies veselības un garīgā dzīvesveida festivāls “HELSUS 2018”. Par norises vietu izvēlēta Jelgavas pilsēta, kas kļuvusi par festivāla mājvietu un šajā pavasarī risināsies Uzvaras parka teritorijā. Šogad tēma veltīta valsts jubilejai “Saime simtgades ceļos”. Festivāla laikā norisināsies diskusijas par saimes labklājību un tās lielo spēku. Kā viesi tiks pieaicināti eksperti un speciālisti, kuri savu ikdienu pavada darbojoties veselības, izglītības un garīgās attīstības sfērās.

Porcelāna apgleznošanas darbnīca Lieldienās Rīgas Porcelāna muzejā 1. un 2. aprīlī 26.03.2018 22:41

Radošās darbnīcas ir Rīgas Porcelāna muzeja viens no darbības virzieniem, ko muzejā piedāvā paralēli ekspozīcijas apskatei, izstādēm un ekskursijām. Katru mēnesi apmeklētājiem izglītojošas programmas ietvaros iespējams iepazīties ar dažādiem porcelāna dekorēšanas veidiem, apstrādes tehnikām un instrumentiem.

Rīgas mobilās kultūrtelpas “Stropi” saņem balvu kā labākais nestandarta pasākums – tās darbosies arī šovasar 23.03.2018 11:18

Rīgas mobilās kultūrtelpas “Stropi” saņem Latvijas Pasākumu producentu asociācijas gada balvu kategorijā “Labākais nestandarta pasākums”. Asociācijas rīkotā “Pasākumu gada balva” izceļ un godina inovatīvas idejas, augstvērtīgu un kvalitatīvu pasākumu organizēšanu, kā arī radošus un izcilus tehniskos risinājumus. Radošās telpas “Stropi” Rīgā darbosies arī šajā vasarā.

Šovakar Tautas frontes muzejā sarīkojums “Pret komunistiem vai ar komunistiem?” 22.03.2018 10:17

Latvijas Nacionālā vēstures muzeja Tautas frontes muzeja nodaļa sadarbībā ar Konrāda Adenauera fondu turpina sarunu ciklu “Trešā atmoda. 1988. gads. Ko spējām un ko spējam”. Interesenti tiek aicināti uz nākamo sarīkojumu “Pret komunistiem vai ar komunistiem? Radikālas pārmaiņas Maskavas kompartijā un to ietekme uz sabiedrību”. Iecerēts aplūkot norises ap Latvijas PSR Komunistiskās partijas Centrālās Komitejas 1988. gada 18. jūnija plēnumu un PSKP XIX konferenci, kā arī runāt par abās ideoloģiskajās sanāksmēs oficiāli deklarētajiem lēmumiem.

Rīgā notiks Trešais starptautiskais Pavasara festivāls “Novrūzs” 20.03.2018 18:18

Sestdien, 2018. gada 24. martā Rīgā, plkst.14.00, RISEBA Arhitektūras un mediju centrā H2O 6 (Durbes iela 4, Rīga), jau trešo reizi norisināsies starptautiskais Pavasara festivāls “Novrūzs”, kas paredzēts kā vērienīgi dažādu tautu draudzības svētki.

Plus size modele pirmo reizi pārstāvēs Latviju Moscow Fashion Week 20.03.2018 07:20

Plus size modes virziens strauji iekaro modes industrijas pasauli, ar katru gadu ļaujot arvien lielākam skaitam sieviešu justies pārliecinošāk un skaistāk, neatkarīgi no stereotipiem, kas saistīti ar skaistuma standartiem. Arī Latvijā ir savas plus size zvaigznes! No 21. līdz 25. martam Moscow Fashion Week ietvaros mūsu valsti pirmo reizi pārstāvēs pazīstamā plus size modele Katerina Strogonova.

Neražu nakts pasākumā "FuckUp Nights Riga" uzstāsies dāmas 12.03.2018 13:48

15. marta FuckUp Nights Riga pasākumā ar neražu stāstiem dalīsies četras dāmas – Inta Lankovska, Agnese Kleina, Liega Zelgalve un Egita Prāma.

Pavasara kultūras notikumi Latgales vēstniecībā GORS 10.03.2018 19:06

Martu iesāksim ar Latgales vēstniecības GORS mēneša īpašo prieku – tikšanos ar vijolnieku Gidonu Krēmeru, mēneša beigās jau tradicionāli Rēzeknē viesosies Starptautiskais Baltijas baleta festivāls, šoreiz iedvesmojot ar latino baletu. Tāpat martā jubileju koncerti – Eduarda Rozenštrauha simtgade, aktrises Olgas Dreģes astoņdesmitgade, kā arī mēneša noslēgumā komponistu Baha un Forē simboliskā tikšanās Klusajā sestdienā. Martā būs skatāma arī dokumentālā filma “Turpinājums”, savukārt aprīli sagaidīsim ar Jaunā Rīgas teātra viesizrādi “Peldošie – ceļojošie” un izcilās vokālistes Ineses Galantes koncertprogrammu “Ar mīlestību no Ineses Galantes”.

Jūrmala pasniedz Gada balvas kultūrā 2017 26.02.2018 11:19

Novērtējot Jūrmalas pilsētas kultūras dzīves spilgtākos notikumus, piektdien, 23. februārī, Dzintaru koncertzālē svinīgā ceremonijā tika pasniegtas "Jūrmalas Gada balvas kultūrā 2017".

Latvijā pirmā YouTube realitātes šova rīkotāji aicina ņemt dalību filmēšanā 20.02.2018 18:09

Trešdien, 21.februārī Rīgā notiks starptautiskā YouTube projekta Meallions show kārtējās epizodes filmēšana, kur piedalīties aicināti visi interesenti. Ja vēlaties savām acīm ieraudzīt, kā top pasaules mēroga realitātes šovs un pavadīt dienu radošā kompānijā, tad šis ir pasākums tieši Jums!

Par ieguldījumu latgaliešu kultūras attīstībā tiks godināti Alberts Spoģis un Lidija Leikuma 20.02.2018 08:09

Svētdien, 25. februārī, desmito reizi tiks pasniegtas Latgaliešu kultūras gada balvas “Boņuks“, kur līdzās pērnā gada svarīgākajiem latgaliešu kultūras notikumiem, personām un akticvitātēm ar balvām par mūža ieguldījumu latgaliešu kultūras attīstībā tiks godināti Vācijā dzīvojošais literāts, skolotājs un sabiedriskais darbinieks Alberts Spoģis un valodniece Lidija Leikuma.

Aicina uz Latvijas un Lietuvas svētkiem veltītu pasākumu “Starp divām simtgadēm” Ezerē 19.02.2018 09:26

Svētdien, 2018. gada 25. februārī, Saldus novada Ezerē visi interesenti - lieli un mazi tiek aicināti uz Latvijas un Lietuvas simtgadēm veltītu pasākumu –starpkultūru dienu “Starp divām simtgadēm”. Lai kaimiņu tautas iepazītos tuvāk, starpkultūru dienā tiksies mazākumtautību kolektīvi un biedrību pārstāvji no Latvijas un Lietuvas. Pasākums notiks plkst. 13.00 Ezeres kultūras namā, ieeja bezmaksas.

Izstādes "CILME / audums kā koncepcija un materiāls Latvijas identitātē" ietvaros notiks radošās darbnīcas un lekcijas 15.02.2018 21:30

Līdz 18. martam Latvijas valsts simtgades ietvaros izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” (Kungu ielā 3) ir skatāma Latvijas Mākslas akadēmijas projekta “CILME / audums kā koncepcija un materiāls Latvijas identitātē” starpdisciplināra izstāde, kuras ietvaros notiks divas izglītojošas lekcijas un četras radošās darbnīcas.

Bērnu izglītojošās programmas nodarbības “Pamodini tautumeitu” izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” 15.02.2018 20:01

No šī gada 17. februāra izstāžu zāle “Rīgas mākslas telpa” uzsāk Bērnu izglītojošo programmu “Piloti”, kuru nodarbību saturs tiks pielāgots katrai no izstādēm, kas līdz septembrim tiks eksponētas izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa”. Nodarbības notiks profesionāla pedagoga un viņa asistenta pavadībā, divās vecuma grupās un nodrošinot visus nepieciešamos materiālus.

Aicina uz tautas deju labdarības koncertu “Sadancojam Liepājā” 15.02.2018 09:29

Šo sestdien, 17. februārī, pulksten 17.00 Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē notiks tautas deju labdarības koncerts “Sadancojam Liepājā”, kurā Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Tautas deju ansamblis “Rucavietis” pulcē tautas deju kolektīvus no Bauskas, Jūrmalas, Jelgavas, Lēdurgas un Rīgas. Ieeja par ziedojumiem.

Kultūras pils “Ziemeļblāzma” aicina uz Pavasara balli 14.02.2018 15:55

Pašā pavasara sākumā - 3. marta vakarā Kultūras pils „Ziemeļblāzma” Lielajā zālē notiks Ziemeļblāzmas pavasara balle. Ikviens ir aicināts baudīt dejas burvību pilī, virpuļojot skaistos tērpos brīnišķīgas mūzikas pavadījumā – gluži kā pasakā! Balles sākums plkst. 19.00.

Aukstās modes izpārdošana Kalnciema kvartālā 17. februārī 11.02.2018 23:33

17. februārī plkst. 10.00-16.00 Kalnciema kvartālā notiks vērienīgākais aukstās sezonas tirgus, kurā satiksies Latvijas modes un dizaina meistari, izpārdodot ziemas kolekcijas apģērbus, apavus un aksesuārus par īpaši izdevīgām cenām. Tirgus sola apmeklētājiem unikālus atradumus un „visaukstākās” atlaides līdz pat -50%.

Latvijas Mākslas akadēmija izziņo 80. karnevāla "Baltais caurums" programmu 07.02.2018 17:30

2018. gada 16. februārī no plkst. 19.00 līdz rīta gaismai Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA) norisināsies 80. jubilejas karnevāls. Šogad LMA karnevāls apvieno sevī visas mākslas jomas no mūzikas, dejas un videomākslas, līdz glezniecībai un instalācijām, radot vienotu veselumu. Karnevālu plkst. 19.00 muzikāli ieskandinās “Vēstnieks” un pirmie apmeklētāji saņems īpašus jubilejas atklāšanas pārsteigumus. Uzreiz pēc atklāšanas ceremonijas karnevāls kļūs par performanci trijos stāvos 12 stundu garumā.

Rokdarbu izstādē “Manis paša radīts…” apskatāmi ar izšuvumiem rotāti darbi 31.01.2018 16:38

Jau sesto reizi Liepājā tapusi izstāde, kurā pašu radītus rokdarbus izrāda dalībnieki, kuri paralēli ikdienas darbiem nodarbojas ar izšūšanu – vienu no senākajiem rokdarbu veidiem. Izstādes “Manis paša radīts…” atklāšana notiek trešdien, 31. janvārī, pulksten 17.30, un tā bez maksas apskatāma līdz šā gada 27. februārim Liepājas Latviešu biedrības nama Izstāžu galerijā un Foajē.

Noslēdzies festivāls „Ziemassvētku egļu ceļš” – apmeklētāju simpātiju balvu iegūst objekts “Industrālis” 29.01.2018 16:47

Noslēdzoties 8. vides objektu festivālam “Ziemassvētku egļu ceļš”, tika sveikti darbu autori, festivāla atbalstītāji un pasniegta arī festivāla apmeklētāju simpātijas balva, kuru saņēma objekts “Industrālis”, ko sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju veidojis Nauris Martinsons un atbalstījis SIA „Ramkons”.

Izsludina Rīgas radošo kvartālu un teritoriju atbalsta finansēšanas konkursu 24.01.2018 10:34

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) izsludina Rīgas radošo kvartālu un teritoriju atbalsta finansēšanas konkursu, lai piešķirtu naudu kultūras projektiem, kuri tiks īstenoti radošajos kvartālos vai teritorijās.

Papildus biļetes uz Latvijas valsts simtgades gada atklāšanas izrādi “Gaismas raksti” 18.01.2018 12:17

Uz Latvijas valsts simtgades gada atklāšanas multimediālo izrādi “Gaismas raksti”, kas notiks Latvijas Nacionālajā bibliotēkā 18., 19., 20. un 21. janvārī, tirdzniecībā laistas papildus 50 biļetes uz katru izrādi. Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā Bilesuparadize.lv Studentiem un pensionāriem 50 % atlaide.

Latvijas Mākslas akadēmijā notiks 80. karnevāls „Baltais caurums” 16.01.2018 16:48

16. februārī no plkst. 19.00 līdz rīta gaismai Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA) norisināsies 80. jubilejas karnevāls. Šī gada karnevāla nosaukums “Baltais caurums” - astrofiziķi uzskata, ka baltie caurumi izgrūž nezināmu matēriju, radot paralēlos visumus, kur ceļošana laikā un telpā kļūst iespējama. Karnevāls savā bezgalīgi apaļajā jubilejā pārtaps par portālu ceļojumiem vērienīgā mākslas un radošuma svētkos, padarot to par vienu no gada lielākajiem notikumiem. Biļetes būs nopērkamas no 16. janvāra tikai dažas dienas – lūgums sekot informācijai par konkrētiem datumiem un laikiem facebook.com/karnevals.

Žūrija paziņo Lielās mūzikas balvas 2017 nominantus 16.01.2018 14:05

Šā gada 16. janvārī preses konferencē tika paziņoti Lielās mūzikas balvas 2017 nominanti. Balvu pasniegšanas ceremonija notiks 6. martā Latvijas Nacionālajā operā pl. 19.00. Pasākumu tiešraidē atspoguļos Latvijas Televīzijas 1. kanāls un Latvijas Radio 3 “Klasika”.

Izsludina 2018. gada gaismas festivāla “Staro Rīga” projektu finansēšanas konkursu 11.01.2018 10:38

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) izsludina gaismas festivāla “Staro Rīga” projektu finansēšanas konkursu, lai nodrošinātu daudzveidīgas festivāla programmas izveidošanu, pilsētvides gaismas objektu izstādes īstenošanu un veicinātu pilsētvides objektu tapšanu, kurus paredzēts izgaismot ilgtermiņā.

Latvijas valsts simtgades gadu atklās multimediāla izrāde “Gaismas raksti” 10.01.2018 11:12

Latvijas valsts 100 jubilejas gadu atklās ar multimediālu izrādi “Gaismas raksti”, kas notiks Latvijas Nacionālajā bibliotēkā 18., 19., 20. un 21. janvārī. Izrāde būs laikmetīgs stāsts par mūsu valsti, kuru mūzikā, dejā un gaismu spēlēs izstāstīs Latvijas Radio koris, Jānis Šipkēvics (balss, sintezatori, elektronika); Miķelis Putniņš (ģitāra, elektronika); Asnate Rancāne (vijole); Guntars Prānis (ratalira); Ieva Nīmane (pūšaminstrumenti); Anda Eglīte (kokle); kā arī aktieri un dejotāji. Projekta idejas autors un izrādes muzikālais vadītājs – diriģents Kaspars Putniņš, organizatori - VSIA “Latvijas Koncerti” sadarbībā ar Latvijas valsts simtgades biroju

Vēl līdz 14. janvārim var apskatīt vides objektu festivāla “Ziemassvētku egļu ceļš” mākslas darbus 03.01.2018 09:34

Vēl līdz 14. janvārim Rīgā ir apskatāmi festivāla “Ziemassvētku egļu ceļš” vides mākslas darbi – “Egles”, kas pārsteidz ar jaunām, brīžiem provocējošām idejām un oriģinālu to risinājumu, kā arī izmantoto materiālu daudzveidību, radot pilsētā īpašu svētku noskaņu. Ar objektu karti un aprakstu var iepazīties mājas lapā Egļu Ceļš 2017

6. janvārī Šerloka Holmsa dzimšanas diena Rīgā tiks atzīmēta septīto reizi 02.01.2018 09:55

2018. gada 6. janvārī Rīgā norisināsies krāšņākais pilsētas pasākums - Šerloka Holmsa dzimšanas diena. Ik gadu rīkotāji cenšas realizēt jaunas idejas, notikumus un pārsteigumus. 2018.gada programma tradicionāli būs bagātīga un koša.

Jau desmito reizi notiks Latgaliešu kultūras gada balva “Boņuks“ 27.12.2017 10:37

2018. gada 25. februārī jau desmito reizi tiks pasniegtas Latgaliešu kultūras gada balvas “Boņuks”. Lai noskaidrotu “Boņuks 2017” saņēmējus tiek izsludināta pretendentu pieteikšana, kas ilgs līdz 2018. gada 10. janvārim. “Boņuks” ir vienīgā balva, kas īpaši izceļ un godina sasniegumus un paveikto latgaliskās kultūras dzīvē.

Galerijā MuseumLV notiks Ingas Gailes un Edgara Mākena dzejas performance 14.12.2017 09:48

Otrdien, 2017. gada 19.decembrī plkst. 19.00 galerijā MuseumLV tradicionālās interneta tiešraides ietvaros notiks
Ingas Gailes un Edgara Mākena dzejas performance:

Izsludina Rīgas domes Kultūras projektu finansēšanas konkursu 13.12.2017 12:50

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) izsludina Rīgas domes Kultūras projektu finansēšanas konkursu. Konkursa rezultātā tiks atbalstīta Rīgai nozīmīgu kultūras projektu īstenošana vizuālajā, mūzikas, dejas, audiovizuālajā un teātra mākslā, kā arī grāmatniecībā, muzeju darbībā, pilsētas kultūrvides un starpdisciplinārā jomā.

Nākamā lapa