Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:368, Did:0, useCase: 0

Nākamā lapa

VEF Kultūras pils atzīmē 60. gadskārtu 19.10.2020 22:34

Sagaidot VEF Kultūras pils 60. jubileju, pils jau iezaigojusies jaunā veidolā – Vērtības Elegantā Formā -, kas jau no 2017.gada, kad pils tika atklāta pēc atjaunošanas, savā darbībā veiksmīgi apvieno gan cieņu pret vēsturiskām vērtībām, gan inovatīvu ideju un risinājumu nozīmi.

Jaunajiem mūziķiem šogad pēdējā iespēja pretendēt uz konkursa “Ondo.lv Mūzikai” finansiālo atbalstu 15.10.2020 16:48

Kopš jūlija sociālajos tīklos norisinās Mūzikas ierakstu gada balva Zelta Mikrofons un ilggadējā partnera Ondo.lv organizētais konkurss jaunajiem mūziķiem, kurā ir iespēja iegūt 1000 EUR stipendiju dziesmas profesionālam ierakstam studijā un videoklipa izveidei. Jau 20.oktobrī noslēgsies pieteikumu pieņemšana ceturtajā un noslēdzošajā konkursa kārtā.

Spilvenos iešūtās Ziedoņa pasakas 12.10.2020 12:33

No 13. oktobra Ventspils Amatu mājā, Skolas ielā 3, būs skatāma izstāde „Krāsaini spilveni”. Izstādi iedvesmojušas Imanta Ziedoņa “Krāsainas pasakas”. I. Ziedoņa pasaku burvībai ļāvās tekstilmozaīkas meistares no visas Latvijas.

Labdarības maratons “Dod Pieci!” šogad veltīts vardarbības mazināšanai ģimenē 09.10.2020 08:15

Sabiedrisko mediju labdarības maratons “Dod Pieci!” šogad pievērsīsies vardarbībai ģimenē – sarežģītam un daudzslāņainam tematam, runājot gan par emocionālo, fizisko, finansiālo un cita veida vardarbību ģimenes locekļu starpā, gan par sekām un rīcības scenārijiem, lai dotu iespēju sākt dzīvi no jauna. Maratona laikā saziedotie līdzekļi tiks novirzīti Ziedot.lv ātrās reaģēšanas jeb krīzes fondam, sniedzot finansiālu atbalstu galvenokārt sievietēm un bērniem, kas grib izrauties no apburtā loka – aiziet no vardarbīgām attiecībām –, bet nespēj to izdarīt atbalsta trūkuma dēļ.

Atvērta jauna kultūrtelpa “M/Darbnīca” 09.10.2020 08:05

Ar saviesīgu pasākumu draugu lokā 7. oktobrī atvērta jauna kultūrtelpa “M/Darbnīca”, kas atrodas K. K. fon Stricka villas kompleksā Aristīda Briāna ielā 9, Rīgā.

Kultūras un atpūtas centrs “Imanta” aicina bērnus uz “Imantas rudens mākslas skolu” 05.10.2020 13:16

20. un 22. oktobrī Rīgas Kultūras un atpūtas centrā “Imanta” notiks vizuālās mākslas darbnīcas bērniem dizaineres, mākslinieces un mākslas pedagoģes Ināras Gaujas vadībā.

Lekciju cikls par vēsturisko ēku mantojumu “Koka arhitektūras centrā” oktobrī 04.10.2020 15:42

Ar trim lekcijām oktobrī Kalnciema kvartāla “Koka arhitektūras centrā” notiks izglītojošu lekciju cikls par vēsturisko ēku mantojumu un saglabāšanu. Īpaši šoreiz vērsīsim uzmanību mūsdienu interjera veidošanai vēsturiskā ēkā un apskatīsim, kā izvērtēt kultūrvēsturisko ēku tehnisko stāvokli un praktiski rīkoties ar saprātīgu un taupīgu pieeju ēku atjaunošanā, restaurācijā un uzlabošanā. Lekcijas vadīs Juris Zviedrāns, celtniecības arheologs un Tāšu muižas saimnieks.

Viedoklis: jāsoda autoratlīdzību negodprātīgie izmantotāji, nevis visa kultūras nozare 28.09.2020 15:08

Publicējam Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas medijos izplatīto viedokli par Finanšu ministrijas piedāvātajām izmaiņām autoratlīdzībām:

Valters Krauze aicina uz autorvakaru VEF Kultūras pilī 23.09.2020 14:43

24. septembrī plkst.19 uz savu autorvakaru Rīgā, VEF Kultūras pilī, aicina TV personība, radio programmu vadītājs un vienkārši lielisks cilvēks Valters Krauze.

Modes dizainere Natālija Jansone piedalās Milānas modes nedēļā 23.09.2020 14:27

Ierastās sezonu modes skates Eiropā un citur pasaulē šobrīd nomainījušas to daļēji virtuālās versijas, pandēmijas iespaidā modes namiem samazinot gan kolekciju, gan ražošanas apjomus. Arī prestižā Milānas modes nedēļa (22.09 – 28.09) šobrīd notiek daļēji digitālā formātā (41 kolekcija tiek prezentēta digitāli, 23 – kā klasiskas modes skates), un tajā – projekta Fashion Vibes ietvaros, ar 2021. gada pavasara un vasaras kolekciju piedalās arī Latvijas modes dizainere Natālija Jansone.

Tests: Tava attieksme pret mākslas pasauli 14.09.2020 16:18

Daži cilvēki caurām dienām klausās mūziku, citi dzied. Daži var arī parastajā ikdienā saskatīt skaistumu, citi to rada paši, bet vēl kādiem nav nekādas daļas par kaut kādu tur mākslu. Kurai no kategorijām piederi tu, palīdzēs uzzināt šis tests. Izvēlies vienu no piedāvātajiem atbilžu variantiem.

Valters Krauze aicina uz humoristiskiem autorvakariem 08.09.2020 14:44

Uz saviem radošajiem autorvakariem aicina TV zvaigzne, aktieris, pasākumu vadītājs un vienkārši lielisks cilvēks Valters Krauze.

Zināmi Cimzes balvas 2020. gada ieguvēji 27.08.2020 12:28

Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) iedibināto Cimzes balvu izcilākajiem kultūrizglītības skolotājiem 2020. gadā saņems Saldus Mākslas skolas ilggadējā direktore, skolotāja Vēsma Krūmiņa un Profesionālās izglītības kompetences centra “Nacionālā Mākslu vidusskola” Emīla Dārziņa mūzikas skolas vijoles spēles pedagogs Romans Šnē.

Brīvdabas muzejā 30. augustā godās senos amatus 24.08.2020 14:53

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina lielus un mazus uz "Amatu dienu" svētdien, 30. augustā no 10.00 līdz 16.00. Pasākuma viesiem būs iespēja satikt dažādu amatu meistarus, izmēģināt senos darbarīkus, apmeklēt radošās darbnīcas, nogaršot tradicionālos ēdienus un našķus, kā arī izdancoties un sadziedāties ar folkloras kopām.

“BILŽU” mūziķi un mākslinieki ciemojas Kandavas un Tukuma novados 22.08.2020 08:20

Lai aktivizētu “BILŽU BIROJA” pavasarī izsludināto akciju “ApGLEZNO un noBILDĒ arī Tu savu pastkastīti!”, mūzikas un mākslas festivāla “BILDES” dalībnieki augustā mākslinieciskoja un nogādāja pastkastītes Tukuma un Kandavas novadu uzņēmumiem, kultūras norises vietām, nozīmīgām administratīvajām ēkām un tūrisma apskates objektiem.

101. dzimšanas dienā apmeklētājus gaidīs visā LNB ēkā 20.08.2020 11:44

29. augustā, atzīmējot savu 101. dzimšanas dienu, Latvijas Nacionālā bibliotēka pēc vairāk nekā 160 dienu darba ierobežotos apstākļos atkal visos stāvos uzņems apmeklētājus klātienē! Dienas laikā no plkst. 10.00 līdz 17.00 ikviens ir aicināts izstaigāt Gaismas pils ēku (veselības un sociālās distancēšanās nolūkos – izmantojot arī kāpnes), aplūkot septiņas izstādes un baudīt Rīgas panorāmu no kores (11. stāvā). Atvērta būs arī vegānā kafejnīca “Divi Raiņi” un grāmatu, suvenīru un dizaina lietu veikals “Draugu telpa”, savukārt Klientu apkalpošanas centrā varēs izgatavot LNB lasītāja karti. Laipni gaidīts ikkatrs interesents un pilsētas viesis!

Atklās Rīgas Fotogrāfijas biennāles 2020 izstādi “Ja tu mani aizmirstu” 18.08.2020 15:35

No 20. augusta līdz 19. septembrim Latvijas Nacionālajā bibliotēkā būs skatāma Rīgas Fotogrāfijas biennāles 2020 izstāde “Ja tu mani aizmirstu”. Izstādes kolekcija veidota sadarbībā ar Fotogrāfijas arheoloģijas fonda (PL) un Adama Mickeviča institūtu (PL), tās pamatā ir izcilu poļu mākslinieku darbi. Fotogrāfijas arheoloģijas fonds pēta, apstrādā, kārto un uzglabā Polijas fotogrāfu arhīvus, kā arī strādā ar mūsdienu māksliniekiem, sniedzot viņiem ierosmi raudzīties uz vēsturisko fotogrāfiju jaunā gaismā un pievērsties laikmetīgajai fotogrāfijai caur fotogrāfijas arhīvu prizmu. Izstādes kurators ir mākslas kritiķis un vēsturnieks Adams Mazurs (Adam Mazur, PL).

Rīgas svētkos plašs pasākumu klāsts ģimenēm ar bērniem un aktīvās atpūtas cienītājiem 10.08.2020 15:43

Rīgas svētkos, kā allaž, būs plašs pasākumu klāsts ģimenēm ar bērniem un aktīvās atpūtas cienītājiem – aviācijas svētki, lielais pikniks Mežaparkā, pilsētas iepazīšanas spēles, interaktīvas un izklaidējošas norises Spīķeros, Vidzemes tirgū, Kultūras pils “Ziemeļblāzma” parkā un citviet, kā arī virkne sportisku aktivitāšu.

Pēc mēneša sāksies starptautiskais dzejas festivāls “Dzejas dienas 2020” 06.08.2020 17:37

No 4. līdz 13. septembrim Rīgā un citur Latvijā norisināsies ikgadējais starptautiskais dzejas festivāls "Dzejas dienas". Savukārt šomēnes – līdz 14. augustam – iespējams pieteikt dzejoļu krājumus Dzejas dienu balvai.

Festivāls “Komēta” Kopienas dienā aicinās svinēt Daugavgrīvas cietoksni kā kultūras un domāšanas vietu 05.08.2020 13:08

8. augustā, Rīgā, Daugavgrīvas cietoksnī, notiks mūzikas un mākslas festivāla “Komēta” papildu pasākums “Kopienas diena”. Šajā dienā festivāla organizatori aicina kopīgi svinēt un atdzīvināt cietoksni kā kultūras, domāšanas un kopienas vietu, īpaši uz pasākumiem Bolderājas un Daugavgrīvas vietējo apkaimju iedzīvotājus, ģimenes ar bērniem, un seniorus.

LMA studentu modes skate šogad pirmo reizi būs vērojama tiešsaistē 31.07.2020 17:07

Nākammēnes, 26. augustā, jau tradicionāli norisināsies viens no pašmāju kultūras dzīves gaidītākajiem notikumiem – Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) studentu modes skate, kas šogad pirmo reizi tiks translēta tiešsaistē, ļaujot ikvienam interesentam to piedzīvot savām acīm. Kā modes skates centrālā tēma izvirzās modes, mākslas un telpas mijiedarbība, un tā kalpos kā simboliska atgriešanās pie pamatvērtībām jeb akadēmijas dārgumiem. Tādējādi arī par kolekciju parādes norises vietu tematiski izvēlēta Latvijas Mākslas akadēmija, kas ir unikāla ar tās izteiksmīgo arhitektūru un māksliniecisko interjeru.

Galvaspilsētas dzimšanas dienu – Rīgas svētkus – šogad atzīmēs no 14. līdz 16. augustam 29.07.2020 13:33

Galvaspilsētas dzimšanas dienu, kā katru gadu, atzīmēs ar Rīgas svētkiem. Šogad svētkos rīdzinieki un pilsētas viesi aicināti doties nesteidzīgās pastaigās, iepazīstot savu Rīgu, apmeklējot pilsētas dažādās apkaimes, tiekoties ar iemīļotiem skatuves māksliniekiem, kopā ar draugiem ejot ekskursijās, baudot galvaspilsētas restorānu un kafejnīcu viesmīlību, kā arī piedaloties sporta aktivitātēs.

Trejdeviņi padomi Jāņu svinēšanai 23.06.2020 12:57

Ne aiz trejdeviņiem kalniem, ne aiz trejdeviņām jūrām, bet tepat jau viņi ir – Latvijā! Ik gadu, kad pie mums atnāk vasaras krāšņākie svētki – Jāņi, daba uzplaukst, gaiss virmo un mēs, trejdeviņi līgotāji, laužot ikdienas plūdumu, vēlamies uzplaukt kopā ar dabu.

Katram līgotājam tik zināmās divas zilbes LĪ-GO ir dotas kā atslēga, lai atvērtu durvis uz mūsu senču svētku tradīcijām un brīnumiem pārpilno pasauli.

Multimediālais koncertšovs “Gadalaiki” ceļo cauri gadalaikiem 17.06.2020 10:46

Multimediālais koncertšovs “Gadalaiki” ceļo cauri gadalaikiem un tiek pārcelts uz 2020.gada 3.oktobra plkst. 18.00 Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars”. Unikālā koncertā „Gadalaiki” varēs baudīt klasiskās mūzikas hitus, ko papildinās iespaidīgs Latvijas vadošo mākslinieku radīts gaismu un video šovs. Koncertā uz skatuves kāps gan pianists Vestards Šimkus, gan vijolniece Darja Smirnova un Liepājas kamerorķestris.

Ar kampaņu „Kāpēc kultūra?” Latvijas Radio aicina aizdomāties, ka cilvēks nevar paēst tikai no pilna ledusskapja 15.06.2020 21:50

No 15. – 19. jūnijam Latvijas Radio norisināsies akcija „Kāpēc kultūra?”, kuras mērķis ir parādīt kultūras daudzveidību, sniegt impulsu izpratnei par tās ietekmi un nozīmi sabiedrībā un paust atbalstu nozarei. Latvijas Radio 1 raidījuma „Kultūras Rondo” radošās komandas rosinātās akcijas laikā ēterā skanēs 15 audio klipi, kuros kultūras patērētāji dalās savās pārdomās, kā, viņuprāt, kultūra reaģējusi un attīstījusies covid-19 krīzes laikā. 17. jūnija raidījumā „Krustpunktā” būs intervija ar kultūras ministru Nauri Puntuli, savukārt „Kultūras Rondo” 15. un 17. jūnijā skaidros – kā darbosies jaunā radošo personu nodarbinātības programma un kā pašreizējos apstākļos eksistē teātri. Tāpat kultūras tematikai šajā nedēļā pastiprināti pievērsīsies Ziņu dienests un programma “Labrīt”.lna ledusskapja

Festivāls “Komēta” izziņo norises laiku un izmaiņas programmā pēc ārkārtas situācijas beigām 15.06.2020 21:47

Unikālais brīvdabas festivāls “Komēta” pēc valstī izsludinātās ārkārtas situācijas beigām savu norises laiku nemainīs, un, kā iepriekš plānots, šogad Daugavgrīvas cietoksnī notiks no 31. jūlija līdz 2. augustam. Tomēr pastāvošo ierobežojumu dēļ plānotās starptautiskās programmas vietā šogad festivālā lielākoties uzstāsies vietējie un Baltijas valstu mūziķi un mākslinieki, kā arī tā apmeklētāju skaits būs ierobežots.

Kultūras pils “Ziemeļblāzma” aicina uz vainagu pīšanas darbnīcu 13.06.2020 14:04

22. jūnijā plkst. 19.00 Kultūras pils “Ziemeļblāzma” parkā norisināsies vainagu pīšanas darbnīca. To vadīs floriste Rasma Isajeva. Jāņu dienai ir tāds spēks un svētums, ka zālēm, kas šajā dienā lasītas, esot lielas un brīnišķīgas īpašības, kas dziedina, pasargā no slimībām un ienes mājās svētību, mīlestību un saticību.

Aicina uz jūnija "Prāta spa" tiešraidē 02.06.2020 13:44

Jūnija "Prāta spa" tiešraidē – Juris Cālītis, Lolita Tomsone, Andris Eglītis un Jānis Ozoliņš Interneta žurnāls "Satori" kopā ar mākslinieci Katrīnu Neiburgu 7. jūnijā rīko trešo "Prāta spa", kas notiks restorānā "Neiburgs" un būs vērojams tiešraidē bez maksas.

Jaunmoku Zīmes Centrā var izgatavot unikālo rakstu zīmi 25.05.2020 09:02

Vasarsvētkos, 31. maijā, visas dienas garumā Jaunmoku pils Zīmes Centrs būs atvērts. Tajā atkal varēs izgatavot savu unikālo seno latvju rakstu zīmi zinošās zīmju pazinējas un skaidrotājas Lienes Bedrītes vadībā.

Izsludina 2020. gada gaismas festivāla “Staro Rīga” projektu finansēšanas konkursu 20.05.2020 00:01

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) izsludina gaismas festivāla “Staro Rīga” projektu finansēšanas konkursu, lai nodrošinātu festivāla programmas izveidošanu. Festivāla norise šogad plānota no 18. līdz 21. novembrim.

Rīgā pasniegs gada balvu kultūrā “Baltais zvirbulis” 18.05.2020 13:22

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta gada balvas kultūrā “Baltais zvirbulis 2019” pasniegšanas ceremonija šogad notiks televīzijas raidījuma formātā. 20. maijā RīgaTV 24 skatītājiem būs iespēja redzēt sižetus par daudziem nozīmīgiem aizvadītā gada kultūras notikumiem un kultūras nozares personībām.

Azartspēles kā pasaules mēroga kultūra 11.05.2020 13:13

Azartspēļu precīza izcelsme nav zināma, lai gan daudzi apgalvo, ka pat Bībelē ir vairākas atsauces uz līdzīgām darbībām, piemēram, loterijām, lai kaut ko noteiktu vai, lai sadalītu īpašumu. Lai gan tā varētu būt neiespējamā misija noteikt, kur un kā radušās azartspēles, sākotnēji domājamās kāršu un galda spēļu versijas nāk no Ķīnas un dažām vietām Eiropā.

Tautas tērpu gājiens pulcē tūkstošus 06.05.2020 17:38

4. maijā notikušais virtuālais gājiens “Uzvelc tautas tērpu par godu Latvijai” sociālajos tīklos “pulcināja” vairāk nekā četri tūkstoši dalībnieku. Tautas tērpos posās, fotografējās un pēc tam vietnēs “Facebook” un “Instagram” savus attēlus publicēja individuālie tautas tērpu īpašnieki un kolektīvi Latvijā un ārvalstīs.

Valmieras vasaras teātra festivāls šogad notiks atbilstoši pandēmijas krīzes apstākļiem 02.05.2020 20:19

Šovasar no 7. līdz 9.augustam plānotais Valmieras vasaras teātra festivāls notiks atbilstoši pandēmijas krīzes apstākļiem valstī un pasaulē. Rūpēs par skatītāju un pasākuma veidotāju drošību un veselību radošais darbs pie programmas satura turpinās, rēķinoties ar dažādiem scenārijiem – gan situāciju, kad iedzīvotāju pulcēšanās festivāla laikā būs atļauta, gan tādu, kurā skatītāju klātbūtne būs ierobežota vai nebūs iespējama vispār. 

Tiešsaistes video satura skatīšanās Latvijā pirmajā karantīnas mēnesī pieaugusi par 67% 30.04.2020 15:09

Globālo apstākļu dēļ liela daļa valsts iedzīvotāju pavada vairāk laika mājās, skatoties vairāk video saturu nekā parasti. Pēdējā mēneša laikā kopumā Baltijā lielāko OTT platformu Go3 ir skatījušies par 67% vairāk nekā iepriekš un TV kanālus skatījumu apjoms pieauga pat par 86%! Šie secinājumi tika veikti pēc karantīnas pirmā mēneša platformas datu analīzes Baltijas valstīs.

Kāpēc mūsu nākotne ir atkarīga no lasīšanas un iztēles 30.04.2020 13:37

Ja jums ir draugi - matemātiķi, kas jautā - kāpēc jālasa daiļliteratūra, iedodiet viņiem izlasīt šo publikāciju. Ja jums ir draugi, kas uzskata, ka drīz visas grāmatas būs pieejamas tikai elektroniskā formātā, iedodiet viņiem izlasīt šo publikāciju. Ja jūs ar labpatiku vai, tieši otrādi, ar šausmām iedomājaties par gājieniem uz bibliotēku, izlasiet šo publikāciju. Ja jums ir bērni, izlasiet ar viņiem kopā šo publikāciju, un ja jūs tikai domājat par to, ko un kā lasīt kopā ar bērniem, vēl jo vairāk iesaku izlasīt jums šo publikāciju.

Interneta tiešraidē iepazīstinās ar Rīgas skolēnu radošo darbu krājumu “Skolas gaitu tautasdziesmas” 29.04.2020 06:12

Rīt, 30. aprīlī, plkst. 16.00 interneta tiešraidē notiks Rīgas skolēnu dzejas darbu konkursa “Skolas gaitu tautasdziesmas” grāmatas atvēršanas svētki, kur ikvienam interesentam būs iespēja uzzināt par šī izdevuma tapšanu un iepazīt tā saturu. Skolēnu radošo darbu konkurss “Skolas gaitu tautasdziesmas” notika divu gadu garumā, aicinot Rīgas skolēnus radīt mūsdienīgus dzejas darbus, kas stilistiski pieskaņoti tautasdziesmu noskaņām. Konkursā skolēni gan paši iesūtīja savus dzejas darbus, gan tika mudināti tos pierakstīt, apmeklējot vairākas Rīgas skolas.

Mazā Ģilde tiešsaistē piedāvā lekciju ciklu „Patiesības meklētāji” 06.04.2020 16:58

Trešdien, 8. aprīlī plkst. 18.30 lekciju cikla „Patiesības meklētāji” ietvaros visi interesenti aicināti tiešsaistē noklausīties Dr. Andreja Mūrnieka lekciju „Kāpēc Sokrāts nebaidījās mirt? Acīmredzamais un ideālais.” Tiešsaiste tiks nodrošināta platformā zoom.us.

Aicina kultūras procesus Rīgā baudīt internetā 19.03.2020 13:50

Kultūras process galvaspilsētas iestādēs notiek e-vidē; iedzīvotāji aicināti izmantot piedāvātās iespējas. Valstī noteiktajā ārkārtējā situācijā Rīgas pašvaldības kultūras iestādes un kolektīvi piedāvā iedzīvotājiem iesaistīties kultūras procesā, izmantojot e-vidi – iepazīt muzeju krājumus, apskatīt izstāžu ekspozīcijas, reģistrēties e-grāmatu bibliotēkai, klausīties koncertierakstus, mākslinieku sagatavotus stāstījumus, kā arī izmantot iestāžu un kolektīvu sniegtās iespējas.

#Ēkultūra aicina kultūras norises izbaudīt virtuāli, paliekot mājās 19.03.2020 07:49

Kultūras ministrijas (KM) iestādes no šodienas, 16. marta, uzsāk informatīvu kampaņu #Ēkultūra, aicinot iedzīvotājus ārkārtējās situācijas laikā visdažādākās kultūras norises izbaudīt virtuāli, savukārt kultūras jomā pieejamos e-pakalpojumus saņemt attālināti, iestādes klātienē neapmeklējot.

Nākamā lapa