Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:368, Did:0, useCase: 0

epadomi/Tava virtuve/Epadomi TV/Arhīvs/Reklāma

Nākamā lapa

“Latvijas Goda aplis” aicina uz Sklandraušu festivālu Dundagas novadā 20.07.2018 10:09

“Latvijas Goda aplis” ir valsts simtgades svinēšanas festivāls, kas apceļo un godina Latvijas novadus. 21. jūlijā ikviens aicināts uz Dundagu, kur notiks Sklandraušu festivāls. Sklandrausis ir Dundagas novada lepnums, kura precīzā recepte iekļauta pat Eiropas Komisijas reģistrā, tādēļ pēc īstās garšas jādodas tieši uz šo lībiešu krastu!

Aicina uz vērienīgāko gaisa balonu festivālu “Saldus 2018” 19.07.2018 15:16

27. un 28.jūlijā Saldū norisināsies viens no Latvijas simtgadei veltītajiem pasākumiem – jau par labu tradīciju kļuvušais krāšņais un vērienīgais gaisa balonu festivāls “Saldus 2018”. Šogad tajā piedalīsies gaisa balonu komandas no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas un Krievijas.

“VIDES DEJA” izziņo festivāla programmu 19.07.2018 09:03

Starptautiskais Laikmetīgās dejas festivāls "VIDES DEJA”, kas šogad no 5. līdz 11.augustam notiek jau astoto gadu, turpinoties Rēzeknes novada Lūznavas muižā un tās apkārtnē, izziņo festivāla programmu, kurā līdzās dejas filmu vakariem, nodarbībām, meistarklasēm, latviešu un laikmetīgās dejas vakaram un vairākām dejas izrādēm, varēs piedzīvot vides dejas performanču pirmizrādes.

Cēsu Mākslas festivāls izziņo pilnu programmu 12.07.2018 11:28

Atkāpjoties no tradicionālās festivāla dinamikas, šovasar to iesāksim ar Lielkoncertu - “Salut d’amour” izskanēs Cēsu pils parka estrādē 22. jūlijā. Īpašie viesi būs viena no spožākajām starptautiskajām latviešu operzvaigznēm Marina Rebeka un izcilais Karels Marks Šišons pie Latvijas Festivāla orķestra diriģenta pults. Koncertu muzikāli caurvīs mīlestības tēma – dzirdēsim Elizabetes āriju no operas “Tanheizers”, valsi no Pētera Čaikovska baleta “Gulbju ezera”, Rebekas izpildījumā skanēs Tatjanas vēstules skats no operas “Jevgeņijs Oņegins” un Karela Marka Šišona versijā baudīsim Sergeja Prokofjeva baleta svītu “Romeo un Džuljeta”. Koncerts “Salut d’amour” notiek sadarbībā ar koncertzāli “Cēsis”, festivālu ŠALC, biedrību “Laba mūzika” un ir iekļauts Latvijas simtgades kultūras programmas koncertciklā “Dzimuši Latvijā”.

Fotoizstāde “Meklējam krūtis” apskatāma tirdzniecības centrā “Galerija Centrs” 10.07.2018 10:15

Pazudušas, sadrupušas, lolotas un izstādītas goda vietā, garāžās, guļamistabās un viesistabās, tie ir tikai daži no stāstiem, kas atklājas festivāla “LABA DABA” desmit gadu laikā radītajiem ģipša krūšu atlējumiem veltītajā fotoizstādē “Meklējam krūtis”, kas no 10. jūlija līdz 21. jūlijam apskatāma tirdzniecības centrā “Galerija Centrs”.

Rīgas Porcelāna muzeja radošās darbnīcas vasarā 09.07.2018 13:38

Rīgas Porcelāna muzejs vasaras mēnešos aicina apgūt keramikas flīžu apgleznošanu, piedaloties radošajās darbnīcas, kas notiek muzeja telpās katru nedēļu, no otrdienas līdz sestdienai. Piektdienās un sestdienās, ja laika apstākļi ir atbilstoši, flīžu apgleznošana notiek ārpus Rīgas Porcelāna muzeja telpām – Konventa sētā, iepretim muzeja ieejai.

Otrais Latvijas simtgadnieku salidojums kultūras pilī “Ziemeļblāzma” 08.07.2018 14:31

“Es esmu Latvija!”- ar šo simtgades saukli var lepoties gan liels, gan mazs, tomēr vislabāk šos cildenos vārdus piestāv teikt Latvijas valsts vienaudzim. Simts gadi! Latvijā īpašu pasākumu šī cienījamā vecuma pārstāvju godināšanai jau otro reizi rīko biedrība “Rīgas aktīvo senioru alianse” (RASA) sadarbībā ar Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienību. Otrais Latvijas simtgadnieku salidojums notiks sestdien, 25. augustā plkst. 13.00.

Likteņdārzā notiks Sajūtu diena (Ģimenes diena) 04.07.2018 19:17

Jau trešo gadu vasaras vidū Likteņdārzā norisināsies Sajūtu jeb Ģimenes diena. 14. jūlijā no plkst. 12.00 līdz 15.00 lieli un mazi būs mīļi gaidīti uz aizraujošām aktivitātēm Likteņdārzā, Koknesē. Apgūsim burbuļu pūšanas prasmes kopā ar “Mārtiņa burbuļiem”, iesim ekspedīcijā “Izzini Likteņdārzu”, zīmēsim savu Likteņdārza pastmarku, suposim pa Daugavu, iepazīsim disku golfu un vienkārši labi pavadīsim laiku kopā ar ģimeni un draugiem.

Galerijā „Romas dārzs” mākslinieks Vilnis Bulavs zīmēs draudzīgus šaržus 03.07.2018 19:48

Sestdien, 7. jūlijā no plkst.12 līdz 16 galerijā „Romas dārzs” Zivju ielā 3 ikviens interesents aicināts uz tikšanos ar mākslinieku Vilni Bulavu. Tikšanās laikā būs iespēja apskatīt izstādi, pozēt māksliniekam un saņemt zīmētu origināldarbu – portretu karikatūras stilā, kā arī vērot karikatūras tapšanas procesu.

Gaidītākais radošās izcilības festivāls “Adwards 2018” izsludina darbu iesniegšanu 01.07.2018 19:44

Jau trīspadsmito gadu ar nezūdošu kvalitāti Latvian Art Directors Club (LADC) aicina radošo industriju pārstāvjus, talantus un meistarus iesniegt darbus starptautiskai profesionāļu žūrijai. Radošais izcilības festivāls “Adwards 2018” pieteikumus gaida līdz 12. augustam, turklāt festivāla ieskaņās Latvijā pirmo reizi ar radošās industrijas aizkulisēm un padomiem īpašā lekcijā dalīsies vairākkārtēji apbalvotais radošais direktors, tekstu un grāmatu autors Deivs Trots (Dave Trott).

Aicina izmantot mobilo lietotni “Svētki” 01.07.2018 12:52

Mobilā lietotne “Svētki” ar aktuālu un noderīgu informāciju par Dziesmu un deju svētku norisi jau pieejama lejupielādei gan dalībniekiem, gan skatītājiem. IT uzņēmuma SQUALIO izveidotā lietotne ir bezmaksas, to var iegūt Google Play (Android platformas tālruņiem) un Apple Store (iOS tālruņiem).

Jūlija kultūras notikumi Latgales vēstniecībā GORS 30.06.2018 12:20

Mēnesis kino zīmē ir kļuvis par Rēzeknes pilsētas tradīciju – notiks nu jau sestais kinofestivāls „Open Place“, kā arī jūlijā ar Vladislava Nastavševa un grupas “Ezeri” koncertu tiks atklāti kino un mūzikas vakari uz Jumta terases, kas notiks līdz pat vasaras beigām. Jūlija kā ik gadu notiks projekta “Mis un Misters Rēzekne 2018” fināla šovs, savukārt mēneša izskaņā ar enerģisku koncertu uzstāsies viena no “karstākajām” Itālijas grupām - folkgrupa “Kalascima”.

Dziesmu un deju svētku tiešraidēm varēs sekot līdzi arī viedtālrunī 28.06.2018 12:57

XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku laikā ikvienam interesentam visā pasaulē būs iespēja sekot līdzi plašai svētku programmai tiešraidē un notikumu aizkulisēm savos viedtālruņos – lietotnē LMT Straume un internetā.

Trejdeviņi padomi Jāņu svinēšanai 23.06.2018 09:14

Ne aiz trejdeviņiem kalniem, ne aiz trejdeviņām jūrām, bet tepat jau viņi ir – Latvijā! Ik gadu, kad pie mums atnāk vasaras krāšņākie svētki – Jāņi, daba uzplaukst, gaiss virmo un mēs, trejdeviņi līgotāji, laužot ikdienas plūdumu, vēlamies uzplaukt kopā ar dabu.

Katram līgotājam tik zināmās divas zilbes LĪ-GO ir dotas kā atslēga, lai atvērtu durvis uz mūsu senču svētku tradīcijām un brīnumiem pārpilno pasauli.

Lūznavas muižā varēs baudīt jau trešo Mākslas pikniku 18.06.2018 11:10

22. jūlijā Lūznavas muiža un parks jau trešo reizi aicinās uz mākslu un garšu festivālu – Mākslas pikniks. Mākslas pikniks ir īsts vasaras noskaņu pilns notikums dažādu vecumu un interešu grupu mākslas baudītājiem un vasaras īpašo mirkļu piedzīvotājiem, lai ļautos mūzikas, mākslas, dejas, garšu, teātra un citu baudu piepildītai svētdienai.

Iespēja mācīties meistarklasēs pie pasaules labākajiem džemeņiem 18.06.2018 11:02

No 27. jūnija līdz 29. jūnijam norisināsies ikgadējais džeza mūzikas festivāls ‘’Rīgas Ritmi 2018’’, kas piedāvā iespēju apmeklēt ne tikai augstvērtīgas džeza mūzikas koncertus 7 norises vietās, bet arī apmeklēt pasaules līmeņa zvaigžņu meistarklases un redzēt savus elkus rokas stiepiena attālumā 28. un 29. jūnijā Latvijas Radio 1. Studijā.

Flīžu apgleznošanas darbnīca "Jāņu zāles" 18.06.2018 10:59

Gaidāmo Saulgriežu ieskaņā, šī gada 21. un 22. jūnijā Rīgas Porcelāna muzejs piedāvā keramikas flīžu apgleznošanas darbnīcu, kurā ikviens interesents varēs dekorēt neglazētu baltu keramikas flīzi, izmantojot īpašas aukstās porcelāna krāsas. Darbnīcu vadīs Rīgas Porcelāna muzeja muzejpedagoģe Astra Kaprāne un izglītojošā darba un darba ar apmeklētājiem vadītāja Maija Ņikitina.

Aicina pieteikt projektus 2018. gada Tradicionālo kultūras pasākumu finansēšanas konkursam 15.06.2018 14:57

Lai nodrošinātu tradicionālo kultūras pasākumu norisi Rīgā 2018. gada otrajā pusgadā, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) aicina pieteikt projektus Tradicionālo kultūras pasākumu finansēšanas konkursam.

Vasaras pasākumi visām gaumēm 09.06.2018 10:40

Vasara Latvijai atnes ne tikai siltu laiku, bet arī lielu skaitu dažādu kultūras un atpūtas pasākumu. Praktiski katru nedēļas nogali paralēli viens otram notiek vairāki lielāki vai mazāki koncerti, pilsētas svētki, mūzikas un kulinārijas festivāli, dažādas sportiskās aktivitātes vai arī citi specifiskāki pasākumi.

Daugavpilī pirmo reizi notiks Starptautiskais leļļu festivāls 08.06.2018 22:27

15. - 17.jūnijā Daugavpilī notiks I Starptautiskais leļļu festivāls, ko rīko Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs sadarbībā ar Autorleļļu un rotaļlietu meistaru Baltijas Ģildi. Pasākuma apmeklētājus gaida daudzveidīga un aizraujoša programma: izstādes, koncerti, meistarklases bērniem un pieaugušajiem un daudz citu pārsteigumu.

Daugavpilī jauna kultūrtelpa – mākslas galerija “Baltais zirgs” 08.06.2018 22:23

Daugavpils cietoksnī, Nikolaja ielā 9, durvis vērusi pilsētā pirmā mākslas galerija “Baltais zirgs”, kas vienlaikus būs kultūrtelpa: gan galerija, gan mākslas salons, gan arī mākslas studija.

Spožāko talantu meklējumos, izsludina jauno LADC skolas iesaukumu 07.06.2018 15:18

Latvijas radošo celmlaužu veidota, unikāla izglītības programma uzņem jaunos talantus! Latvian Art Directors Club organizētā LADC skola ik gadu savā paspārnē skolo un iedvesmo īpašu atlasi izturējušus studentus no visas Latvijas. Jaunajā – septembra – iesaukumā vairāk nekā 80 labāko Latvijas reklāmas dzīves pazinēju un praktiķu vadībā studenti 9 mēnešu garumā apgūs spēju domāt radoši un konceptuāli, vadīt projektus, izstrādāt stratēģijas, pārdot un prezentēt, kā arī daudzas citas reklāmas nozarē nepieciešamas kompetences. Šogad pirmo reizi skolas vēsturē ir pieejamas arī trīs bezmaksas studiju vietas, kuras nodrošina sadarbības partneri McCANN Riga, Not Perfect Riga un 2017./2018. gada klases absolvents Mihails Krjučkovsis.

Ziedoņdārzā notiks pasākums “Tiekamies Ziedoņdārzā”. 05.06.2018 08:55

Sestdien, 2018. gada 9. jūnijā no plkst. 12.00 līdz plkst. 16.00 Rīgā, Ziedoņdārzā notiks pasākums “Tiekamies Ziedoņdārzā”.

Spožāko talantu meklējumos, izsludina jauno LADC skolas iesaukumu 03.06.2018 15:39

Latvijas radošo celmlaužu veidota, unikāla izglītības programma uzņem jaunos talantus! Latvian Art Directors Club organizētā LADC skola ik gadu savā paspārnē skolo un iedvesmo īpašu atlasi izturējušus studentus no visas Latvijas. Jaunajā – septembra – iesaukumā vairāk nekā 80 labāko Latvijas reklāmas dzīves pazinēju un praktiķu vadībā studenti 9 mēnešu garumā apgūs spēju domāt radoši un konceptuāli, vadīt projektus, izstrādāt stratēģijas, pārdot un prezentēt, kā arī daudzas citas reklāmas nozarē nepieciešamas kompetences. Šogad pirmo reizi skolas vēsturē ir pieejamas arī trīs bezmaksas studiju vietas, kuras nodrošina sadarbības partneri McCANN Riga, Not Perfect Riga un 2017./2018. gada klases absolvents Mihails Krjučkovsis.

Jūnija kultūras notikumi Latgales vēstniecībā GORS 03.06.2018 15:37

Jūnijs kā ierasts ir Latgales vēstniecības GORS pasākumu sezonas izskaņas mēnesis. Šomēnes, kā ik gadu, būs iespēja tikties ar Rēzeknes deju studiju "Dynamic Hit" 10 gadu jubilejas koncertā, tāpat izskanēs Aivara Gudrā jubilejas koncerts. Jūnijs priecēs ar vairāku Latvijā plaši zināmu mākslinieku uzstāšanos: vokālo grupu “Latvian Voices”, grupu “Musiqq” un mēnesi noslēgs Intara Busuļa un Abonementa orķestra koncertprogramma “Ar mums”. Pirmo reizi Rēzeknē notiks arī nacionāla līmeņa kultūras projekts “Latvijas Princese un Princis 2018”.

Brīvdabas muzejs aicina uz Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu Gadatirgu 02.06.2018 10:48

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz jau 48. Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu Gadatirgu, kas šogad noritēs 2. jūnijā no 9.00 līdz 18.00 un 3. jūnijā no 9.00 līdz 17.00. Šogad Gadatirgus ir veltīts ne tikai Latvijas valsts simtgades svinībām, bet būs arī viens no Eiropas kultūras mantojuma gada pasākumiem Latvijā.

Šovakar Latvijā notiek Muzeju nakts 19.05.2018 16:22

Latvijas simtgades reizē Muzeju nakts tēma ir „Šūpulis”, tādējādi iekļaujoties valsts simtgades stāstā, kas sākās 2017.gadā un turpināsies līdz 2021.gadam, 2018.gada vadmotīvs ir „Dzimšana”. Katras tautas un nācijas pastāvēšanu nodrošina šūpulis. Valsts dibināšanas un pastāvēšanas jēga rodama rūpēs par ģimenes, dzimtas un tautas šūpuli. Muzeju naktī godināsim šūpuļu darinātājus, sargātājus un šūpotājus!

Brīvdabas muzejs aicina uz muzeju nakts pasākumiem 19.05.2018 16:16

Starptautiskajā Muzeju naktī, 19. maijā no 19:00 līdz 23:00 Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina izzināt, kā šūpojās un tika šūpināti mūsu valsts dibinātāji. Muzeju nakts 2018 pasākuma “Šūpulis” apmeklētājiem būs iespēja uzzināt, kā no vienkoča var izgrebt šūpuli, izšūpoties dažādās tradicionālajās šūpolēs, apskatīt, kādas spēles un rotaļas varēja spēlēt mūsu valsts pamatlicēji, un izmēģināt roku seno rotaļlietu izgatavošanā. Šogad “Muzeju nakts” ir veltīta šūpuļa motīvam, tāpēc muzejs aicina ikvienu apmeklētāju neatkarīgi no vecuma spēlēties, rotaļāties un atgriezties atmiņās par bērnību

Aicina pieteikt projektus “Baltās nakts” Iniciatīvas programmai 17.05.2018 22:14

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments aicina nevalstiskās organizācijas, valsts, pašvaldības, izglītības un kultūras iestādes, uzņēmumus, mākslinieku apvienības, kā arī ikvienu radošu personību pieteikt projektus Mūsdienu kultūras foruma “Baltā nakts 2018” Iniciatīvas programmai, kuras norise paredzēta no 2018. gada 8. septembra plkst. 18.00 līdz 9. septembra plkst. 3.00

Liepājā notiks lielākais tradicionālās kultūras notikums Kurzemē - “Līvas ciema svētki” 17.05.2018 20:12

Šajā nedēļas nogalē, 19. un 20. maijā, Liepājā notiks lielākais tradicionālās kultūras notikums Kurzemē - “Līvas ciema svētki”. Svētku apmeklētājiem tiek piedāvāta bagātīga kultūras programma visām paaudzēm.

HELSUS 2018 festivāls jau šosestdien 17.05.2018 19:48

19. maijā, verot vasaras vārtus, tiekamies veselības un garīgā dzīvesveida festivālā “HELSUS 2018”. Festivāla viesiem Uzvaras parka teritorija Jelgavā tiks atvērta no plkst. 10:00 un līdz pat plkst. 01:00, sagaidot arī muzeju nakts viesus mācīsimies, iesaistīsimies, priecāsimies un augsim.

4. maijā Latvijā un pasaulē svin Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu 04.05.2018 09:52

Piektdien, 4. maijā, godinot 1990. gada 4. maijā Augstākās padomes pieņemto lēmumu atjaunot Latvijas Republikas neatkarību, Latvijā un tālu aiz valsts robežām gaidāma plaša norišu programma. Lai uzzinātu par 4. maija pasākumiem Latvijā, iedzīvotāji aicināti zvanīt uz "Latvijas mobilais telefons" bezmaksas informatīvo tālruni 80768076, svētku notikumu programma pieejama arī Latvijas valsts simtgades digitālajā platformā www.lv100.lv. .

Aicina ikvienu iestāties “Goda vārtos” simboliskā sardzē par Latvijas vērtībām 04.05.2018 09:50

Sagaidot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu, no 4. maija vides mākslas objekts „Goda vārti” stāsta par tām vērtībām, kas svarīgas Latvijas iedzīvotājiem – brīvību, cilvēkiem, valodu, dabu – tām, ko esam gatavi sargāt. Ikviens iedzīvotājs ir aicināts piedalīties valsts simtgades projektā un “Goda vārtos” iestāties simboliskā sardzē par Latvijas vērtībām.

Apskati visus 4. maija pasākumus vienuviet 04.05.2018 09:40

Pērn izveidotā pasākumu platforma Kurp.es, sadarbojoties ar “Latvijai 100”, ir kļuvusi par oficiālo digitālo karti Baltā galdauta svētkiem visā Latvijā. Šobrīd ir apkopoti jau vairāk nekā 200 svētku notikumu par godu Latvijas neatkarības atjaunošanai!

Latgales vēstniecība GORS svinēs piecu gadu dzimšanas dienu 03.05.2018 11:01

2018. gada maijā Latgales vēstniecība GORS, kas ir pirmā jaunuzceltā koncertzāle Latvijā 21. gadsimtā, svinēs piekto dzimšanas dienu. Piecos gados koncertzāle mainījusi ne tikai Rēzeknes un Latgales kultūrtelpu, bet kļuvusi par Latvijas kultūras dzīves svarīgu pieturpunktu, kuru atzinīgi vērtē gan mākslinieki un nozares profesionāļi, gan apmeklētāji. GORS jubilejas svinības sāksies 5. maijā ar īpaši gatavotu „Sinfonietta Rīga“ un „Perpetuum Ritmico“ koncertprogrammu, kurā izskanēs arī komponista Emīla Zilberta jaundarbs.

Aicina uz forumu “Aizliegtais kongress” 02.05.2018 22:48

Trešdien, 9. maijā no plkst. 17.00 līdz 20.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Konferenču centrā (-1. stāvā) notiks biedrības “ELJA 50” sadarbībā ar LNB un Konrāda Adenauera fondu rīkots dokumentāli-vēsturisks forums par 1968. gadā Rietumberlīnē sasaukto un triju Rietumberlīnes komandantūru (Lielbritānija, ASV un Francija) aizliegto 1. Vispasaules Latviešu jaunatnes kongresu.

Konferencē Nacionālajā bibliotēkā diskutēs par valstiskuma vēsturi Latvijas teritorijā 30.04.2018 09:19

11. maijā Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Ziedoņa zālē norisināsies vērienīga konference: “Varas Latvijā. No senlaikiem līdz valstij”. Tajā par valstiskuma vēsturi Latvijā dažādu gadsimtu gaitā runās vēsturnieki un sociālo zinātņu pārstāvji. Konference ir Latvijas valsts simtgades programmas notikums. Dalība bez maksas.

4.maijā Ogrē notiks jau 5.Tvīda brauciens 29.04.2018 10:34

Šī gada 4. maijā, Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā – Ogres pilsētā notiks jau piektais Tvīda brauciens. To organizē “M.Pūre” beķerejas un restorāna (SIA “Kūku darbnīca”) īpašniece Iveta Zāģere un Māris Bulats, sadarbībā ar Ogres novada kultūras centru un Ogres novada pašvaldību.

Aicinām uz diskusiju par nemateriālo kultūras mantojumu Latvijā 26.04.2018 12:50

Šā gada 8. maijā NVO namā no plkst. 15.00 līdz plkst. 18.00 aicinām uz diskusiju par nemateriālā kultūras mantojuma daudzveidību. Diskusija veltīta UNESCO Starptautiskajai dienai “Kultūras daudzveidība dialogam un attīstībai”.

Konkurss “Ceļojums uz operu” šogad veltīts latviešu operas simtgadei 24.04.2018 18:48

Lai veicinātu jauniešu interesi par operas mākslu, jau piekto gadu VSIA „Latvijas Nacionālā opera un balets” organizē konkursu „Ceļojums uz operu”. 9.-12. klašu skolēni ir aicināti ielūkoties dažās latviešu operas vēstures lappusēs un līdz 7. maijam piedalīties viktorīnā “LATVIEŠU OPERAI 100”!

Nākamā lapa