Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:368, Did:0, useCase: 0

Nākamā lapa

Trejdeviņi padomi Jāņu svinēšanai 23.06.2020 12:57

Ne aiz trejdeviņiem kalniem, ne aiz trejdeviņām jūrām, bet tepat jau viņi ir – Latvijā! Ik gadu, kad pie mums atnāk vasaras krāšņākie svētki – Jāņi, daba uzplaukst, gaiss virmo un mēs, trejdeviņi līgotāji, laužot ikdienas plūdumu, vēlamies uzplaukt kopā ar dabu.

Katram līgotājam tik zināmās divas zilbes LĪ-GO ir dotas kā atslēga, lai atvērtu durvis uz mūsu senču svētku tradīcijām un brīnumiem pārpilno pasauli.

Multimediālais koncertšovs “Gadalaiki” ceļo cauri gadalaikiem 17.06.2020 10:46

Multimediālais koncertšovs “Gadalaiki” ceļo cauri gadalaikiem un tiek pārcelts uz 2020.gada 3.oktobra plkst. 18.00 Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars”. Unikālā koncertā „Gadalaiki” varēs baudīt klasiskās mūzikas hitus, ko papildinās iespaidīgs Latvijas vadošo mākslinieku radīts gaismu un video šovs. Koncertā uz skatuves kāps gan pianists Vestards Šimkus, gan vijolniece Darja Smirnova un Liepājas kamerorķestris.

Ar kampaņu „Kāpēc kultūra?” Latvijas Radio aicina aizdomāties, ka cilvēks nevar paēst tikai no pilna ledusskapja 15.06.2020 21:50

No 15. – 19. jūnijam Latvijas Radio norisināsies akcija „Kāpēc kultūra?”, kuras mērķis ir parādīt kultūras daudzveidību, sniegt impulsu izpratnei par tās ietekmi un nozīmi sabiedrībā un paust atbalstu nozarei. Latvijas Radio 1 raidījuma „Kultūras Rondo” radošās komandas rosinātās akcijas laikā ēterā skanēs 15 audio klipi, kuros kultūras patērētāji dalās savās pārdomās, kā, viņuprāt, kultūra reaģējusi un attīstījusies covid-19 krīzes laikā. 17. jūnija raidījumā „Krustpunktā” būs intervija ar kultūras ministru Nauri Puntuli, savukārt „Kultūras Rondo” 15. un 17. jūnijā skaidros – kā darbosies jaunā radošo personu nodarbinātības programma un kā pašreizējos apstākļos eksistē teātri. Tāpat kultūras tematikai šajā nedēļā pastiprināti pievērsīsies Ziņu dienests un programma “Labrīt”.lna ledusskapja

Festivāls “Komēta” izziņo norises laiku un izmaiņas programmā pēc ārkārtas situācijas beigām 15.06.2020 21:47

Unikālais brīvdabas festivāls “Komēta” pēc valstī izsludinātās ārkārtas situācijas beigām savu norises laiku nemainīs, un, kā iepriekš plānots, šogad Daugavgrīvas cietoksnī notiks no 31. jūlija līdz 2. augustam. Tomēr pastāvošo ierobežojumu dēļ plānotās starptautiskās programmas vietā šogad festivālā lielākoties uzstāsies vietējie un Baltijas valstu mūziķi un mākslinieki, kā arī tā apmeklētāju skaits būs ierobežots.

Kultūras pils “Ziemeļblāzma” aicina uz vainagu pīšanas darbnīcu 13.06.2020 14:04

22. jūnijā plkst. 19.00 Kultūras pils “Ziemeļblāzma” parkā norisināsies vainagu pīšanas darbnīca. To vadīs floriste Rasma Isajeva. Jāņu dienai ir tāds spēks un svētums, ka zālēm, kas šajā dienā lasītas, esot lielas un brīnišķīgas īpašības, kas dziedina, pasargā no slimībām un ienes mājās svētību, mīlestību un saticību.

Aicina uz jūnija "Prāta spa" tiešraidē 02.06.2020 13:44

Jūnija "Prāta spa" tiešraidē – Juris Cālītis, Lolita Tomsone, Andris Eglītis un Jānis Ozoliņš Interneta žurnāls "Satori" kopā ar mākslinieci Katrīnu Neiburgu 7. jūnijā rīko trešo "Prāta spa", kas notiks restorānā "Neiburgs" un būs vērojams tiešraidē bez maksas.

Jaunmoku Zīmes Centrā var izgatavot unikālo rakstu zīmi 25.05.2020 09:02

Vasarsvētkos, 31. maijā, visas dienas garumā Jaunmoku pils Zīmes Centrs būs atvērts. Tajā atkal varēs izgatavot savu unikālo seno latvju rakstu zīmi zinošās zīmju pazinējas un skaidrotājas Lienes Bedrītes vadībā.

Izsludina 2020. gada gaismas festivāla “Staro Rīga” projektu finansēšanas konkursu 20.05.2020 00:01

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) izsludina gaismas festivāla “Staro Rīga” projektu finansēšanas konkursu, lai nodrošinātu festivāla programmas izveidošanu. Festivāla norise šogad plānota no 18. līdz 21. novembrim.

Rīgā pasniegs gada balvu kultūrā “Baltais zvirbulis” 18.05.2020 13:22

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta gada balvas kultūrā “Baltais zvirbulis 2019” pasniegšanas ceremonija šogad notiks televīzijas raidījuma formātā. 20. maijā RīgaTV 24 skatītājiem būs iespēja redzēt sižetus par daudziem nozīmīgiem aizvadītā gada kultūras notikumiem un kultūras nozares personībām.

Azartspēles kā pasaules mēroga kultūra 11.05.2020 13:13

Azartspēļu precīza izcelsme nav zināma, lai gan daudzi apgalvo, ka pat Bībelē ir vairākas atsauces uz līdzīgām darbībām, piemēram, loterijām, lai kaut ko noteiktu vai, lai sadalītu īpašumu. Lai gan tā varētu būt neiespējamā misija noteikt, kur un kā radušās azartspēles, sākotnēji domājamās kāršu un galda spēļu versijas nāk no Ķīnas un dažām vietām Eiropā.

Tautas tērpu gājiens pulcē tūkstošus 06.05.2020 17:38

4. maijā notikušais virtuālais gājiens “Uzvelc tautas tērpu par godu Latvijai” sociālajos tīklos “pulcināja” vairāk nekā četri tūkstoši dalībnieku. Tautas tērpos posās, fotografējās un pēc tam vietnēs “Facebook” un “Instagram” savus attēlus publicēja individuālie tautas tērpu īpašnieki un kolektīvi Latvijā un ārvalstīs.

Valmieras vasaras teātra festivāls šogad notiks atbilstoši pandēmijas krīzes apstākļiem 02.05.2020 20:19

Šovasar no 7. līdz 9.augustam plānotais Valmieras vasaras teātra festivāls notiks atbilstoši pandēmijas krīzes apstākļiem valstī un pasaulē. Rūpēs par skatītāju un pasākuma veidotāju drošību un veselību radošais darbs pie programmas satura turpinās, rēķinoties ar dažādiem scenārijiem – gan situāciju, kad iedzīvotāju pulcēšanās festivāla laikā būs atļauta, gan tādu, kurā skatītāju klātbūtne būs ierobežota vai nebūs iespējama vispār. 

Tiešsaistes video satura skatīšanās Latvijā pirmajā karantīnas mēnesī pieaugusi par 67% 30.04.2020 15:09

Globālo apstākļu dēļ liela daļa valsts iedzīvotāju pavada vairāk laika mājās, skatoties vairāk video saturu nekā parasti. Pēdējā mēneša laikā kopumā Baltijā lielāko OTT platformu Go3 ir skatījušies par 67% vairāk nekā iepriekš un TV kanālus skatījumu apjoms pieauga pat par 86%! Šie secinājumi tika veikti pēc karantīnas pirmā mēneša platformas datu analīzes Baltijas valstīs.

Kāpēc mūsu nākotne ir atkarīga no lasīšanas un iztēles 30.04.2020 13:37

Ja jums ir draugi - matemātiķi, kas jautā - kāpēc jālasa daiļliteratūra, iedodiet viņiem izlasīt šo publikāciju. Ja jums ir draugi, kas uzskata, ka drīz visas grāmatas būs pieejamas tikai elektroniskā formātā, iedodiet viņiem izlasīt šo publikāciju. Ja jūs ar labpatiku vai, tieši otrādi, ar šausmām iedomājaties par gājieniem uz bibliotēku, izlasiet šo publikāciju. Ja jums ir bērni, izlasiet ar viņiem kopā šo publikāciju, un ja jūs tikai domājat par to, ko un kā lasīt kopā ar bērniem, vēl jo vairāk iesaku izlasīt jums šo publikāciju.

Interneta tiešraidē iepazīstinās ar Rīgas skolēnu radošo darbu krājumu “Skolas gaitu tautasdziesmas” 29.04.2020 06:12

Rīt, 30. aprīlī, plkst. 16.00 interneta tiešraidē notiks Rīgas skolēnu dzejas darbu konkursa “Skolas gaitu tautasdziesmas” grāmatas atvēršanas svētki, kur ikvienam interesentam būs iespēja uzzināt par šī izdevuma tapšanu un iepazīt tā saturu. Skolēnu radošo darbu konkurss “Skolas gaitu tautasdziesmas” notika divu gadu garumā, aicinot Rīgas skolēnus radīt mūsdienīgus dzejas darbus, kas stilistiski pieskaņoti tautasdziesmu noskaņām. Konkursā skolēni gan paši iesūtīja savus dzejas darbus, gan tika mudināti tos pierakstīt, apmeklējot vairākas Rīgas skolas.

Mazā Ģilde tiešsaistē piedāvā lekciju ciklu „Patiesības meklētāji” 06.04.2020 16:58

Trešdien, 8. aprīlī plkst. 18.30 lekciju cikla „Patiesības meklētāji” ietvaros visi interesenti aicināti tiešsaistē noklausīties Dr. Andreja Mūrnieka lekciju „Kāpēc Sokrāts nebaidījās mirt? Acīmredzamais un ideālais.” Tiešsaiste tiks nodrošināta platformā zoom.us.

Aicina kultūras procesus Rīgā baudīt internetā 19.03.2020 13:50

Kultūras process galvaspilsētas iestādēs notiek e-vidē; iedzīvotāji aicināti izmantot piedāvātās iespējas. Valstī noteiktajā ārkārtējā situācijā Rīgas pašvaldības kultūras iestādes un kolektīvi piedāvā iedzīvotājiem iesaistīties kultūras procesā, izmantojot e-vidi – iepazīt muzeju krājumus, apskatīt izstāžu ekspozīcijas, reģistrēties e-grāmatu bibliotēkai, klausīties koncertierakstus, mākslinieku sagatavotus stāstījumus, kā arī izmantot iestāžu un kolektīvu sniegtās iespējas.

#Ēkultūra aicina kultūras norises izbaudīt virtuāli, paliekot mājās 19.03.2020 07:49

Kultūras ministrijas (KM) iestādes no šodienas, 16. marta, uzsāk informatīvu kampaņu #Ēkultūra, aicinot iedzīvotājus ārkārtējās situācijas laikā visdažādākās kultūras norises izbaudīt virtuāli, savukārt kultūras jomā pieejamos e-pakalpojumus saņemt attālināti, iestādes klātienē neapmeklējot.

Latvijas Pasākumu producentu asociācija aicina nerīkot arī mazos pasākumus 13.03.2020 15:02

Ārkārtas situācijas izsludināšana valstī no 13. marta līdz 14. aprīlim paredz būtiskus ierobežojumus pasākumu norisei, aizliedzot pasākumu norisi, ja to dalībnieku skaits pārsniedz 200 cilvēkus. Ārkārtas stāvoklis un pasākumu aizliegums Latvijā tiek ieviests, lai ierobežotu Covid-19 izplatību Latvijā. Tādēļ Latvijas Pasākumu producentu asociācija aicina visus pasākumu rīkotājus ne tikai pārcelt vai atlikt visus savus lielos pasākumus, bet arī līdz 14. aprīlim nerīkot nevienu pasākumu pat ar mazu dalībnieku skaitu. Tikai darbojoties kopīgiem spēkiem, varam panākt situācijas izmaiņas, ierobežojot Covid-19 izplatību Latvijā, lai dzīve un uzņēmējdarbība atgrieztos ierastajā ritmā pēc iespējas ātrāk.

Svinīgā ceremonijā apbalvoti Latgaliešu kultūras gada balvas „Boņuks 2019“ saņēmēji 24.02.2020 14:48


Tikko Rēzeknē, Latgales vēstniecībā GORS, klātesot Latvijas Republikas kultūras ministram Naurim Puntulim, noslēgusies svinīgā Latgaliešu kultūras gada balvas „Boņuks” pasniegšanas ceremonija, kurā godināti desmit aktīvākie, spilgtākie un plašāko rezonansi guvušie latgaliskās kultūras notikumi, personības, aktivitātes 2019. gadā. Balvas saņēma podnieka Evalda Vasilevska piemiņas izstāde un grāmata, Ligija Purinaša par dzejas krājumu „Sīvīte“, izdevums par kordiriģentes Terēzes Brokas mūžu, dokumentālā filma „Latgalīši Sibirī“, KUUP COFFEE, grupa „Bez PVN” un citi. Par mūža ieguldījumu latgaliešu kultūras attīstībā tika godināts tēlnieks Indulis Folkmanis.

Notiks Rīgas tautas deju kolektīvu skates – koncerti 23.02.2020 14:18

2020. gada 29. februārī un 1. martā kultūras pilī “Ziemeļblāzma” Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments rīko Rīgas tautas deju kolektīvu skates – koncertus. Koncertos piedalīsies trīsdesmit trīs Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu un citu dibinātāju jauniešu, vidējās paaudzes un senioru deju kolektīvi, kuru sniegumu vērtēs deju eksperti. Divos koncertos katrs kolektīvs izdejos divas dejas no sava kolektīva repertuāra.

Ciklā „Vēstures otrdienas” izspēlēs Latvijas 100 gadus Ventspilī 19.02.2020 20:16

Otrdien, 25. februārī plkst. 17.30 Livonijas ordeņa pilī, Jāņa ielā 17, ciklā „Vēstures otrdienas” vēsturniece Stella Lindenberga lasīs lekciju par Latvijas 100 gadiem Ventspilī un sadarbībā ar muzejpedagoģi Ilvu Buntiku iepazīstinās ar spēli “Spēlējam Latvijas 100 gadus Ventspilī”.

Rīgas Fotogrāfijas biennāle 2020 izziņo dalībniekus 18.02.2020 14:39

Starptautiskais laikmetīgās mākslas notikums Rīgas Fotogrāfijas biennāle 2020, kas norisināsies no 9. aprīļa līdz 19. jūlijam Rīgā, Cēsīs un Daugavpilī, izziņo dalībniekus. Turpinot sekot attēlu kultūras attīstībai, Rīgas Fotogrāfijas biennāle šogad ir izvēlējusies pievērsties realitātes arheoloģijai. Attēls kā viens no informācijas nesējiem mūsdienās lielā mērā ir zaudējis savu dokumentāli reprezentējošo funkciju. Vienlaikus tas ir ieguvis bezgalīgu nozīmju un realitāšu radīšanas un imitēšanas brīvību. Straujā tehnoloģiju attīstība ir ne vien nodrošinājusi līdz šim nepieredzētu komforta līmeni, bet arī mainījusi mūsu apziņu un uztveri. Cenšoties orientēties tik daudzo līdzās pastāvošu realitāšu sistēmās, nākas apgūt jaunas vizuālās lasītprasmes.

Rīgas Latviešu biedrība aicina uz pavasarīgu balli “Uzlūdz dāmas” 13.02.2020 11:00

6.martā no plkst. 20 līdz pusnaktij RLB Lielajā zālē pavasarīgi priekpilnā atmosfērā tiks svinēti gada sievišķīgākie svētki – svētki, kuros galvenā varone ir Sieviete. Tāpēc svētku organizatori ir parūpējušies, lai šajā vakarā katra apmeklētāja un viņas pavadonis sajustos īpaši un loloti. Vakara gaitā ikvienai dāmai būs iespēja apmeklēt stila un meikapa konsultācijas, piedalīties kopīgā vēlējuma un iedvesmas mākslas darba tapšanā, iemūžināt neaizmirstamu mirkli kopā ar sev mīļu cilvēku foto galerijā, piedalīties dažādos konkursos un iemācīties kādu jaunu deju soli meistarklasēs profesionālu deju pasniedzēju pavadībā, kā būs iespēja iepazīties ar iedvesmojošu sieviešu stāstiem, viedokļiem un viņu pieredzi.

Noskaidroti Latgaliešu kultūras gada balvas „Boņuks 2019“ nominanti 05.02.2020 12:19

Noslēdzies žūrijas darbs, izvērtējot Latgaliešu kultūras gada balvas „Boņuks 2019“ pretendentus, un nu zināmi 30 balvas nominanti. Šogad balvas par aktivitātēm, darbu un sasniegumiem latgaliskajā kultūrā tiks pasniegtas jau divpadsmito reizi. Ceremonijā tiks paziņoti desmit balvas „Boņuks 2019“ saņēmēji un godināts arī balvas „Par mūža ieguldījumu latgaliešu kultūras attīstībā“ saņēmējs. Balvu pasniegšanas ceremonija notiks svētdien, 23. februārī, plkst. 16.00 Latgales vēstniecības GORS Lielajā zālē.

Par godu Vijas Vētras 97. dzimšanas dienai “Vijas Vētras FONDS” aicina uz koncertu “Deju Vētra 2020” 04.02.2020 18:04

Latvijā un pasaulē slavenā latviešu dejotāja, māksliniece un deju pedagoģe Vija Vētra, neskatoties uz ievērojamo gadu nastu, ik vasaru mēro tālo ceļu no Ņujorkas, lai Latvijā dejotu, iestudētu horeogrāfijas, sniegtu meistarklases un tiktos ar publiku sirsnīgās sarunās. Tas ir viens no leģendārās, allaž kustībā esošās, Vijas Vētras dzīves vadmotīviem - nerimstoša jaunrade. 2019. gada vasarā Vija Vētra sajūsmināja ar jaunu deju - neaizmirstamu interpretāciju kustībā Artura Maskata skaņdarbam “Tango”. Šogad Vijas Vētras dejas varēs redzēt Rīgā 12. jūnijā RTU mazajā zālē koncertā “Personība izdaiļo sabiedrību”, kā arī vairākās indiešu deju meistarklasēs.

Izsludināta pieteikšanās konkursam par dalību Latvijas Simtgades jauniešu simfoniskajā orķestrī 21.01.2020 23:45

VSIA "Latvijas Koncerti" aicina mūzikas skolu un mūzikas vidusskolu stīgu instrumentu, pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu audzēkņus piedalīties atlases konkursā, lai kļūtu par daļu no Latvijas Simtgades jauniešu simfoniskā orķestra sastāva. Orķestris spēlēs diriģenta Aināra Rubiķa vadībā 31. jūlijā Dzintaru koncertzālē kopā ar pasaulslaveniem, Latvijā dzimušiem mūziķiem. Pieteikumu iesniegšanas termiņš - līdz 5. februārim plkst. 12.00.

“Dzirnas” atkārtos dejas fantāziju MANA DABA 21.01.2020 23:42

Pēc skatītāju ierosinājuma deju skola “Dzirnas” atkārto dejas fantāziju MANA DABA visiem tiem, kas neredzēja vai vēlas to redzēt atkārtoti. Jau 21. februārī pl. 19:00 un 22., 23. februārī pl. 18:00 deju skolas Dzirnas telpās varēs noskatīties šo vizuāli, muzikāli un horeogrāfiski krāšņo izrādi MANA DABA, ko pirms diviem gadiem iestudēja horeogrāfi Agri Daņiļevičs un Kārlis Božs. Tāpat kā dabā, arī mākslā miera stāvoklis nav iespējams - izrāde turpina attīstīties un nemainīgi paliek Tax Free, Dzirnas un Kompanija NA.

Liepājā šogad barikāžu atceres pasākums notiks Vienotības un karogu dienas zīmē 15.01.2020 13:20

Pirmdien, 20. janvārī, plkst. 17 Liepājas muzeja filiāles ”Liepāja okupāciju režīmos” pagalmā K. Ukstiņa ielā 7/9 notiks 1991. gada janvāra barikāžu atceres pasākums, kas šogad veidots kā Vienotības un karogu diena. Ikviens ir aicināts tajā piedalīties.

Aicina pieteikt projektus 2020. gada “Tradicionālo kultūras pasākumu finansēšanas konkursa” pirmā pusgada pasākumiem 15.01.2020 12:22

Lai nodrošinātu tradicionālo kultūras pasākumu norisi Rīgā 2020. gadā, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) aicina pieteikt projektus “Tradicionālo kultūras pasākumu finansēšanas konkursa” pirmā pusgada pasākumiem. Pieteikumu iesniegšana konkursam tiek organizēta vairākos posmos.

Baibas Sipenieces īpašā jubilejas stāvizrāde “Vienreiz jau var” 14.01.2020 14:35

21.februārī kinoteātra “Splendid Palace” lielajā zālē notiks vienreizējs BSG (Baibas Sipenieces-Gavares) iznāciens stāvizrādes formā ar bufetes elementiem – īpašā jubilejas izrāde “Vienreiz jau var”. Sākums – plkst.19. Ar šo izrādi sāksies Baibas Sipenieces-Gavares stāvizrāžu tūre. Deviņas izrādes Rīgā notiks kinoteātrī “Splendid Palace”, trīs – VEF Kultūras pilī; trīsreiz viņa viesosies arī Jelgavā, divreiz – Rēzeknē, Cēsīs, Ogrē, Ādažos, Liepājā, Valmierā, Siguldā, Mārupē, Rojā, kā arī citur Latvijā.

Aicina apmeklēt 1991. gada barikāžu atcerei veltītu koncertu Rīgas Domā un piemiņas pasākumus pilsētā 12.01.2020 00:06

Janvāris ir barikāžu atceres mēnesis, tāpēc Rīgā notiks vairāki šiem spriedzes pilnajiem notikumiem veltīti pasākumi, un viens no lielākajiem ir barikāžu aizstāvju atcerei veltītais koncerts “Piesaukšana” Rīgas Domā, kas notiks 20. janvārī plkst. 19.00. Ieeja koncertā ir bez maksas. Tradicionāli barikāžu aizstāvju atcerei Rīgas Domā notiek koncerts. Šogad Rīgas dome iedzīvotājus aicina uz koncertu “Piesaukšana”, kurā piedalīsies komponisti Mārtiņš Brauns un Uģis Prauliņš, dziedās postfolkloras grupa “Iļģi”, Rīgas Tehniskās universitātes vīru koris “Gaudeamus”, jauktais koris “Cantus fortis” diriģenta Ivara Cinkuss vadībā.

Pauž bažas par latgaliešu kultūras gada balvas “Boņuks“ pastāvēšanu 05.01.2020 13:17

Decembra vidū Latgales vēstniecība GORS izsludināja pretendentu pieteikšanu ikgadējai Latgaliešu kultūras gada balvai “Boņuks”, kas katru gadu ir viens no gaidītākajiem notikumiem latgaliskajā kultūrā un vienīgā neatkarīgā balva, kura īpaši izceļ un godina sasniegumus un padarīto latgaliskās kultūras dzīvē, kā arī parāda tās tendences. Taču pašās gada beigās tika saņemta ziņa par Valsts kultūrkapitāla fonda lēmumu par atbalstu valstiski nozīmīgiem pasākumiem 2020. gadā un Latgaliešu kultūras gada balvas atbalstāmo aktivitāšu vidū vairs nav. Balvas rīkotāji neslēpj, ka ar līdzšinējām aktivitātēm gadu gaitā viesušās cerības, ka latgaliskās norises tiek augstu novērtētas, taču atbalsta nesaņemšana un radusies situācija liek domāt par Latgaliešu kultūras gada balvas “Boņuks” turpmākās pastāvēšanas iespējām.

Jaungada naktī Rīgas Latviešu biedrības namā brīnumus uzburs burvju mākslinieks Dante Pecolli 30.12.2019 13:59

Šogad, Rīgas Latviešu biedrības nams, atjaunojot tradīcijas, durvis vērs krāsainam Jaungada sagaidīšanas pasākumam, aicinot ikvienu sagaidīt gadumiju kopā ar komponistu Mārtiņu Braunu, mūziķi Normundu Jakušonoku , Latvijas jaunāko profesionālo burvju mākslinieku Danti Pecolli un daudziem citiem vakara dalībniekiem.

Rīdzinieki un pilsētas viesi aicināti apmeklēt Jaunā gada sagaidīšanas pasākumu 11. novembra krastmalā 27.12.2019 12:32


Rīdzinieki un pilsētas viesi laipni gaidīti Jaunā gada sagaidīšanas pasākumā 11. novembra krastmalā, kas risināsies no 31. decembra plkst. 21.00 līdz 1. janvāra plkst. 3.00. Apmeklētāji varēs klausīties mūzikas grupu priekšnesumus, dejot dīdžeja atskaņoto melodiju pavadībā, vērot gadu mijas svētku uguņošanu, kā arī apmeklēt krastmalā izvietotās tirdzniecības vietas un kopā ar saviem draugiem un ģimeni svinēt svētkus. Jau no plkst. 21.00 krastmalā darbosies izbraukuma tirdzniecības vietas, apmeklētājus sagaidīs vakara vadītājs Kārlis Anitens un par muzikālo noskaņu gādās dīdžejs Ex da Bass. No plkst. 22.00 klātesošos priecēs grupa “Contryside”, bet plkst. 23.00 uzstāsies Atis Ieviņš & The Rock Brothers.

Rīgā notiks izrādes uz ledus “Īstais Riekstkodis” pasaules pirmizrāde 21.12.2019 14:17

28. decembrī, plkst. 18:00 ledus hallē Arēna Rīga pirmo reizi notiks krāšņa muzikālā izrāde uz ledus “Īstais Riekstkodis”, kas tapusi pēc E.Hofmana pasakas “Riekstkodis un Peļu karalis” un P.Čaikovska baleta motīviem. Skatītājus priecēs iespaidīga multimediju scenogrāfija, milzīgas video dekorācijas, kas ļaus pilnībā izbaudīt pasakas brīnumaino pasauli, virtuozi daiļslidotāji, krāšņi tērpi un aizraujošs Jaungada sižets.

Ceturtajā adventē Rīgā notiks dažādi svētku ieskaņas pasākumi 20.12.2019 15:55

Ar garīgas noskaņas koncertiem, tradicionālo Ziemas saulgriežu svinēšanu un labdarības koncertu “Cerības gaisma” Rīgā sagaidīs Ceturto adventi. Adventa laikā turpinās koncerti Rīgas dievnamos. 18. decembrī Rīgas Vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā skanēs koncerts “Ziemassvētku zvaigzne”, bet Rīgas Lutera baznīcā apmeklētāji gaidīti koncertā “Lielā svinēšana”.

Iedzīvotājus aicina iesaistīties akcijā “Citāda egle” 19.12.2019 10:31

Gaidot svētkus, vides objektu festivāla “Ziemassvētku ceļš” organizatori aicina ikvienu iesaistīties akcijā “Citāda egle”, sūtot foto fiksāciju par mājas, pagalma, darba vietas svētku noformējumu, kuru esat veidojuši pašrocīgi. Šogad vides objektu festivāls “Ziemassvētku egļu ceļš” atzīmē 10 gadu jubileju, un tai par godu aicina iedzīvotājus dalīties ar savu radošumu. Šim nolūkam derēs oriģināls, radošs darbs, dekors, priekšmets vai kompozīcija, ārtelpas vai iekštelpas noformējums, ko varētu raksturot ar nosaukumu “Citāda egle”. Savas neparastās idejas jānofotografē un līdz 12. janvārim jānosūta e-pastā eglufestivals@riga.lv. Darbi tiks izvērtēti, un interesantāko ideju autori – apbalvoti!

Multimediālais šovs GADALAIKI sola unikālu video performanci 17.12.2019 08:30

28. martā pulksten 19 Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” multimediāla projektā - koncertšovā pianista Vestarda Šimkus un vijolnieces Darjas Smirnovas izpildījumā varēs baudīt Antonio Vivaldi un Pētera Vaska radīto mūziku, ko saista nosaukums „Gadalaiki”, kur mūzika tiks papildināta ar krāšņu gaismu un video performanci no Latvijas vadošajiem video un gaismas māksliniekiem! GADALAIKI koncertuzveduma apmeklētājiem tiks dota unikāla iespēja klasiskās mūzikas slavenos skaņdarbus baudīt reizē ar speciāli radītu 3D video un gaismas performanci vienkopus ar Vestardu Šimku, Darju Smirnovu, Liepājas kamerorķestri, piedaloties Latvijas labākajiem video un gaismu māksliniekiem. Tas būs Mārtiņa Feldmaņa gaismu šovs koncerta pirmajā daļā, savukārt koncerta otrajā daļā tās būs video projekcijas, ko katrs savam gadalaikam radīs Artis Dzērve, Ineta Sopunova, Vikijs (Viktors Keino) un Mīnus Astoņi (Andris Vētra).

Aicina pieteikt pretendentus Latgaliešu kultūras gada balvai “Boņuks 2019“ 12.12.2019 08:36

2020. gada 23. februārī Rēzeknē, Latgales vēstniecībā GORS, notiks ikgadējā Latgaliešu kultūras gada balvas “Boņuks” pasniegšanas ceremonija, kas ir arī viena no gaidītākajām latgaliešu kultūras aktīvistu un interesentu satikšanās reizēm. Līdz 6. janvārim GORS aicina pieteikt balvas “Boņuks 2019” pretendentus. Māla statuetes saņems 11 latgaliskās kultūras aktivitātes, notikumi, procesi un personības. “Boņuks” ir vienīgā balva, kura īpaši izceļ un godina sasniegumus un padarīto latgaliskās kultūras dzīvē.

Nākamā lapa