epadomi/Tava virtuve/Epadomi TV/Arhīvs/Reklāma

Jaunumi vairāk

  • Tautas lietišķās mākslas studijas “BAUSKA”   60.gadu jubilejas izstāde “ZVAIGŽŅU LIETUS”
    Tautas lietišķās mākslas studijas “BAUSKA” 60.gadu jubilejas izstāde “ZVAIGŽŅU LIETUS”
    Tautas lietišķās mākslas studija “Bauska” savus pavasarus sākusi skaitīt no 1957.gada, nu jau sešdesmit. Taču nekas nevar rasties un nav radies tukšā vietā. Tautas mākslas tradīcijas bijušas stipras arī Bauskā un apkārtnē, jo šeit darbojās Kaucmindes mājturības skola, kur gatavoja ne tikai mājsaimnieces, bet arī prasmīgas rokdarbnieces. Šīs prasmes it īpaši aktuālas bija pirmajos pēckara gados, kad ar avīzes “ Bauskas Darbs” starpniecību acināja visu veidu daiļamatniekus darināt darbus ne tikai savām vajadzībām, bet arī parādīšanai citiem kā apriņķī, tā republikas galvaspilsētā.
    Bauskā pirmā izstāde tika organizēta Rīgas ielā 8, kur žūrijas komisija izvērtēja un atlasīja Zinas Cinovicas, Veltas Borčevas, Rasmas Kramiņas (Saulājas) darbus, kuras vēlāk kļuva par pirmajām Tautas daiļamata meistarēm.

Dienas citāts vairāk

Mums ir jāatrod tas konflikts vai tā ideja, caur kuru mēs varam izpausties dzīvē. Mums vajadzētu likt priekšā kaut ko tādu, kas iedvesmo citus un mūs pašus – tad gan māksla ir laba, gan arī dzīve ir laba.
Labas lietas notiek tikai ar labiem cilvēkiem un ar tiem, kuri atdodas tam procesam. Nekas nenotiek tāpat vien. Ja neieguldies, tad parasti nekas neiznāk.

/Aktieris Varis Vētra/

Avots: EpadomiTV arhīvs

Izrāžu videofragmenti vairāk

Jaunumi vairāk