Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:376, Did:0, useCase: 0


Nākamā lapa

9 padomi, kā izdzīvot pašizolācijā 23.11.2020 11:52

Koronavīruss izplatās, sociālās distancēšanās prasības kļūst arvien stingrākas, un diskomforts - arvien spēcīgāks. Labāks veids, kā tikt galā ar pandēmiju, vēl nav izdomāts. Psiholoģe Džuliana Breinsa dalās ar zinātniski pamatotiem ieteikumiem, kā nejusties pavisam slikti, jo sociālās saites ir daudzējādā ziņā sarautas.

Tests: Vai esi atkarīgs no azartspēlēm? 21.11.2020 13:53

Pēc ārkārtējās situācijas beigām darbu atsāka arī azartspēļu uzņēmumi. Ja nu gadījumā tevi māc šaubas, vai vajadzētu tos apmeklēt, jo esi atkarīgs no azartspēlēm, atbildi uz testa jautājumiem un uzzini, vai tiešām esi atkarīgs.

10 jautājumi, kuri nobiedēs jebkuru vīrieti 17.11.2020 18:13

Dažreiz viens nepareizs jautājums (turklāt uzdots nemitīgi) var krietni pabojāt pašas stiprākās attiecības. Tātad,- ko nevajadzētu jautāt savam mīļotajam cilvēkam.

Ko darīt, ja partneris tevi pameta? 14.11.2020 21:48

Tāds pārdzīvojums sāpina un pazemina pašapziņu. Atstāj sirdī rētas un liek justies nevajadzīgam. Geštalt-terapeite Anastasija Gurņeva palīdz paraudzīties uz situāciju no cita skatupunkta un sniedz praktiskus padomus, kā atgūt normālu pašsajūtu.

12 atklājumi, ko izdara vīrietis pēc kļūšanas par tēvu 13.11.2020 08:47

Viena no normāla tēviņa dzīves vēlmēm ir atstāt pēcnācējus vai kļūt par tēvu. Dažreiz gan tas notiek negaidot un bieži tas sagādā daudz pārsteigumu un atklājumu. Piedāvājam 12 no tiem.

6 praktiski padomi, kas palīdzēs izkopt pozitīvo domāšanu 08.11.2020 20:08

Vēlies izkopt pozitīvo domāšanu, bet nezini ar ko sākt? Tad šie padomi tev noteikti noderēs. Pozitīvo domāšanu savā dzīvē, pamanīsi, ka pamazām uzlabojas tavs garastāvoklis un pat veselība. Mūsu ķermenis ir cieši saistīts savā starpā, tāpēc, ja iemācīsies domāt pozitīvi, paldies teiks arī tavs ķermenis.

“Baidos zaudēt tuviniekus…" – ko iesākt ar šīm bailēm 07.11.2020 14:12

Mēs mīlam tuviniekus, esam viņiem pieķērušies. Mūs biedē doma, ka viņu dzīves pavediens var negaidīti pārtrūkt, un mums būs jādzīvo tālāk ar šo neatgūstamo zaudējumu. Pandēmijas laikā šīs bailes var kļūt pārāk uzmācīgas un nopietni ietekmēt mūsu garīgo stāvokli. Kas ar mums notiek tādā brīdī un kā var sev palīdzēt?

Partnera izvēle un to ietekmējošie faktori 04.11.2020 20:44

Vai esi kādreiz domājis par to, kādēļ tev blakus ir tieši šis konkrētais cilvēks? Iespējams, pats lieliski zini atbildi uz šo jautājumu. Šajā rakstā apkopotas vairākas teorijas par to, kādā veidā bieži vien izvēlamies partneri.

16 jautri aforismi sievietēm 01.11.2020 13:39

Lasi jautros aforismus un uzlabo garstāvokli kopā ar mums.

17 idejas un 5 frāzes pašpalīdzībai 28.10.2020 11:06

Kad tēvs glāsta dēlam muguru, lai palīdzētu aizmigt pēc slikta sapņa; kad māte tur raudošu bērnu un maigi noskūpsta viņa pieri; kad tēvs uzmanīgi klausās meitas stāstā par notikušo skolā, kas viņu apbēdinājis, - tie ir emocionāli atvērti vecāki. Viņi ne tikai nomierina savus bērnus, bet arī māca, kā nomierināties pašam.

Pozitīvā psiholoģija: Pretrunīgi vērtētās teorijas noderīgās metodes 25.10.2020 13:20

Pozitīvās psiholoģijas jēdzienu pirmo reizi izmantoja Abrahams Maslovs 20. gadsimta piecdesmitajos gados, bet par teorijas dibinātāju uzskata amerikāņu psihologu Martinu Seligmanu, kurš 2002. gadā tālāk izstrādāja Maslova ideju. Pēc Seligmana teiktā, psiholoģija nenodarbojas ar lietām, pie kurām tai vajadzētu strādāt. Tā vietā, lai padarītu cilvēkus laimīgus, tā pievērš uzmanību negatīvajam – senie aizvainojumi, grūtā bērnība, pagātnes traumas. Klasiskās psiholoģijas mērķis ir izārstēt traucējumus vai slimības, un, ja tas nav iespējams, tad iemācīt cilvēkam, kā ar to sadzīvot. Psihologs tiek uztverts kā speciālists, pie kura dodas, lai novērstu problēmu, nevis lai uzlabotu dzīvi vai pilnveidotu sevi. Bet gandrīz neviens nerunā par to, kā padarīt cilvēku laimīgu parastajā dzīvē.

Pieaugušo histērija: kāpēc mēs uzvedamies kā bērni? 21.10.2020 17:45

Ja histērijā krīt bērns, tas ir nepatīkami. Ja spiegt un svaidīt lietas sāk pieaugušais, tas samulsina un pat biedē. Kas var izraisīt šādu uzvedību un kā uz to pareizi reaģēt? Psiholoģe Kristīna Hamonda iepazīstina ar kāda sava klienta, sauksim viņu par Maksu, stāstu.

Kā komunicēt ar gados veciem cilvēkiem? 19.10.2020 20:14

Vecums dāvā ne tikai pieredzi un gudrību. Laika gaitā laipnie, atsaucīgie cilvēki ar labu humora izjūtu, kuri prata skaisti izteikt savas domas, var mainīties līdz nepazīšanai. Nodzīvotie gadi mēdz padarīt cilvēku rupju, nesabiedrisku un viegli aizvainojamu, rakstura īpašības paspilgtinās, piemēram, no taupīguma uz skopumu, no sabiedriskuma uz uzbāzīgu kontroli u.tml. Viņam var būt nepieciešama pastāvīga uzmanība, attiecībās sāk valdīt neizpratne, strīdi un pieaugoša spriedze. Mēdz teikt: "Tavi vecāki seniora gados var nebūt tie paši cilvēki, kurus pazīsti jau sen."

Kāpēc bērniem ir noderīgi piedzīvot vilšanos 16.10.2020 11:47

Kad lasām ierakstus forumos, kas veltīti bērnu audzināšanai, rodas iespaids, ka vecāku galvenais mērķis ir neļaut bērnam piedzīvot vilšanos, sarūgtinājumu. Mēs domājam, ka negatīvais pārdzīvojums salauzīs bērna likteni. Bet vai tā ir? Ko mēs atņemam bērniem, ja neļaujam piedzīvot vilšanos? Stāsta psiholoģe, somatiskā terapeite Rufina Kašapova.

Ko sievietes rotaslietas var pastāstīt par viņas personību 14.10.2020 14:15

Apkārtējo acīs jebkura sieviete cenšas izskatīties pēc iespējas pievilcīgāka kā ārēji, tā arī emocionāli. Tāpēc vīrietim tik bieži nākas saskarties ar vilšanos, kad izrādās, ka patiesās rakstura īpašības atšķiras no ārējā veidola, kas tiek pasniegts apkārtējiem. Tomēr daudz ko jūs varat uzzināt pats, ja vien protat nolasīt informāciju no lietām, kas piedr konkrētai sievietei, piemēram, daudz ko par sievieti liecina rotaslietas, ko viņa nēsā. Jo rotaslietu izvēli nosaka katras to valkātājas zemapziņa.

Vēlaties ilgstošas attiecības? Runājiet viens ar otru atklāti 12.10.2020 21:10

Divu cilvēku attiecībās šis ir ne mazāk svarīgs nosacījums kā distances ieturēšana. Runāt vienam ar otru ir jāiemācās. Ne jau klačoties, apspriest kino redzēto vai darbā notikušos. Svarīgi ir runāt par to, kas būtisks- par sevi, saviem pārdzīvojumiem, attiecībām un to, kas starp jums notiek. Parasti to tā īsti nemāk ne vīrieši, ne sievietes. Ja kāds tikai nedaudz aizskar attiecību tēmu, tā visbiežāk tūlīt pat sākas pārmetumi, apvainojumi un vainīgā meklēšana. Taču tas nav pareizi.

Ātrā emocionālā palīdzība: kā atbalstīt vīrieti un kā - sievieti 10.10.2020 13:42

Ikviens zina, kas ir fiziskas sāpes. Bet daudzi aizmirst par emocionālajām sāpēm, kas rada ne mazāk ciešanu. Lai palīdzētu cilvēkam tikt galā ar tām, jāprot cilvēku atbalstīt pareizi. Kā to izdarīt? Iesaka psihologs Aleksandrs Šahovs.

8 “nedarīt”, kas palīdzēs uzlabot tavu dzīvi 07.10.2020 21:15

Dažkārt, lai uzlabotu darba kvalitāti un savu dzīvi vispār, pārtrauktu strīdēties ar draugiem un tuviniekiem, pietiek tikai atbrīvoties no dažiem paradumiem. Aicinām ielūkoties sarakstā par to, ko NEdarīt, ja vēlies būt laimīgs un veiksmīgs cilvēks.

Izvēlies kāpnes! 7 soļi patiesu panākumu gūšanai 06.10.2020 08:10

Autors uzskata, ka cilvēki pēc savas dabas padodas vieglākā ceļa vilinājumam. Tas, savukārt, nekādi nav tas ceļš, kas vedīs pie ievērojamiem sasniegumiem. Veidens ir izstrādājis septiņu soļu programmu, ar kuras palīdzību sakārtot dzīvi un plūkt arī pa kādam auglim. Šie soļi nozīmē atteikties no laiskajiem paradumiem, aizstājot tos ar daudz veselīgākām un produktīvākām alternatīvām.

42 viedi padomi, kā atrast harmoniju sevī 05.10.2020 13:05

Lai gūtu harmoniju sevī, veidotu un nostiprinātu cieņpilnas attiecības ģimenē un ar apkārtējiem, ir vērts ieklausīties
gudros padomos.
Kad mūs vairs neierobežo mūsu domājošais prāts, ciešanas un sāpes izzūd - mēs varam doties pretī jaunai
izpratnei par attiecībām, dabu un dziļo gudrību, kas rodama klusumā.

Pats kaitinošākais kaimiņš jeb – kas ir sūdzmaņi vai stukači? 01.10.2020 14:54

Viņi nav apmierināti ar to, ka tu taisi remontu un laiku, kad iznes atkritumus. Viņi rājas par to, ka tavs velosipēds novietots pie mājas ieejas. Sociālajos tīklos viņi sūdzas pat par kaķu fotogrāfijām. Viņi pavada tevi ar drūmu skatienu un, šķiet, pat ģērbšanās manierē meklē kaut ko, par ko apvainoties. Kas ir visi šie cilvēki un kāpēc viņi ir tādi?

Tests: Vai tevi ir viegli piemānīt? 29.09.2020 22:52

Piedāvājam testu, kas palīdzēs saprast, cik viegli tevi piemānī!

Tests. Cik stipra ir jūsu seksuālā aizrautība 20.09.2020 20:44

Piedāvājam jums angļu psihologa V. Kolmana testu.

50 dabiski veidi, kā vairot enerģiju un cīnīties pret rudens nogurumu 17.09.2020 21:22

"Man nav spēka, nav enerģijas. Esmu pilnīgi iztukšots"... Tādi un līdzīgi teksti ļoti bieži izskan no apkārtējiem. Protams, gada tumšākais laiks dara savu: trūkst saules, siltuma un gaismas, līdz ar to arī spēki izsīkst ātrāk un lēnāk atjaunojas. Taču ir ļoti daudz dažādu veidu, kā palīdzēt sev, vairojot enerģiju dabiskā ceļā.

7 zelta padomi cītīgākajiem laika taupītājiem 17.09.2020 13:05

Personīgā laika inventarizācija, prioritāšu noteikšana, nozīmīgāko darbu plānu gatavošana dienai, nedēļai un ilgākam laikam, iekļaujot arī personiskus sīkumus, šo plānu sistemātiska pielietošana nes labus rezultātus, ja vēlamies vairāk laika sev, secinājusi starptautiski sertificēta personīgās izaugsmes trenere un iespēju vizionāre Evija Šalte-Novicka.

Pašpalīdzības prakse: “Iedvesmojam sevi – lai man pietiek spēka!” 13.09.2020 21:09

“Iekšējais kritiķis” var mums kaitēt un neļaut sasniegt vēlamo. Ar to vien nepietiek, ka pārstāj sevi bārt un vainot. Lai virzītos uz priekšu, jāapgūst pašpalīdzības prasme, kas iedvesmos un dos impulsu jauniem sasniegumiem.

Kas ir seksisms un kā to atpazīt? 12.09.2020 15:42

Protams, daudzi dzirdējuši šo vārdu, taču nav viegli precīzi definēt, ko tas nozīmē. Lapas psychologies.ru speciālisti apkopojuši sešus seksismam raksturīgus izteikumus, kurus sievietes dzird vai katru dienu un tie pazemina viņu pašnovērtējumu un kaitē psihei.

Kā iemācīties mierīgi uztvert to, kas notiek apkārt 10.09.2020 13:10

Dzīvē notiek daudz kas, un miers ir galvenā īpašība, kas nepieciešama jebkurā situācijā. Tas ļauj adekvāti novērtēt realitāti, neļaujot emocijām ņemt virsroku. Līdz ar to ļauj īstajā brīdī pieņemt pareizu lēmumu, no kura dažreiz var būt atkarīga arī citu cilvēku labklājība.

Ko vīrieša ārējais izskats liecina par veselību un auglību 08.09.2020 14:48

Lai gan daudzus gadu desmitus ārējā izskata sasaiste ar veselību un piemērotību pēcnācēju radīšanai sarunās par auglību ir bijis absolūts sieviešu monopols, jaunākie pētījumi androloģijas jeb medicīnas nozares, kas pēta un ārstē vīrieša veselību, jomā liecina, ka pastāv vairākas vīrieša ārējā izskata pazīmes, kas norāda uz vīrieša fertilitāti jeb spēju radīt pēcnācējus.

8 ieteikumi, kā eleganti izteikt komplimentu 06.09.2020 18:37

Ikdienas steigā bieži vien paliek nepamanītas īpašās un patīkamās lietas visapkārt. Ikvienam no mums būtu uz brīdi jāapstājas, lai novērtētu to, cik daudz skaistu un interesantu cilvēku un lietu ir mums blakus. Viens no veidiem, kā izrādīt novērtējumu, ir izteikt otram komplimentu par darbu, izskatu, joku un vēl miljoniem citu ievērojamu un uzmanības vērtu lietu. Iedvesmojoties no Latvijā iecienītākā zefīra “Maigums”, iepazīstinām ar 8 veidiem, kā apliecināt uzmanību ar komplimentu un izdarīt to ar glanci.

Reversā psiholoģija 06.09.2020 15:31

Gandrīz katrs ikdienas dzīvē tirdzniecības jomā, jo īpaši reklāmā, pārdošanā utt., saskāries ar tādu parādību kā reversā psiholoģija, kura galvenokārt izmantota kā manipulatīvs paņēmiens.

Ar ko nodarbojas psihoterapeiti un kas viņus kontrolē? 05.09.2020 13:46

Saistībā ar psihoterapeita profesiju Latvijas sabiedrībā joprojām valda dažādi mīti. Diezgan izplatīts ir uzskats, ka apmeklēt psihoterapeitu nozīmē atzīt, ka esi pārāk vājš, lai tiktu galā pats. Daudziem šķiet, ka psihoterapeits par noteiktu samaksu atrisinās problēmas tavā vietā, bet vēl daži domā, ka psihoterapeits neko daudz neatšķiras no nejauša sarunu biedra bārā.

29 manipulāciju veidi, kurus cilvēki izmanto sarakstē 02.09.2020 12:16

Manipulācija rakstveida saziņā var būt ne mazāk sāpīga kā klātienes sarunā. Kā atpazīt “tekstu ļaundaru” tipiskos paņēmienus un neļauties viņu spēlēm? Psiholoģe un ģimenes konfliktu situāciju eksperte Kristīne Hamonda (Christine Hammond) ir pārliecināta, ka šīs zināšanas apbruņo upuri un atbruņo agresoru.

Četri veidi kā piesaistīt veiksmi. Psihologu ieteikumi 28.08.2020 23:26

Pozitīvā psiholoģija apgalvo: veiksmi var piesaistīt. Taču kā izdarīt, lai mums biežāk veiktos? Skaidro psihologs un grāmatas "Uzslava veiksmei" autors Filips Gabijē (Philippe Gabilliet).

Kā ātri palīdzēt tuviniekam, kurš atrodas smagu emocionālo pārdzīvojumu varā 27.08.2020 10:50

Atbalstīt tuviniekus nelaimē un grūtībās nav viegli, nākas būt kopā ar viņiem informatīvajā un emocionālajā laukā, kurā pārdzīvo sāpes un šoku, nesenas šausmas vai zaudējuma neatgriezeniskumu. Piemēram, ja viņi zaudējuši tuvāko cilvēku, saslimuši ar smagu slimību vai nonākuši apkaunojošā stāvoklī.

Ko par vīrieti stāsta automašīnas vadīšanas veids 24.08.2020 11:11

Dažādi cilvēki, veicot it kā vienu un to pašu darbību, rīkojas pavisam atšķirīgi. Tas attiecas arī uz automašīnas vadīšanu. Interesanti, ka pēc tā pat varot noteikt, kādas ir šī autovadītāja rakstura iezīmes.

Kā uzvarēt cilvēku, kurš domā, ka viņam vienmēr taisnība 23.08.2020 12:48

Droši vien, katram no jums ir pazīstams kāds cilvēks, kurš uzskata, ka viņam vienmēr ir taisnība. Tāds, kurš nekad nepiekāpjas un ne pie kā nav vainīgs. Varbūt tas ir jūsu kolēģis, draugs vai pat mīļotais cilvēks. kā tādās situācijās rīkoties, kā kontaktēties, izvairīties no konfliktiem un pat uzvarēt strīdā, mēs jums pastāstīsim.

“Ja manis vairs nav”: vai atstāt vēstuli nāves gadījumam? 20.08.2020 19:55

Vai vajadzētu atstāt vēstuli radiniekiem, ko darīt, ja nu atstājēju piemeklē nopietna slimība vai pēkšņa nāve? Kā šāds vēstījums var palīdzēt gan pašam cilvēkam, gan viņa tuviniekiem? Par ko rakstīt?

8 veidi, kā pārtraukt nožēlot un pārdzīvot pagātnes kļūdas 16.08.2020 11:05

Vai vērts ilgstoši mocīties pašpārmetumos, ja gadījies kļūdīties un/vai kādam nodarīt pāri? Kā notikušo pārvērst vērtīgā pieredzē, pārstāt sevi mocīt un doties tālāk - uz labākiem laikiem un notikumiem?

Krabja mentalitāte vai “Spainis ar krabjiem” teorija – kas tas ir un kā darbojas? 14.08.2020 13:31

Iedomājies: tu paziņo vecākiem, ka mācies otru svešvalodu, bet viņi rauc degunu un tā vietā iesaka darīt kaut ko patiešām noderīgu - piemēram, nodibināt ģimeni. Vai arī tev pavērusies iespēja darbā saņemt paaugstinājumu un doties uz ārzemēm, bet labākais draugs mēģina pierunāt palikt un pārliecināt, ka no tā nekas labs nesanāks, nav vērts pat mēģināt. Šādu izturēšanos sauc par krabja mentalitāti (crab mentality) jeb spaiņa ar krabjiem teoriju (crab bucket theory). Kas tā ir par teoriju, kāpēc citi šādi rīkojas un ko darīt?

Nākamā lapa