Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:376, Did:0, useCase: 0


Nākamā lapa

Depresīvais personības tips. Kā sadzīvot? 04.07.2020 16:32

“Priecāties te nav par ko”, “Lai kā es censtos, nekas nesanāks”, “Es, kā vienmēr, neesmu bijis uzdevumu augstumos”... Psihoterapeits Kristofs Andrē stāsta par cilvēkiem ar pesimistisku skatienu uz dzīvi un par to, kā dzīvot blakus viņiem. Pamatlietas un padomi, kā sadzīvot ar depresīvu personību, arī ar sevi.

8 veidi, kā pārtraukt nožēlot un pārdzīvot pagātnes kļūdas 03.07.2020 13:44

Vai vērts ilgstoši mocīties pašpārmetumos, ja gadījies kļūdīties un/vai kādam nodarīt pāri? Kā notikušo pārvērst vērtīgā pieredzē, pārstāt sevi mocīt un doties tālāk - uz labākiem laikiem un notikumiem?

Ko darīt, ja partneris tevi pameta? 02.07.2020 15:44

Tāds pārdzīvojums sāpina un pazemina pašapziņu. Atstāj sirdī rētas un liek justies nevajadzīgam. Geštalt-terapeite Anastasija Gurņeva palīdz paraudzīties uz situāciju no cita skatupunkta un sniedz praktiskus padomus, kā atgūt normālu pašsajūtu.

Tibetas gudro padomi 02.07.2020 00:31

Ko mēs vēlamies, ko meklējam šajā pasaulē? Veselību, mieru, naudu, mīlestību? Tibetas mūkiem uz šo jautājumu ir ļoti gudra atbilde: mēs meklējam laimi sevī, lai dalītos tajā ar citiem.

Tests: Vai esi atkarīgs no azartspēlēm? 01.07.2020 13:05

Pēc ārkārtējās situācijas beigām darbu atsāka arī azartspēļu uzņēmumi. Ja nu gadījumā tevi māc šaubas, vai vajadzētu tos apmeklēt, jo esi atkarīgs no azartspēlēm, atbildi uz testa jautājumiem un uzzini, vai tiešām esi atkarīgs.

Kāpēc mēs baidāmies no nenoteiktības un nezināmā? 01.07.2020 10:55

Mēs baidāmies no nezināmā. Mēs cenšamies nodrošināties, izvairīties no grūtībām un mīkstināt sitienu. Bet dīvainā kārtā tieši atvērtība pārmaiņām palīdz augt un gūt panākumus, bet bailes kavē attīstību un palēnina ceļu uz mērķi. Par to - psihoterapeits Braiens Robinsons.

Kā pārvarēt stresu ar iztēles palīdzību 28.06.2020 20:19

Iedomājieties situāciju, ka jums jāsniedz prezentācija savai priekšniecībai, taču jūs vienkārši nekādi nespējat koncentrēties. Jūs nervozējat, uztraucaties, un, cenšoties atcerēties pirmos vārdus, atskāršat ka pilnīgi nekas nav palicis prātā. Un jo vairāk pūlaties atsaukt atmiņā stāstāmo, jo lielāks stress jūs pārņem! Un tā, jūs paņemat pārtraukumu, aizverat acis un cenšaties atcerēties savas iepriekšējās brīvdienas okeāna krastā. Jūs sadzirdat ritmiskas viļņu šalkas, sajūtat gaisa sāļo smaržu un saules staru siltumu uz savas ādas. Iztēlojoties šo ainu, jūs sākat lēnām atslābināties, sirds ritms un elpošana palēninās. Pēc dažām minūtēm atverot acis, sajūtat atvieglojumu, jūtat, ka pārvaldāt situāciju un vairs nav grūtību atcerēties prezentācijas ievadvārdus.

12 aksiomas, kas palīdzēs saprast Vīrieša un Sievietes atšķirības 27.06.2020 17:35

Dažu ļoti svarīgu vīriešu un sieviešu psiholoģijas aspektu nepārzināšana rada neizpratni, apjukumu un kaitinošas kļūdas. Praktizējošā psiholoģe, personības izaugsmes semināru vadītāja Andžela Haritonova piedāvā apskatīt dzimumu psiholoģijas svarīgākos momentus. Tos var uzskatīt par aksiomām.

Mazi ieradumi, kas var sniegt lielus rezultātus 26.06.2020 15:05

Mūsu dzīvi lielākoties veido tieši mazie ikdienas ieradumi. Tie var šķist niecīgi, tomēr to ietekme ir visnotaļ spēcīga. Tas nozīmē tikai vienu - lai sasniegtu lielus rezultātus, reizēm pietiek ar nelielu ieradumu maiņu. Jautāsiet - kā tas darbojas? Turpinājumā dažas idejas un ieteikumi iedvesmai.

7 lietas, kuras laimīgie dara citādāk nekā nelaimīgie 24.06.2020 09:38

Laimes formula ir pavisam vienkārša – tā slēpjas stiprā un saliedētā ģimenē – noskaidrots padziļinātajā laimes un ģimenes attiecību pētījumā Amigo laimes indekss. Kā liecina pētījuma rezultāti, laimīgie cilvēki atšķirībā no nelaimīgajiem, daudz vairāk laika un uzmanības velta ģimenei, ikdienā regulāri veicot septiņas vienkāršas darbības, kas nostiprina un uzlabo viņu attiecības ģimenē. Ja vēlaties, lai Jūsu ģimene būtu patiesi laimīga, ieviesiet savstarpējā saziņā šīs septiņas lietas!

8 ieteikumi, kā eleganti izteikt komplimentu 18.06.2020 17:42

Ikdienas steigā bieži vien paliek nepamanītas īpašās un patīkamās lietas visapkārt. Ikvienam no mums būtu uz brīdi jāapstājas, lai novērtētu to, cik daudz skaistu un interesantu cilvēku un lietu ir mums blakus. Viens no veidiem, kā izrādīt novērtējumu, ir izteikt otram komplimentu par darbu, izskatu, joku un vēl miljoniem citu ievērojamu un uzmanības vērtu lietu. Iedvesmojoties no Latvijā iecienītākā zefīra “Maigums”, iepazīstinām ar 8 veidiem, kā apliecināt uzmanību ar komplimentu un izdarīt to ar glanci.

16 vecāku frāzes, kas tuvina bērnu trūcīgai nākotnei 16.06.2020 19:17

"Visi vecāki vēlas, lai viņa bērns gūtu panākumus, bet ne visi šo mērķi sasniedz. Un šeit runa nav tikai par to, ka katram ir dažādas iespējas. Dažreiz iemesls ir vārdi, kurus katru dienu sakāt savam bērnam. Kādas frāzes labāk uz visiem laikiem izslēgt no ikdienas komunikācijas", stāsta psiholoģe Marija Merkulova.

Kā kontrolēt sapņus? 14.06.2020 22:56

Vienmēr taču gribējies kontrolēt to, ko sapņojam. Izrādās, ka to var iemācīties vingrinoties.

Kā pārdzīvot draudzības sabrukumu 13.06.2020 14:02

Runājot par šķiršanos un attiecību pārtraukšanu, visbiežāk domājam par romantiskām attiecībām, bet tā notiek arī ar draudzību. Kad cilvēki šķiras no savām otrajām pusītēm, ir draugi, kuri vienmēr atbalstīs un nomierinās. Pie kā iet un ko darīt, ja sagrūst draudzība?

Kā normāli cilvēki pārvēršas par marodieriem jeb “Mēs vairāk esam dzīvnieki, nekā domājam” 13.06.2020 13:49

Protesta kustības, ielu nekārtības un marodierisms ASV un citās valstīs parāda, cik viegli, kļūstot par pūļa daļu, zaudējam cilvēcisko tēlu. Kādi “bara likumi” ietekmē cilvēkus tādās situācijās, kur pazūd kritiskā domāšana un morāles noteikumi un kāpēc laupīšana nav visbriesmīgākais notikumu attīstības variants, stāsta psihoterapeits Vladimirs Daševskis.

Tests: Tava attieksme pret meliem 12.06.2020 20:57

Vai esi domājis, kāda ir Tava attieksme pret meliem? Īss tests, kas palīdzēs atbildēt uz šo jautājumu

7 saprātīgas psiholoģiskās aizsardzības metodes 12.06.2020 01:35

Vai ir kādi saprātīgi psiholoģiskās aizsardzības mehānismi, kuras praktizē veseli cilvēki? Protams, ir. Ja tā var pasargāt sevi no neizbēgamām nepatikšanām, tas ir tā vērts. Ir daudz saprātīgu paņēmienu, pieeju un metožu, kā aizsargāt sevi no nepatīkamiem pārdzīvojumiem, kas saistīti ar problemātiskiem cilvēkiem vai situācijām.

29 manipulāciju veidi, kurus cilvēki izmanto sarakstē 10.06.2020 14:52

Manipulācija rakstveida saziņā var būt ne mazāk sāpīga kā klātienes sarunā. Kā atpazīt “tekstu ļaundaru” tipiskos paņēmienus un neļauties viņu spēlēm? Psiholoģe un ģimenes konfliktu situāciju eksperte Kristīne Hamonda (Christine Hammond) ir pārliecināta, ka šīs zināšanas apbruņo upuri un atbruņo agresoru.

10 metodes, kā mēģināt pārtraukt izpelnīties toksisku vecāku mīlestību 10.06.2020 11:12

Toksiski vecāki var pārvērst tavu dzīvi ellē. Viņi manipulē, kontrolē, kritizē un kavē tavu emocionālo atdalīšanos no viņiem, neļaujot pašam izdarīt izvēli, izvirzīt mērķus un dzīvot savu dzīvi tā, kā uzskati par vajadzīgu. Tā vietā viņi liek tev pastāvīgi šaubīties par lēmumiem un justies vainīgam, kad saki viņiem “nē”.

Ceļš uz vīrieša sirdi iet caur vēderu – mīts vai patiesība? 10.06.2020 10:41

Kurš gan no mums nav dzirdējis šo viedo vecmāmiņu padomu, kas vēsta - ceļš uz vīrieša sirdi iet caur vēderu. Bet - vai arī mūsdienās šī senču paruna joprojām darbojas? Un kā īsti uztvert tās vēstījumu?

Kas ir “psiholoģiskais vecums” un vai vajadzētu pieaugt? 08.06.2020 07:49

Bioloģiskais vecums ne vienmēr sakrīt ar psiholoģisko. Pēc pases esam pieaugušie, bet iekšienē dzīvo bezpalīdzīgs bērns vai satrakojies pusaudzis. Kas ir psiholoģiskais vecums, kādi ir tā veidi, no kā tas atkarīgs un vai ir vērts “pieaugt”, skaidro psihologs un personības attīstības eksperts Sergejs Artemjevs.

Pozitīvā psiholoģija: Pretrunīgi vērtētās teorijas noderīgās metodes 05.06.2020 22:34

Pozitīvās psiholoģijas jēdzienu pirmo reizi izmantoja Abrahams Maslovs 20. gadsimta piecdesmitajos gados, bet par teorijas dibinātāju uzskata amerikāņu psihologu Martinu Seligmanu, kurš 2002. gadā tālāk izstrādāja Maslova ideju. Pēc Seligmana teiktā, psiholoģija nenodarbojas ar lietām, pie kurām tai vajadzētu strādāt. Tā vietā, lai padarītu cilvēkus laimīgus, tā pievērš uzmanību negatīvajam – senie aizvainojumi, grūtā bērnība, pagātnes traumas. Klasiskās psiholoģijas mērķis ir izārstēt traucējumus vai slimības, un, ja tas nav iespējams, tad iemācīt cilvēkam, kā ar to sadzīvot. Psihologs tiek uztverts kā speciālists, pie kura dodas, lai novērstu problēmu, nevis lai uzlabotu dzīvi vai pilnveidotu sevi. Bet gandrīz neviens nerunā par to, kā padarīt cilvēku laimīgu parastajā dzīvē.

Vēlaties ilgstošas attiecības? Runājiet viens ar otru atklāti 05.06.2020 09:28

Divu cilvēku attiecībās šis ir ne mazāk svarīgs nosacījums kā distances ieturēšana. Runāt vienam ar otru ir jāiemācās. Ne jau klačoties, apspriest kino redzēto vai darbā notikušos. Svarīgi ir runāt par to, kas būtisks- par sevi, saviem pārdzīvojumiem, attiecībām un to, kas starp jums notiek. Parasti to tā īsti nemāk ne vīrieši, ne sievietes. Ja kāds tikai nedaudz aizskar attiecību tēmu, tā visbiežāk tūlīt pat sākas pārmetumi, apvainojumi un vainīgā meklēšana. Taču tas nav pareizi.

10 Greisas likumi veiksmei un panākumiem 02.06.2020 17:09

Natālija Greisa - psiholoģe un biznesa trenere no Sanktpēterburgas, sarakstījusi grāmatu "Greisas likumi", kurā formulējusi virkni dzīves likumsakarību. Ielūkosimies dažās.

Ko par tevi liecina tavi smiekli 01.06.2020 12:47

Smiekli ir dzīves priecīgais, visaptverošais un mūžzaļais dzīves koks- tā reiz teicis kāds gudrais. Bet, kā apgalvo psihologi, smiekli ir arī instruments, ar kura palīdzību var noteikt katra cilvēka raksturu. Pārbaudiet, par ko liecina jūsu smiekli.

Tests: Vai tevi ir viegli piemānīt? 31.05.2020 09:22

Piedāvājam testu, kas palīdzēs saprast, cik viegli tevi piemānī!

Ātrā emocionālā palīdzība: kā atbalstīt vīrieti un kā - sievieti 30.05.2020 13:39

Ikviens zina, kas ir fiziskas sāpes. Bet daudzi aizmirst par emocionālajām sāpēm, kas rada ne mazāk ciešanu. Lai palīdzētu cilvēkam tikt galā ar tām, jāprot cilvēku atbalstīt pareizi. Kā to izdarīt? Iesaka psihologs Aleksandrs Šahovs.

Psihologi skaidro, kāpēc ir cilvēki, kuri neievēro #paliecmājās? 28.05.2020 11:13

“Tāpēc, ka viņi ir egoisti. Stulbi. Bezatbildīgi. Viņi ir noziedznieki,” tā tagad mēdz raksturot cilvēkus, kuri pandēmijas apstākļos dzīvo paši savu dzīvi, it kā nekas nebūtu mainījies. Psihologi Julia Shaw un Seth Gillihan pēta šādas uzvedības cēloņus un aicina nesteigties ar secinājumiem.

Ko par sievieti stāsta viņas lūpukrāsa? 27.05.2020 22:08

Speciālisti, apkopojot faktus, apgalvo, ka pēc lūpukrāsas formas varot noteikt sievietes raksturu.

9 frāzes, kas liecina par meliem 26.05.2020 16:06

Lai cik izveicīgs būtu melis, viņu var pieķert melos. To var izdarīt, novērtējot situāciju kopumā - sejas izteiksmi, žestus un arī vārdus. Cilvēkam vienlaikus jāpatur prātā vairākas realitātes: izdomātā un īstā, un tas nepavisam nav viegli, ņemot vērā, ka pastāvīgi domās jāveido loģiskās ķēdes.

10 jautājumi, kuri nobiedēs jebkuru vīrieti 23.05.2020 17:44

Dažreiz viens nepareizs jautājums (turklāt uzdots nemitīgi) var krietni pabojāt pašas stiprākās attiecības. Tātad,- ko nevajadzētu jautāt savam mīļotajam cilvēkam.

Mūsu pagātne - patvērums vai lamatas? 23.05.2020 14:05

Pagātne, ko mūsu atmiņa iekrāsojusi gaišos toņos, nomierina. Vai arī pretēji - tās drāmas un sāpes mūs vajā, sasaista, neļauj būt pašiem. Mūsu uzdevums ir atšķetināt šo jūtu un notikumu murskuli, lai no jauna izveidotu savu dzīvi.

Pašpalīdzības prakse: “Iedvesmojam sevi – lai man pietiek spēka!” 22.05.2020 16:09

“Iekšējais kritiķis” var mums kaitēt un neļaut sasniegt vēlamo. Ar to vien nepietiek, ka pārstāj sevi bārt un vainot. Lai virzītos uz priekšu, jāapgūst pašpalīdzības prasme, kas iedvesmos un dos impulsu jauniem sasniegumiem.

Pieaugušo histērija: kāpēc mēs uzvedamies kā bērni? 21.05.2020 18:18

Ja histērijā krīt bērns, tas ir nepatīkami. Ja spiegt un svaidīt lietas sāk pieaugušais, tas samulsina un pat biedē. Kas var izraisīt šādu uzvedību un kā uz to pareizi reaģēt? Psiholoģe Kristīna Hamonda iepazīstina ar kāda sava klienta, sauksim viņu par Maksu, stāstu.

Kā uzvarēt cilvēku, kurš domā, ka viņam vienmēr taisnība 18.05.2020 08:06

Droši vien, katram no jums ir pazīstams kāds cilvēks, kurš uzskata, ka viņam vienmēr ir taisnība. Tāds, kurš nekad nepiekāpjas un ne pie kā nav vainīgs. Varbūt tas ir jūsu kolēģis, draugs vai pat mīļotais cilvēks. kā tādās situācijās rīkoties, kā kontaktēties, izvairīties no konfliktiem un pat uzvarēt strīdā, mēs jums pastāstīsim.

5 hormoni, kas padara mūs laimīgākus 17.05.2020 21:31

Jūtas, ko piedzīvojam, ir nekas cits, kā vien ķīmiskas reakcijas ķermenī. Katra emocija ir noteiktu hormonu aktivizēšanās ķermenī. Daži hormoni ir atbildīgi par labām izjūtām, citi – par sliktām. Svarīgs jautājums zinātnē šobrīd ir, vai noteikti hormoni var mūs padarīt laimīgus, ja ķermenī jau aktivizējušies tie, kas atbild par trauksmi?

9 padomi, kā izdzīvot pašizolācijā 16.05.2020 22:46

Koronavīruss izplatās, sociālās distancēšanās prasības kļūst arvien stingrākas, un diskomforts - arvien spēcīgāks. Labāks veids, kā tikt galā ar pandēmiju, vēl nav izdomāts. Psiholoģe Džuliana Breinsa dalās ar zinātniski pamatotiem ieteikumiem, kā nejusties pavisam slikti, jo sociālās saites ir daudzējādā ziņā sarautas.

“Ja manis vairs nav”: vai atstāt vēstuli nāves gadījumam? 15.05.2020 16:14

Vai vajadzētu atstāt vēstuli radiniekiem, ko darīt, ja nu atstājēju piemeklē nopietna slimība vai pēkšņa nāve? Kā šāds vēstījums var palīdzēt gan pašam cilvēkam, gan viņa tuviniekiem? Par ko rakstīt?

Kā sevi pasargāt no enerģētiskajiem vampīriem 11.05.2020 21:29

Leģendas par vampīriem eksistē jau kopš seniem laikiem, bet pagājušajā gadsimtā zinātnieki sāka runāt arī par enerģētiskajiem vampīriem, kas, atšķirībā no saviem 'folkloras radiniekiem", izsūc nevis asinis, bet dzīvības enerģiju.

Vai kāds nemaz nebēdājas par pašizolāciju? 10.05.2020 15:54

Koronavīrusa pandēmija prasījusi tūkstošiem cilvēku dzīvību, izraisījusi plašu krīzi, sagrāvusi ekonomiku un atņēmusi cilvēkiem darbu. Papildus ārējiem zaudējumiem tā devusi triecienu to cilvēku psihei, kuriem grūti pielāgoties dzīvei izolācijā. Kā saglabāt distanci, tikt galā ar trauksmi un vientulību? Visi esam vienā laivā, piedzīvojam satraukumu un diskomfortu. Vai ne?

Nākamā lapa