Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Nākamā lapa

10 karjeristes baušļi jeb kā iegūt kāroto amatu 04.03.2020 15:24

Noskaidrots, ka apmēram 70% darba devēju labprātāk darbā ņem vīriešus, nevis sievietes. Ko tad darīt daiļajam dzimumam, lai izveidotu veiksmīgu karjeru? Neko citu, kā vien ievērot 10 karjeristes baušļus.

Uzlādē smadzenes! Jeb kādi pārtikas produkti jālieto pirms eksāmeniem 23.05.2018 13:14

Smadzenes pārtiek no tās enerģijas, kas tiek saražota no mūsu uzturā lietojamās pārtikas. Galvenais enerģijas avots ir glikoze, kuru organisms saņem no produktiem, kas bagāti ar ogļhidrātiem: brokastu pārslām, maizes, makaroniem utml. Enerģija smadzenēs uzglabājas mazās porcijās, tāpēc, lai smadzenes strādātu ar pilnu jaudu, enerģija pastāvīgi jāpapaildina. Tas nozīmē, ka laikā, kad gatavojaties eksāmeniem, jāatsakās no jebkādām diētām; jāēd veselīgi un parezi.

Līdz 1. septembrim aicina pieteikt pretendentus balvām „Zelta pildspalvas” un „Zelta stipendija” 24.08.2016 13:59

Līdz 1. septembrim Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) aicina skolas pieteikt pretendentus Rīgas pašvaldības balvai „Zelta pildspalva” un „Zelta stipendija”.

Jau vairāk nekā 20 gadus Rīgas pašvaldība piešķir balvu „Zelta pildspalva” labākajiem galvaspilsētas skolu pedagogiem, lai izteiktu atzinību par ieguldījumu skolēnu mācību un audzināšanas darbā, kā arī, lai motivētu skolotājus darba kvalitātes paaugstināšanai. Līdz ar „Zelta pildspalvu” pedagogi saņem arī naudas balvas.

Vai domājat par Chromebook datora iegādi? Ko varam sagaidīt no šī datora? (1) 21.06.2016 12:59

Jauna datora iegāde vienmēr ir nedaudz satraucoša, nedaudz aizraujoša! Jauna ierīce, kas, noteikti, spēs vairāk nekā iepriekšējā, jo izvēlēsimies taču labāku, jaudīgāku un attīstītāku. Jaunas funkcijas, ko izmēģināt, pārbaudīt un pielāgot savam ikdienas darbam ar datoru – vai arī izklaidei – viss atkarīgs no tā, ar kādu mērķi grasāmies iegādāties jauno ierīci.

Eksperti: Bez risku apzināšanās bizness līdzinās azartspēlēm 16.06.2016 20:32

Latvijā uzņēmēji bieži vien izvairās domāt par iespējamiem riskiem un nevēlas ieguldīt līdzekļus sistēmās, kas varētu minimizēt daļu potenciālo problēmu, tā tehnoloģiju platformas BiSMART meistarklasē secināja biznesa eksperti.
„Protams, katrā uzņēmuma dzīves ciklā ir jārisina atšķirīgas problēmas, taču kopumā bez risku apzināšanās bizness līdzinās azartspēlei,” meistarklasē atzina “Adizes Institute International” rīkotājdirektors Latvijā Gregs Matērs.

Lūk, vairākas problēmas, kuras identificējuši eksperti.

Ko var darīt ikviens uzņēmums, lai kļūtu „zaļāks”? 15.06.2016 14:09

Visā pasaulē cilvēki aizvien lielāku uzmanību pievērš videi draudzīgiem produktiem, kas ražoti, efektīvi un saudzīgi izmantojot dabas resursus. Savukārt biznesam „zaļā domāšana” ļauj ietaupīt uzņēmuma līdzekļus vai pat radīt jaunu, inovatīvu piedāvājumu.

TOP 6 „zaļās” inovācijas Baltijā 10.06.2016 13:42

Tīro tehnoloģiju jaunuzņēmumu (start-up) ekosistēma visās Baltijas valstīs ir salīdzinoši jauna, taču ļoti novatoriska. Labākie zinātņietilpīgie projekti strauji aug, gūst starptautisku atzinību un rada brīnišķīgus produktus, atzīst „zaļo” inovāciju eksperti.

Statistikas fakti, kas mainīs Tavu priekšstatu par strādāšanu ārpus biroja 06.06.2016 12:43

Vieds bizness nozīmē modernas tehnoloģijas, efektīvu pārvaldību, apmierinātus un ieinteresētus darbiniekus. Tātad – lielāka vieta ierādāma arī attālinātam darbam.

Laiks ir nauda! Desmit ieteikumi, kas jāzina par Austrālijas biznesa kultūru (2) 03.06.2016 13:06

Austrālijā cilvēkiem piemīt atbrīvots dzīves veids, taču lietišķajā vidē viņi ir noteikti un tieši darījumu cilvēki, kas augstu novērtē profesionalitāti un uzticamību. Tādēļ, lai biznesa partneru meklējumi šajā valstī būtu veiksmīgi, ir jāņem vērā vairāki apstākļi.

Tā kā aizvien vairāk Latvijas uzņēmēji tiek mudināti raudzīties Austrālijas un Jaunzēlandes tirgus virzienā, tad būtiski ir saprast, kā pareizāk atvērt tā durvis, lai tās neaizcirstos deguna priekšā! Aicinām ieklausīties ekspertu ieteikumos!

„Zaļās” inovācijas: dabai draudzīgāk, izdevīgāk un interesantāk 02.06.2016 09:55

Aizvien vairāk cilvēku saprot, ka dzīvot videi draudzīgi, prātīgi tērēt resursus ir izdevīgi un bieži vien lētāk, nekā izmantot tradicionālus risinājumus. Būtiska nozīme dabu saudzējošā dzīves veidā ir „zaļajām” inovācijām, atzīst „Zaļo tehnoloģiju inkubatora” vadītājs Matīss Neimanis.

Pieci iemesli, kādēļ „zaļās” un ilgtspējīgās inovācijas ir nepieciešamas pasaulei 02.06.2016 09:52

Inovācijas vienmēr ir bijušas ļoti nozīmīgs attīstības dzinējspēks, piemēram, tvaika dzinējs pavēra ceļu dažādu procesu mehanizācijai. Šodien pasaules uzmanības centrā ir „zaļās” inovācijas, kuras veicina turpmāko progresu un vienlaikus mazina cilvēku nodarīto kaitējumu dabai.

Beidziet sevi motivēt un sāciet disciplinēt. Tad arī viss notiks (1) 31.05.2016 15:56

Šis raksts būs par to, kāpēc mērķu sasniegšanai sevis disciplinēšana ir svarīgāka par pašmotivāciju, un ar ko tās atšķiras. Taču sāksim visu pēc kārtas.

Uzsākta datorparka atjaunošana Rīgas skolās 25.05.2016 12:06

Šī mācību gada nogalē uzsākta datorparka atjaunošana visās Rīgas skolās, lai līdz ar jaunā mācību gada sākumu izglītības iestādēs mācību process varētu noritēt pie 1395 jauniem datoriem.

Salienā tiks guldīts pamatakmens pirmajai Latvijas Britu vidusskolai 19.05.2016 11:33

Šī gada 20. maijā (piektdienā) plkst.12.00 Salienā tiks guldīts pamatakmens Britu vidusskola Latvijā (British School of Latvia) būvniecībai, kas tiek veidota pēc angļu nacionālās izglītības sistēmas augstajiem standartiem.

Jaunā skola būs viena no astoņām prestižajām britu «King's College» skolām pasaulē, kura ar izcilību darbojas izglītības sistēmā Lielbritānijā un ārpus tās jau 45 gadus. Latvijas Britu vidusskola būs pirmā šāda līmeņa Lielbritānijas izglītības iestāde Latvijā.

Kā zināt, kuras nākotnes prognozes ir ticamas? Trīs vienkārši futurologu ieteikumi 13.05.2016 17:17

Ar nākotnes prognozēm ir tāpat kā ar laika ziņām: tās var būt biedējoši precīzas, aptuvenas un pilnībā aplamas. Paši futurologi skaidro, ka viņi nepareģo nākotni, bet gan pievērš uzmanību dažādām iespējām, kas ļauj cilvēkiem veidot labākas dzīves stratēģijas.

Gudrā nākotne: kuras profesijas izzūd un kuras kļūst populārākas? 11.05.2016 13:39

Izrādās, ka pēdējos 140 gados tehnoloģiskā attīstība ir radījusi vairāk darbavietu, nekā iznīcinājusi, secināts audita un konsultāciju firmas "Deloitte" pētījumā. Tomēr nenoliedzams ir fakts, ka šo pašu tehnoloģiju ietekmē dažas profesijas izzūd, bet citas izveidojas vai iegūst popularitāti.

Zināmierudīcijas konkursa ”Eksperiments” 2016 rezultāti 10.05.2016 13:14

Erudīcijas konkursa ”Eksperiments” finālā 8. un 9. klašu jaunieši demonstrēja savas zināšanas fizikā, modelējot ar saules paneļiem darbināmus auto, veidojot sildīšanas iekārtas, atrodot efektīvākās spuldzes un pat konstruējot ar CO2 gāzi darbināmas raķetes. Visu sešu fināla komandu sniegums bija pārliecinošs, taču visvairāk punktus izdevās nopelnīt Jelgavas Valsts ģimnāzijas komandai ”Magnētiskais fokuss”. Jau vasarā uzvarētāji kopā ar savu skolotāju Baibu Daģi dosies ceļojumā uz Rimini Itālijā.

Bezmaksas ekskursijas uz interaktīvā dizaina objektu Saules pulksteni – “Origo Universi” 05.05.2016 14:52

Pagājušā gada pavasarī tika uzsākts izglītojošs projekts sadarbībā arLatvijas Astronomijas biedrību, piedāvājot bezmaksas ekskursijas uz interaktīvā dizaina objektu Saules pulksteni – “Origo Universi”. Lielās atsaucības dēļ, šogad tiek piedāvāta iespēja ne tikai Rīgas, bet arī Rīgas apriņķa skolu 3. un 4. klašu skolēniem pavadīt dabaszinību mācību stundas ārpus skolas telpām. Ekskursiju laikā skolēniem ir iespēja no profesionāliem astronomiem uzzināt, kā darbojas Saules pulkstenis – “Origo Universi”, un uz īpaši sagatavotām darba lapām pilnveidot savas zināšanas praktiskajā nodarbībā, izmēģinotdabaszinību mācību stundās apgūto.

Sākušās jauniešu reģionālās konsultācijas “Kafija ar politiķi” Strukturētā dialoga ietvaros 26.04.2016 18:37

25. aprīlī sāksies Latvijas Jaunatnes padomes un Eiropas Savienības organizētā jauniešu Strukturētā dialoga ietvaros paredzētās V cikla reģionālās konsultācijas ar nosaukumu “Kafija ar politiķi”. Uz šiem pasākumiem aicināts ikviens jaunietis, politikas veidotājs un īstenotājs, kā arī organizāciju pārstāvis, lai izteiktu viedokli par Eiropā aktuāliem jautājumiem jaunatnes jomā, kas Latvijā risināmi vietējā, reģionālā un nacionālā līmenī.

Tiekoties ar Eiropas Parlamenta deputātiem, jaunieši izzinās iespējas darboties parlamentā (1) 20.04.2016 13:23

Jaunieši izvaicās Latvijas eiroparlamentāriešus: kā ir būt deputātam Eiropas Parlamentārā un kā līdzdarboties var jaunieši?

Iepirkšanās no planšetdatoriem internetā vīriešu vidū ir ļoti populāra 19.04.2016 09:28

Planšetdatori ir kļuvuši par lieliskiem vidutājiem starp viedtālruni un portatīvo datoru. Tie ir kompakti, ērti lietošanai un lieliski piemēroti ceļojumu laikā un brīžos, kad nepieciešams ātri uzzināt kādu svarīgu informāciju internetā.

Ir parakstīts pirmais līdzdarbības līgums ar Izglītības un zinātnes ministriju 15.04.2016 13:57

12.aprīlī Strukturētā Dialoga Nacionālās darba grupas sēdes laikā Latvijas Jaunatnes padome parakstīja līdzdarbības līgumu ar Izglītības un zinātnes ministriju.

Laiks izvēlēties vasaras nometni 12.04.2016 15:11

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments aicina vecākus kopā ar bērniem izvēlēties vasaras nometni. Rīgas izglītības iestāžu organizēto vasaras nometņu saraksts ar kantakttālruņiem, norises vietu, kā arī ar norādi par nometnes mērķauditoriju ir pieejams tīmekļa vietnē www.e-skola.lv sadaļā „Aktuāli”. Vasaras nometnes tiek organizētas, lai bērniem un jauniešiem būtu iespēja interesanti pavadīt vasaras brīvlaiku, iegūt jaunas prasmes, zināšanas un draugus.

Skolotājiem noderīgi interneta resursi 11.04.2016 10:54

Viena no būtiskākajām interneta priekšrocībām ir robežu izzušana, tāpēc skolotājiem, veidojot mācību saturu, ir iespēja smelties zināšanas no pedagogiem visā pasaulē. „Samsung Skola nākotnei” eksperti apkopojuši piecus noderīgus interneta resursus, kurus skolotāji un vecāki var izmantot uzreiz, neieguldot papildu līdzekļus.

Seši noderīgākie bezmaksas digitālie risinājumi mikrouzņēmumiem 08.04.2016 16:09

Konkurētspējīgs uzņēmums var būt tikai tāds, kas biznesā izmanto tehnoloģijas. Tomēr bieži vien mikro uzņēmumiem nepietiek finansējuma digitālo risinājumu ieviešanai.Tāpēc Latvijas vadošo informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) uzņēmumu kustība “Loģiskā atlase”ir apkopojusi sešus noderīgākos bezmaksas digitālos risinājumus.

Studentu konkursā “Osta pilsētai” žūrijas atzinību izpelnās RTU studentu izstrādāta mobilā lietotne 08.04.2016 15:41

Rīgas Brīvostas pārvaldes rīkotajā zinātniski pētniecisko darbu konkursā „Osta pilsētai” pārliecinoši startējusi Rīgas Tehniskās universitātes komanda, izcīnot godalgoto pirmo vietu. Konkursa uzvarētāji darba ietvaros izstrādājuši elektroniskās loču kvīts sistēmas prototipu ostas ikdienas darba efektivitātes pilnveidošanai. Rīgas Brīvostas pārvaldes organizētais zinātniski pētniecisko darbu konkurss šopavasar norisinājās jau devīto reizi.

5 iemesli, kāpēc Latvijas uzņēmējiem jāraugās Austrālijas un Jaunzēlandes tirgus virzienā 01.04.2016 12:18

Latvija un Austrālija var sadarboties vairākās jomās: abpusējā eksporta veicināšanā, tūrisma, izglītības, kā arī transporta un loģistikas nozarēs, ir pārliecināta Latviešu apvienības Austrālijā un Jaunzēlandē vadītāja Kristīne Saulīte.

Kā lielie uzņēmumi rūpējas par saviem darbiniekiem 30.03.2016 10:45

Mūsdienu biroju kafejnīcas un ēdnīcas mūsdienās ļoti vienkārši var konkurēt ar labākajiem pasaules restorāniem. Atšķirība ir tikai viena: tie ir bezmaksas. Protams, tikai darbiniekiem. Šie veiksmīgie uzņēmumi jau sen ir sapratuši, ka ceļš uz apmierinātu un motivētu darbinieku iet caur viņa vēderu. Kā tad īsti pusdieno darbinieki pasaules lielākajos uzņēmumos?

Noslēgusies pieteikšanās Rīgas brīvostas pārvaldes rīkotajam konkursam “Osta pilsētai” 25.03.2016 14:25

Noslēgusies pieteikšanās Rīgas brīvosta pārvaldes (RBP) izsludinātajam ikgadējo zinātniski pētniecisko darbu konkursam studentiem “Osta pilsētai”. Visaktīvāk pieteikušies Latvijas Universitātes studenti.

70 uzņēmumi atver durvis jauniešiem, lai atrastu darbiniekus! 23.03.2016 19:00

Jau 9.gadu pēc kārtas lielākais jauniešu karjeras portāls Latvijā Prakse.lv rīko projektu “Uzņēmumu atvērto durvju nedēļa”. Tā laikā studentiem būs iespēja doties ekskursijās uz uzņēmumiem, lai iepazītu jauniešiem draudzīgākos darba devējus un pieteiktos praksei vai darbam, savukārt skolēni varēs noskaidrot piemērotāko nozari un profesiju karjeras veidošanai. Ekskursijās jaunieši varēs doties no 11.-15.aprīlim.

Ko, par ko un ar ko runāt darba intervijās (4) 11.03.2016 18:14

Darba intervijas vada un tajās piedalās dažādi cilvēki – uzņēmuma personāla cilvēki, nodaļu vadītāji, uzņēmuma vadītāji, atlases kompāniju cilvēki vai vienkārši ziņkārīgie, kuri bāž savu degunu visur, kur kaut kas notiek. Katrs no šiem cilvēkiem uz interviju ir ieradies ar savu mērķi, savas kompetences ietvaros, protams. Kandidāta uzdevums ir spēt atšķirt šos cilvēkus un saprast, kādas kārtis katram „pretiniekam” izspēlēt.

Noskaidroti konkursa “Programmē savai nākotnei” uzvarētāji 09.03.2016 16:01

Noslēdzies Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) un "Microsoft Latvia" skolēniem organizētais konkurss “Programmē savai nākotnei”. Dalībniekiem bija iespējas parādīt savas zināšanas informācijas un komunikācijas zinātnēs, ko vislabāk paveica 12 gadus vecais Jelgavas 4. vidusskolas 7. klases skolnieks Reinis Bergmanis.

Latvijā atklāta E-prasmju nedēļa 08.03.2016 17:50

Zaķusalā, Rīgas radio un televīzijas tornī, svinīgi tika atklāta gadskārtējā E-prasmju nedēļa. Šogad E-prasmju nedēļas prioritātes ir digitālā drošība un digitālās prasmes nodarbinātībai un uzņēmējdarbībai, kas saistītas ar 2015. gadā pieņemto Eiropas Savienības (ES) vienotā digitālā tirgus stratēģiju.

Sievietes biznesā: starp neatkarību un bailēm izgāzties 07.03.2016 16:46

Jau rīt Starptautiskā sieviešu diena, kas atgādina par sievietes tiesībām izvēlēties un pieņemt patstāvīgus lēmumus. Tieši neatkarība ir svarīgākais pamudinājums uzņēmējdarbības sākšanai, uzskata teju puse sieviešu (47%) Latvijā, atklāts Amway jaunākajā globālajā uzņēmējdarbības pētījumā (AGER). Tomēr AESI indekss rāda, ka vīriešiem ir lielāka vēlme iesaistīties biznesā (60%) iepretim mazākumam sieviešu. Viņi ir daudz pārliecinātāki par savām spējām un noturīgāki pret sociālo spiedienu.

Kas nodrošina lielāku peļņu: „intuīcija” vai modernie analītiskie rīki? 04.03.2016 10:55

Pasaulē tiek uzskatīts, ka visbūtiskāk pārdošanas modeļus un sasniegtos rezultātus ietekmē prasmīga datu analīze, taču Latvijā vien reta digitālā kampaņa balstās uz statistiski izanalizētu mērķtirgu un auditorijai pielāgotiem produktiem, secina tehnoloģiju platformas „BiSMART” eksperti.

Latvijas zinātnieki: koģenerāciju stacijām Latvijā jākļūst zaļākām 01.03.2016 14:39

Pašmāju uzņēmums SIA “FILKIR” mērķē kļūt par vadošo mikroviļņu iekārtu ražotāju un piegādātāju koģenerāciju staciju ražotājiem Eiropā, izstrādājot iekārtu, kas ļaus samazināt kaitīgo gāzu īpatsvaru vidē. Sākotnēji plānots apgūt Skandināvijas un Vācijas tirgu.

Piecas modernam pārdevējam nepieciešamas prasmes 29.02.2016 13:03

Pasaule ir ļoti mainījusies: tirgū ir daudz konkurētspējīgu produktu, informācija ir viegli pieejama, tādēļ mainās arī iepirkšanās paradumi, atzīst pārdošanas eksperti, kuri 2.martā BiSMART videokonferencē neformālā gaisotnē apspriedīs aktuālās pārdošanas tendences.

Jaunākais “Latvijas e-indekss” apliecina publiskās pārvaldes digitālo attīstību 26.02.2016 12:08

Otrajā “Latvijas e-indeksa” mērījumā par digitāli attīstītākajām publiskās pārvaldes iestādēm atzīst Valmieras pilsētas, Strenču un Kuldīgas novadu pašvaldības, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju un Centrālās statistikas pārvaldi.

Septiņas noderīgas un interesantas iespējas izstādē „Skola 2016” 25.02.2016 14:52

Izmēģini roku kādā no profesijām, piedalies nozieguma izmeklēšanā, vēro ķīmiskos eksperimentus vai izmēģini veiksmi konkursos! Un, protams, uzzini visu par mācību iespējām Latvijā un ārzemēs – tas viss jau šonedēļ no 26. līdz 28. februārim izstādē “Skola 2016” Ķīpsalā! Iesakām septiņas noderīgas, interesantas lietas un notikumus, ko vērts izmantot, apmeklējot izstādi „Skola 2016”.

Konkursā “Osta pilsētai” studenti vērtēs Rīgas brīvostas pienesumu Latvijas ekonomikai 25.02.2016 14:32

Rīgas brīvostas pārvalde izsludina ikgadējo zinātniski pētniecisko darbu konkursu studentiem “Osta pilsētai”, kura mērķis ir veicināt ostas pienesuma Latvijas ekonomikai apzināšanu, analīzi un nākotnes iespējas, iesaistot mērķtiecīgākos un spējīgākos Latvijas studentus.

Nākamā lapa