Layout: current: getContentLayoutLoad (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1 ), alternative: getContentLayoutLoad (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1), Fid:4, Did:0, useCase: 3


10 karjeristes baušļi jeb kā iegūt kāroto amatu

Redakcija
Redakcija

Noskaidrots, ka apmēram 70% darba devēju labprātāk darbā ņem vīriešus, nevis sievietes. Ko tad darīt daiļajam dzimumam, lai izveidotu veiksmīgu karjeru? Neko citu, kā vien ievērot 10 karjeristes baušļus.

1. Esiet gudrāka un profesionālāka, nekā vīrieši.

Šis ir galvenais un svarīgākais noteikums. Sievietei nepieciešama daudz lielāka piepūle, lai izveidotu veiksmīgu karjeru. Pie vienādiem nosacījumiem kāroto amatu iegūs vīrietis, un tas ir fakts, ar kuru nāksies samierināties. Vienīgais veids, kā apsteigt vīrieti- sāncensi- būt divreiz gudrākai un profesionālākai, nekā viņš. Tāpēc netērējiet laiku, cenšoties lauzt stereotipus, bet vienkārši esiet labākā savā darbā.

2. Iemācieties strādāt komandā

Galvenais traucēklis veiksmīgai sievietes karjerai ir neprasme saprasties savā starpā. Diemžēl, daiļā dzimuma pārstāves reti iegūst pieredzi darbam komandā jau bērnībā un jaunībā. Lielākā daļa sieviešu izvēlas sporta veidus, kur par rezultātu atbildīgas ir tikai viņas pašas, tāpēc pieaugot, tikai retā saprot, kas ir komandas gars. Lielākoties sievietes neprot apvienoties grupās un uzvarēt kopā.

Savukārt puiši jau no bērnības mācās būt komandā, spēlējot futbolu, basketbolu u.c komandas sporta spēles. Tāpēc pieaugot, viņi ar prieku cits citam palīdz arī darbā, paļaujoties uz vīriešu solidaritāti.

Patiesībā daudzi uzņēmumu vadītāji uzskata, ka sieviešu kolektīvs- tās, pirmkārt, ir klačas un intrigas. Diemžēl, bieži tā arī ir. Taču, ja jūs vēlaties izveidot veiksmīgu karjeru, iemācieties citas sievietes uztvert nevis kā sāncenses, bet gan līdzgaitnieces, kuras jums palīdzēs virzīties pa karjeras kāpnēm. Savukārt jūs nekad nedrīkstat aizmirst par viņām, kad saņemsiet paaugstinājumu. Kā rāda prakse, strādāt kopā ar sievietēm ir ērtāk, tāpēc, ka viņas pirmām kārtām domā par uzdotā uzdevuma izpildi, bet vīrieši par to, kā dotais uzdevums atspoguļosies viņu karjerā. Izceliet kolektīvā tās sievietes, ar kurām ir vērts sadarboties, bet intrigantes un klaču vācējas vienkārši ignorējiet, necenšoties nostāties viņu pusē.

3. Sakārtojiet svas prioritātes

Dzīvē diemžēl kaut ko nākas upurēt. Nav iespējams vienlaicīgi būt liela uzņēmuma vadītājai, ideālai sievai, priekšzīmīgai mātei, labai pavārei utt. Izlemiet, kas jums ir svarīgāk. Tērēt laiku brīvdienā šopingam modes lietiņu meklējumos vai perspektīva projekta apdomāšanai?

4. Ģimene karjerai nav traucēklis

Kaut arī pieņemts uzskatīt, ka darījumu sieviete vai nu kompensē ar savu karjeru ģimenes neesamību, vai nepietiekami velta laiku svam vīram un bērniem, vai arī vīrs viņai ir zem tupeles, nepievērsiet uzmanību šādiem stereotipiem. jo kāpēc tad neviens neuzskata strādājošu vīrieti par sliktu tēvu? Patiesībā vīriešus daudz vairāk interesē patstāvīgas sievietes, nevis mājsaimnieces, līdz ar to karjeristēm bieži vien ģimenes dzīve veidojas daudz veiksmīgāk, nekā viņu draudzenēm, kuras cenšas atvieglot dzīvi savam vīram, nestrādājot algotu darbu, bet dzīvojot mājās un mēģinot radīt ideālus apstākļus ģimenei.

Bet, ja jūs vēlaties dzemdēt mazuli, tad pastrādāt var arī mājās, kaut vai tāpēc, lai nezaudētu kvalifikāciju. Ģimene- tā ir laba vadības pieredze. Nekautrējieties paziņot to, atgriežoties darbā pēc bērna kopšanas atvaļinājuma. Jo vadīt ģimenes dzīvi- plānot budžetu, sadalīt pienākumus, ir tas pats, kas vadīt kompāniju. Galvenais- terminoloģija.

5. Runājiet ar vīriešiem viņu valodā.

Ja jau vairākums vidējā līmeņa vadītāju ir vīriešu dzimtes, tad nāksies pielāgoties šim faktam. Komanda, projekts, budžets, nevis izdevumi- runājiet ar viņiem tā, lai viņi uztvertu jūs kā savējo. Kaut gan arī par sievišķību nedrīkst aizmirst. Īstajā laikā un vietā sievišķīgs smaids var uzvarēt svarīgās pārrunās.
Sveicinot vīrieti, pastiepiet viņam roku pirmā- daudziem vīriešiem pagaidām vēl tā ir dilemma- vai sarokoties sveiciena laikā ar sievieti? Nav vajadzības nostādīt viņus neērtā situācijā.

6. Mācieties

Nekad nepalaidiet garām iespēju apgūt saistītu profesiju vai paaugstināt kvalifikāciju. Arī turpmākajā karjerā zināšanas nekad nebūs liekas. Pie kam jūs uztvers kā cilvēku, kuram darbs ir ne tikai līdzeklis brīvā laika aizpildīšanai.

7. Salieciet akcentus attiecībās ar tuviniekiem

Jūsu apkārtējie, sevišķi vecākā paaudze, auguši, ievērojot stereotipus- sievietes vieta ir pie plīts, karjera un ģimene nav savienojamas lietas utt. Tāpēc, ja nevēlaties nonākt ar viņiem konfliktā, labāk izvēlēties un apspriest ar viņiem tikai neitrālas tēmas.
Iespējams, ka nāksies atteikties arī no dažām vecajām draudzenēm, kas izvēlējušās majsaimnieces "karjeru". Nav svarīgi, kādu nodomu vadītas viņas dos jums savus muļķīgos padomus- pie vainas skaudība vai rūpes par jums- galvenais, ka jūs diez vai turpmāk sapratīsiet viena otru.

8. Piemeklējiet pareizo stilu savam apģērbam

Svarīgāki ir pat nevis kostīms, bet aksesuāri. Elegants rokaspulkstenis, labs mobilais telefons vai kabatas dators- tie ir tie sīkumi, pēc kuriem vērtēs jūsu statusu. Un obligātais manikīrs. Labāk ierasties darbā bez meikapa, nekā bez manikīra.

9. Neuztveriet kolektīvu kā ģimeni

Protams, ir labi atcerēties visas jūsu kolēģu dzimšanas dienas un jubilejas, taču labāk koncentrēt savu uzmanību uz darbu, nevis personīgajām attiecībām. Jūsu padotajiem jāstrādā, nevis jāmīl jūs. Nebaidieties kritizēt un pakļaut viņus kritikai, jo bez tās nav iespējama izaugsme, tā ir normāla procesa sastāvdaļa. Iemācieties atteikt un teikt "nē", ja uzskatiet, ka tas nepieciešams darba interesēs.

10. Nebaidieties no vilšanās

Uzskatiet katru neveiksmi nevis par krahu, bet jaunu pieredzi, kas palīdzēs izvairīties no līdzīgiem notikumiem tālākajā darba procesā. Un jums viss sanāks!