Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:366, Did:0, useCase: 0


Liepājas muzejā laikmetīgās mākslas izstāde “Higiēnisti” būs skatāma divās daļās

Redakcija
Redakcija

21. oktobrī plkst. 17 Liepājas muzejā Kūrmājas prospektā 16/18 atklās multimediju mākslinieku Riharda Vītola un Pētera Riekstiņa izstādi “Higiēnisti”, kas būs skatāma divās daļās. Uzturot intrigu - abu daļu saturs būs pilnīgi atšķirīgs.

Izstādes “Higiēnisti” pirmā daļa būs skatāma līdz 6. novembrim, kam sekos ekspozīcijas maiņa. Izstādes otro daļu atklās 12. novembrī.

Attīstoties gan tehnoloģijām, gan cilvēku ieradumiem mainās veidi un metodes ar ko mēs nodrošinām savas vides funkcionēšanu un saglabāšanu. Izstādē "Higiēnisti" jauno mediju mākslinieki Rihards Vītols un Pēters Riekstiņš rosina domāt par jauna tipa higiēnas ievērošanu.

Riharda Vītola darbs “Woodpecker” pēta komunikāciju, kas mežā norisinās starp putniem, kokiem un insektiem. Izstādē mākslinieks apskata vai dažas no putnu sugām ir iespējams aizvietot ar mākslīgajām, tādējādi saglabājot dabisko balansu mežā, pat ja putni nākotnē iznīks.
Darbs ir balstīts uz zinātniskajiem rakstiem, kas aplūko augus, kas pārtiek no insektiem, putnu sugu izzušanu un to ietekmi uz insektu populāciju un mežu.

Cilvēkiem ir maldinošs uzskats, ka datora faili ir viegli iznīcināmi. Patiesībā - pat ja esat formatējis cieto disku, ir iespējams iegūt neparedzami daudz informācijas - attēlus, video, skaņas failus, teksta dokumentus un jebko citu, ko diska īpašnieks apzināti vai neapzināti ir glabājis.

PētersRiekstiņs darbu sērijā “Atpakaļ gaismā” darbojas ar izmestu datu atjaunošanu un to pielietošanu mākslas praksē. Diskus mākslinieks pērk lombardos. Darbu galvenais uzdevums ir likt cilvēkiem atbildīgi izturēties pret savu digitālo īpašumu.

Abi mākslinieki sevi jau apliecinājuši gan Latvijas, gan Eiropas mākslas projektos. Jauno mediju mākslu apguvuši Liepājas Universitātes studiju programmā "Jauno mediju māksla", kas ir pirmā un joprojām vienīgā jauno mediju mākslas izglītības programma Latvijā, kas balstīta moduļu sistēmā un orientēta uz pētniecību.