Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:354, Did:0, useCase: 0


Valmieras teātris sāk 95. sezonu!

Redakcija
Redakcija

28. jūlijā Valmieras drāmas teātris savu 95. sezonu sāka ar fotografēšanos, jauno kolēģu sveikšanu un sezonas atklāšanas talku, kurā viss kolektīvs iesaistījās teātra aizskatuves tīrīšanā un sakārtošanā.

........................................................................................................................................

Šajā sezonā trupai pievienosies pieci jaunie aktieri: Elīna Dambe, Klinta Leja, Kārlis Arnolds Avots, Pauls Iklāvs un Uldis Sniķers, no kuriem daži jau kopš pagājušās sezonas spēlē Valmieras teātra izrādēs.

Savukārt no 4. līdz 6. augustam dažādās vietās pilsētvidē notiks jau otrais Valmieras vasaras teātra festivāls, kas šogad veltīts ģimenēm un bērniem. Festivāla ietvaros būs gan izrādes bērniem un jauniešiem, gan pagalmu spēles, atklāšanas koncerts, brīvdabas kino vakari un gastronomiskie piedzīvojumi ar “Gardu muti”. Paralēlajā programmā - pirmatskaņojums Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parkā - versija par R. Blaumaņa noveli “Purva bridējs. Ciltskoks.”, ko veidojis komponists Kristaps Pētersons.

Ikgadējās Valmieras teātra viesizrādes Rīgā noritēs no 16. līdz 22.augustam, skatītājiem piedāvājot divus dažādos gadsimtos tapušus stāstus par cilvēku vientulību un satikšanās mēģinājumiem – “Džeina Eira” (rež. R.Suhanovs) un “Emmijas laime” (rež. M.Ķimele).

18.augustā Valmieras teātra Lielajā zālē pirmizrādi piedzīvos dokumentālā izrāde “Lūcis”, kas iekļauta Latvijas valsts simtgades programmā.

Iestudējuma režisore Elīna Cērpa pirms dokumentālās izrādes tapšanas veikusi apjomīgu pētījumu par aktiera un režisora Pētera Lūča darbu un laiku Valmieras teātrī. Lūča lomā – Imants Strads.
Izrāde “Lūcis” arī 24.augustā, 15. un 23.septembrī.

Vairāk par sezonas jaunumiem teātris informēs preses konferencē, kas notiks 7.augustā plkst.14:00 Rīgā, Valmiermuižas vēstniecībā (Valdemāra pasāžā A.Briāna ielā 9a).