Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:354, Did:0, useCase: 0


Izrāde “Apjukums” LMT Straume tiešraidē

Redakcija
Redakcija

Izrāde “Apjukums” LMT Straume tiešraidē
Foto: Matīss Markovskis

Ceturtdien, 17.martā plkst. 18:30 Valmieras teātris un Latvijas Mobilais Telefons skatītājiem piedāvās iespēju mobilajā televīzijā, lietotnē LMT Straume, kā arī internetā straume.lmt.lv tiešraidē noskatīties LMT Mansarda izrādi “Apjukums” (rež. V.Meikšāns).

Izrāde ir par identitātes krīzi, taču nevis dramatisku vai traģisku, bet komisku un pozitīvu: šodien cilvēkiem ātri viss apnīk, arī būt tiem, kas viņi ir. Tāpēc viņi gatavi mainīt savu tēlu, savu lomu un pat sabiedrību, kļūt par kaut ko pavisam citu – līdz brīdim, kad arī tas apniks.

Teātra kritiķe Līvija Dūmiņa atzīst, ka “izrāde liek smaidīt un smieties, priecāties par aktieru darbu, humora izjūtu un pašironiju, brīžiem apjukt, bet smeldze radās pēc tam – pasaulē, kas nemitīgi tur mūs apjukumā”.

Lugas autors, vācu dramaturgs Mariuss fon Maienburgs ir viens no mūsdienu Rietumu drāmas spilgtākajiem autoriem, kura daiļrade Latvijā nav plaši zināma. Viņš savās lugās izvirza nopietnus un pat skarbus jautājumus, taču atbilžu meklēšana var būt rotaļīga, bezbēdīga un pat neprātīgi jautra. “Tas ir ļoti tipiski vācu mūsdienu dramaturģijai,” skaidro izrādes režisors Viesturs Meikšāns. “Tā runā ar skatītāju tieši, pat vienkāršoti. Un man patīk šī vienkāršība, jo ar mani runā kā ar draugu. Tu esi atnācis ciemos pie čoma, un starp jums valda vienkāršība un sirsnība.”

Viesturs Meikšāns ir arī izrādes scenogrāfs, radošajā komandā iesaistot kostīmu mākslinieci Ievu Veitu, horeogrāfi Lindu Mīļo un gaismu mākslinieku Krišjāni Strazdīti. Lomās: Elīna Vāne, Māra Mennika, Mārtiņš Meiers un Imants Strads.