Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:354, Did:0, useCase: 0


Rīgā viesosies Valmieras teātris ar izrādēm “Vētras sēja” un “Sarkanās puķes”

Redakcija
Redakcija

Rīgā viesosies Valmieras teātris ar izrādēm “Vētras sēja” un “Sarkanās puķes”
Izrāde "Sarkanās puķes"
Foto: Gatis Priednieks-Melnacis

16. un 17. janvārī Rīgā, Latvijas Kultūras akadēmijas teātra mājā “Zirgu pasts”, Valmieras teātris piedāvās noskatīties divas no režisora Reiņa Suhanova Raiņa un Aspazijas 150.jubilejai veltītās unikālās triloģijas dzejas izrādēm - Aspazijas “Sarkanās puķes” un Raiņa “Vētras sēja”.

Aspazijas “Sarkanās puķes” kopā ar trim Valmieras teātra aktrisēm - Ingu Apini, Daci Everss un Māru Menniku - iedziļinās un aptver Aspazijas dzejas krājuma liriskā varoņa iekšējās dzīves sarežģīto karti un teritoriju - emocionālu ceļojumu no bezgalīga tukšuma līdz tādam iekšējam spēkam, kas spēj aizraut pasauli ar jaunām domām un idejām.

Savukārt Raiņa “Vētras sēja”, kurā piedalās trīs Valmieras teātra aktieri - Māris Bezmers, Mārtiņš Meiers un Kārlis Neimanis - uzrunā tieši jaunu cilvēku, viņam atrodoties ceļā uz pieaugšanu. “Izrāde ļaus skatītājiem dzirdēt Raiņa rakstīto dažādos līmeņos - gan skaļi un grandiozi, gan klusi un mierīgi, piedāvājot iespēju būt klāt, padarot skatīšanās pieredzi plašāku. Šī dzeja prasa impulsīvu montāžu - tuvplānus un tālplānus, straujas telpas, estētikas un ideju pārmaiņas,” par izrādi saka režisors Reinis Suhanovs. Sēdvietas uz šo izrādi netiek norādītas, piedāvājot publikai drosmīgu skatīšanās pieredzi - tā būs iespēja pārvietoties kopā ar aktieriem. Tāpēc izrādes forma ir atvērta. Tā piedzimst katru reizi no jauna - kopā ar skatītāju.

“Vētras sēja” 16.janvārī plkst. 15:00 un 19:00, bet “Sarkanās puķes” 17.janvārī 19:00.