Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:354, Did:0, useCase: 3


Sākusies biļešu tirdzniecība uz Valmieras teātra novembra izrādēm

Redakcija
Redakcija

1. oktobrī uzsākta biļešu tirdzniecība uz Valmieras teātra novembra repertuāra izrādēm. Mēneša vidū, 12. novembrī, LMT Mansarda zālē gaidāma pirmizrāde režisora Viestura Roziņa iestudējumam “Dons Kihots”. Tāpat kā režisora 2017. gadā iestudētā un joprojām populārā izrāde “80 dienās apkārt zemeslodei”, arī šis darbs veidots teātra apmeklētāju jaunajai paaudzei – pusaudžiem, bet ne mazāk interesanti būs arī pieaugušajiem.

Vienu no pasaules literatūras spilgtākajiem tēliem, Donu Kihotu, radīja slavenais spāņu klasiķis Migels de Servantess Saavedra (1547-1616). Un jau vairāk nekā četrus gadsimtus pasaule ir pārņemta ar šo varoni. Līdzīgi kā Robinsons Krūzo vai Šerloks Holmss, Dons Kihots sen ir pametis romāna lappuses un turpina savas gaitas ārpus tā robežām.
Šo ķieģeļa smaguma grāmatu izlasīt ir varoņdarbs, tam visi nav gatavi, taču par Servantesa radīto kanonisko tēlu ir dzirdējuši gandrīz visi. Vismaz metaforisko “viņš jau cīnās kā Dons Kihots ar vējdzirnavām” pavisam noteikti. Ne velti šis kaujām un piedzīvojumiem pārpilnais romāns ir viena no pasaulē tulkotākajām un arī pārdotākajām grāmatām.

Šis Viestura Roziņa iestudējums ir metaforiska himna mūsu vecvecākiem – vācējiem, drosminiekiem, šķelmjiem, dīvaiņiem, estētiem, savādniekiem, kas iemieso sava veida “mūsdienu bruņiniekus”. Jaunās un vecās paaudzes domu un pasaules redzējuma sadursme būs kā bruņota spēle, kur caur skumjā izskata bruņinieka Dona Kihota un viņa ieroču nesēja Sančo Pansas alegoriju attiecību nosacītā kaujā sastapsies vectēvs un viņa mazdēls.
Izrādes radošajā ansamblī režisors Viesturs Roziņš, dramatizējuma autori Viesturs Roziņš un Ludmila Roziņa, scenogrāfs Valters Kristbergs, kostīmu māksliniece Jūlija Kristberga, gaismu māksliniece Jūlija Bondarenko, horeogrāfs Kārlis Božs, komponists Jēkabs Nīmanis.

Lomās Rihards Rudāks vai Januss Johansons, Pauls Iklāvs, Dace Everss vai Regīna Devīte, Ingus Kniploks, Arnolds Osis, Ilze Pukinska, Klinta Reinholde, Baiba Valante.

Biļetes pieejamas Valmieras teātra un Biļešu paradīzes kasēs, kā arī Valmieras drāmas teātris