Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:354, Did:0, useCase: 3


„Klaidoņa lūgšana” dosies uz Latgali

Redakcija
Redakcija

„Klaidoņa lūgšana” dosies uz Latgali
Foto: Matīss Markovs

No 26.janvāra Valmieras teātris dosies nedēļu ilgās viesizrādēs pa Latgales pilsētām ar Alvja Lapiņa drāmu „Klaidoņa lūgšana” Vara Braslas režijā. 2012.gada 1.decembrī pirmizrādi piedzīvojusī izrāde saņēmusi 2012./2013.gada Latvijas teātru gada balvu nominācijā "Gada aktrise" - Elīna Vāne, pārējās lomās spēlē aktieri: Mārtiņš Meiers, Mārtiņš Liepa, Januss Johansons, Ivo Martinsons, Ilze Lieckalniņa, Arnolds Osis, Inese Ramute, Rihards Jakovels, Kārlis Freimanis.

Alvja Lapiņa izrādes darba pamatā ir trimdas latviešu rakstnieka Gunara Janovska romāns „Balsis aiz tumsas”. Bijušais latviešu leģiona karavīrs Arturs Skuja vada savas dienas kādā no Anglijas slimnīcām, dzīvojot dubultu dzīvi. Dienā viņš ir viens no daudzajiem kara traumētajiem veterāniem; naktī viņš dzīvo pa īstam, iztēlojoties, kāda būtu bijusi pasaule bez kara, iztēlē satiekas ar mirušajiem vai nesasniedzamajā dzimtenē mītošajiem draugiem.
„Izrāde runā par vēstures un varas nežēlīgi sabradātiem cilvēku likteņiem – par to, kā tiek iznīcināta ne tikai ārēja drošības sajūta, bet arī iekšējās pasaules līdzsvars. Trimda šeit izmantota tikai kā katalizators cilvēka vērtību hierarhijas atspoguļošanai – vienam gluži vienalga, vai, dzīvojot Anglijā, viņa bērni runā latviski un vispār zina, kur atradusies Latvija, otrs nespēj atteikties no joprojām dzīvajām atmiņām un latvietības, kas ir neatraujama identitātes daļa,” par izrādi savā recenzijā (http://www.kroders.lv/verte/137) raksta teātra kritiķe Ieva Rodiņa.

Izrādes notiks:
26.janvārī (plkst.19:00) Aizkrauklē
27.janvārī (plkst.19:00) Krustpilī
28.janvārī (plkst.19:00) Līvānos
29.janvārī (plkst.18:30) Daugavpilī
30.janvārī (plkst.17:00) Balvos
31.janvārī (plkst.16:00) Alūksnē