Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:124, Did:0, useCase: 1

Nākamā lapa

Multimediālā grāmatā izdod seno teiku par Kurbadu 17.05.2022 01:08

Apgādā “Zvaigzne ABC” klajā nācis latviešu tautas teikas “Kurbads. Latvju varoņstāsts” jauns izdevums. Seno teiku pārstāstījis dzejnieks Guntars Godiņš un ilustrējušas mākslinieces Sindija Anča un Marika Eglīte, turklāt grāmatas papildu saturu var aplūkot papildinātās realitātes aplikācijā. Grāmatas atvēršanas svētki 15. maijā norisinājās Džūkstes Pasaku muzejā, piedaloties Latvijas Republikas kultūras ministram Naurim Puntulim, folkmetāla grupai Skyforger un grāmatas radošajai komandai.

Iznākusi Zanes Eniņas otrā grāmata “Uz Aļasku un atpakaļ” 16.05.2022 10:44

2022. gada maijā Apgāds Zvaigzne ABC laiž klajā ceļotājas un rakstnieces Zanes Eniņas otro grāmatu “Uz Aļasku un atpakaļ”, kurā autore stāsta par savu ceļojumu ar auto, četros mēnešos šķērsojot Kanādu un ASV un pieveicot 30 000 kilometrus. Šajā aizraujošajā piedzīvojumā Zane dodas kopā ar Antarktīdas braucienā iepazīto kanādieti Rafaēlu. Viņu ceļojums sākas Rafaēla dzimtajā pilsētā Monreālā un ved cauri gandrīz visām Kanādas provincēm. Šķērsojuši ziemeļu polāro loku un sasnieguši varenās Makenzi upes deltu Kanādas ziemeļos, dēkaiņi drīz vien nonāk sava brauciena galamērķī – Aļaskā. Atpakaļceļš uz Monreālu ved pa Kanādas rietumdaļu un ASV rietumu un dienvidu štatiem.

Andra Kolberga mantojums – latviešu detektīvžanra klasika grāmatās un filmās 10.05.2022 10:49

Detektīvžanra romāni un filmas mēdz būt dažādi – spraigi un strauji, asiņaini un baisi, noslēpumaini un šķietami rāmi, bet negaidītiem pavērsieniem pilni. Latviešu detektīvžanra meistara Andra Kolberga romānos vienmēr ir vairāk nekā tikai krimināls sižets un izmeklēšana; liela nozīme ir varoņu psiholoģiskajam portretam un attiecībām vienam ar otru, dzīvi un pasauli. Jaunākais Andra Kolberga detektīvromāna ekranizējums ir septiņu sēriju krimināldrāma “Krimināllieta iesācējam”, kuras pamatā ir romāns “Meklējiet sievieti”. Šoreiz atgādinām vēl dažus jau par klasiku kļuvušus žanra darbus, ko ir vērts noskatīties – tie atrodami Latvijas Nacionālā kino centra vietnē Filmas.lv.

Jauns Lārsa Keplera romāns – “Lācars” 10.05.2022 09:03

Esat no tiem, kas vislabāk atpūšas un izklaidējas, izbaudot šausmu katarsi? Tad pasaulslavenais zviedru rakstnieks Lārss Keplers ir īstais autors – viņa radītais izmeklētājs Jona Linna cīnās ar tādu ļaunumu, ka tā priekšā citi scandinavian noir autoru darbi liekas maigi, sirsnīgi un panaivi.

Izdota Olgas Rajeckas 50 populārāko dziesmu grāmata 06.05.2022 16:34

Izdevniecība “MicRec” dziesmu nošu un dziesmu vārdu sērijā “Populārākās latviešu dziesmas” izdevusi Olgas Rajeckas dziesmu grāmatu, kurā iekļautas 50 dziesmas, kuras par savām padarījusi enerģiskā dziedātāja un tie kolektīvi, kuros Olgas balss ir bijusi viena no vadošajām (Eolika, Turaidas roze, Bāze 7, Dāmu pops, Tango).

Jauns Ingunas Baueres romāns – “Doroteja. Izredzētā” 03.05.2022 11:17

Slavenās un ražīgās latviešu rakstnieces Ingunas Baueres jaunākais vēsturiskais romāns “Doroteja. Izredzētā” stāsta par pēdējo Kurzemes un Zemgales hercogieni Doroteju, leģendāro Annu Šarloti Doroteju fon Bīronu (1781–1821). Veicot rūpīgu un dziļu izpēti, Inguna Bauere sarakstījusi duci vēsturisku romānu, kas ļauj pamatīgāk izzināt vēsturi un iepazīt intriģējošas personības, kuru mūžs un darbība bijuši svarīgi un liktenīgi Latvijas valstij un tautai. Labi zināmi un lasītāju iemīļoti viņas darbi par 19. gadsimta izcilajām sievietēm – Dārtu Baroni, Martu Celmiņu, Līzi Rātminderi un Lizeti Skalbi. Pērn iznāca romāns “Elīza fon der Reke. Soļi rītausmā”, nu Kurzemes hercogistes tēmu turpina “Doroteja. Izredzētā”.

Baraka Obamas grāmata iznāk arī latviešu valodā 27.04.2022 11:03

Sen gaidītie Baraka Obamas memuāri “Apsolītā zeme” tikko iznākuši arī latviešu valodā. Apjomīgā grāmata (784. lpp.!) tapusi pēc tam, kad bija beidzies Obamas prezidentūras laiks. Šī ir grāmata, kas izraisījusi diskusijas angliski runājošajā pasaulē un būs ārkārtīgi interesanta ikvienam pasaules politiskajos procesos ieinteresētam lasītājam.

Mārtiņa Ķibilda raidījums “Atslēgas” turpinās – top grāmata 26.04.2022 16:43

Turpinot žurnālista, televīzijas raidījumu autora un vadītāja Mārtiņa Ķibilda ieceri, ko pats bija jau rūpīgi izplānojis, bet piepildīt nepaguva, ir sākts darbs pie viņa veidotā vērienīgā dokumentālā televīzijas raidījuma “Atslēgas. Gadsimta vēstures atradumi” satura apkopošanas tāda paša nosaukuma grāmatā. 50 faktoloģiski un sižetiski aizraujošos stāstos, kas ilustrēti ar plašu fotomateriālu klāstu, no neparastiem skatupunktiem populārzinātniskā veidā tiks aplūkoti zīmīgākie Latvijas vēstures atslēgas notikumi no 1918. gada līdz mūsdienām. Tomēr grāmatas tapšanas laikā pasaule ir mainījusies – Krievijas karš Ukrainā mūs piespiedis kļūt par satricinošu atslēgas pagriezienu laikabiedriem, arī 21. gs. liekot pārskatīt jautājumus par valstiskumu, vienotību, brīvību un tās augsto cenu. Tūlītēju atbilžu par to, kā dzīvosim tālāk, nav, bet, iespējams, nākotnes vaduguns jāprot saskatīt pagātnē. M. Ķibilds būtu sacījis: “Kas reiz bijis, nekad nebūs noslēdzies.” Grāmata būs latviešu, angļu un krievu valodā, un tās atvēršana plānota novembrī – Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB).

Miris valodnieks Jānis Kušķis 25.04.2022 15:17

2022. gada 21. aprīlī 91 gada vecumā mūžībā devies valodnieks Jānis Kušķis. Atvadīšanās notiks 27. aprīlī Rīgas krematorijas Lielajā zālē pulksten 13.00

“Dzelmē” – spraigs romāns par Latvijas dzelmju noslēpumiem 20.04.2022 11:11

Tikko iznākušais Mikus Ozoliņa romāns “Dzelmē” ir neparasts, un kā izrādās, ļoti aktuāls darbs. Aizsācies ar lēni izbaudāmu veiksmīga vīrieša rītu, romāna sižets strauji uzņem apgriezienus, no attiecību drāmas pārtopot par mūsdienīgu politisku spriedzes romānu. Tajā darbojas gan latviešu studenti un NATO karavīri, gan specdienesti no Krievijas, vieni – mēģinot izglābt Rīgu un tās iedzīvotājus no bojāejas, otri – kavējot un sabotējot.

Labas ziņas zinātkārajiem un darbīgajiem! 13.04.2022 10:14

Apgāds “Zvaigzne ABC” sāk izdot grāmatu sēriju “Profesore Jacino”, kas iepazīstina bērnus ar visiem labi pazīstamu pārtikas produktu ražošanu. Iznākušas pirmās trīs grāmatas: “Kur rodas piens?”, “Kur rodas cīsiņi un desas?” un “Kur rodas rudzu maize?”.

Paziņoti grāmatu mākslas konkursa “Zelta ābele 2021” laureāti 13.04.2022 10:01


11. aprīlī Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā svinīgā ceremonijā tika godināti 29. grāmatu mākslas konkursa “Zelta ābele” laureāti.

Kāpēc mūsu nākotne ir atkarīga no lasīšanas un iztēles 06.04.2022 16:13

Ja jums ir draugi - matemātiķi, kas jautā - kāpēc jālasa daiļliteratūra, iedodiet viņiem izlasīt šo publikāciju. Ja jums ir draugi, kas uzskata, ka drīz visas grāmatas būs pieejamas tikai elektroniskā formātā, iedodiet viņiem izlasīt šo publikāciju. Ja jūs ar labpatiku vai, tieši otrādi, ar šausmām iedomājaties par gājieniem uz bibliotēku, izlasiet šo publikāciju. Ja jums ir bērni, izlasiet ar viņiem kopā šo publikāciju, un ja jūs tikai domājat par to, ko un kā lasīt kopā ar bērniem, vēl jo vairāk iesaku izlasīt jums šo publikāciju.

Smeldzīgs stāsts par jaunību, Jūrmalu un mīlestību 02.04.2022 10:55

Autora iejušanās tēlā vienmēr ir intriģējošs noslēpums. Rakstīt no savas pieredzes viedokļa ir kas viens, iemiesoties personāžā, kas atšķiras no paša – gluži kas cits. Ar “iejušanās” intrigu un poētisku stāstījumu pie latviešu lasītāja nāk neparasts debijas darbs – Viktora Ozoliņa garstāsts “Ja es būtu koks”. Šis ir pārliecinošs darbs par pieaugšanas sāpēm, paaudžu konfliktiem, pirmo vilšanos, ilgām un “jūtu mežu, kur cilvēki ir koki un koki ir cilvēki visos laikos”.

“Nefrīta kaķis” iznāk latviešu valodā 30.03.2022 23:09

Dāņu rakstnieces Suzannes Bregeres (Suzanne Brøgger) pasaulslavenais romāns “Nefrīta kaķis” nule iznācis latviešu valodā. Tā ir sāga, kura vēstī par dāņu-ebreju Lēvinu dzimtas vairāku paaudžu dzīvi. Romāns ir uzrakstīts kā vienā elpas vilcienā, ritinot stāstījumu tā, it kā mēs klausītos asprātīgas, dzēlīgas dzimtas tenkas, kuras stāsta ar pasakaini precīzu atmiņu apveltīta vectante. To lasīt ir kā izbaudīt ķēnišķīgi bagātīgas prāta un sajūtu dzīres.

Miris izcilais rakstnieks, scenārists un esejists Zigmunds Skujiņš 30.03.2022 11:56

Latvijas mediji ziņo, ka 95 gadu vecumā mūžībā devies latviešu rakstnieks, scenārists un esejists Zigmunds Skujiņš.

Par velti pieejami mācību materiāli ukraiņu valodā no Ukrainas izdevējiem “Ranok” 28.03.2022 23:08

Sākoties karam Ukrainā, palīdzēt vēlas daudzi. EEPG (Eiropas Mācību materiālu izdevēju grupa, European Educational Publishers group), kuras biedri ir arī Ukrainas mācību grāmatu izdevējs “Ranok” un Latvijas apgāds “Zvaigzne ABC”, visās Eiropas valstīs piedāvā bez maksas izmantot “Ranok” radītos ukraiņu skolas mācību materiālus.

“Etorika” – jauns Sergeja Moreino stāstu krājums 24.03.2022 14:15

Iznācis dzejnieka un tulkotāja Sergeja Moreino otrais stāstu krājums. Tā nosaukums ir “Etorika”. Lakoniski melnais vāciņš ar nopietnu vērojošu aci uz tā ir autora paša radīts. Trīspadsmit stāsti, kas tajā apkopoti, rakstīti lielākoties beidzamajos gados. Pats autors uzskata, ka “Etorika” ir savā ziņā road movie ne tādēļ vien, ka tās varonis nemitīgi klejo, nostalģiski ilgodamies pēc labākas sevis paša versijas: viņš pārvietojas pa mitoloģizētu Austrumeiropu nezūdoša laika meklējumos, cerot atrast jaunu esības dimensiju.

Klajā nācis Osvalda Zebra romāns “Mežakaija” 24.03.2022 10:16

Klajā nācis sērijas “Es esmu…” darbs — Osvalda Zebra romāns “Mežakaija” — par latviešu rakstnieku un mākslinieku Gunaru Janovski (1916–2000).

“Varbūt es maldos” – grāmata, kas izaicina saprast sevi 15.03.2022 12:10

Apgādā Zvaigzne ABC iznākusi zviedru autoru Bjērna Natthiko Lindeblāda, Karolīnes Bankleres un Navida Modiri grāmata “Varbūt es maldos un citas gudrības no manas budistu mūka dzīves”, autobiogrāfisks darbs, kuru kopā ar līdzautoriem radījis pasaulē labi pazīstamais zviedru lektors, meditācijas skolotājs un budistu mūks.
Vārdi “varbūt es maldos” ir intriģējošs grāmatas nosaukums, bet arī vieduma un brieduma paraugs. Tāda vieduma, kam pa spēkam mainīt cilvēka dzīvi.

Kurzemes vilkači jaunā grāmatā pusaudžiem 13.03.2022 15:25

Pirms vairākiem gadiem apgāds Zvaigzne ABC laida klajā mācītāja un rakstnieka Ralfa Kokina grāmatu “Kurzemes vilkaču nostāsti”, kurā iekļautie mistiskie nostāsti par neparastiem un biedējošiem atgadījumiem tuvajos Kurzemes mežos kļuva tik populāri, ka grāmata piedzīvoja vairākus atkārtotus izdevumus. Tagad klajā nācis arī šīs darba iedvesmots piedzīvojumu stāsts pusaudžiem “Draņķozols”, kura autore Anete Grīnberga ieguvusi izglītību Latvijas Mākslas akadēmijas animācijas nodaļā un ikdienā pasniedz mākslas stundas.

Aivara Hermaņa 50 dziesmu grāmata tiks prezentēta grāmatu izstādē un koncertā 11.03.2022 12:59

Jaunākajā izdevniecības “MicRec” grāmatu sērijas “Latviešu mūzikas populārākās dziesmas” izdota atzītā latviešu ģitārista, producenta un menedžera – Aivara Hermaņa nedaudz mazāk zināmo talanta šķautni, kas ir dziesmu rakstīšana.

“Lūdzu, nākamais!” – jauns ārstu romāns 10.03.2022 12:55

Ārstu romāni parasti patīk visiem – tie ir ironiski un politnekorekti, sirsnīgi, viedi un patiesi. Rakstīti, lai pasauli padarītu par labāku un priecīgāku vietu. Vai arī lai godīgi atzītu, ka viss ir traki. Kā nu uz to paskatās. Norvēģu rakstnieces Nīnas Likes (Nina Lykke) romāns “Lūdzu, nākamais!” ir tieši tāds darbs. Tajā mutuļo notikumi, personāži, attiecību līkloči un vīna litri, jautrā karuselī rādot samērā labi pārtikuša vidusmēra rietumeiropieša ikdienu ar tās kārībiņām un nelaimītēm.

Godinot ukraiņu tautas dzejnieku Tarasu Ševčenko dzimšanas dienā, Latvijas Radio atskaņos slaveno dzejoli „Novēlējums” 09.03.2022 13:18

Šodien, 9. martā, ir Ukrainas tautas dzejnieka Tarasa Ševčenko dzimšanas diena. Izrādot solidaritāti ukraiņu tautai šajā grūtajā laikā, visi Latvijas Radio kanāli 9. martā ēterā atskaņos Ševčenko slaveno dzejoli „Novēlējums” (ukraiņu valodā – „Заповіт”, krievu valodā – „Завещание”).

Romantisks romāns siltākiem vakariem 01.03.2022 15:59

Vēsais un vējainais februāris ir īstais brīdis, kad sevi iepriecināt ar lasāmvielu, kas sola sasildīt dvēseli, – un tieši šāds darbs ir apgādā Zvaigzne ABC tikko klajā laistais Madaras Fridrihsones romantiskais romāns “Vīrs un vīra zagle”. Grāmatas lappusēs gan pūš dažādi brāzmainu emociju “vēji”, gan virmo patiesas kaislības, spridzīgs humors un asprātīgs skatījums uz tipiskas Latvijas mazpilsētas kolorītu.

Iznācis latviešu autores garstāsts bērniem 17.02.2022 14:51

Bērnu un pusaudžu literatūrā nozīmīga vieta ir tā sauktajam bērnu detektīvromānam: aizraujošam stāstījumam par piedzīvojumiem, kuros mazie varoņi uzņemas atrisināt mīklas, nereti izrādoties asprātīgāki un drosmīgāki par pieaugušajiem. Šim žanram pieder arī tikko izdotais latviešu autores Žanetes Lazdovskas debijas darbs “Neatskaties”, kas vēstī par patiesu draudzību, bīstamiem atklājumiem un nervus kutinošām dēkām.

“Ordesa” – romāns, kuru vērts iepazīt 15.02.2022 21:53

Latviešu valodā iznācis īpašs romāns – spāņu dzejnieka un rakstnieka Manuela Vilasa “Ordesa”. Autobiogrāfiskais darbs ir kā atzīšanās pieaugšanā – aprakstot pārdomas un sajūtas, kādas rakstnieku pārņēmušas, dzīvojot tālāk pēc vecāku nāves. Atzīšanās mīlestībā vecākiem un dzīvei. Pilnīgi jauns skatījums uz sevi un viņiem, mēģinājums atrast, izprast un paturēt šīs zināšanas.

Ar sirsnīgu koncertu atvērta Guntara Rača jaunā dzejoļu grāmata 09.02.2022 22:28


Aizvadītajā sestdienā pilnībā izpārdotā koncertā Jaunmoku pils Kolonnu zālē notika Guntara Rača jaunākās dzejoļu grāmatas “365” ceturtās daļas atvēršanas svētki. Koncertā piedalījās Tomass Kleins, Jānis Narkevics Jr., Katrīna Bindere un daudzsološais jaunais dziedātājs un dziesmu autors Edvards Strazdiņš.

"Dadži" - izcila jaunas latviešu rakstnieces debija 09.02.2022 11:11

Latviešu prozu jau vairākus gadus bagātina kādu laiku mazāk koptais īsprozas žanrs – tajā darbojas gan jau pieredzējuši rakstnieki, gan iesācēji autori. Jauniem, spēcīgiem stāstu krājumiem piepulcējas Dženas Andersones pirmā grāmata “Dadži”, kurā jaušama ne vien autores literārā meistarība, bet arī izcils vērotājas un cilvēku dabas pazinējas talants.

Multimākslinieka Artūra Bērziņa spilgtāko darbu apkopojums grāmatā 30.01.2022 09:58

Tikko iznākusi multimākslinieka Artūra Bērziņa grāmata “Tēla dialektika”, divdesmit gadu radošā darba kopsavilkums. Grāmata izdota apgādā Zvaigzne ABC, un tās 232 krāsainajās lappusēs redzamas mākslinieka izcilāko darbu reprodukcijas, kā arī viņa radošās darbības pārskats gan autora paša skatījumā, gan skatā no malas. Grāmatas teksts ir latviešu un angļu valodā.

"Dienas Grāmata" jaunums - Lilija Berzinska "ATMIŅU KASTE" 27.01.2022 09:48

Tiem, kuri sekojuši līdzi Lilijas Berzinskas grāmatu “Lamzaks meklē Lamzaku” un “Skelets skapī” varoņu gaitām, atkal ir iespēja satikties ar jau pazīstamajiem jūrmalas ciema iemītniekiem. “Atmiņu kastē” notikumi virknējas ap uzticamo draugu četrotni — žiperīgo lietu kārtotāju Sipriki, racionālo domātāju Acaini, ēdelīgo labsirdi Krakānu un nerimtīgo fantastu Liedaga Trusi —, kuri sastop Pelēko. Liedagā klīstošajam radījumam nav ne jausmas par savu izcelsmi, un tāda pati neziņas migla ietin aizdomīgos atradumus — kasti un putu pikučus, kuri varētu būt gan nāriņu spļaudekļi, gan prusaku inde, gan maskēts melnā cauruma tukšums…

Iznākusi Viktora Frankla grāmata “… tomēr teikt dzīvei JĀ” 26.01.2022 18:14

Apgādā Zvaigzne ABC iznācis unikālas grāmatas atkārtots, papildināts izdevums – austriešu neirologa, psihiatra, filozofa, rakstnieka un psihoterapijas skolas – logoterapijas – dibinātāja Viktora Emīla Frankla (Viktor Emil Frankl, 1905 - 1997) “… tomēr teikt dzīvei JĀ”. Nelielā, bet ļoti ietilpīgā grāmata visā pasaulē tiek izdota jau 75 gadus, tulkota vismaz 50 valodās un kopumā pārdoti vairāk nekā 17 miljoni šīs grāmatas eksemplāru. Kāpēc? Jo tā ir spēka grāmata, grāmata, kas viedi, bet neuzbāzīgi atklāj dažas no dzīves jēgas dziļākajām likumsakarībām.

Račs jauno dzejoļu grāmatu atvērs ar koncertu Jaunmoku pilī 25.01.2022 13:19

Guntara Rača dzejoļu grāmatas “365” 4. daļa nāks klajā 29. janvārī, bet 5. februārī plkst. 17.00 autors aicina visus uz grāmatas prezentācijas koncertu Jaunmoku pils Kolonnu zālē.

Jauns Lārsa Keplera romāns – “Trušu mednieks” 23.01.2022 09:45

Zviedru rakstnieka Lārsa Keplera romāni nu jau stabili iekarojuši arī latviešu lasītāju sirdis. Īpaši par Kepleru fano tā saucamā scandinavian noir cienītāji – viņš tiešām prot radīt šausmu piepildītu atmosfēru. Romānu sērijas galvenie varoņi izmeklētājs Jona Linna un Drošības policijas komisāre Sāga Bauere ir policisti, kas strādā idejas vārdā, vēlēdamies izveidot labāku pasauli.

Multimākslinieka Artūra Bērziņa spilgtāko darbu apkopojums grāmatā 23.01.2022 09:40

Tikko iznākusi multimākslinieka Artūra Bērziņa grāmata “Tēla dialektika”, divdesmit gadu radošā darba kopsavilkums. Grāmata izdota apgādā Zvaigzne ABC, un tās 232 krāsainajās lappusēs redzamas mākslinieka izcilāko darbu reprodukcijas, kā arī viņa radošās darbības pārskats gan autora paša skatījumā, gan skatā no malas.

Klajā laists V. Lukaševiča eseju krājums “Casnāgu maizeitis” 19.01.2022 10:13

Latgaliešu grāmatu izdevējs SIA “Cymuss” laidis klajā rakstnieka, literatūrzinātnieka Valentīna Lukaševiča eseju krājumu “Casnāgu maizeitis”, kas lasītājiem ļaus līdz šim iecienīto latgaliešu dzejas autoru iepazīt arī kā publicistu. Grāmata ir ne vien aforismu pilns skatījums uz lietām, kas nekad nepāriet, bet arī nozīmīgs pienesums latgaliešu esejistikai un latgaliešu rakstu valodas lietojuma bagātināšanai vai pat drosmīgs solis pretī latgaliešu literatūras ainavas revitalizēšanai.

Aicina iesniegt grāmatas mākslas konkursam “Zelta ābele 2021” 18.01.2022 23:05

Latvijas Grāmatizdevēju asociācija aicina Latvijas grāmatu izdevējus līdz 2022. gada 28. janvārim pieteikt dalību grāmatu mākslas konkursā “Zelta ābele 2021”, kurā nominēs aizgājušā gada skaistākās grāmatas.

Midsommeras slepkavības Latvijas mazpilsētā 18.01.2022 22:47

Daudzi detektīvromānu rakstnieki, jau sākot ar žanra karalieni Agatu Kristi, tāpat arī iecienītu detektīvseriālu veidotāji, savu intriģējošo sižetu norisei labprāt izvēlas šķietami mierīgas mazpilsētas, kurās “nekas nenotiek” un lielākā daļa iedzīvotāju cits citu pazīst. Šāda vide atšķirībā no lielpilsētas anonīmās kņadas ir ļoti pateicīga tam, lai autors spētu pilnā krāšņumā izvērst ierobežota personāžu skaita psiholoģisko attiecību tīklojumu un likt lasītājam pašam kļūt par izmeklētāju, uztaustot nozieguma saknes. Šo principu savā debijas romānā, kurš guva atzinību apgāda Zvaigzne ABC detektīvromānu konkursā, izmantojusi arī jaunā rakstniece valmieriete Kristīne Lubāniņa tikko iznākušajā darbā ar intriģējošu nosaukumu “Karma atlikumu neizdod”.

Izdots Baibas Zīles jaunais romāns “Alma – pasaules mala” 13.01.2022 12:52

Rakstniece Baiba Zīle teju ik gadu priecē lasītājus ar jaunu grāmatu, turklāt pērnā gada rudenī viņas romāns “Melu meistars” (“Meister der Lügen”) iznāca Vācijā. Tikko pie lasītājiem Latvijā devies viņas jaunākais romāns “Alma – pasaules mala”, daudzslāņains, spoži ironisks un viegli negants vēstījums par kāda jauna vīrieša odiseju, meklējot pašam sevi. “Alma – pasaules mala” ir gan neparasts mīlas stāsts, kurš vēsta par divu pasauļu – Rietumu un Austrumeiropas – satikšanos, gan psiholoģisks trilleris ar spraigu bēgšanu cauri visai Eiropai. Kurp novedīs galveno varoņu emociju un iztēles ceļojums, kam vijas cauri savas identitātes pārvērtēšana, kolektīvie stereotipi, bibliskie sižeti un romantiskas fantāzijas?

“Gausā uguns” – jauns Paulas Hokinsas romāns 11.01.2022 11:21

Britu rakstniece Paula Hokinsa sarakstījusi pasaules bestselleru “Meitene vilcienā” un spraigo romānu “Ūdenī”, bet tikko latviešu valodā izdots viņas jaunākais darbs “Gausā uguns”. Paula Hokinsa ir meistarīga sižeta vērpēja – to apliecina viņas iepriekšējie darbi, un arī jaunais nav izņēmums. “Meistarīgā sižeta pavērsienos atklājas tā gausā uguns, kas deg ikvienā cilvēkā un var viņu iznīcināt. Neatvairāms un pārliecinošs romāns,” raksta “Daily Mail”.

Nākamā lapa