Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:124, Did:0, useCase: 0

Nākamā lapa

Viedoklis: Vai Ivande Kaija vakcinētos? 24.10.2021 21:23

13. oktobrī apritēja 145 gadi kopš izcilās patriotes, rakstnieces Ivandes Kaijas dzimšanas. Lokauta priekšvakarā Mārupes novada Piņķu bibliotēkā, rakstnieka Jāna Ūdra radošajā vakarā izvērtās dzīva saruna par viņa romānu „Ivande Kaija. Sievietes dzelme” koronvīrusa pandēmijas un vakcinēšanās kontekstā.

Zvaigzne ABC tiešsaistes mācību materiāls “Kл@ссно!” iegūst starptautisku balvu 22.10.2021 11:29

Priecājamies paziņot, ka 2021. gada 20. oktobrī BELMA (Best European Learning Materials Awards jeb Eiropas labāko mācību materiālu balvas) ceremonijā, kas katru gadu notiek Frankfurtes grāmatu izstādes laikā, žūrijas speciālbalvu saņēma Rīgas 93. vidusskolas krievu valodas skolotājas Nonnas Gživačas radītais tiešsaistes mācību materiāls “Kл@ссно!”, kas sagatavots un publicēts apgādā Zvaigzne ABC.

Jauna grāmata paver priekškaru pērkamās mīlas vēsturē 18.10.2021 13:39

Jāņa Rozes apgāds rosina atteikties no stereotipiem un pārvērtēt priekšstatus – Keitas Listeres grāmata „Priekameitas, bārdāmas un naktstauriņi. Pērkamās mīlas vēsture” provocē, mudina ielūkoties pasaules vēstures retāk apspriestajās lappusēs un atmest dažu labu aizspriedumu.

“Pienvedēja Piedzīvojumi” dodas grāmatas “Trīs no Sabiles” atvēršanas koncertos 12.10.2021 20:01

Tieši pirms gada izdevniecība “Dienas grāmata” laida klajā mūzikas žurnālista un mūziķa Jāņa Žildes sarakstīto grāmatu – autorizēto biogrāfiju “Pienvedēja Piedzīvojumi. Trīs no Sabiles”.

Roulingas jaunā grāmata “Ziemassvētku Cūks” iznāk visā pasaulē 12.10.2021 11:54

Mazs zēns kopā ar savu rotaļlietu dodas aizraujošā dēkā, kas mainīs visu...Apgāds Zvaigzne ABC ar prieku paziņo, ka Dž. K. Roulingas jaunās grāmatas bērniem “Ziemassvētku Cūks” latviešu izdevums jau šodien, 12. oktobrī, pieejams visās labākajās Latvijas grāmatnīcās!

Aizraujošs franču rakstnieka trilleris “Bruklinas meitene” 09.10.2021 00:08

Franču rakstnieks Gijoms Miso lasītājiem jau labi pazīstams – latviešu valodā iznākuši viņa romāni “Neatstājot pēdas”, “Centrālparks” un “Rītdiena”. Nu tiem pievienojas romāns “Bruklinas meitene”.

Norisināsies Aleksandra Čaka 120 gadu jubilejai veltīts pasākumu cikls 22.09.2021 12:04

Šoruden, 27. oktobrī, dzejniekam, rakstniekam, vienam no latviešu urbānās dzejas aizsācējiem Aleksandram Čakam apritēs 120. jubileja. Godinot dzejnieku gadadienā un pieminot viņa literāro mantojumu, Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienība rīko A. Čaka jubilejai veltītu pasākumu ciklu, kas sāksies oktobrī un turpināsies novembrī.

“Japāņu mīļākais” – romāns par mīlestību mūža garumā 22.09.2021 12:00

Pasaulslavenās čīliešu rakstnieces Isabellas Aljendes grāmatas jau agrāk bijušas pieejamas latviešu lasītājiem, latviešu valodā izdoti arī viņas romāni “Fortūnas meita”, “Sēpijas portrets”, “Garu nams” un citi darbi. Nu tiem pievienojies krāšņi eksotiskais, smalki psiholoģiski niansētais un dienvidamerikāniski mistiskais romāns “Japāņu mīļākais”.

Ar bērnu dzejas podkāstu atklāj gadagrāmatu "Garā pupa" 20.09.2021 13:40

Biedrība "Ascendum" izdevusi jau astoto atjaunoto dzejas gadagrāmatu "Garā pupa". To sastādījusi dzejniece Inese Zandere, bet ilustrējis mākslinieks Normunds Ozols. Dzejoļi no grāmatas klausāmi īpašā festivāla “Dzejas dienas” podkāstā, kur tos ierunājis aktieris Ģirts Krūmiņš un tulkotāji.

Nacionālā bibliotēka uzsāk vairāku gadu notikumu ciklu “Latviešu grāmatai 500” 17.09.2021 01:49

2025. gadā tiks sagaidīta latviešu grāmatas piecsimtgade. Atzīmējot rakstītā vārda nozīmi un ietekmi sabiedrībā cauri gadsimtiem, Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) uzsāk vairāku gadu notikumu ciklu “Latviešu grāmatai 500”. Tā programmu atklās jauna LNB izstāde – “Atgriešanās. Senākā dzīvā grāmata latviešu valodā”, iepazīstinot ar senāko saglabājušos latviešu valodā izdoto grāmatu, kā arī jezuītu ordeni un tā darbību. Līdz ar izstādi tiks atvērts arī LNB bibliogrāfu veidots Rīgas jezuītu kolēģijas grāmatu krājuma katalogs.

Izdota Viestura Pirro grāmata “Burleska polārajam dinozauram” 17.09.2021 01:41

Apgādā Zvaigzne ABC izdota Viestura Pirro grāmata “Burleska polārajam dinozauram”. Viesturs Pirro ir mācītājs vairākās draudzēs Kurzemē un varētu domāt, ka mācītāja grāmatā apkopotas kādas kristīgas apceres. Tomēr tā nav. Šis ir atmiņu stāsts divās daļās par dienestu Padomju armijā.

Izdots Ramonas Indriksones romāns “Es biju cita” 07.09.2021 21:28

Iznācis latviešu rakstnieces Ramonas Indriksones romāns “Es biju cita” – intriģējošs un spilgts darbs. Rakstnieces prasmīgi savītās sižeta līnijas ieved lasītāju pasaulē, kura nemanīta mājo tepat līdzās. Pasaulē, kurā cilvēks var būt vienkārši prece vai pat rotaļlieta. Un tikai no līdzcilvēku intereses un vērīguma, vēlmes iesaistīties un palīdzēt atkarīgs, vai kādas jaunas meitenes dzīvesstāstam būs laimīgs turpinājums…

“Pandēmijas detektīvi” – jauna grāmata tīņiem un viņu vecākiem 03.09.2021 22:07

Pie lasītājiem dodas populārās rakstnieces un tulkotājas Dainas Ozoliņas “Pandēmijas detektīvi”, burvīgs garstāsts par neparastiem notikumiem un aizraujošiem piedzīvojumiem uz visiem pazīstamu pandēmijas izraisītu situāciju fona. To izbaudīs gan skolas vecuma jaunieši, gan viņu vecāki un skolotāji – autore lieliski orientējas jauniešu problēmās un attiecību peripetijās, dialogos izmanto dzīvu mūsdienīgu valodu, vienlaikus veikli nobalansējot, lai tā nekļūtu pliekana.

Ar sirsnīgu koncertu atvērta Guntara Rača jaunās dzejoļu grāmatas “365” 3. daļa 30.08.2021 18:13

29. augustā Rīgā skatītāju pārpildītā “Hanzas perona” vasaras koncertzālē aizvadīts grupas “bet bet” 30 gadu jubilejas koncertu koncerts, kura laikā notika arī grupas bundzinieka un dziesmu vārdu autora Guntara Rača jaunās dzejoļu grāmatas “365” 3. daļas svinīgā atvēršana.

Iznākusi latviešu estrādes mūzikas vēstures otrā grāmata 23.08.2021 12:15

Daigas Mazvērsītes vārds noteikti zināms ikvienam, kas klausās Latvijas Radio 2. Tur skanējuši Daigas sagatavotie raidījumi “Dzīves ritmi mūzikā” un “No putekļainā plaukta” – raidījumu cikls, kas veltīts radio mūzikas vēsturei. Daiga Mazvērsīte ir diplomēta muzikoloģe, tāpēc nav brīnums, ka viņas kontā ir arī vairākas grāmatas – par estrādes mūzikas celmlauzi Elgu Igenbergu, dziedātāju Margaritu Vilcāni, komponistu Uldi Stabulnieku, mūziķi Mārtiņu Freimani…

Helēnai Orai iznākusi pirmā grāmata - “Panika” 18.08.2021 08:41

Apgāds Zvaigzne ABC izdevis Helēnas Oras grāmatu “Panika”. Reizē ar grāmatu tapusi arī animācijas īsfilma “Panika”, kas izrādīta gan Kannu kinofestivālā, gan pasaules nozīmīgākajā animācijas filmu festivālā Ansī. Helēna Ora ir aktrises, mākslinieces un radošās personības Elīnas Maliginas pseidonīms.

Latviski izdots Jevgēņijas Ņekrasovas romāns “Katja un Kikimora” 18.08.2021 08:30

Apgādā “PĒTERGAILIS” nācis klajā viens no redzamākajiem mūsdienu krievu autoru darbiem – Jevgēņijas Ņekrasovas romāns “Katja un Kikimora”, kas īsā laikā pamanīts arī citās valstīs.

Divdesmit Latvijas grāmatu izdevēji iepazīstinās ar jaunākajām grāmatām 18.08.2021 08:19

Pielāgojoties valstī esošajai situācijai un meklējot iespējas plašākas auditorijas uzrunāšanai, 20 Latvijas grāmatu izdevēji aicina visa vecuma grāmatu draugus uz brīvdabas Grāmatu tirdziņu Tallinas ielas kvartālā Rīgā, kur 21. augustā prezentēs dažāda žanra jaunākās grāmatas.

Dzīves simulācija – romāns kā prāta mežģis 12.08.2021 11:35

Acīs krītošs vāks - zeltā tonēta sieviete ar čūsku rokās. Uz vāka rakstīts: Baiba Zīle, “Dzīves simulācija”. Tas ir romāns, kurš pēc sešpadsmit gadiem izdots atkārtoti, un šoreiz ar autores īsto vārdu. Romāns, kuru pati autore intervijā raksturojusi kā prāta mežģi, ironisku un dzīvespriecīgu.

“Saules gads. Rudenāji” – rudens tradīcijas latviešu folklorā 09.08.2021 13:46

Apgādā Zvaigzne ABC nākusi klajā sērijas “Saules gads” trešā grāmata “Saules gads. Rudenāji” (vēl autorēm iznākušas grāmatas “Saules gads. Lielā diena” un “Saules gads. Ziemassvētki”). Grāmatas trīs nodaļās pētītas un saistoši izklāstītas Rudenāju cikla ikdienas un svētku tradīcijas. Rudens saulstāvji kā sakrāls notikums izsenis atzīmēts visās pasaules kultūrās. “Saules gads. Rudenāji” palīdzēs izprast, kā Rudenāji sagaidīti Latvijā un ar kādām līdz mūsdienām saglabātām tradīcijām mēs varam lepoties.

“Saliekamā ābece” – latviešu autoru radīta maziem gudriniekiem un viņu vecākiem 03.08.2021 12:15

Koša kastīte ar aizdari un daudzām kartītēm tajā, aprīkota ar magnētisku tāfeli – tāda ir jaunā “Saliekamā ābece”! Latvijas skolotāju radīta, tā aicina kopā ar bērnu iepazīt un apgūt burtus un ciparus. Var sākt pavisam vienkārši – meklējot vārdu pirmos burtiņus, palīgos izmantojot bagātīgo attēlu klāstu. Var sākt ar sava vārda pirmā burtiņa apgūšanu. Var izdomāt citu plānu pirmo burtu apguvei. Viss pašu rokās! Galvenais, ka šī ābece rosina mācīties priecīgi, kā rotaļājoties, izmantojot tikai pozitīvas emocijas, rosinot bērna iztēli un zinātkāri.

“Mēness sargātājas” – sievietēm, kuras vēlas iepazīt savu pirmatnējo “es” 30.07.2021 17:42

Jo haotiskāka pasaule, jo vairāk cilvēkam nepieciešams kaut kas spēcīgs un pastāvīgs. Gribas atrast līdzsvaru cilvēka attiecībās ar dabu. Tikko latviešu valodā iznākusi Stefānijas Lafrankas (Stephanie Lafranque) grāmata “Mēness sargātājas”, kurā autore aicina mācīties atklāt Mēness enerģijas, nolasīt tā fāzes, sajust mēness iziešanu cauri zvaigznājiem, izmantot lunāros arhetipus, no jauna iepazīt senču gudrības par burvju augiem un ieviest savā dzīvē rituālus.

Miks Ozoliņš izdod izaicinošu pašanalītiskas ievirzes grāmatu “1001 guru” 22.07.2021 19:08

ASV dzīvojošais latviešu režisors, scenārists, producents, kursu lektors un nu jau arī rakstnieks Miks Ozoliņš laiž klajā grāmatu “1001 guru”, kurā viņš sevi parāda gan dzīves visproblemātiskākajās situācijās, gan spējā pārvarēt grūtības un virzīties uz priekšu un augšu ne vien ārišķīģā, bet arī garīgā nozīmē.

Maija Migla-Streiča uzrakstījusi grāmatu “Nenopietni nopietnie TV aizkadri” 22.07.2021 18:54

Žurnāliste un rakstniece Maija Migla-Streiča uzrakstījusi jaunu grāmatu “Nenopietni nopietnie TV aizkadri”. Tajā apkopoti stāstiņi par raibiem atgadījumiem un amizantām ķibelēm, kas savulaik risinājušās Latvijas Televīzijā. Darbojošās personas ir gan televīzijas darbinieki, gan daudzi zināmi un mīlēti kultūras cilvēki.

Iznācis jaunās latviešu dzejnieces Elīnas Vendijas Rībenas debijas dzejas krājums “Suursna” 20.07.2021 21:41

Elīna Vendija Rībena ir jaunā latviešu dzejniece, filosofijas žurnāla “Tvērums” literārā redaktore. Kopš Literārās Akadēmijas beigšanas 2017. gadā publicējusies vairākos literārajos medijos - “Kultūrzīmes”, “Ubisunt”, “Punctum”, “Konteksts” un “Satori”. Organizējusi arī dzejas un prozas lasījumus gan Vēstures un Filozofijas fakultātes pasākumu cikla “Atmiņu kartogrāfijas” ietvaros (2019. gada pavasaris), gan UNESCO pasaules filozofijas dienas programmas ietvaros (2019), kā arī “Tiešsaiknes erotiskos lasījumus”.

Izdota grāmata “Rihards Zariņš. 1869–1939. Ko Latvijas meži šalc” 14.07.2021 14:09

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs laidis klajā apjomīgu bilingvālu rakstu krājumu “Rihards Zariņš. 1869–1939. Ko Latvijas meži šalc”, kas no dažādiem aspektiem atspoguļo mākslinieka plašo un ilggadējo daiļradi.

Izndoti kinodramaturga Armīna Lejiņa “Raksti un dzīve” 12.07.2021 15:35

Ar Valsts Kultūrkapitāla atbalstu kinozinātnieks Agris Redovičs apkopojis divos sējumos radošo un epistulāro mantojumu, ko atstājis Latvijas kinovēsturei ļoti nozīmīgais kinodramaturgs, dokumentālists un publicists Armīns Lejiņš (1938-2015). Grāmatas atvēršana nosvinēta LKA Rīgas Kino muzejā, grāmatas izdevējs ir fonds “Sibīrijas Bērni”.

“Stikla upe” – jauns Tommi Kinnunena romāns 12.07.2021 15:31

Somu rakstnieku Tommi Kinnunenu latviešu lasītājs iepazina, pateicoties brīnišķīgajam romānam “Četru ceļu krustojums”. Viņa romāni ir īpaši – aprauti, poētiski piesātināti teikumi izstāsta stāstus, kādi mēdz būt teju katrā dzimtā, pievēršot uzmanību noklusētajam un neizrunātajam. Tikko iznākušais darbs “Stikla upe” ir par trim vienas ģimenes bērniem, un romāna darbība norit pagājušā gadsimta 40. un. 50. gados. Smalkas un trauslas kā stikls ir cilvēku dvēseles, tās mirdz un skan un vērīgam skatam atklāj visslēptākās dzīles… taču mazāk asredzīgs līdzcilvēks var nodzīvot mūžu, nepamanījis nenieka no otra patiesajām sajūtām, vēlmēm un cerībām.

Romantika, kaislības un humors jaunā latviešu romānā 30.06.2021 19:44

Vasara ir laiks, kad parasti vēlamies atpūsties un palutināt sevi pēc intensīvi nostrādāta gada. Un vai gan var būt labāks atpūtas veids kā iegrimt intriģējošā romānā, kurā gan atpazīstam ikdienā sastopamus tipāžus un situācijas, tomēr varoņu problēmas nav jārisina mums – autore tās atrisina mūsu vietā un izdara to šarmanti un asprātīgi? Tieši šādu darbu vasaras pirmajā mēnesī piedāvā apgāds Zvaigzne ABC – tas ir rakstnieces Gunitas Lagzdiņas romāns “Lāde vaļā”.

“Meiteņu pilsēta” – romāns, kurš atver sirdi 28.06.2021 17:30

Lasīt un noticēt, ka izlasītais ir īsts dzīvesstāsts, – tā var gadīties, lasot jauno Elizabetes Gilbertas (Elizabeth Gilbert) romānu “Meiteņu pilsēta”. Tas savaldzina ar vienkāršo stāstījumu un brīnišķīgo Ņujorkas attēlojumu, kā arī dziļi cilvēcīgo skatījumu uz cilvēka dabas instinktīvākajām izpausmēm. Vienlaikus “Meiteņu pilsēta” ir arī apburoši atklāts pieaugšanas stāsts, kuru lasītājam stāsta pati galvenā varone Viviana Morisa.

Izdota grāmata par Dundagas Laukmuižas 13.–14. gadsimta senkapiem 28.06.2021 17:23

Latvijas Nacionālā vēstures muzeja zinātnisko rakstu sērijā ir iznākusi grāmata „Dundagas Laukmuižas 13.–14. gadsimta senkapi. Izrakumu materiālu publikācija”. Tajā apkopoti un izvērtēti arheoloģisko pētījumu rezultāti, kas senkapos noritējuši 1909., 1929., 1930., 1937. un 1938. gadā. Tolaik pavisam izpētīti 34 skeletapbedījumi un iegūti vairāk nekā 500 priekšmeti. Neraugoties uz salīdzinoši neliela apjoma pētījumiem, kas apbedīšanas vietā veikti jau pagājušā gadsimta pirmajā pusē, to rezultāti nav zaudējuši aktualitāti arī mūsdienās.

Iznākusi grāmata “Haralds Sīmanis. Dziesminieks” 16.06.2021 12:25

Dižā dziesminieka jubilejā iznākusī Gunas Rukšānes grāmata “Haralds Sīmanis. Dziesminieks” vēsta par unikālu personību, kuras dzīvesstāsts saistošs ne tikai mūziķiem. Lai gan Guna Rukšāne šo grāmatu ir izveidojusi, tās tapšanā piedalījies prāvs ļaužu pulks – dziesminieka draugi un laikabiedri. Te apkopotas atmiņas, sarunas, bagātīgs faktu un fotomateriālu klāsts, taču pats galvenais ir noskaņa. Brīva un dabiska, sirsnīga un atklāta kā dziesminieka dzīve.

Veselīga ēšana pēc mēness ritmiem 13.06.2021 17:27

Iznākusi žurnālistes un astroloģes Jarinas Perepeļicas jaunā grāmata “Ēdam pēc Mēness ritmiem”. Ja esat noguruši no diētām un striktiem ierobežojumiem, ja regulāri jūtat, ka trūkst enerģijas, ja esat izmēģinājuši dažādas pieejas optimāla svara un labas formas uzturēšanai, taču joprojām nav sasniegts vēlamais rezultāts, ja ir grūti izvēlēties, ko katru dienu celt galdā, ir īstais brīdis pievērsties tam, ko piedāvā pati daba!

Klajā nāk “Tutas lietu” komponistes Lauras Polences nošu grāmata 09.06.2021 16:20

Bērnu grāmatu izdevējs “AUSMA” laiž klajā ilgi gaidīto nošu grāmatu “Dziesmas bērniem”, kurā apkopotas talantīgās latviešu komponistes Lauras Polences radītās dziesmas, kuras bērni jau paspējuši iemīļot, skatoties seriālus “Tutas lietas”, “Ukulele” un “Emī un Rū”. Grāmatas dizainu un ilustrācijas veidojusi māksliniece Guna Poga

Atkārtoti izdoti latviešu trilleri 03.06.2021 17:52

Šomēnes atkārtotu izdevumu piedzīvojuši pazīstamā latviešu rakstnieku dueta – Maijas Pohodņevas un Modra Pelša trilleru sērijas romāni “Nedzeniet pēdas snaiperim” un “Tumsas inversija”. Personāžu dēkas turpinās jau agrāk apgādā Zvaigzne ABC izdotajos darbos “Naida simetrija” un “Prāgas pastkartes”.

"Dienas Grāmata" jaunums - Virdžīnija Lejiņa, Jānis Lejiņš "STRAUPES PILSKUNGI" 03.06.2021 17:48

Romāns tapis un grāmata izdota ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu 2021. gada mērķprogrammā “KultūrElpa”

Pāru (ne)būšanas - latviešu psihoterapeita Gata Līduma padomi pāriem 03.06.2021 12:37

“Pāru (ne)būšanas” – latviešu psihoterapeita padomi veselīgām pāru attiecībām
Psihoterapeita piezīmes par desmit baušļiem un pāru attiecībām – arī tā varētu nosaukt tikko Apgādā “Zvaigzne ABC” iznākušo psihoterapeita Gata Līduma grāmatu “Pāru (ne)būšanas”, kura jau pirmajās iznākšanas dienās iekļuvusi visvairāk pārdoto grāmatu TOP 10

Jauna Jura Rubeņa grāmata – “Starp divām bezgalībām” 28.05.2021 06:31

Apgāds Zvaigzne ABC laidis klajā kontemplācijas skolotāja, Integrālās izglītības institūta direktora un vairāku dažādās valodās izdotu grāmatu autora Jura Rubeņa jaunāko grāmatu “Starp divām bezgalībām”. Autors atzīst, ka šī ir, iespējams, viņa personiskākā grāmata, kas tapusi ilgu garīgo meklējumu un atradumu ceļā. Sācis ar pašu universālāko praksi pasaulē – lūgšanu – un pēc kāda laika pievērsies meditācijai, viņš pamazām apguvis un iepazinis arī citas garīgās prakses, kas nu jau krietnu laiku ir neatņemama viņa dzīves daļa. Pieķēris sevi pie domas, ka nebūtu slikti, ja būtu kāda grāmata, kurā būtu sniegts pārskats par galvenajām garīgajām praksēm, Rubenis nolēmis sekot kādas rakstnieces padomam: ja tev trūkst kādas grāmatas, uzraksti to!

Latvijas grāmatizdevēji uzsākuši akciju “Atdodiet grāmatām 5% PVN likmi!” 27.05.2021 07:36

Lai īstenotu pēdējos gados sarunu gaitā ar Finanšu ministriju un Kultūras ministriju panākto vienošanos ieviešanu dzīvē, Latvijas gāmatizdevēji uzsāk akciju “Atdodiet grāmatām 5% PVN likmi!”.

50 populārākās Imanta Kalniņa dziesmas izdotas jaunā nošu grāmatā 24.05.2021 09:21

Sveicot izcilo latviešu komponistu Imantu Kalniņu 80 gadu jubilejā, Izdevniecība MicRec latviešu populārās mūzikas nošu grāmatu sērijā izdevusi nošu grāmatu ar 50 populārāko Imanta Kalniņa dziesmu notīm un dziesmu vārdiem. Grāmatā iekļautas pazīstamākās melodijas, kuras izpildījuši “Menuets”, “Turaidas Roze”, “Autobuss debesīs”, Olga Rajecka, Ieva Akuratere, Austra Pumpre un daudzi, daudzi citi.

Nākamā lapa