Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:124, Did:0, useCase: 0

Nākamā lapa

Grāmatveikalu plauktos jaunums – foto un stāstu grāmata “Ziemeļmeitas kods” 03.05.2021 10:04

Savu ceļu pie lasītājiem uzsākusi grāmata “Ziemeļmeitas kods”. Tajā melnbaltajās fotogrāfijās un stāstu formā ikviens aicināts kā lielā ģimenes albūmā atrast gan iedvesmas, gan iedrošinājuma pavedienus, brīžiem skaistu, brīžiem smeldzīgu atmiņu nopūtās. Una Taal foto zibšņos notvērusi gan labi zināmas, gan šaurākā lokā atpazīstamas, bet vienlīdz īpašas sievietes, savukārt Kristīne Kutuzova grāmatā iekļāvusi septiņus stāstus gan latviešu, gan angļu valodās.

Latviski izdota igauņu grāmata bērniem "Uz mājām" 03.05.2021 09:50

Igauņu rakstnieks Indreks Kofs un māksliniece Marja Līsa Platsa parāda, kāds būtu piecgadīga zēna ceļš no bērnudārza uz mājām, ja viņš drīkstētu iet viens. Grāmatā „Uz mājām” asprātīgi un saistoši atainota katra bērna kvēlākā vēlēšanās – ātrāk izaugt un kļūt patstāvīgam. Madis gan sevi uzskata par lielu puiku, jo prot sakārtot savas rotaļlietas, braukt ar divriteni, tīrīt zobus, aizpogāties, zina dažus burtus un mamma viņam ir mācījusi, kā uzvesties uz ielas. Vecākiem, kopā ar bērniem lasot par Mada piedzīvojumiem pilno ceļojumu uz mājām, rodas lieliska iespēja apspriest dažādas situācijas, kā uzvesties, ja līdzās nav pieaugušā.

Jauns austrāliešu rakstnieces romāns - "Dabas spēki" 27.04.2021 21:50

Austrāliešu rakstnieces Džeinas Hārperas pirmais romāns “Sausums” guva milzīgus starptautiskus panākumus un arī latviešu lasītāji to pamanīja un ievēroja. Tikko latviešu valodā iznācis viņas jaunākais darbs “Dabas spēki”. Arī tajā darbojas federālais aģents Ārons Falks, un šoreiz viņam jāatrod pazudusi sieviete. Pazušanas vieta ir dabas rezervāts kalnos ne pārāk tālu no Melburnas, un zīmīgi ir tas, ka pirms daudziem gadiem te darbojies sērijveida slepkava. Daži viņa upuri nav atrasti līdz pat šai dienai. Taču tas vēl nav viss. Federālais aģents Ārons Falks ir īpaši ieinteresēts atrast pazudušo, jo Alise Rasela ir informatore viņa beidzamajā lietā un zina daudzus noslēpumus. Gan par uzņēmumu, kurā strādāja, gan par cilvēkiem, ar kuriem strādāja...

“Mazliet sāpēs” – jauna ārsta slepenā dienasgrāmata 23.04.2021 10:16

Gribat sevi iepriecināt, uzjautrināt un sasmīdināt? Britu rakstnieka un ārsta Adama Keja grāmata “Mazliet sāpēs” ir īstā lasāmviela, gan ar piebildi, ka viņa pieraksti vietām ir diezgan fizioloģiski atklāti un humora izjūta drīzāk melna. Ja esat vārīga un maiga būtne, kuru atklāti ārstu jociņi varētu šķebināt, labāk izvēlieties citu grāmatu.
Pārējie var droši ķerties pie lasīšanas un pārliecināties, ka mediķa profesija, lai gan cildena un daudzu apdziedāta, realitātē nozīmē grūtu darbu, ilgas stundas un neiedomājami lielu atbildību. Grāmatā būs arī vietas, kur lasītāja sirds sažņaugsies līdzjūtībā un žēlumā – gan par ārstiem, gan par pacientiem, tomēr pārsvarā autors ir spējis par svarīgām un nopietnām tēmām runāt viegli un priecīgi.

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs izdod grāmatu “Madernieka stils” 21.04.2021 20:40

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs klajā laidis apjomīgu un bagātīgi ilustrētu Jūlija Madernieka (1870–1955) daiļradei veltītu bilingvālu rakstu krājumu “Madernieka stils”.

Latviešu valodā iznācis Delfīnes de Vigānas slavenākais romāns 19.04.2021 19:24

Jāņa Rozes apgāds izdevis franču romānu “No un es”, kura autori Delfīni de Vigānu uzteic par drosmi un prasmi aizraut dažādu paaudžu lasītājus. Šī autore daudzkrāsaino franču literatūras ainavu regulāri papildina ar romāniem, kas ļoti koncentrēti, emocionāli piesātināti stāsta par cilvēkiem, kuri meklē veidus, kā sadzīvot ar dažādu traumējošu pieredzi.

“Latvijas arheoloģijas rokasgrāmata” saistoša arī ziemeļkurzemniekiem 15.04.2021 22:37

Izdevniecība “Zinātne” laidusi klajā apjomīgu izdevumu, veltītu Latvijas arheoloģijai – “Latvijas arheoloģijas rokasgrāmatu”. Gandrīz 4 kg smagā un vairāk kā 600 lappušu biezā grāmata ir kolektīvs Latvijas arheologu darbs, kas atspoguļo šīs interesantās vēstures zinātnes stāvokli un izmaiņas pēdējo 20-30 gadu laikā. Tās izstrādē piedalījušies 48 autori – aktīvi strādājošie arheologi, paleoģeogrāfi, paleobotāniķi, numismāti, bioarheologi un vēsturnieki.

Jauns Neles Noihausas kriminālromāns – “Mātes diena” 15.04.2021 11:20

Latviešu valodā iznācis jau piektais vācu rakstnieces Neles Noihausas kriminālromāns – “Mātes diena”. Tāpat kā iepriekšējos darbos, arī šajā grāmatā darbojas izmeklētāji Pia Zandere, Olivers fon Bodenšteins un viņu kolēģi, risinot ne vien izmeklējamo lietu, bet atklājot arī policistu sadzīves īpatnības un attiecības starp kolēģiem. Tās ir gandrīz tikpat saistošas kā noziegumu izmeklēšana, turklāt ir brīži, kad robežas starp izmeklēšanu un parasto dzīvi saplūst. Kāds no kolēģiem ir noklusējis informāciju, ar kuru būtu vajadzējis dalīties – bet kāds cits, iespējams, runājis par daudz reizē, kad būtu vajadzējis klusēt…

Izdots Eleonoras Trojas dzirkstīgais romāns “Amazones neraud” 14.04.2021 01:16

Vairāk nekā pirms desmit gadiem populārais iknedēļas žurnāls “Ieva” uzsāka interesantu un savam laikam gana neparastu projektu – turpinājumos publicēt romānu vai, kā tas tika nosaukts, literāru seriālu “Amazones neraud”, kura autore parakstījās kā Eleonora Troja. Žurnāla lasītājas ar aizrautību sekoja trim seriāla varonēm, kuras risināja ikvienai sievietei labi pazīstamas problēmas, kā arī sastapās ar pavisam negaidītiem notikumiem, turklāt visu stāstu caurvija dzirkstīgs humors. Mazliet vēlāk romāns tika izdots grāmatā, kas kļuva ļoti populāra, tomēr intrigu joprojām uzturēja fakts, ka nebija zināma autores identitāte. Kas ir šī Eleonora Troja, kas tik labi pazīst sievietes?

"Dienas Grāmata" jaunums - Andris Zeibots "LĒNGAITIS" 12.04.2021 10:44

“Lēngaitis” ir romāns daudzveidis — tas ir filozofiski risināms detektīvromāns, tas ir psiholoģisks pētījums, savā ziņā arī kara drāma, kas norisinās “vēl divdesmit gadu pēc kara”. Divi rakstnieki intelektuāļi, akadēmisko pasauli tracinošais elektrisko balsu pētnieks Konstantins Raudive un literatūrzinātniece Zenta Mauriņa, savās mājās Dienvidvācijas mazpilsētiņā Bādkrocingenē kādunakt piedzīvo neizprotamus notikumus, kuri, pa lappusei, pa nodaļai šķetinoties, piebriest arvien visaptverošākā negaisa padebesī — gluži kā pirms vētras arvien skaidrāk un detalizētāk izgaismojot visas lielās izrādes kopplānu.
Dace Sparāne-Freimane

Izsludina "Garās pupas" ikgadējo dzejoļu konkursu bērniem un pusaudžiem 07.04.2021 22:59

Biedrība "Ascendum" un Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padome (LBJLP) izsludina dzejoļu konkursu, kurā ar saviem darbiem aicina piedalīties 5–15 gadus vecus bērnus un pusaudžus no visas Latvijas. Labākie darbi tiks publicēti dzejas gadagrāmatā bērniem "Garā pupa 2021", kas iznāks septembrī, Dzejas dienu laikā.

"Dienas Grāmata" jaunums - Nora Ikstena "ŪDENS MIRDZĒŠANA" 05.04.2021 21:08

Marija ir Marija, viņai nekad nav ienācis prātā, ka viņas bezjēdzīgo dzīvi izglābs vīrietis, kurš viņu mīlēs līdz nāvei. Ir tikai pašas ceļš, pašas maldi un sīkie saprāta uzplaiksnījumi. Pašas elles un pašas paradīzes, kas visas norisinās tepat uz zemes, tepat šajā dzīvē, kurā tepat vien būs jāatbild un jāsaņem par visu...

Jāņa Rozes apgāds laidis klajā divus krāšņus izdevumus bērniem 05.04.2021 21:00

Jāņa Rozes apgāds atzīmē Starptautisko bērnu grāmatu dienu, laižot klajā divus krāšņus izdevumus jaunajiem lasītājiem. Svinot dižā pasaku meistara Hansa Kristiana Andersena dzimšanas dienu (viņš piedzima 1805. gada 2. aprīlī), daudzās pasaules valstīs atzīmē Starptautisko bērnu grāmatu dienu. Šopavasar tas katram jādara savās mājās, pārcilājot prātā vai grāmatu plauktā sirdij tuvas bērnu grāmatas, vai arī jāpapildina to krājumi ar kādu skaistu jaunieguvumu. Šim nolūkam lieti noderēs arī abas grāmatas, ko pavasara gaidās laidusi klajā izdevniecība "Jāņa Rozes apgāds".

Izdots piektais turpinājums humoristisko grāmatu sērijā "Pogainie NE zvēri" 05.04.2021 09:25

SIA "Drukātava" ir laidusi klajā manu kārtējo grāmatu. Ar nosaukumu "Piektā"- https://biblion.lv/product/pogaino-...
Tas ir piektais turpinājums Humoristisko grāmatu sērija "Pogainie NE zvēri" „Romāns bezgalīgos turpinājumos”.Viens no literatūras uzdevumiem ir ļaut mums iepazīties ar dzīves netīkamo pusi, un “Piektā” saviem lasītājiem sagādā šo vērtīgo iespēju. Ironiski. Reizēm kariķēti. Bez πι vārdiņiem.

Grāmata aizrautīgiem sapņotājiem un piedzīvojumu meklētājiem 01.04.2021 11:06

Kalnos kāpēji Kristīne un Kristaps Liepiņi uzrakstījuši grāmatu “PAMIRS mana sirds mīlestībā”, ko tikko izdevis apgāds Zvaigzne ABC.

Sievietes, kas mīl par daudz 21.03.2021 23:14

Lielisks jaunums – atkārtoti izdota izcilā Robinas Norvudas grāmata “Sievietes, kas mīl par daudz”, padomdevējs un balsts visām tām sievietēm, kuras tic un cer, ka “viņš mainīsies”. Kopš grāmatas pirmizdevuma ASV (1985. gadā!) tā piedzīvojusi neskaitāmus tulkojumus un papildmetienus, tās kopējā tirāža mērāma miljonos eksemplāru un tā ir palīdzējusi daudzām sievietēm. Kas ir šīs vienkāršā valodā sarakstītās, bet emocionāli spēcīgās grāmatas panākumu pamatā? Tā patiešām palīdz sievietēm, kuras nokļuvušas sarežģītās situācijās. Palīdz apzināties, saprast sevi un – kas pats svarīgākais, – uzdrošināties mainīt savu attieksmi un līdz ar to arī savu dzīvi.

“Mansards” izdod Marčina Vihas eseju krājumu “Lietas, kuras es neizsviedu” 21.03.2021 23:11

Marčins Viha (Marcin Wicha, 1972) – poļu mākslinieks, eseju un bērnu grāmatu autors. Par grāmatu “Lietas, kuras es neizsviedu” 2018. gadā saņēmis Polijas nozīmīgāko literāro balvu “Nīke”, ko ik gadu piešķir vienam autoram, kā arī Vitolda Gombroviča prēmiju. 2019. gadā Marčins Viha piedalījās “Punctum festivāla” prozas lasījumus Rīgā. Galvenajam varonim no jauna jāveido attiecības ar cilvēku, no kura palicis tikai nolasītu grāmatu krāvums un kura tēls atmiņās nav viennozīmīgi saulains, – ar māti. Eseju krājumu no poļu valodas tulkojusi Ingmāra Balode, dizainu veidojis Kaspars Murelis.

Klajā nācis Gundegas Repšes romānu trio "Substances" 12.03.2021 13:39

Izdevniecībā "Dienas Grāmata" klajā nācis rakstnieces Gundegas Repšes romānu trio "Substances": "Bāreņu nams", "Jauki ļaudis", "Retināts gaiss".

Izdota grāmata “Lilija Dzene. Izmeklēti raksti” 09.03.2021 09:31

“Mansards” un Eduarda Smiļģa Teātra muzejs izdod grāmatu “Lilija Dzene. Izmeklēti raksti”. Lilija Dzene ir 20. gs. izcilākā latviešu teātra zinātniece un kritiķe, ko apliecina viņas sarakstītās grāmatas par ievērojamām teātra mākslas personībām, recenzijas, raksti, teātra mākslas vēstures pētījumi. Grāmatas “Lilija Dzene. Izmeklēti raksti” pirmo daļu veido 26 recenzijas un raksti, kas aptver laika posmu no 1952. gada līdz 2006. gadam, bet otrajā daļā “Nekā personīga” publicēti Lilijas Dzenes dienasgrāmatas fragmenti, iespēju robežās atšifrējot minētos notikumus, vietu, laiku, personības (grāmatā publicēts arī aptuveni tūkstoš minēto personu rādītājs).

"Laba meitene" – stāstu krājums jauniešiem un sirdī jaunajiem 05.03.2021 15:48

Jaunā rakstniece Agnese Zarāne sevi pirmo reizi pieteica 2019. gadā ar romānu “Slīdošās kāpnes”, kurā apskatīja mūsdienu jauniešiem aktuālas tēmas – identitātes meklējumus, attiecības ar vecākiem un līdzaudžiem, vēlmi iekļauties un piederēt noteiktai sabiedrībai, vienlaikus saglabājot savu individualitāti. Romāns izpelnījās plašu atsaucību lasītāju vidū un arī atzinīgus kritikas vērtējumus. Tagad autore piesaka sevi īsprozas lauciņā, jo izdots viņas stāstu krājums “Laba meitene”, kas valstī valdošās situācijas dēļ vispirms nāca klajā elektroniskās grāmatas formātā, bet pirms neilga laika – arī drukātā.

Izdots jauns latviešu autores Aijas Mikeles kriminālromāns “Zirneklis” 24.02.2021 11:24

Romānu sēriju “Zvaigznes detektīvu klubs” papildinājis jaunais latviešu autores Aijas Mikeles kriminālromāns “Zirneklis”. Tāpat kā divos iepriekšējos rakstnieces darbos – “Kritušais eņģelis” un “Zelta būrītis” – tajā darbojas talantīgais, ar smalku intuīciju apveltītais izmeklētājs Maksis Mežals, un arī šajā intriga ir visai neparasta.

Jauna praktisku padomu grāmata māmiņām 24.02.2021 11:11

“Izdevniecībā Avots” iznākusi jaunākā krievu autores Annas Bikovas grāmata ““Ideālās mammas” mierīgas dzīves noslēpumi”. Tā ir grāmata - glābiņš visām mammām, kas šajā neparastajā laikā ir arī ģimenes stresa menedžeres, pavāres un nu arī skolotājas 24 stundas dienā un 7 dienas nedēļā.

Divi jauni detektīvromāni intelektuālo mīklu minētājiem 20.02.2021 10:04

Detektīvu cienītāji, kas vēlas dziļumdziļi iegrimt izmeklēšanas dzīlēs, pa milimetram izsekojot kāda nozieguma varbūtējos iemeslus un iesaistīto pušu rīcību, nonākot pie negaidīta un pārsteidzoša atrisinājuma: tieši jums visiem raksta britu rakstniece Kara Hantere! Latviešu valodā iznākuši jau divi viņas darbi – “Kāds no savējiem” un “Tumsā”. Karas Hanteres darbi pasaulē iznākuši lielos metienos, tos lasa daudzās valstīs, un par tiem atzinīgi izsakās arī prese. “Spriedzes piesātināts sākums jaunam romānu ciklam par inspektoru Foliju, kurš spēj saglabāt laipnību un iejūtību, rīkojas gudri un tādējādi atšķiras no ierastā izmeklētāja tēla,” bilst “Radio Times”. Bet rakstnieks Ians Renkins par grāmatu “Kāds no savējiem” saka: “Labirintam līdzīgs aizraujošs romāns.”

Projekts “Bibliotēka” izsludina konkursu jaunajiem rakstniekiem 18.02.2021 10:35

Lasīšanas veicināšanas projekts “Bibliotēka” izsludina pieteikšanos jauno rakstnieku romānu konkursam, kā rezultātā ar ilggadēja latviešu literatūras mecenāta “Baltic International Bank” atbalstu tiks izdots viens agrāk nepublicēta autora darbs. Pieteikties konkursam iespējams līdz šī gada 1. aprīlim, manuskripti jāiesniedz līdz šī gada 31. augustam.

“Mansards” izdod Lolitas Gulbes dzeju “Pēdējā rudens lapa” 15.02.2021 09:01

Dzejniece Lolita Gulbe (1931) dzimusi Jelgavā, bet kopš 1949. gada dzīvo Toronto, Kanādā. Pirmo publikāciju autore piedzīvojusi 1944. gadā Latvijā, kad ar dzimto vārdu – Lolita Roze – laikraksts “Zemgale” nodrukā viņas dzejoli “Vakars”. Kopš 1981. gada izdoti seši autores dzejas krājumi. Jaunākais krājums “Pēdējā rudens lapa”, kas iznāk dzejnieces jubilejas mēnesī, apkopo gan agrāk rakstītus un krājumos neiekļautus, gan jaunus dzejoļus, tā apliecinot autores dzejotprieku.

Sešas latviešu dzejnieces aicina uz tiešsaiknes erotiskās dzejas lasījumiem 10.02.2021 10:30

Erotika ir nepelnīti ikdienā piemirsta – vai, drīzāk, neizprasta –- cilvēciskās pieredzes daļa. Tas ir neskaidrs
jēdziens, kas daudzos raisa pretrunīgas reakcijas, jo bieži vien tiek nevietā vulgarizēts vai padarīts par reklāmas
rīku. Erotiskā dzeja nav nekas jauns - ar to labi zināms latviešu dzejnieks Edvarts Virza. Tomēr šobrīd, tā vien šķiet,
literatūrā valda erotiskās dzejas izsīkums. Gribētos domāt – patiess ir uzskats, ka dzeja ir tilts starp vārdiem un
nepasakāmo. Tā pati par sevi ir kā pierādījums nebeidzamai tiecībai pēc tuvošanās, saskaršanās, saprašanās.
Tomēr pēc jelkuras tuvošanās neizbēgami seko atraušanās. Šajā lasījumā iekļa

"Dienas Grāmata" izdevusi Jāņa Einfelda romānu "SVĒTLAIMĪGO ZEME" 04.02.2021 10:49

“Nepiekāpīgā postmodernista Jāņa Einfelda (1967) prozas pamanāmākā atšķirība droši vien ir tieši vēstījuma maniere — ierasti darba autori tā vai citādi tomēr atrodas ārpus sava vēstījuma, neatkarīgi no tā, kādā personā vēstījums sniegts, taču ne Einfelda tēlojumu pasaulē — tur autors ir literatūras karsto punktu reportieris, mīta rašanās tiešs liecinieks. Arī romānā “Svētlaimīgo zeme”. Izbaudiet!”
Dace Sparāne-Freimane

Sācies Aleksandra Čaka 120. jubilejas gads 03.02.2021 09:17

2021. gada 27. oktobrī pasaules mēroga rakstniekam, pilsētas un sieviešu apdziedātājam, latviešu modernās dzejas pamatlicējam Aleksandram Čakam apritēs 120. jubileja.

Klajā nācis sērijas “Es esmu…” darbs — Andra Akmentiņa romāns par rakstnieku Jāni Ezeriņu 01.02.2021 10:48

Klajā nācis sērijas “Es esmu…” darbs — Andra Akmentiņa romāns “Meklējot Ezeriņu” — par latviešu rakstnieku Jāni Ezeriņu.

“Bailes no dziļuma” – jauns Māras Svīres romāns 25.01.2021 21:34

Iznācis pazīstamās latviešu rakstnieces Māras Svīres jaunākais romāns – “Bailes no dziļuma”. Māra Svīre ir laba cilvēku pazinēja, varētu pat bilst, ka īpaši labi viņa māk parādīt un izgaismot rakstura tumšākās puses, radot patiešām intriģējošus varoņus. Ne pozitīvus, tomēr mīlamus un atmiņā paliekošus.

"Dienas Grāmata" jaunums - Džeimss Mīks "UZ KALĒ. Sērgas laikā" 18.01.2021 22:25

Vēsturiskais romāns iztēlojamās pagātnes vīzijām pārsvarā pieiet divējādi. Populārajai pirmajai metodei ir piederīgi daudzie cilvēciski ieinteresētie, atjautas pilnie romāni, kuros tiek pieņemts, ka viss vienmēr bijis aptuveni tāpat, kā ir tagad. Cita pieeja, kā to, nosaucot par mītisko metodi Džoisa “Ulisā”, raksturojis T. S. Eliots, ir vēstures pārvēršana par vielu pašreizējā brīža pārvaldīšanai, strukturēšanai, formas un nozīmes piešķiršanai. Džeimsa Mīka bagātīgais, īpatnais jaunais romāns “Uz Kalē. Sērgas laikā” apvieno elementus no abām šīm metodēm, un viens no daudzajiem šā darba piedāvātajiem dziļajiem un mulsinošajiem baudījumiem meklējams tieši lasītāja centienos saprast, kāda veida sacerējumā — un arī pasaulē — tas katrā brīdī atrodas.

Aicina iesniegt darbus grāmatu mākslas konkursam “Zelta ābele” 15.01.2021 00:39

Latvijas Grāmatizdevēju asociācija aicina izdevējus līdz 2021. gada 29. janvārim pieteikties grāmatu mākslas konkursam “Zelta ābele”, kurā tiks apbalvotas 2020. gada skaistākās grāmatas.

Slavenajiem žurkulēniem Koko un Riko desmit gadi un jauna grāmata 15.01.2021 00:36

Svinot draiskulīgo žurku puiku Koko un Riko desmito dzimšanas dienu, kas aprit šogad, apgādā “Zvaigzne ABC” klajā nākusi rakstnieces Evijas un Gulbes un mākslinieces Lindas Lošinas radītās grāmatu sērijas “Koko un Riko” ceturtā grāmata – “Koko un Riko – skolas zvaigznes”.

Mirusi tautā iemīļotā dzejniece Kornēlija Apškrūma 12.01.2021 13:02

11. janvārī 83 gadu vecumā mūžībā aizsaukta tautā ļoti iemīļotā un populārā dzejniece Kornēlija Apškrūma.

Tiešraidē no Nacionālās bibliotēkas – konference “X stunda. Barikādēm 30” 07.01.2021 12:36

Trešdien 13. janvārī plkst. 10.00–14.30, atzīmējot 30 gadus kopš 1991. gada janvāra barikādēm, norisināsies konference “X stunda. Barikādēm 30”. Tajā piedalīsies tā laika aktīvie barikāžu dalībnieki, Tautas Frontes, bijušie valdības un Augstākās padomes pārstāvji, atskatoties uz 1991. gada janvāra notikumiem un caurskatot, galvenokārt, iepriekš vēl plaši neapspriestas tematiskās līnijas – gatavošanos barikādēm un mediju kā ziņneša lomu. Vienlaikus konference pievērsīsies tiem cilvēkiem, kuri, savas pašiniciatīvas vadīti, nesavtīgi atbalstīja barikāžu norisi.

Iznākusi Kārļa Ķezbera pasaka bērniem un pieaugušajiem “Rūķu pasaules ceļojums” 30.12.2020 20:34

Laikā, kad tikai rūķi var atļauties droši ceļot, Latvijā atgriežas rakstnieka Kārļa Ķezbera (dzimis 1914. gadā Vecmokās – miris 2006. gadā Čikāgā) pasaka “Rūķu pasaules ceļojums”, kas tagad grāmatplauktā nostājas līdzās lasītāju jau iepazītajiem varoņiem – “Brencītim” un “Takšelim Makšelim”. Spilgtu un pasakainu iecentrējumu ar savām ilustrācijām pasakai dāvā jaunā un talantīgā māksliniece Elīna Skrapce. Grāmatu izdod apgāds “Mansards”.

Iznācis Maijas Miglas-Streičas romāns “Matildes gadsimts 30.12.2020 15:15

Ilggadējā LTV “Panorāmas” žurnāliste Maija Migla-Streiča uzrakstījusi apbrīnojami plašu, daudzslāņainu un dzīvīgu dzimtas stāstu “Matildes gadsimts”. Tajā apkopoti gan ģimenei, gan tautai svarīgi notikumi, bagātināti ar tīri sadzīviskiem aprakstiem. Lasīt romānu “Matildes gadsimts” ir tieši kā klausīties vecmāmiņas stāstos: viss notiekošais ir vienlīdz svarīgs un vienlīdz intriģējoši izstāstīts. “Mēs kopīgi izejam cauri gadsimtam. Es atrodu pierādījumu tam, ka mani senči ir dzīvojuši un pieredzējuši visu to, par ko runājuši manā bērnībā,” saka autore.

Iznācis Valentīnes Lasmanes dzīvesstāsts “Nakts jau nav tikai gulēšanai” 27.12.2020 22:02

Ar šo grāmatu Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūts, Latvijas Mutvārdu vēstures pētnieku asociācija “Dzīvesstāsts” un apgāds “Mansards” aizsāk mutvārdu vēstures sēriju “Bezbailīgie” – par Latvijas valsts vienaudžiem, kuri riskēja ar dzīvību, lai Otrā pasaules kara beigās glābtu cilvēkus no atkārtotas padomju okupācijas. Literatūrkritiķes un bibliogrāfes Valentīnes Lasmanes (1916–2018) dzīvesstāsts Gaita Grūtupa literārajā apdarē izdots grāmatā “Nakts jau nav tikai gulēšanai”.

Klajā nācis Margaretas Lorensas romāns “Akmens eņģelis” 21.12.2020 21:11

Apgāds “Pētergailis” ir laidis klajā izcilās kanādiešu rakstnieces Margaretas Lorensas romāns “Akmens eņģelis” (1964), kura tulkojums ir pirmais mēģinājums iepazīstināt latviešu lasītāju ar šīs savdabīgās, interesantās rakstnieces literāro mantojumu. “Akmens eņģelis”, tāpat kā vairāki citi Lorensas darbi, ir iekļauts Kanādas vidusskolu un augstskolu literatūras kursos un joprojām tiek lasīts un pārlasīts, taču Latvijā Margaretas Lorensas daiļrade līdz šim ir bijusi terra incognita.

"Valstsvīrs Anatolijs Gorbunovs" – grāmata par valsts atdzimšanu 21.12.2020 12:34

Tikko iznākusi Kārinas Pētersones un Ilzes Būmanes grāmata “Valstsvīrs Anatolijs Gorbunovs”, apjomīgs (800. lpp.!), ilustrācijām bagāts izdevums. Lai gan par laiku, kad tika atjaunota neatkarīga Latvijas republika, sarakstīts samērā daudz, Anatolija Gorbunova loma šajā periodā līdz galam nav novērtēta.

Nākamā lapa