Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1), Fid:163, Did:0, useCase: 0

EUROAPTIEKĀS izvietotas Ziedot.lv ziedojumu kastītes onkoloģisko pacientu atbalstam

Redakcija
Redakcija

Pagājušā gada nogalē Ziedot.lv izvietoja ziedojumu kastītes 10 Rīgas EUROAPTIEKĀS, kurās iedzīvotājiem ir iespēja ziedot, lai palīdzētu onkoloģiskajiem pacientiem iegādāties valsts nekompensētus medikamentus.

Vēzis ir smaga, progresējoša, ļaundabīga saslimšana, kuru mūsdienās arvien biežāk izdodas apturēt, pateicoties jaunām medicīnas iespējām. Diemžēl bieži vien nepietiek ar valsts nodrošināto ārstniecību. Sasirgušajam nākas piedzīvot situācijas, kad līdzmaksājums par ārstniecību ir tik liels, ka pacienti pašu spēkiem tādu naudu samaksāt nevar. Tas ir liels pārdzīvojums un papildus emocionāls slogs gan smagi slimajam cilvēkam, gan tuviniekiem – zāles un cerība ārstēties ir, bet naudas nav. Šādos gadījumos ļoti svarīgs ir līdzcilvēku atbalsts.

Janvārī Ziedot.lv palīdzību sniedz 8 onkoloģiskiem pacientiem, kuriem nepieciešami līdzekļi pretvēža medikamentu iegādei. Palīdzību gaida 22 gadus jaunā Ksenija no Daugavpils, kura sirgst ar ļaundabīgu audzēju – muguras ādas melanomu, 63 gadus vecajam Jurijam no Rīgas, kurš sirgst ar ļaundabīgu saistaudu audzēju – sarkomu, Valdim Miķelsonam no Pierīgas, kuram ir aknu audzējs, 39 gadus jaunajam Jānim Brīvkalnam no Jūrmalas, kurš sirgst ar ļaundabīgu audzēju - melanomu, 28 gadīgajam žurnālistam Denisam Paškovskim, kuram ir melanoma, 55 gadīgajai Tatjanai Bičikai no Siguldas, kura sirgst ar ādas audzēju – melanoma, 38 gadus jaunajam Gatim Tauriņam no Ādažiem, kurš sirgst ar melanomu, 50 gadīgajai Antrai Līvai no Alojas novada, kura sirgst ar olnīcu vēzi. Lai visiem 8 pacientiem palīdzētu saņemt ārstu noteikto medikamentu kursu, nepieciešami teju 350 tūkstoši eiro.

Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta ir gandarīta par sadarbību ar EUROAPTIEKA tīklu, jo kopā spēsim atbalstīt līdzcilvēkus, kurus skāris vēzis, dodot cerību viņiem un tuviniekiem par iespēju dzīvot!

EUROAPTIEKA tīkls ir plašs un pašlaik klienti var ziedot Rīgas lielākajās aptiekās, nākotnē šāda iespēja varētu būt arī citviet Latvijā. EUROAPTIEKA atzīst, ka aptieku farmaceiti ir ļoti gandarīti, ka aptiekās ir iespējams ne tikai palīdzēt Latvijas iedzīvotājiem, sniedzot kvalitatīvu farmaceitisko aprūpi, bet arī glābjot līdzcilvēku dzīvības.

“Mēs apzināmies, ka onkoloģiskās saslimšanas ir fiziski, emocionāli un finansiāli smags pārbaudījums gan pacientiem, gan viņu tuvieniekiem, tāpēc priecājamies par iespēju palīdzēt līdzcilvēkiem šajā smagajā brīdī, iesaistot gan mūsu darbiniekus, gan sabiedrību. Mēs ļoti novērtēsim ikviena klienta atbalstu, kurš ar ziedojumu kādā no 10 Rīgas EUROAPTIEKĀM palīdzēs onkoloģiskajiem pacientiem iegādāties valsts nekompensētus medikamentus,” uzsver EUROAPTIEKA valdes priekšsēdētājs Ivars Nelsons.

Par saziedotajiem līdzekļiem Ziedot.lv apmaksās nepieciešamo palīdzību onkoloģiskajiem pacientiem. Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim.