Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1), Fid:163, Did:0, useCase: 0

Palīdzēsim puisim nostāties uz abām kājām!

Redakcija
Redakcija

31. decembra vakars daugavpiliešu Fjodorovu ģimenē ienāca ar lielu traģēdiju. 17 gadus vecais dēls Dmitrijs bija pakļuvis zem vilciena un pilnībā zaudēja kreiso kāju, un kritiskā stāvoklī tika nogādāts uz slimnīcu.

Svētku vakarā 4 bērnu ģimene pulcējās kopā, trūka tikai Dmitrijs, kuru gaidīja pārnākam no ciemošanās pie drauga. Puisis gāja gar dzelzceļa malu, austiņās klausījās mūziku un nedzirdēja vilcienu... vilciena kāpnes aizķēra puisi un vienā mirklī sliedes kļuva par giljotīnu, kā rezultātā viņš zaudēja savu kreiso kāju. Pēc mirkļa jau Dmitrijs bezpalīdzīgi gulēja pie sliedēm, dzīvībai karājoties mata galā, līdz viņu pamanīja kāda sieviete, kas nekavējoties izsauca mediķus un traģisko vēsti saņēma arī Dmitrija ģimene. "Viņa vienkārši ir mūsu ģimenes eņģelis, mēs šo sievieti meklējām un atradām, lai pateiktu paldies”, stāsta mamma Jeļena par Dimas glābēju Veru.

3 dienas mediķi cīnijās par Dmitrija dzīvību pēc traumas, kuru grūti savienot ar dzīvību. Kāja tika norauta pilnībā, pat skarot gūžu, sākās asins saindēšanās. Puisis pārcieta 5 operācijas un slimnīcā sagaidīja savu 18. dzimšanas dienu. Pēc 2 mēnešiem Dmitrijs tika izrakstīts no slimnīcas.

"Piedod man par to, ka sabojāju Tev dzīvi", — tie bija pirmie vārdi no Dmitrija, ko izdzirdēja mamma, kad dēls bija atguvies pēc vairākām operācijām.

Fjodorovu ģimenē ir četri bērni. Tagad viņu dzīve ir pakārtota, lai palīdzētu Dmitrijam tikt galā ar nelaimi. "Es vienmēr sapņoju par ģimeni ar daudz bērniem”, stāsta Jeļena. Kad Dima veseļojās slimnīcā, viņš gribēja iepriecināt savu ģimeni un slepenībā internetā pasūtīja krekliņus ar uzrakstiem “Labākais brālis pasaulē”, “Labākā māsa pasaulē”, “Labākais tētis pasaulē” un “Labākā mamma pasaulē”, ko uzdāvināja saviem tuviniekiem, kad atgriezās mājās.

Mamma ir ļoti pateicīga ārstiem un medmāsiņām, kuri glāba Dimas dzīvību. "Tie ir brīnišķīgi cilvēki, viņi visu darīja tik profesionāli, īpaši atmiņā palicis medbrālis Georgijs”, stāsta Jeļena. Mamma stāsta: “kad paliks vieglāk, tad mēs kopā ar Dimu brauksim un visiem pateiksim paldies, ka izglāba Dimas dzīvību”. Ģimene uzskata, ka Dmitrijam palīdzēja arī viņa iedzimtais optimisms. "Viņš vienmēr bija ļoti laipns un gādīgs zēns, reiz vijolītes pārstādīja uz palodzes, tad no meža atnesa vāverēnu, tad baroja ielas kaķēnus, tad balodi bez kājiņas”, stāsta mamma. Dmitrijs mīl mežu, makšķerēšanu un dabu, tieši tādēļ Dmitrijs, neskatoties uz traģēdiju, turpina mācīties lauksaimniecības vadību 2.kursā.

Dmitrija trauma ir ļoti sarežģīta, jo no kājas nav palicis pilnīgi nekas, lai izveidotu funkcionālu un kvalitatīvu protēzi. Ģimene ir izvērtējusi protezēšanas iespējas Latvijā un konsultējusies ar klīniku Vācijā. Vācijas speciālisti ir norādījuši, ka būs jāpielieto sarežģītas tehnoloģijas, lai nodrošinātu maksimāli komfortablu un kvalitatīvu balsta sistēmu, kas kalpos ilgtermiņā, nedeformē mugurkaulu un maksimāli samazina kompilāciju veidošanos. Šādas protēzes izveides process var aizņemt 6 – 8 mēnešus, kura laikā Dmitrijam jādodas vizītēs uz klīniku. Ģimene vēlas nodrošināt maksimāli labāko savam dēlam, jo visa dzīve ir priekšā. Taču protēze un tās izveides process izmaksā līdz pat 73 000 eiro. Ģimenei nav iespēja šādu summu nodrošināt, tādēļ viņi no sirds lūdz līdzcilvēku palīdzību. Dmitrijs, kurš, izdzīvojis šausminošajā traģēdijā, ir pelnījis drošu un stabilu nākotni.

Dmitrijs ir apbrīnojams dzīves mīļotājs. Jau četrus mēnešus pēc traģēdijas viņš sāka staigāt ar kruķiem. Paralēli studijām apmeklē fizioterapiju, lai sagatavotos protezēšanai. "Protams, mans lielākais sapnis ir nostāties pašam uz savām kājām un staigāt ar protēzi. Un, lai mani tuvinieki nepārdzīvotu par mani. Bet visu pārējo – pēc tam”, stāsta Dmitrijs.

Palīdzēsim Dmitrijam nostāties uz abām kājām!

Dmitrijam Fjodorovam palīdzēt var ziedojot:
- Portālā Ziedot.lv ar internetbankas vai maksājuma kartes starpniecību Palīdzība Dmitrijam Fjodorovam - ziedot.lv
- Zvanot uz ziedojumu tālruni 9000 6383 (maksa par zvanu 1,42 Eur)
- Jebkurā bankas filiālē uz Ziedot.lv kontu, norādot mērķi „Palīdzība Dmitrijam Fjodorovam”
Fonds "Ziedot.lv", Reģ. Nr 40008078226
SWEDBANK: bankas kods: HABA LV 22, konta nr: LV95HABA0551006150241
SEB: bankas kods: UNLALV2X, konta nr: LV86UNLA0050014286045
NORDEA: bankas kods: NDEALV2X, konta nr: LV19NDEA0000082343510
CITADELE: bankas kods: PARXLV22, konta nr: LV64PARX0012713470002
NORVIK BANKA: bankas kods: LATBLV22, konta nr.LV42LATB0002010114928
DNB BANKA: bankas kods: RIKOLV2X, konta nr. LV53RIKO0002013321645
Latvijas pasts: Konta Nr. LV05LPNS0001003230983

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no ziedojumiem.