Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1), Fid:163, Did:0, useCase: 0

Adrianam nepieciešama mūsu palīdzība!

Redakcija
Redakcija

Adrianam Sokolovskim ir 16 gadi. Visu savu dzīvi viņš ir pavadījis ratiņkrēslā. Viņa diagnoze ir bērnu cerebriālā trieka, pēcdzemdību trauma.

Dzemdību namā viņa mamma Ilze nonāca svētdien. Kad viņa sajuta, ka bērns pārstājis kustēties, sāka celt trauksmi, viņai paziņoja, ka no rīta atnāks ārsts un viņa tiks gatavota ķeizargriezienam. Dārgais laiks tika zaudēts. Kad mazulis beidzot ieraudzīja dienas gaismu, skābekļa trūkuma dēļ viņam radās smadzeņu problēmas. Un ķermeņa labās puses muskuļu paralīze.

Trīs mēnešus mazais Adrians pavadīja reanimācijā. Ilze lūdza Dievu, lai mazulis izdzīvotu. Neskatoties uz dzemdību traumu, zēns bija ļoti skaists, gluži kā no attēla. Veselības problēmas radās pamazām... Savos 16 gados viņš nestaigā un nerunā. Un mamma visu dzīvi nodarbojas ar viņa rehabilitāciju, darot visu iespējamo, lai uzlabotu dēla veselības stāvokli.

Īpaši smagi Ilzei bija tajā brīdī, kad no ģimenes aizgāja vīrs, bet drīzumā nomira viņas tēvs. Tad viņa jutās burtiski salauzta, un tas atstāja iespaidu uz bērnu. Sākās regress.

Ilze rāda vecu publikāciju tā laika avīzē - Adriana un ārstu kļūdas stāsts.

"Jaunībā es biju muļķe. Galva bija aizpildīta ar nevajadzīgām lietām. Vēlāk es sapratu, ka Adrians ienāca manā dzīvē, lai mani mainītu. Adrians man ir Dieva žēlastība. Bet, lai nonāktu līdz šai domai, bija nepieciešami gadi," saka Ilze.

Šo gadu laikā Ilze ir ieguvusi bakalaura grādu psiholoģijā. Pirms astoņiem gadiem viņa izlēma par labu otrajam bērniņam. Tagad Adrianam ir lielisks mazais brālis. "Man viņš ir jāizaudzina tā, lai nākotnē viņš kļūtu par Adriana atbalstu," saka Ilze.

Tikt galā ar rūpēm par Adrianu un viņa brālīti Ilzei palīdz mamma un tante. Rūpēm par Adrianu tiek veltīta visa nauda. Jāpiebilst, ka alimentus no Adriana tēva Ilze nesaņem, bet strādāt viņa nevar.

Adrianam ir otrs Vārds - Otto, bet ģimenē viņu sauc par mūsu Otiņu. Dzīvo viņi otrajā stāvā, nelielā koka mājā, kas atrodas Pārdaugavā. Pie šaurajām trepēm ir piestiprināts pacēlājs ratiņkrēslam. Adrians tiek laists lejā, lai paelpotu svaigu gaisu. Puisim piemīt talants priecāties par katru sīkumu - pavasara sauli, skaistu melodiju, mīļās skolotājas Ineses ierašanos (viņam ir mājas apmācība)... Šajā ziņā Ilze cenšas ņemt piemēru no dēla.

Daudzi paziņa ir neizpratnē: "Kāpēc tā jāmokas? Vieglāk ir atdot Adrianu aprūpei pansionātā - tur viņu pieskatīs". Ilzi šādi vārdi ļoti apbēdina. "Tas ir tāpat, kā pajautāt, kuru roku tev nav žēl nocirst, es mīlu abus dēlus".

Vislielākais prieks Adriana dzīvē ir mūzika. Mūzikas skolotāja nāk pie viņiem uz mājām. Pašiem gan apmaksāt šādas nodarbības ir ļoti grūti. Taču visniepieciešamākās Adrianam ir fizioterpijas nodarbības. Tā kā viņš nekustas un visu laiku pavada ratiņkrēslā, puisēnam deformējas kājas. Lai mazinātu sāpes un nepieļautu turpmāku deformāciju, ir nepieciešams, lai divas reizes nedēļā nāktu fizioterapeits.

Rehabilitācijai gada periodā ir nepieciešami 2892 eiro. Mamma un vecmāmiņa lūdz palīdzību. Fondā ziedot.lv Adrianam ir atvērts īpašs palīdzības konts - Atbalsts Adrianam Oto Sokolovskim - ziedot.lv Visa savāktā nauda tiks ziedota Adriana rehabilitācijai.

Radio Baltkom labdarības raidījuma Zaļā lampa telefons 90006383 (1.42 eiro) strādās, lai palīdzētu Adrianam, līdz 11.aprīlīm.