Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44), Fid:9, Did:0, useCase: 0


Ja garšo, tad baudi!

Nereti sabiedrībā ir plaši izplatīti populārzinātniski mīti par daudzu produktu kaitīgumu, kurus lietojot, mēs sevi
šaustām un mokāmies pašpārmetumos, taču ir veikti pētījumi, kas šos apgalvojumus apgāž.

Kafija

Ilgstoši ir skanējuši brīdinājumi par kafijas kaitīgumu, taču vairākos pētījumos atklāts, ka kafija varētu būt pat labvēlīga veselībai. Sievietēm, kas dzer kafiju, ir mazāka iespēja saslimt ar krūts vēzi nekā tām, kas kafiju nelieto.Ir pierādīts, ka kafija palīdz novērst Parkinsona slimību un kafijas lietotājiem ir uz pusi mazāka iespēja saslimt ar 2.tipa diabētu.Grūtniecēm gan nav ieteicams dzert vairāk par 4 kafijas krūzēm dienā.

Šokolāde

Tā paaugstina serotonīna līmeni smadzenēs, kas savukārt uzlabo garastāvokli.Puse no taukiem šokolādē ir stearīnskābe, kas nepaaugstina holesterīna līmeni asinīs.Tumšajā šokolādē ir vismazāk tauku un visvairāk antioksidantu, kas palīdz novērst vēzi.

Kečups

Tomātu kečupā ir likopēns, svarīgs antioksidants, par kuru zināms, ka tas aizsargā no vēža un sirds slimībām.Pēc apstrādes procesa organismam ir vieglāk absorbēt likopēnu.Lai uzņemtu tik daudz likopēna, cik ir sešos svaigos tomātos, vajadzētu izēst pudeli kečupa.

Visus šos produktus varat baudīt bez vainas sajūtas, ja vien to darat ar mēru.