Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:281, Did:0, useCase: 0

epadomi/Tava virtuve/Epadomi TV/Arhīvs/Reklāma

Repertuārs kinoteātrī “Splendid Palace” no 29.decembra līdz 4.janvārim

LIELAJĀ ZĀLĒ

VISA PASAULES NAUDA
(All the Money in the World)
ASV, 2017
Garums: 132 min.
Vēsture, krimināla, mistika
Režisors: Ridley Scott
Lomās: Michelle Williams, Christopher Plummer, Mark Wahlberg, Charlie Plummer

Kad sešpadsmitgadīgais Džons Pols Getijs III tiek nolaupīts, viņa izmisusī māte Geila lūdz jaunekļa vectēvu, naftas magnātu, samaksāt izpirkumu. Kad miljardieris Getijs atsakās, Geila visiem spēkiem mēģina viņu pārliecināt, jo dēla nolaupītāji kļūst arvien brutālāki. Kamēr zēna dzīvība karājas mata galā, negaidīti par Geilas sabiedroto šajā cīņā kļūst Getija konsultants Flečers Čeiss, bijušais CIP darbinieks.

Reālos vēsturiskos notikumos balstīta filma “Visa pasaules nauda” ir stāsts par mūžveco patiesību – mīlestība ir vērtīgāka par naudu. Filma uzņemta pēc Džona Pīrsona grāmatas motīviem un tās režisors ir četrkārtējais “Oskara” balvas nominants Ridlijs Skots (“Marsietis”). Galvenajās lomās – “Oskara” balvas nominanti Mišela Viljamsa (“Kuprainais kalns”) un Marks Valbergs (“Atkritēji”), kā arī jaunais aktieris Čārlijs Plamers (“King Jack”) un franču kino zvaigzne Romēns Dirī (“Ķīniešu mīkla”).

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Vecuma ierobežojums: 12+

Kinoteātrī “Splendid Palace” no 29.decembra!

Lielajā zālē: 29.12. seanss 18.00
03.01. seanss 20.00

Mazajā zālē: 02.01. seanss 17.45

SEJAS, CIEMI
(Faces Places)
Francija, 2017
Garums: 89 min.
Dokumentāla filma
Režisore: Anjēze Varda
Lomās: Jean-Paul Beaujon, Amaury Bossy, Yves Boulen

Anjēzi Vardu mēdz saukt par franču kino “jaunā viļņa” vecmāmiņu un franču jaunā viļņa pionieri. Anjēze Varda saņēmusi vai visus augstākos kino apbalvojumus - “Sudraba lāci” Berlīnē par filmu “Laime” (“Le Bonheur”, 1965), “Zelta lauvu” Venēcijā par “Bez pajumtes, ārpus likuma” (“Sans toit ni loi”, 1985), Eiropas Kinoakadēmijas balvu par filmu “Vācēji un vācēja” (“Les Glaneurs et la glaneuse”, 2000), franču “Cēzaru” par filmu “Anjēzes pludmales” (“Les Plages d’Agnès”, 2008), Kannu festivāla “Zelta aci” par filmu “Sejas, ciemi”.

Fotomāksliniekam JR galerijas šķiet par šauru, viņš iedveš dzīvību namu ārsienās, aklos mūros, aplīmēdams tos ar portretiem, milzīgiem melnbaltiem attēliem.

2015.gadā satiekas divas krasi atšķirīgas personības un sāk strādāt kopā. Viņi apceļo Francijas ciemus, sastop cilvēkus, fotografē viņus un turpat mazpilsētas ielās vai lauka vidū izlīmē palielinātos uzņēmumus. JR un Varda satiek strādniekus, laukkopjus, pārdevēju, kalnračus. Anjēze Varda vēlas redzēt JR acis, ko slēpj saulesbrilles tāpat kā slavenajam jaunā viļņa režisoram Žanam Likam Godāram. Sava nama durvis viņš tomēr neatver...

Filma franču valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Vecuma ierobežojums: 12+

Kinoteātrī “Splendid Palace” no 2.janvāra!

Lielajā zālē: 02.01. seanss 18.00
04.01. seanss 16.30

Mazajā zālē: 03.01. seanss 20.15

DOTAIS LIELUMS: MANA MĀTE
Latvija, 2017
Dokumentāla filma
Režosore: Ieva Ozoliņa
Producente: Madara Melberga
Operators: Mārcis Slavinskis

Aizkustinošs un reizē ironisks stāsts par mātes mīlestības destruktīvo un reizē radošo spēku. Raitim nav draudzenes un ir maz pieredzes ar pretējo dzimumu. Izjūtot psiholoģisku atkarību no mātes, viņš viņu iesūdz viņu policijā par emocionālu šantāžu. Ielūkojoties talantīga matemātiķa pasaulē, filma akcentē trauslo robežu starp mātes lomu un pieauguša vīrieša atbildību par savu dzīvi.

PIRMIZRĀDE Kinoteātrī "Splendid Palace" 2018.gada 4.janvārī plkst. 19.00!

Lielajā zālē: 04.01. seanss 19.00

KVADRĀTS
(The Square)
Zviedrija, Vācija, Francija, Dānija, 2017, 142 min.
Drāma, komēdija
Režisors: Rūbens Ēstlunds
Lomās: Kless Bangs, Dominiks Vests, Elizabete Mosa, Terijs Notari

2017. gada Kannu kinofestivāla “Zelta palmas zars”, Eiropas Kino akadēmijas balvu pasniegšanas ceremonijā filma atzīta par Eiropas labāko filmu un labāko komēdiju, Rūbens Estlunds sumināts kā labākais režisors un scenārists. Filmas kontā arī balva labākajam aktierim (Klāss Bangs) un māksliniekam (Jusefīne Osberga).

“Es domāju par to, kas ir uzskatāms par mākslu. Ja jūsu somu novietotu galerijā, vai tā kļūtu par mākslas objektu?”

Kristians ir lielas mūsdienu mākslas galerijas kurators: izskatīgs, izcili izglītots, asprātīgs. Viņu augstu vērtē modernās mākslas aprindās, ar viņu rēķinās hipsteri, viņa rīkotie burziņi ir populāri, instalācijas raisa neizpratni, reklāmas kampaņas – šoku. Viņa dzīvesveids ir visai bohēmisks – viņš dzīvo elitārā kooperatīvā īpašumā, vada “Tesla”, ir nevainojami laipns un pieklājīgs, domā tikai par augsto mākslu. Kristiana dzīve kardināli mainās pēc nepatīkama incidenta. Viņš ļaujas neparastam eksperimentam, un šim ekscentriskajam solim ir neparedzētas sekas.

Gudrs, ironisks un smalks kino, daudz provokāciju un intriģējošu jautājumu par civilizētās sabiedrības robežām. Kur beidzas politkorektums un sākas gļēvulība? Kā tolerance atšķiras no visatļautības? Kas ir humānisma izpausme, un kas ir piekāpšanās cilvēciskām vājībām? Filma neļauj skatītājam garlaikoties, jo piedāvā arvien jaunus sižeta pavērsienus. Rodas vēlēšanās izcelt atsevišķas ainas, lai stāstītu kā anekdotes. Daži brīži liek justies neveikli, tomēr tās ir satriecošas ainas.

Kvadrāts ir brīnišķīga izzūdošā humānisma tukšā ietvara metafora. Tas iemieso vienlīdzību, kas nevienam nav vajadzīga un principā nav sasniedzama. Tas demonstrē robežas, kuras nedrīkst pārkāpt. Un visbeidzot – tā ir XXI gadsimta atbilde Maļeviča pasaulslavenajai gleznai “Melnais kvadrāts”, kas bija pagājušā gadsimta nozīmīgākā ikona.

Filmas oriģinālvaloda: zviedru, angļu, dāņu ar subtitriem latviešu un krievu valodās.

Vecuma ierobežojums: 18+

Lielajā zālē: 02.01. seanss 20.00


IEVAINOTAIS JĀTNIEKS
Dokumentāla spēlfilma
Latvija, 2017
Garums: 95 min.
Scenārija autore un režisore: Ilona Brūvere
Lomās: Imants Strads, Dārta Daneviča, Mārtiņš Brūveris, Ieva Aleksandrova-Eklone, Marta Grase, Dainis Gaidelis, Lauris Subatnieks un citi

Nacionālā kino centra Latvijas simtgades programma

Divos monumentālos latviešu tautas nacionālās apziņas simbolos tēlnieks Kārlis Zāle iemūžinājis savu Latvijas valsts vīziju un nemirstību. Valsts simtgadi svinēsim kopā ar Brāļu kapu un Brīvības pieminekļa autora 130 dzimšanas dienu.

Brāļu kapi un Brīvības piemineklis ir tēlnieka dzimtenes mīlestības apliecinājums, kas pastāvēs, kamēr vien būs un paliks Latvijas valsts. Kārlis Zāle ar viņam raksturīgo monumentālo tvērienu dzīvi redz lielās, spēcīgās līnijās, tāpat kā tēlniecību, kas prasa daudz vitāla spēka un uzdrīkstēšanās. Pilnmetrāžas dokumentālā filma IEVAINOTAIS JĀTNIEKS balstās uz dokumentāliem Kārļa Zāles dzīves faktiem un Brīvības pieminekļa celtniecības dokumentāciju, sniedzot ieskatu laikmetam raksturīgajā politiskajā un sociālajā ainā, iepazīstinot ar izcilām kultūras un mākslas personībām un tā laika ideāliem. Īpaša uzmanība scenārijā veltīta tēlnieka Kārļa Zāles personībai un nozīmīgākā tautas apziņas apliecinājuma – Brīvības pieminekļa celtniecībai.

Filma latviešu valodā ar subtitriem angļu valodā.

Lielajā zālē: 03.01. seanss 15.45

BRĪNUMU RATS
(Wonder Wheel)
ASV, 2017
Drāma
Garums: 101 min.
Režisors: Woody Allen
Scenārija autors: Woody Allen
Aktieri: Kate Winslet, James Belushi, Justin Timberlake, Juno Temple

Ievērojamā amerikāņu režisora Vudija Allena jaunākā filma “Brīnumu rats” ir aizraujošs stāsts par kaislību, vardarbību un nodevību.

Pagājušā gadsimta 50. gadu Amerika, Konīailendas izklaides parks - uz šī košā un ņirbošā fona risinās spraiga attiecību drāma, kurā cieši savijas četru varoņu dzīves. Džinija ir emocionāli nestabila izbijusi aktrise, kas tagad strādā par viesmīli jūras velšu ēstuvē, viņas prastais vīrs Hamptijs ir karuseļu operators, izskatīgais glābējs Mikijs sapņo kļūt par dramaturgu, bet Kerolaina, Hamptija meita, ilgu laiku bija atsvešinājusies no tēva, bet nu spiesta slēpties viņa dzīvoklī no gangsteriem.

Īpašu šarmu filmai piešķir operatora Vitorio Storaro poētiskais filmēšanas rokraksts. Galvenajās lomās: “Oscar” balvas laureāte Keita Vinsleta (“Titāniks”), Džims Beluši (“Rēgu rakstnieks”), Džūno Templa (“Melnā feja Malefisenta”) un Džastins Timberleiks (“Uz visu banku”).

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodās.

Vecuma ierobežojums: 12+

Kinoteātrī “Splendid Palace” no 8.decembra!

Lielajā zālē: 29.12. seanss 16.00
03.01. seanss 18.00 – Pēdējais seanss!

ASTOŅAS ZVAIGZNES
Astoņas zvaigznes
Latvija, 2017
Dokumentālā filma
Garums: 100 min.
Scenārija autori: Dainis Īvāns, Askolds Saulītis
Režisors: Askolds Saulītis
Operators: Andrejs Verhoustinskis
Komponists un skaņu režisors: Jānis Brunovskis
Montāžas režisors: Askolds Saulītis
Producents: Bruno Aščuks
Kopproducents: Askolds Saulītis

Filma par latviešu nācijas pašapzināšanās procesa spilgtāko un traģiskāko parādību – latviešu strēlniekiem.

Pirmais Daugavgrīvas, otrais Rīgas, trešais Kurzemes, ceturtais Vidzemes, piektais Zemgales, sestais Tukuma, septītais Bauskas un astotais Valmieras latviešu strēlnieku bataljons – tā ir Latvija vēl pirms Latvijas. Vēsturiski hronoloģisks pētījums, kas aptver laiku no strēlnieku bataljonu organizēšanās un pirmajām kaujām līdz Krievijas pilsoņu kara beigām, kad liela daļa strēlnieku atgriezās nesen dibinātajā Latvijas valstī. Mājās.

Stāsts par vienkāršiem cilvēkiem, kurus izaicināja Liels Laikmets un, neprasot atļauju, noteica viņu dzīves robežas.

Lielajā zālē: 02.01. seanss 16.00 – Pēdējais seanss!

AR PUTĀM UZ LŪPĀM
Attiecību trilleris
Latvija, 2017
Garums: 110 min.
Režisors: Jānis Nords
Lomās: Vilis Daudziņš, Ieva Puķe, Raimonds Celms

Ar putām uz lūpām” ir attiecību trilleris. Tas stāsta par Didzi – bijušo policistu un kaujas suņu treneri, kurš dažu dienu laikā nonāk neapskaužamā situācijā. Viņš tur aizdomās sievu par neuzticību, kamēr viņa mīļotie suņi inficējas ar kādu bīstamu slimību.

Filma ir Latvijas, Lietuvas un Polijas kopprodukts, kas tapis ar Latvijas Nacionālā kino centra, Eiropas fonda Eurimages, Polijas Filmu institūta un Lietuvas Nacionālā kino centra atbalstu.

Stāsta pamatā ir amerikāņu scenārista Meta Goseta (Matt Gossett) darbs “Origin Of Species”, kas 2013. gadā ieguva “Amazon Studio Awards” par labāko scenāriju. “Psiholoģiskā spriedze un spraigais sižets visu filmas laiku neļāva žūrijai atslābt ne uz mirkli,” tā par apbalvoto darbu izteicās “Amazon Studio” pārstāvis. Scenārija līdzautors ir režisors Jānis Nords, kurš stāstu adaptējis Latvijas apstākļiem.

Filmā svarīga loma ir galvenā varoņa Didža dienesta suņiem Džinai, Bosam un Dargo. Katram sunim – aktierim ir arī dublieri, tāpēc filmēšanas vajadzībām no Ungārijas atceļoja deviņi filmēties apmācīti suņi.

Vecuma ierobežojums: 16+

Filma latviešu valodā ar subtitriem krievu un angļu valodās.

Lielajā zālē: 29.12. seanss 20.30

MAZAJĀ ZĀLĒ

PAR MIESU UN DVĒSELI
(On Body and Soul)
Ungārija, 2017
Garums: 116 min.
Drāma, romantika
Režisors: Ildiko Eņedi
Lomās: Géza Morcsányi, Alexandra Borbély, Zoltán Schneider

Starp komēdiju un melodrāmu balansējošs mīlas stāsts Budapeštas lopkautuvē. Šādā romantikai neparastā vietā divi klusi un nopietni darba kolēģi palēnām atklāj dvēseļu radniecību. Izrādās, ka naktīs viņi redz vienādus sapņus… Un tieši reālistiskajos sapņos abu saikne ir visstiprākā un intīmākā. Nekādas ezotērikas –  filma par bailēm un jūtu apvaldīšanu, kad būtu jāatklājas citam cilvēkam. Nomoda laikā saskarsmē ir ļoti svarīgas robežas, paškontrole un liekulība…

Tikai sapņos iespējams pilnībā no tā atbrīvoties. Tieši sapņi piedāvā vispilnvērtīgako, plašāko un patiesāko dzīves telpu.

Filma ungāru valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Vecuma ierobežojums: 16+

Kinoteātrī “Splendid Palace” no 15.decembra!

Mazajā zālē: 29.12. seanss 18.15
02.01. seanss 20.30

ZĀĢERI
Dokumentāla filma
Latvija, 2017
Garums: 90 min.
Režisori: Ivars Zviedris un Andris Kalnozols

Ik gadu Latvijā tiek nocirsti ap 10 miljoniem kubikmetru koksnes. Aizvien biežāk mežizstrādē cilvēku aizstāj mehanizēts darbaspēks. Tomēr Latvijas laukos un mazpilsētās zāģera profesija joprojām ir pieprasīta. Daudziem tā ir pēdējā iespēja.

Filma latviešu valodā.

Kinoteātrī “Splendid Palace” no 2.decembra!

Mazajā zālē: 29.12. seanss 16.15
03.01. seanss 18.15 – Pēdējais seanss!

SLEPKAVĪBA AUSTRUMU EKSPRESĪ
(Murder On The Orient Express)
ASV, Malta, 2017
Garums: 114 min.
Drāma, detektīvfilma, mistika
Režisors: Kenneth Branagh
Lomās: Kenneth Branagh, Penélope Cruz, Willem Dafoe, Judi Dench, Johnny Depp, Josh Gad, Derek Jacobi, Leslie Odom Jr., Michelle Pfeiffer, Daisy Ridley

Ceļojums vienā no krāšņākajiem Eiropas vilcieniem pārvēršas vienā no sarežģītākajām un visaizraujošākajām mīklām kriminālistikas vēsturē. Savā kupejā miris tiek atrasts noslēpumainais amerikāņu miljonārs Rečets un nav šaubu, ka slepkava ir viens no pasažieriem. Kamēr puteņa dēļ vilciens ir apstājies un nošķirts no ārējās pasaules, detektīvam Eriklam Puaro ir jānoskaidro slepkava, pirms tas uzbruks atkal.

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Vecuma ierobežojums: 12+

Kinoteātrī “Splendid Palace” no 17.novembra!

Mazajā zālē: 04.01. seanss 18.00 – Pēdejais seanss!

MAĢISKAIS KIMONO
Maģiskais kimono
Latvija, 2017
Garums: 95 min.
Komēdija, drāma
Režisors: Māris Martinsons
Lomās: Kaori Momoi, Issey Ogata, Artūrs Skrastiņš, Mārtiņš Sirmais, Alise Polačenko, Andris Keišs

Keiko (Kaori Momoi) pievienojas japāņu delegācijai uz Latviju, lai piedalītos autentisko kimono demonstrēšanā. Priekšnesuma laikā Keiko saskrienas ar nepazīstamu vīrieti (IsseyOgata). Turpmākajās dienās Keiko dodas iepazīt Rīgu, savukārt Vīrietis te parādās, te atkal nozūd. Brīdī, kad abi uzsāk sarunu, Keiko atklāj, ka šis noslēpumainais Vīrietis zina ļoti daudz par viņas pagātni. Pārpratuma dēļ Keiko piekrīt palīdzēt atvērt japāņu restorānu kādam vietējam uzņēmējam (Artūrs Skrastiņš). Valodas nezināšanas un komunicēšanās barjeru dēļ viņa tiek iesaistīta vietējā ēdienu gatavošanas šovā, kur Keiko satiek šefpavāru (Mārtiņš Sirmais), "Prāta vētru" un daudzus citus viesmīlīgus latviešus. Visas šīs nejaušās tikšanās un atgadījumi palīdz Keiko izdzīvot un pārdzīvot savus iekšējos zaudējumus, kā arī saprast, kas ir noslēpumainais Vīrietis. Vizuāli krāšņa, ar labsirdīgu humoru apveltīta filma.

Filma latviešu un japāņu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Vecuma ierobežojums: 12+

Kinoteātrī “Splendid Palace” no 1.decembra!

Mazā zāle: 04.01. seanss 16.00

LAIMĪGAS BEIGAS
(Happy End)
Francija, Austrija, Vācija, 2017
Garums: 107 min.
Drāma
Režisors: Mihaels Haneke
Lomās: Izabella Ipēra, Matjē Kasovics, Žans Luijs Trentiņjans, Nabiha Akari, Dominiks Beneārs, Asams Gansī, Franks Andrjē

Klasiska ģimenes sāga ar ierastiem personāžiem: liela, plaukstoša un turīga dzimta, kas bauda stabilas dzīves labklājību Francijas ziemeļos, daudz cietušajā Padekalē departamentā. Milzīgs nams ar kalpotājiem-marokāņiem, veiksmīgs bizness… Pārņemti ar savu respektablumu, šie ļaudis nemana, ka kļuvuši neārstējami slimi: viņi ir zaudējuši spēju just un būt līdzcietīgiem. Šī galvenā cilvēciskuma orientiera zudums izjauc līdzsvaru un palaiž pašiznīcināšanās procesu.

Filma franču valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodās.

Vecuma ierobežojums: 16+

Kinoteātrī “Splendid Palace” no 1.decembra!

Mazajā zālē: 29.12. seanss 20.45
02.01. seanss 15.30

DUBULTAIS MĪLNIEKS
(L'amant double)
Francija, Beļģija, 2017
Garums: 107 min.
Drāma, romantika, trilleris
Režisors: Fransuā Ozons
Lomās: Marine Vacth, Jérémie Renier, Jacqueline Bisset

Traki skrejošais laiks franču brīnumbērnu padarījuši par elegantu iesirmu kungu ar nezūdošu kino mirdzumu acīs. Režisors joprojām izvēlas provokatīvus sižetus, skandalozas tēmas, sociālo satīru, koķetēriju ar seksuālo identitāti, geju kultūru un cilvēka identitātes meklējumiem. Viņa varoņi mīl kino un atkārto kino klasikas citātus savās dzīvēs…
Viņa agrīnās radikālās īsfilmas un pirmās pilnmetrāžas filmas ieguva kulta statusu estētu vidū.

Trausla jauna sieviete Kloē iemīlas savā psihoanalītiķī Polā. Kad abi sāk kopdzīvi, Kloē atklāj, ka viņas iemīļotais nav tas, par ko uzdodas. 2017. gada Kannu kinofestivāla konkursa programmā piedāvātais par hameleonu dēvētā franču režisora Fransuā Ozona erotiskais trilleris ieved skatītājus mīlestības, kaislības un zemapziņas slēptajos nostūros, kur filmas varoņi nododas bīstamai dubultspēlei.

Filmas franču valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodās.

Vecuma ierobežojums: 16+

Mazajā zālē: 03.01. seanss 16.00
04.01. seanss 20.15

Izrāžu videofragmenti vairākVideointervijas vairāk