Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:281, Did:0, useCase: 0

epadomi/Tava virtuve/Epadomi TV/Arhīvs/Reklāma

Kinogalerijas "K-Suns" repertuārs no 23. decembra līdz 4. janvārim

23. un 25.; 26. decembrī plkst. 16.00
28. decembrī plkst. 18.00
29. decembrī un 2.; 3.; 4. janvārī plkst. 16.20
30. decembrī un 1. janvārī plkst. 16.00

BRĪNUMU RATS
Wonder Wheel
REŽISORS: Woody Allen
LOMĀS: Jim Belushi, Juno Temple, Justin Timberlake, Kate Winlet

Valsts: ASV 2017
Filmas garums: 1h 41 min
Līdz 12 g.v. – neiesakām

Pagājušā gadsimta 50. gadu Amerika, Konīailendas izklaides parks - uz šī košā un ņirbošā fona risinās spraiga attiecību drāma, kurā cieši savijas četru varoņu dzīves. Džinija ir emocionāli nestabila izbijusi aktrise, kas tagad strādā par viesmīli jūras velšu ēstuvē, viņas prastais vīrs Hamptijs ir karuseļu operators, izskatīgais glābējs Mikijs sapņo kļūt par dramaturgu, bet Kerolaina, Hamptija meita, ilgu laiku bija atsvešinājusies no tēva, bet nu spiesta slēpties viņa dzīvoklī no gangsteriem.
Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

23. un 25.; 26. decembrī plkst. 17.50
28. decembrī plkst. 19.50
29. decembrī un 2.; 3.; 4. janvārī plkst. 18.10
30. decembrī un 1. janvārī plkst. 17.50

KVADRĀTS
The Square
REŽISORS: Ruben Östlund
LOMĀS: Claes Bang, Elisabeth Moss, Dominic West, Terry Notary

Žanrs: Drāma, trilleris
Valsts: Zviedrija, Vācija, Francija, Dānija 2017
Filmas garums: 2h 22 min
Līdz 18+ g.v. – neiesakām

Gudrs, ironisks, smalks un inteliģents kino, kas ietver daudz provokāciju un intriģējošu jautājumu par civilizētās sabiedrības robežām. Kur beidzas politkorektums un sākas gļēvulība? Kā tolerance atšķiras no visatļautības? Kas ir humānisma izpausme, un kas ir piekāpšanās cilvēciskām vājībām? Filma neļauj skatītājam garlaikoties, jo piedāvā arvien jaunus sižeta pavērsienus. Pārņem vēlēšanās izcelt no tās atsevišķas ainas, lai stāstītu kā anekdotes. Daži brīži liek justies neveikli, tie ir kolosāli neērti… tomēr vienlaikus tās ir satriecošas ainas, kuras piesauks vēl ilgi.
Kvadrāts ir brīnišķīga metafora izzūdošā humānisma tukšajam ietvaram… Tas iemieso vienlīdzību, kas nevienam nav vajadzīga un nav sasniedzama principā. Tas demonstrē robežas, kuras nedrīkst pārkāpt. Un visbeidzot – tā ir XXI gadsimta atbilde Maļeviča pasaulslavenajai gleznai “Melnais kvadrāts”, kas bija pagājušā gadu simteņa nozīmīgākā ikona.

2017. gada Kannu kinofestivāla “Zelta palmas zars”
2017. gada Eiropas labākā filma
2017. gada Eiropas labākā komēdija
2017. gada Eiropas labākais režisors un scenārists Ruben Östlund
2017. gada Eiropas labākais aktieris Claes Bang

Filma zviedru, angļu, dāņu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

29. decembrī un 2.; 3.; 4. janvārī plkst. 20.40
30. decembrī un 1. janvārī plkst. 20.20

VISA PASAULES NAUDA
All the Money in the World
REŽISORS: Ridley Scott
LOMĀS: Michelle Williams, Christopher Plummer, Mark Wahlberg, Charlie Plummer

Žanrs: Trilleris, vēsturiska drāma, detektīvfilma
Valsts: ASV 2017
Filmas garums: 2h 12 min
Līdz 12+ g.v. – neiesakām

Kad sešpadsmitgadīgais Džons Pols Getijs III tiek nolaupīts, viņa izmisusī māte Geila lūdz jaunekļa vectēvu, naftas magnātu, samaksāt izpirkumu. Kad miljardieris Getijs atsakās, Geila visiem spēkiem mēģina viņu pārliecināt, jo dēla nolaupītāji kļūst arvien brutālāki. Kamēr zēna dzīvība karājas mata galā, negaidīti par Geilas sabiedroto šajā cīņā kļūst Getija konsultants Flečers Čeiss, bijušais CIP darbinieks.

Filma angļu valodās ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

27. decembrī plkst. 19.00
NECĒRT VISU EGLI SEV,
LAI RASTU ZIEMAS SVĒTKU SAJŪTU,
PIETIKS AR SKUJU TEV!
Skuju Tev!

Decembrī “Karaliskais improvizācijas teātris” piedāvā citas improvizācijas teātra izrādes - “SKUJU TEV”. Improvizācijas teātrī, protams, katru reizi ir cita izrāde, bet tikai decembrī mēs tajās, iespējams, risināsim Ziemssvētku laikam piestāvošās tēmas - ģimene, priecīgās brīnuma gaidas, hroniska pārēšanās un ar to saistītā vainas apziņa, anormāla vēlme uzdāvināt visiem visu, iztērējot iespējami maz un pērkot pēdējā brīdī, un kur atarast lētāko un skaistāko eglīti, kuras rokās, jeb zaros, nodot atbildību par svētku sajūtas rašanos.
Iespējams, ka tur arī ir tā svētku burvība, bet jūs jau zināt veco parunu - Necērt veselu egli sev, lai rastu Ziemssvētku sajūtu pietiks ar skuju tev!”
Improvizatori: Nauris Brikmanis, Jurijs Djakonovs, Emīls Mednis, Anete Bendika un Mārtiņš Bitāns .

Improvizatoru sastāvs katrā izrādē mainās, uz skatuves darbojas 4 improvizatori.
Muzikālais noformējums: Valters Osis.
Izrādes ilgums - apmēram 2 stundas - divās daļās ar starpbrīdi
Informācija: Comedykit

BEZMAKSAS KINOSEANSI BĒRNIEM ZIEMASSVĒTKOS
14.12.2017. - 7.01.2018.

Bērniem un vecākiem ar bērniem ieeja brīva.
Pieteikties bezmaksas seansiem Ksuns/Kinogalerija - Biļešu serviss...
Filmas tiks demonstrētas ar tulkojumu latviešu valodā.

Dānija

23. decembrī plkst. 10.30
Animācijas filmu programma:
No 8 gadu vecuma.

Lilī/ Lili
Režisors: Siri Melchior
Ilgums: 24 min. (8 x 3min.)
Gads: 2015
Žanrs: animāciju sērijas
Daudzām lietām Lilī vēl ir par mazu. Taču tas viņu neapturēs no pamēģināšanas. Lilī patīk būt situācijas noteicējai un viņa vēlas daudz vairāk, nekā viņai vajadzētu. Viņa vēlās būt pietiekami liela, lai noteiktu lietu kārtību it VISĀ. Piemēram – kad iet vai neiet gulēt, kad ēst vai ko vilt mugurā. Un, kad nenotiek pēc viņas prāta, Lilī kļūst dusmīga. Taču lielākoties Lilī priecājas par jautrību un rotaļām ar suņuku Bau-Vau, kā piemēram, par zobu un visu citu tīrīšanu ar zobupastu vannas istabā. Lilī labākā draudzene ir Mollija – viņā Lilī saskata īstu dvēseļu radinieci. Ja arī pa reizie gadās kādas nesaskaņas, abas ātri vien salīgst mieru.

Rita un Krokodīls / Rita and Krokodille
Režisors: Siri Melchior
Gads: 2013
Ilgums: 30 min. (6 x 5min.)
Žanrs: animāciju sērijas
“Rita un Krokodīls” ir sešas īsas filmiņas par četrgadnieci Ritu un viņas labāko draugu Krokodīlu. Poētisma, mūzikas un radošas izdomas pilnaojs stāstos attēlotas sadzīviskas ikdienas situācijas, kādas piedzīvo vai ik katrs bērns. Rita ir maza, taču ar lielu apņēmību apveltīta, meitene. Viņai ir ļooooti izsalcis draugs, Krokodīls, kas dzīvo vannā. Visticamāk, Krokodīls dzīvo tikai Ritas iedomās, bet tā ir Ritas pasaule un viņas pasaulē Krokodīls ir īsts.

Vitello rok bedri / Vittel graver et hul
Režisors: Dorte Bendgtson
Gads: 2015
Ilgums: 7 min.
Režisors: Dorte Bendgtson
Žanrs: animācijas filma
Vai iespējams noķert draugu ar lamatām? Vitello garlaikojas, viņam nav neviena ar ko rotaļāties. Mamma viņam like iet laukā un sameklēt kādu draugu. Tur viņš sastop Viljamu – puiku, kas gribēdams palīdzēt, iesaka uz velo celiņa izrakt bedri, lai tajā “noķertu” Vitello jauno draugu, jo kā zināms – bedrēs allaž kāds iekrīt. Abi zēni uzsāk rakšanu, bet tad notiek kas pavisam negaidīts.

23. decembrī plkst. 12.00
Mana vecvectēva stāsti/ Min Oldersfars Historier
Režisors: Tone Mygind Rostbøll un Lea Glob
Gads: 2016
Ilgums: 72 min. (8 x 9min.)
Žanrs: īsfilmu sērijas
No 8 gadu vecuma.
Piecgadīgais Teodors ciemojas pie sava apbrīnojamā un burvīgā vecvectēva, kas mitinās Norvēģijas kalnos kopā ar mazo kaķi Bombibītu. Vectēvam ir nedaudz skarba āriene, jo palikusi ir tikai viena “vesela” acs, viņš vienmēr nēsā hūti, smēķē cigārus un viņa smiekli ir tik skaļi, ka tie atbalsojas kalnu galotnēs.
Veroties Norvēģijas pakalnos, vecvectēvs atsauc atmiņā pārsteidzošus stāstus par savu bērnības draugu Fatso. Teodors tajos aizrautīgi klausās, pats dodas visu izpētīt un izdomā radošas rotaļas, kas piemērotas noslēpumainajiem Norvēģijas plašumiem, kuros ganās aļņi un klaiņo lāči.
Visām Teodora rotaļām par iedvesmu ir kāds no vecvectēva stāstiem, jo kā zināms, tik tālu prom kalnos nav nedz planšetdatoru, ne televīzijas ar ko “nobumbulēt” laiku. Šeit, tālienē, zēna fantāzijai nav robežu un šķēršļu – un ja pastāv kaut kas patiešām abus “vīrus” vienojošs, tad tā notiekti ir spilgta iztēle un tas, ka viņi abi mīl stāstus.

Norvēģija
23. decembrī plkst. 14.00
30. decembrī plkst. 12.00

Operācija Arktika / Operation Arctic / Operasjon Arktis
Režisore Grēte Būe-Vāla (Grethe Bøe-Waal)
Gads: 2014
Ilgums: 90 min
No 10 gadu vecuma/ ģimenes filma / piedzīvojumu filma
Aizraujoša filma par piedzīvojumiem pašos Norvēģijas ziemeļos — tur, nevilšus iekāpjot nepareizajā lidmašīnā, nokļūst divas māsas ar brāli. Viņus gaida elpu aizraujošiem atklājumiem un negaidītām briesmām pilns piedzīvojums.

25. decembrī plkst. 14.00
1. janvārī plkst. 14.00

Skarbie zēni / De tøffeste gutta
Režisors: Kristians Lū (Christian Lo)
Gads: 2013
Ilgums: 74 min
No 10 gadu vecuma/ ģimenes filma / komēdija
Stāsts par 11 gadus veco Modulfu, kurš iztēlojas, ka ir supervaronis. Skolā viņu katru dienu vajā mierā huligāni. Modulfs ar to samierinās, jo, kad tiek vajāts viņš, citi bērni tiek likti mierā. Kādu dienu kaimiņos ievācas jauna meitene Līse. Lise nepiekrīt Modulfa skatījumam uz lietām un nevar mierīgi noraudzīties notiekošajā, viņa izjauc ierasto kārtību skolā.

26. decembrī plkst. 12.00
6. janvārī plkst. 14.00

Stipri bērni neraud / Kule kidz gråter ikke
Režisore Katarina Launinga (Katarina Launing)
Gads: 2014
Ilgums: 96 min
No 10 gadu vecuma/ ģimenes filma / drāma
Spēcīgs stāsts par optimistisku, enerģijas pilnu meiteni Anju, kura mīl futbolu. Kad Anju piemeklē nopietna slimība un viņa nonāk slimnīcā, viņa nepadodas. Anja joprojām kaldina plānus par savu futbola komandu un pat turpina iesaistīties skolas futbola turnīrā. Kad Anja beidzot vairs nespēj piedalīties turnīrā, Jonas nāk klajā ar īpašu plānu.

31. decembrī plkst. 12.00
6. janvārī plkst. 12.30

Īsfilmu programma bērniem, kurā iekļautas 6 animācijas filmas un 1 spēlfilma
No 10 gadu vecuma

•Rītputniņa un Murkšķa ziemas brīvdienas / Morgenfugl og murmeldyr på vinterferie
•Kapteinis, pilots un dziedātāja / Kapteinen, piloten og sangerinnen
•Bendiks un Briesmonis / Bendik & monsteret
•Hermana sirds / Hermans hjerte
•Kādā ziemas dienā / Foul
•Maratona dienasgrāmata / Maratondagboken
•Es un mans Moultons / Moulton og meg

Francija
26. decembrī plkst. 10.30
30. decembrī plkst. 10.30

Leona 4 gadalaiki : Leona ziema / Les 4 saisons de Léon : Hiver de Léon
Režisors: de Pierre-Luc Granjon, Pascal Le Nôtre
Gads : 2007
Ilgums : 26 min

Leona 4 gadalaiki : Puņa rudens / Les 4 saisons de Léon : Automne de Pougne
Režisors: de Pierre-Luc Granjon, Antoine Lanciaux
Gads: 2012
Ilgums: 26 min
Animācija no 6 gadu vecuma

31. decembrī plkst. 13.30
7. janvārī plkst. 14.00

Glezna / Le Tableau
Režisors: Jean-François Laguionie
Gads: 2011
Ilgums: 76 min
Animācija no 6 gadu vecuma
Trīs dažādi tēli izkļūst no nepabeigtas gleznas un dodas Gleznotāja meklējumos, cerot, ka viņš gleznu pabeigs.

Vācija
25. decembrī plkst. 12.30
31. decembrī plkst. 10.30
Pelnrušķīte / Aschenputtel
Režisors: Uwe Janson
Gads: 2011
Ilgums: 59 min
No 7 gadu vecuma/ ģimenes filma
Brāļu Grimmu pasakas ekranizācija.

26. decembrī plkst. 14.00
30. decembrī plkst. 14.00

Mans draugs Rafi / Rettet Raffi!
Režisors: Arend Agthe
Gads: 2013
Ilgums: 97 min
No 10 gadu vecuma/ ģimenes filma
Kāmis Rafi ir tēva dāvana Samuēlam. Kad Rafi tiek nozagts, Semijs uzsāk drauga meklēšanu, nenojaušot, ka tā kļūs par piedzīvojumu odiseju ar daudziem pārdzīvojumiem un briesmām.

1. janvārī plkst. 12.30
7. janvārī plkst. 12.30

Brēmenes muzikanti / Die Bremer Stadtmusikanten
Režisors: Dirk Regel
Gads: 2009
Ilgums: 58 min
No 7 gadu vecuma/ ģimenes filma
Brāļu Grimmu pasakas ekranizācija.

Organizē - Dānijas Kultūras institūts, Norvēģijas Karalistes vēstniecība Latvijā, Francijas institūts Latvijā, Gētes institūts Rīgā, Kino galerija
Atbalsta – Rīgas dome, Dānijas Karalistes vēstniecība Latvijā, Dānijas Filmu institūta, Norvēģijas Filmu institūts

Izrāžu videofragmenti vairākVideointervijas vairāk