Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:281, Did:0, useCase: 0

epadomi/Tava virtuve/Epadomi TV/Arhīvs/Reklāma

Rīgā notiks otrais eksperimentālā kino festivāls Process

Redakcija
Redakcija

No 22. līdz 25. martam Rīgā jau otro reizi notiks starptautisks eksperimentālā kino festivāls Process, piedāvājot filmu skates, kino performances, lekcijas, sarunas un diskusijas, un citus notikumus.

Festivāls ir veltīts analogajam eksperimentālajam kino – tajā rādītie darbi filmēti uz 8mm, 16mm un citu formātu kinolentes, kas joprojām tiek aktīvi izmantota dažādu neatkarīgu kā individuāli, tā ciešos kolektīvos strādājošu kino veidotāju praksē. Šajā gadā festivāla fokuss būs vērsts uz alternatīvām kopīgas pastāvēšanas formām, meklējot veidus, kā esošajos apstākļos iedibināt neatkarīgas teritorijas citādām domām un darbībām, kas nereti ir radikālas vai mazliet neērtas, mazliet baisas un neizzinātas.
Procesa laikā kinoteātrī Kino Bize būs iespējams redzēt vairākas īsfilmu programmas, no kurām trīs veidotas no festivālam iesūtītajiem mūsdienu autoru darbiem, kā arī Baltijas eksperimentālo filmu programmu (kuratore Ieva Balode), Dublinas kino kolektīva Experimental Film Society filmu izlasi (kurators Ruzbehs Rašidi (Rouzbeh Rashidi, Irāna/Īrija)) un divas filmu programmas – lekcijas, kurās latviešu filmdari Jānis Putniņš un Dāvis Sīmanis stāstīs par avangarda kino vēsturi. Tāpat būs iespējams noskatīties brazīļu izcelsmes vācu kino dueta Distruktur veidoto pilnmetrāžas eksperimentālo filmu „Muito Romântico”, kas tika pirmizrādīta 66. Berlīnes starptautiskajā kinofestivālā. Festivāla filmas tiks demonstrētas gan Super8 un 16mm, gan digitālā formātā.

Arī šogad Process piedāvās paplašinātā kino performanču programmu Process Expanded, kurā uzaicinātie mākslinieki savus darbus izpildīs, mijiedarbojoties ar kino projektoru, gaismu, telpu un skaņu, tā aicinot paplašināt izpratni par kino veidošanas, rādīšanas un skatīšanās situācijas robežām. Ar performancēm uzstāsies jau minētie Distruktur (Brazīlija/Vācija), Gaele Ruāra (Gaëlle Rouard, Francija), Atūsa Purhoseinī (Atoosa Pour Hosseini, Irāna/Īrija), Adriana Vila un Luiss Masiass (Adriana Vila, Luis Macías, Spānija). Savukārt festivāla atklāšanas dienā 22. martā gaidāms improvizēts audiovizuāls priekšnesumus, kurā piedalīsies festivāla rīkotāji – kolektīva Baltic Analog Lab biedri – kopā ar franču mākslinieci Gaeli Ruāru un mūziķu apvienību Bērnu rīts.

17. un 18. martā festivālu ievadīs 16mm kino radošā darbnīca Baltic Analog Lab telpās, ko vadīs viena no festivāla viesmāksliniecēm Gaele Ruāra. Paralēli citiem notikumiem festivāla norises laikā galerijā „Micēlijs” būs apskatāma eksperimentālās fotogrāfijas izstāde ar vietējo un ārvalstu autoru darbiem.

Festivālu rīko kolektīvs Baltic Analog Lab. Atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Culture Ireland.

Festivāla mājas lapa: process-fest.lv