Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:281, Did:0, useCase: 0


Video: Dokumentālās filmas “Meklējot Tisē” seanss VEF Kultūras pilī

Redakcija
Redakcija
10. aprīlī pulksten 19:00 VEF Kultūras pils Kamerzālē bezmaksas seansā būs skatāma režisores Dzintras Gekas dokumentālā filma “Meklējot Tisē”.

Filmas galvenais varonis – Latvijā dzimušais kinooperatos Eduards Tisē – un viņa uzņemtās filmas kļuvušas par pasaules kino klasiku. Studenti augstskolās apgūst viņa radošo pieredzi, iedziļinoties Tisē lietotajos mākslinieciskajos paņēmienos. Strādājot plecu pie pleca ar leģendāro režisoru Sergeju Eizenšteinu, radīta joprojām pasaules labāko filmu simtniekā esošā filma “Bruņukuģis Potjomkins”. Vairāk kā 90 gadus neviens nav apšaubījis Eizenšteina nozīmi šīs filmas tapšanā, taču pirmo reizi publiskotā intervija ar Eduarda Tisē atraitni Bianku liek palūkoties uz Eizenšteina un Tisē devumu šai filmai jaunā gaismā. Tisē atraitne Bianka filmā Eizenšteinam saka: “Vai jūs zināt, kā es jūs saucu - par Jūdu. Jūs esat Jūda!” Vai iespējams, kā dažviet minēts filmā, ka Tisē vārds būtu rakstāms ne tikai cieši līdzās Eizenšteinam, bet dažbrīd pat soli priekšā? Filma tapusi studijā “Sibīrijas Bērni” ar Nacionālā Kino centra atbalstu. Filmas režisore un producente Dzintra Geka ir dokumentālā filmu cikla “Sibīrijas bērni” autore, gan Latvijas, gan ārvalstu kino festivālu balvu laureāte. Scenārija autors ir Agris Redovičs, operators inscinētājs - Viktors Grībermans, operators - Aivars Lubānietis, montāžu veidojuši Sergejs Usanovs, Armands Zvirbulis un Valdis Zeļonka, savukārt mūzikas autors ir komponists Pēteris Vasks.

Tiem, kuri nepaspēs, nākošā iespēja noskatīties filmu būs Iļģuciema kultūras centrā 20. aprīlī plkst. 18:30!
Vērtējums: