Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:281, Did:0, useCase: 0

epadomi/Tava virtuve/Epadomi TV/Arhīvs/Reklāma

Norvēģi uzsauc filmu dienas “K. Sunī”

Atzīmējot kvalitatīva Eiropas kino tradīciju uzturētāja “Kino galerijas” 25 gadu jubileju, kinoteātris “K.Suns” sadarbībā ar Norvēģijas Filmu institūtu (NFI) un Novēģijas vēstniecību Latvijā aicina uz skatītāju tik iecienītajām Norvēģijas filmu dienām.

Norvēģi atveduši trīs spožas, mūsdienīgas un ļoti atšķirīgas filmas, kuras 10., 11. un 12. novembrī “K.Sunī” skandināvu kino cienītāji varēs noskatīties par brīvu.
Pieteikties www.bezrindas.lv/lv/kino/ksuns-kinogalerija.

10. novembrī kinoteātris piedāvā 2014. gada filmu IZNĪCINĀŠANAS KĀRTĪBĀ /Kraftidioten /rež. Hans Petter Moland/, kas ir virtuozi režisēts melnā humora piesātināts trilleris, un kura autoru meistarīgā balansēšana starp smieklīgo un traģisko īpaši saistoša liksies “Fargo” un “Lubenes" cienītājiem. Galvenajā lomā ir lieliskais zviedrs - jau sen par starptautisku kinozvaigzni kļuvušais Stellan Skarsgård (“Šķeļot viļņus”, “Meitene ar pūķa tetovējumu”, “Mamma Mia!” u.c.). Viņš atveido sniega šķūrētāja, filmas sākumā visai parastā un introvertā Nilsa lomu, kurš sastopoties ar negaidītu traģēdiju, atklāj sevī varoņa atriebēja spējas.

11. novembrī būs skatāms AKLUMS /Blind/ rež. Eskil Vogt/ 2014, kas ir talantīgā un godalgotā scenārista Eskila Vogta debija pilnmetrāžas filmas režijā. Filma stāsta par rakstnieci Ingrīdu, kas nesen zaudējusi redzi un dzīvojot noslēgtībā kopā ar vīru, pārdomām un atmiņām, nezaudē spēju sapņot un fantazēt. Filma meistarīgi sajūdz iztēli un realitāti neizdzēšamā un vizuālu baudījumu sniedzošā kino pieredzē. Filma tika demonstrēta šī gada Rīgas filmu festivālā.

12. novembrī skatīsimies filmu DZĪVE TURPINĀS/ Staying alive/rež. Charlotte Blom/ 2015
Tā ir mūsdienīga komēdija par trīsdesmitgadnieci Marianu, kura nejauši atklājusi dzīvesbiedra romānu ar jauniņo kolēģīti, šķiras un secina, ka omulības kā dzīves koncepta nozīme ir pārvērtēta, jo galvenais ir priecāties, priecāties un vēlreiz priecāties.

Interesenti ir laipni lūgti izbaudīt šos mūsdienu skandināvu kino svētkus Elizabetes ielā 83/85, kā arī sekot turpmākajai informācijai, jo paredzēts, ka norvēģu filmu dienām sekos arī dāņu kino klasika un zviedru labākie pēdējo gadu darbi.

Izrāžu videofragmenti vairākVideointervijas vairāk