Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:124, Did:0, useCase: 0


Cenzūras skandāls? Grāmatizdevēju asociācija atsakās izvietot "Kolaborants" reklāmu grāmatu svētkos

Redakcija
Redakcija

Latvijas mediji elektroniski saņēmuši šādu informāciju no epasta atmaskosim@gmail.com: "Kolaborantu" mēģina pakļaut cenzūrai vēl pirms iznākšanas, Grāmatizdevēju asociācija paziņo, ka grāmata "neatbilst tematikai". Sagatavošanā esošā grāmata "Kolaborants", kas ir pietiek.com izdotās sērijas "Čekisti un komunisti" trešā grāmata un veltīta vienam konkrētam padomju okupācijas varas aktīvam kolaborantam - tagadējam advokātam un miljonāram Romualdam Vonsovičam, ar cenzūru saskārusies vēl pirms izdošanas: neraugoties uz iepriekšēju vienošanos un apmaksātu rēķinu, šorīt Latvijas Grāmatizdevēju asociācija mēģināja izmest grāmatas reklāmas baneri no Rīgas Grāmatu svētku norises vietas Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

„Saņemot vairāk informācijas par grāmatu, kas ir uz banera, jāsecina, ka tā neatbilst Rīgas Grāmatu svētku tematikai. Plānotā sadarbība būs jāatceļ,” – pavēstīja Grāmatizdevēju asociācijas izpilddirektore Līva Ostupe.

Tieši ar Grāmatizdevēju asociācijas izpilddirektori vēl dienu iepriekš bija saskaņota „Kolaboranta” reklāmas banera izvietošana Grāmatu svētku norises laikā un vietā – „Gaismas pilī”, un tieši viņa arī bija izstādījusi rēķinu par banera izvietošanu, kas arī ir apmaksāts.

Taču aizvadītās nakts laikā nezināmu, bet viegli nojaušamu personu spiediena rezultātā Grāmatizdevēju asociācijas vadība ir pēkšņi atskārtusi, ka vēl neizdotā grāmata „neatbilst Rīgas Grāmatu svētku tematikai”.

Turklāt, kā izriet no L. Ostupes paziņojuma, asociācija arī spējusi saņemt „vairāk informācijas” par grāmatu, kura vēl nav izdota un kuras saturs vēl nav publiski zināms.

Šis ir pirmais zināmais gadījums mūsdienu Latvijā, kad grāmata par nevēlamu tiek pasludināta jau ilgi pirms tās iznākšanas, turklāt zīmīgi, ka tā rīkojas tieši Latvijas grāmatizdevējus pārstāvoša organizācija.

Raksts no epasta: atmaskosim@gmail.com

Vairāk informācijas par grāmatas tapšanu ŠEIT