Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:124, Did:0, useCase: 3


Izdota pirmā grāmata par alpīnisma veidu - kāpšanas sportu latviešu valodā

Redakcija
Redakcija

8. janvārī, plkst.11.30, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā (LSPA) notiks pirmās latviešu valodā uzrakstītās grāmatas par alpīnisma veidu - kāpšanas sportu, prezentācija. Grāmata “Kāpšanas sports. Teorija un prakse” iznāk zīmīgā laikā, jo 2020. gadā tieši kāpšanas sports no visiem alpīnisma paveidiem debitēs olimpiskajās spēlēs Tokijā.

Grāmatu sarakstījušas pieredzējušas sporta veida speciālistes – LSPA asociētā profesore Inga Liepiņa, kura vairāk nekā 20 gadus strādā ar bērniem un jauniešiem, tai skaitā studentiem, vadot sporta tūrisma un kāpšanas sporta nodarbības, un bērnu un jaunatnes centra “Daugmale” kāpšanas sporta trenere Santa Vilka, kura ir arī vairākkārtēja Latvijas, Baltijas un Krievijas čempione kāpšanas sportā un alpīnismā, kā arī piedalījusies Eiropas un Pasaules čempionātos.

Izdevumā, balstoties uz sporta zinātnieku pētnieciskajām atziņām, iespējams iepazīties ar kāpšanas sportu un tā disciplīnām, kā arī skatāmi praktiski vingrinājumi sportistu speciālajai fiziskai sagatavotībai kāpšanas tehnikas pilnveidē, tai skaitā iesildīšanās un atsildīšanās vingrinājumi. Atrodama arī informācija par spēlēm un rotaļām pie un uz kāpšanas sienas.

Lasāmi arī padomi par psiholoģisko un taktisko sagatavošanu kāpšanas sportā, par pirkstu un roku teipošanu, kā arī aprakstīti sportistu un treneru ētikas jautājumi.

Autores pastāstīja, ka grāmatu varēs izmanot gan sporta zinātni studējošie, gan kāpšanas sportu praktizējošie treneri, gan pieredzējuši sportisti un citi speciālisti zināšanu papildināšanai par dažādām treniņu metodēm, tai skaitā tām, kuras pielieto augstas klases sporta kāpēji.
Ingas Liepiņas un Santas Vilkas "Kāpšanas sports" nopērkams tirdzniecības tīklā “Jumava”, arī internetveikalā Interneta grāmatnīca - Grāmata24 - vienmēr...

Grāmatas izdošana notiek saskaņā ar 2018.gadā noslēgto stratēģiskās partnerības līgumu starp LSPA un “Jumavu” par kopīgu sadarbību sportam veltītu grāmatu radīšanā un izdošanā.