Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:277, Did:0, useCase: 0


Ziemassvētku kaujām -100 Aleksandra Čaka poēmas "Mūžības skartie" nakts lasījumu maratons

Redakcija
Redakcija

Lai pieminētu un godinātu latviešu strēlniekus, kuri 1917. gada janvārī Ložmetējkalnā un Tīreļpurvā cīnījās par mūsu valsti, aicinām uz kopīgu A. Čaka poēmas "Mūžības skartie" nakts lasījumu maratonu, kas notiks 2017. gada 6. janvārī no pulksten 20.00 Aleksandra Čaka memoriālajā dzīvoklī – muzejā.

Pirms 100 gadiem šajā naktī latviešu karavīri negulēja. Ložmetējkalnā un Tīreļpurvā Ziemassvētku kaujās tika pārbaudīta strēlnieku drosme. Un tomēr ne jau tikai drosme viņus padarīja par mūžības skartajiem. To paveica liktenis, sapnis par savu zemi un Aleksandrs Čaks.

Atcerēsimies šajā un piecās turpmākajās naktīs kritušos 2000 latviešu vīrus, pieminēsim 6000 ievainotos latviešu strēlniekus un negulēsim arī mēs. Aicināsim līdzi savus draugus, ģimenes locekļus un kolēģus un tiksimies Aleksandra Čaka muzejā, lai līdz pat pusnaktij kopā lasītu "Mūžības skartos". Bez skaļuma. Par godu īstiem vīriem.
Ieskatu A. Čaka grāmatas tapšanā sniegs literatūrzinātnieks Valdis Rūmnieks. Aktieris Mārtiņs Vilsons dos starta signālu lasījuma maratonam. Būsim kopā un vienoti Čaka tekstos.