Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:277, Did:0, useCase: 0


Divu vizuālajai makslai teatrī veltītu izstāžu atklāšana

Redakcija
Redakcija

Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzejā 31. oktobrī plkst. 18.00 tiks atklātas divas izstādes, veltītas vizuālajai mākslai teātrī.

Scenogrāfa Jāņa Kugas 140. jubilejai veltīta izstāde „Jānis Kuga. Pirmais.” piedāvās apmeklētājiem aplūkot pirmā latviešu profesionālā scenogrāfa Jāņa Kugas (1878-1969) metus Nacionālā teātra izrādēm, kas tapušas divdesmitā gadsimta divdesmitajos gados: Raiņa “Spēlēju, dancoju”, Annas Brigaderes “Sprīdītis”, Lolitas brīnumputns” un “Maija un Paija”.

Izstādi papildina arī apjomīgais galds, ko Jānis Kuga izmantoja Latvijas valsts proklamēšanas aktā 1918. gada 18. novembrī, noformējot nozīmīgā pasākuma skatuvi Rīgas II pilsētas teātrī.
Izstādes mākslinieks – Ivars Noviks.

Izstādē „GUNĀRS ZEMGALS 2:3” būs skatāmi ilggadējā Nacionālā teātra scenogrāfa Gunāra Zemgala (1934-2018) radītie izrāžu plakāti. 20. Gadsimta 70. un 80. gadi ir Latvijas plakāta mākslas spilgtākie gadi, kuros plakāts ir ne tikai informatīvs līdzeklis, bet arī pašvērtīgs mākslas darbs ar sevišķi izkoptu māksliniecisko un grafiskā dizaina formu. Gunārs Zemgals līdzās Jurim Dimiteram, Ilmāram Blumbergam bija viens no spilgtākajiem izrāžu plakātu māksliniekiem.
Izrādes plakāta veidošana ir tā darba daļa, kurā mākslinieks var darboties visbrīvāk, sadarbība ar citiem izrādes radītājiem tajā nav primāra, atšķirībā no darba pie izrādes scenogrāfijas radīšanas. Gunāra Zemgala radītie plakāti ir kodolīgi, asprātīgi un tieši.

Izstādes mākslinieks – Andris Kaļiņins.

Abas izstādes LKA Eduarda Smiļģa Teātra muzejā būs apskatāmas līdz 2019. gada februārim.