Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:277, Did:0, useCase: 0

epadomi/Tava virtuve/Epadomi TV/Arhīvs/Reklāma

Liepājas muzejs aicina uz ģimenisku sestdienu

Drukāt

Sestdien, 14. oktobrī, Liepājas muzejs Kūrmājas prospektā 16/18 rīko ģimenisku sestdienas pasākumu, uz kuru aicināts ikviens interesents. Šīs sestdienas ietvaros apmeklētāji varēs iepazīt latviešu tautas tērpa attīstību un īpatnības, kā arī uzzināt, kā no grauda tikt līdz putrai.

Liepājas muzejs aicina uz ģimenisku sestdienu

Plkst. 12 Liepājas muzejā būs iespēja noklausīties Latvijas Universitātes Latvijas vēstures institūta Etnoloģijas nodaļas vadītājas dr.hist. Aijas Jansones lekciju “Apģērbu vēsture Latvijā un tradicionālais tautastērps”.
Aija Jansone, gatavojoties valsts simtgadei, dalīsies savos pētījumos un zināšanās par tautastērpu vēsturi un attīstības gaitu dažādos laikos, apstākļos un ietekmes sfērās.

Savukārt no plkst. 14 līdz plkst. 16 apmeklētājiem dosim iespēju uzzināt vairāk par graudaugu apstrādi un izmantošanu uzturā pasākumā “No grauda līdz putrai”. 10. oktobrī pasaulē atzīmē starptautisko “Putras dienu”, tādēļ ekspozīcijā “Dienvidkurzemes ļaudis, dzīve un darbs” pasākuma laikā varēs iepazīt četras dažādas putras – ar savām zināšanām dalīsies ēdienu pazinēja, pavārmeistare Velta Cīpa – tā būs iespēja ģimenei iepazīt putru gatavošanas principus.

Pasākuma ietvaros vecākiem un bērniem būs iespēja piedalīties arī dažādās izglītojošās un radošās aktivitātes, kas saistītas ar Latvijā populāru graudaugu atpazīšanu un apstrādi, iepazīt ekspozīciju “Dienvidkurzemes ļaudis, dzīve un darbs”, par muzikālo priekšnesumu parūpēsies Liepājas Bērnu un jaunatnes centra folkloras kopa “Ķocis”.

Par dalību Aijas Jansones lekcijā jāpiesakās pa tel. 29144696. Biļešu cena pieaugušajiem – 4 EUR, studentiem – 2 EUR.

Dalība pasākumā “No grauda līdz putrai” – 1.50 EUR, ģimenēm (4 personas) – 5 EUR.

Tev jābūt autorizētam,

Izrāžu videofragmenti vairākVideointervijas vairāk