Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:277, Did:0, useCase: 0


Līdz 1. martam ar lētāku ieejas biļeti varēs apskatīt izstādi par Otrā pasaules kara laika modi

Redakcija
Redakcija

Līdz 1. martam ar lētāku ieejas biļeti varēs apskatīt izstādi par Otrā pasaules kara laika modi
Foto: Modris Helds


Līdz 1. martam Liepājas muzeja filiālē “Liepāja okupāciju režīmos”, kas atrodas K. Ukstiņa ielā 7/9, pagarināta izstāde “2. pasaules kara laika mode 1938. – 1945” no Aleksandra Vasiljeva kolekcijas, kā arī samazināta izstādes ieejas biļetes cena. Līdzšinējo 3 eiro vietā apmeklētājiem būs jāmaksā 2 eiro, turklāt no pilnas biļetes cenas tiek piemērota arī atlaide pensionāriem, invalīdiem, skolēniem un studentiem, kuri izstādi var apskatīt vien par 1 eiro, bet bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja ir bezmaksas.

Iepriekš ticis ziņots, ka izstāde “2. pasaules kara laika mode 1938. – 1945” būs apskatāma tikai līdz pagājušā gada beigām, tomēr, vadoties pēc apmeklētāju lielās intereses un vienojoties ar Aleksandra Vasiļjeva fondu, nolemts izstādes apskates laiku pagarināt līdz 2020. gada 1. martam.

Liepājas muzeja filiāles telpās apskatāmā izstāde nav tikai par modi. Tajā aplūkojami arī eksponāti no Latvijas kara muzeja, kā arī vēsturiskas liecības no Liepājā un tās apkārtnē esošām privātkolekcijām, kas rada konkrētā laika posma gaisotni muzeja telpās un ļauj labāk izprast tā brīža situāciju, tostarp modes atrašanos kara iespaidā. Izstādes vizuālo koncepciju veidojusi scenogrāfe Anna Heinrihsone.

“2. pasaules kara laika mode 1938 –1945” iekļauj arī Liepājas muzeja veidotu tematisko izstādi “Taisnīgie starp tautām Liepājā”, kas atklāj Liepājas ebreju glābšanas stāstus Holokausta laikā (1941–1945), turklāt te aplūkojams arī autentisks 2. pasaules kara laika motocikls no Ivara Ķupja privātkolekcijas.

Darba laiks Liepājas muzeja filiālē “Liepāja okupāciju režīmos”, K. Ukstiņa ielā 7/9, ir no trešdienas līdz svētdienai, 10 – 18.