Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:277, Did:0, useCase: 0

epadomi/Tava virtuve/Epadomi TV/Arhīvs/Reklāma

Kuldīgas Mākslinieku rezidences galerijā skatāma Jāņa Murovska izstāde ”AINAS”

No 30. jūnija līdz 29. jūlijam Kuldīgas Mākslinieku rezidences galerijā būs skatāma Jāņa Murovska izstāde ”AINAS”.

Jānis Murovskis zināms kā mākslinieks, kas savu radošo darbību saistījis ar sietspiedi, viņa darbi skatītājiem ir pazīstami no izstādēm galerijā “Daugava”, Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā, Rīgas Mākslas telpā un citviet. Izstādē “AINAS” būs redzami Jāņa Murovska sietspiedes tehnikā tapuši darbi.

Mākslas zinātniece Anita Vanaga par Jāni Murovski raksta:
“Jāņa Murovska meditatīvais dabas vērojums ir cieši saistīts ar sietspiedes tehniku. "Tā ir kā sviestmaize – vienmērīgi klāta kārta pāri kārtai," saka mākslinieks. Sietspiede organiski pielāgojas virsmai un pakļaujas mākslinieka gribai, piedāvājot arī nejaušības kā starta kapitālu jaunam gājienam. Pirmais impulss ir neverbāls, nojautās, nevis skicēs fiksēts, bet iegūtais rezultāts izpaužas kā struktūras un krāsas saspēle. Tā iztālēm atgādina pilsētu plānus vai lauku teritorijas, ieraudzītas no putna lidojuma. Režģus, zvaigžņu kopas, galaktikas. Bet tikpat labi tos var uztvert kā apziņas centienus notvert nenotveramo, notvert ne-tekstu, piešķirt tam noteiktu veidolu un papildināt ar īsām sentencēm, iesienot mezglus bezgalīgajā plūdumā.”

Izrāžu videofragmenti vairākVideointervijas vairāk