Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:423, Did:0, useCase: 0

epadomi/Tava virtuve/Epadomi TV/Arhīvs/Reklāma

Nākamā lapa

Iznākusi izcilā latviešu rakstnieka Zigmunda Skujiņa grāmata “Aplikācija par rakstnieku un laikmetu” 14.12.2018 12:16

Apgādā "Lasītava" iznākusi latviešu rakstnieka Zigmunda Skujiņa grāmata „Aplikācija par rakstnieku un laikmetu”. “Šajā grāmatā kā kosmosa baltajā pundurī es centīšos saspiest vienuviet sava mūža kvintesenci, atklāt savu sižetu aizmetņus, komentēt agrāk nesaprasto, bet gadu gaitā apjēgto. Apliecināt to, kam joprojām ticu, neslēpjot, ko nespēju un negribu atzīt, jo uzskatu par kļūdu. Raibo aplikāciju papildināšu ar dokumentiem, vēstulēm, citātiem, fragmentiem no saviem romāniem un laikabiedru domām par tiem. Šo grāmatu varētu saukt par ceļvedi pa rakstnieka vēl neizdzisušām pēdām.” – Zigmunds Skujiņš

“Neputns” laidis klajā grāmatu “Vilis Rīdzenieks” 12.12.2018 11:31

Apgādā “Neputns” iznākusi mākslas zinātnieces un fotogrāfijas pētnieces Katrīnas Teivānes-Korpas sastādītā grāmata “Vilis Rīdzenieks” – pirmais šāda apjoma izdevums, kas veltīts kādam no 20. gadsimta pirmās puses latviešu fotogrāfiem.

Izdota hronika “Cilvēki un notikumi latviešu zemēs no ledus aiziešanas līdz Latvijas valstij” 06.12.2018 09:03

Apgāds “Neputns” laidis klajā unikālu vēstures liecību apkopojumu – literatūrzinātnieka, Latvijas Kultūras akadēmijas Kultūras teorijas un vēstures katedras vadītāja Raimonda Brieža un autoru kolektīva sastādīto hroniku “Cilvēki un notikumi latviešu zemēs no ledus aiziešanas līdz Latvijas valstij”.

“Mansards” piedāvā divas jaunas, ilustrētas bērnu grāmatas 30.11.2018 21:32

Laurenss Šimels (Lawrence Schimel) un Elīna Brasliņa radījuši divas grāmatas pašiem mazākajiem – “Rīta agrumā” un “Laiks gulēt iet”, kas paver skatu uz to, cik dažādas var būt ģimenes. Abas grāmatas atdzejojusi Inga Gaile. Grāmatas tapušas, sadarbojoties amerikāņu-spāņu rakstniekam un tulkotājam Laurensam Šimelam un latviešu ilustratorei Elīnai Brasliņai.

Valsts simtgades priekšvakarā klajā nāks biogrāfiska grāmata “Latvijas valsts dibinātāji” 11.11.2018 16:07

Sagaidot valsts simtgadi, Latvijas muzeji šogad aktīvi atgādinājuši, kādus vēstures notikumus, personības, procesus ietver šī jubileja. Svētku kulminācija ir 18. novembris – diena, kad tika pasludināta neatkarīga Latvijas valsts. Kas tad īsti notika šajā dienā pirms simt gadiem? Lai palīdzētu rast atbildes uz šo jautājumu, Latvijas Nacionālais vēstures muzejs kopā ar citu muzeju kolēģiem projekta “Latvijas gadsimts” ietvaros ir sagatavojis biogrāfisku eseju krājumu “Latvijas valsts dibinātāji” par 39 personībām – Latvijas Tautas padomes locekļiem, kuri 1918. gada 18. novembrī pasludināja neatkarīgu Latvijas Republiku.

Iznāk Georga Andrejeva memuāri “Man dāvātais laiks” 08.11.2018 12:23

Ārsta, profesora, izgudrotāja, ievērojamā valstsvīra Georga Andrejeva memuāri “Man dāvātais laiks” ir stāsts par garu un bagātu mūžu. Bērnība un skolas gadi Tukumā, studijas Rīgas Medicīnas akadēmijā. Jaunu tehnoloģiju izstrādes, piedalīšanās zinātniskās konferencēs. Latvijas Tautas fronte. Tad mūža svarīgākais notikums autora vērtējumā – G. Andrejevs tiek ievēlēts par Latvijas Augstākās Padomes deputātu un 1990. gada 4. maijā kopā ar citiem balso PAR Latvijas Republikas valstisko neatkarību.

Mārtiņa Freimaņa dzejoļu grāmata “Zālīte truša dvēselei”- atjaunotā izdevumā 01.11.2018 16:10

Daudzi mūziķa un dzejnieka Mārtiņa Freimaņa talanta cienītāji jau bija noguruši meklējot kādu eksemplāru no 2004. gadā izdotās Mārtiņa grāmatas “Zālīte truša dvēselei”. Tāpēc tagad steidzam ar prieku ziņot, ka grāmata atkal ir pieejama. Vēl vairāk, grāmata ir pieejama pilnībā atjaunotā izdevumā, ar jaunu dizainu un papildus nodaļu, kurā apkopoti dziesmu vārdi, kurus autors rakstīja jau pēc šīs grāmatas pirmizdevuma, kā arī darbi, kuri netika iekļauti pirmajā grāmatas versijā. Savā ziņā šī ir arī Freimaņa dziesmu vārdu antaloģija.

Latviešu apģērbs 30.10.2018 00:00

Tikko iznākusi Ievas Pīgoznes grāmata “Latviešu apģērbs” – krāšņs, bagātīgi ilustrēts izdevums, kurā kodolīgi un lietišķi izstāstīta un parādīta latviešu apģērba vēsture. Grāmatas autore ir kultūrvēsturniece, latviešu apģērba vēstures pētniece un mākslas zinātņu doktore. Patlaban Ieva ir pētniece LU Latvijas vēstures institūtā; pirms tam viņa ir strādājusi Latvijas institūtā, Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā un Latvijas Kultūras akadēmijā.

Izdevniecībā "Dienas Grāmata" izdots Lilijas Berzinskas "Skelets skapī" 14.09.2018 09:38

“Pirms diviem gadiem iznākušajai Lilijas Berzinskas grāmatai “Lamzaks meklē Lamzaku”, kas bija nominēta Latvijas Literatūras gada balvai, nu ir tapis turpinājums. “Skelets skapī” atkal ļauj satikties gan ar žiperīgo Sipriki, lādzīgo Lamzaku un ēdelīgo Krakānu, gan ar racionālo domātāju Acaini un vientulības cienītāju jūras ezi Boiku, taču jūrmalas ciema iedzīvotāju saime tagad ir kļuvusi krietni kuplāka. Lasītājam tiek prieks iepazīt jūras braucēju Vilku un sen zudušajam draugam uzticīgo kurmi Migriki, Puskuitalu, kura meklē savu otru pusi, negausīgo Plikadīdu un Ūdensmērītāju, kurš nemitīgi tiecas pēc kāda mērķa, un vēl citas būtnes – maigas, apcerīgas, draiskas, smējīgas un aizdomīgas. Un, kā jau dzīvē gadās, katrai ir savs skelets skapī.

Izdots unikāls izdevums par mūsu valsti 06.09.2018 13:55

Tikko Apgādā Zvaigzne ABC iznākusi vēsturnieka Valda Klišāna grāmata “Latvijas valsts stāsts”. Tā iepazīstina lasītājus ar Latvijas vēsturi vairāk nekā 100 gadu garumā, īsos, bet detalizētos paragrāfos izstāstot galvenos notikumus: kā sabruka vecā pasaules kārtība Pirmā pasaules kara gaitā, kā uz sabrukušo impēriju drupām tika dibināta jaunā Latvijas valsts, kā Neatkarības karā tika izcīnīta valstiskā neatkarība, kā Latvijas Republika uzplauka un ar kādiem izaicinājumiem sastapās t. s. “miera laikos”, kā mūsu valsts tika ciniski iznīcināta Otrā pasaules kara laikā un ko Latvijas sabiedrībai nozīmēja padomju okupācijas ilgie gadi, kā visbezcerīgākajā laikā aizsākās latviešu tautas Trešā atmoda; un vēl tas ir stāsts par šķietami neseno pagātni – neviennozīmīgi vērtējamo valsts atjaunotnes procesu 20. un 21. gadsimta mijā.

Daigas Mazvērsītes grāmatai “Mans draugs – Mārtiņš Freimanis” lieliski panākumi 04.09.2018 16:35

Autores Daigas Mazvērsītes jaunākā grāmata “Mans draugs – Mārtiņš Freimanis” nāca klajā 28. augustā, un tās izdošana tika atzīmēta ar tāda paša nosaukuma sirsnīgu koncertturnejas atklāšanas koncertu “Dzintaru koncertzālē”. Jau izdošanas dienā Daiga pacietīgi sniedza autogrāfus vairākiem simtiem grāmatas jauno īpašnieku, katram veltot laiku, lai grāmatas eksemplāros ierakstītu kādus īpašus vārdus. Visbiežāk citējot pašu Mārtiņu un ierakstot – “Viņš no mums ir aizlidojis...”. Un tas nav nejauši, jo tāds bija sākotnēji iecerētais grāmatas apakšvirsraksts.

“Neputns” izdevis Ulža Bērziņa dzejoļu krājumu “Idilles” 30.08.2018 10:44

Dzejas dienu ieskaņā apgāds apgāds “Neputns” laidis klajā Ulža Bērziņa dzejas krājumu “Idilles”. Tas iznācis četrus gadus pēc formas ziņā neparastā krājuma – dzejas avīzes “Izšūpojušies. Bibliotēka ostmalā” (2014), kas ieguva Literatūras gada balvu dzejas kategorijā.

Izdota Valda Atāla jaunā grāmata ELLES DEBESIS 17.08.2018 14:37

VALDIS ATĀLS (1950) — mūziķis, dzejnieks, gleznotājs — pie savas vispusīgās daiļrades cienītājiem nāk ar dzīvesstāstu “Elles debesis”, personisku, tiešu un nesaudzīgu vēstījumu, kas kārtu pa kārtai atsedz četrdesmit gadu senus notikumus, meklējot ceļu uz atbrīvošanu.

“Mansards” izdod atdzejotas dainas angļu valodā 03.07.2018 17:40

Plaši izplatīts uzskats, ka latviešu dainas nav iespējams atdzejot citās valodās, jo īpaši angliski, taču ik gadsimta ceturksni kāds tulkotājs mēģina pierādīt pretējo, lai vismaz daļēji iepazīstinātu latviski nelasošos ar latviešu folkloras maģisko spēku, poētiku un latvieša unikālo dvēseli.

LU LFMI apgādā iznākusi kolektīvā monogrāfija “Latviešu literatūra 2007–2015” 01.07.2018 19:37

Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta apgādā (LU LFMI) iznākusi jauna kolektīvā monogrāfija “Latviešu literatūra 2007–2015” (sast. Kārlis Vērdiņš).

“Neputns” izdevis Madaras Gruntmanes dzejoļu krājumu “Dzērājmeitiņa” 20.06.2018 20:09

Trīs gadus pēc Madaras Gruntmanes debijas krājuma “Narkozes” apgāds “Neputns” laidis klajā dzejnieces otro grāmatu – “Dzērājmeitiņa”.

Madaras Gruntmanes pirmais krājums pieteica jaunu balsi latviešu dzejā – svaigu, ekspresīvu, izaicinoši atklātu un nenogludinātu. Par jauno dzejoļu kopu tās redaktors Guntars Godiņš raksta:

Spilgts pašmāju trilleris 15.06.2018 12:31

Tikko iznākušā trillera “Prāgas pastkartes” notikumu rēbuss ir tiklab aizraujošs, cik šokējošs. Maijas Pohodņevas un Modra Pelša intriģējošais darbs “Prāgas pastkartes” – romāna “Naida simetrija” turpinājums, kurš lasāms arī kā atsevišķa grāmata, – vēsta par notikumiem, kas tieši sasaucas ar nesenā pagātnē pasaules kontekstā plašu rezonansi guvušu indēšanas gadījumu.

Ingunas Baueres jaunais romāns “Palieku tev uzticams. Juris Neikens” 11.06.2018 13:13

Tikko iznākušā romāna ievadā rakstniece ierakstījusi trīs veltījumus: tēvzemes simtgadei; latviešiem, kuri nepadodas; patriotiem, kuri mīl nevis tāpēc, ka viņiem ko dod, bet tāpēc, lai dāvātu paši. Visi trīs veltījumi ir gandrīz visu Ingunas Baueres līdz šim radīto romānu galvenais uzstādījums.

Izdota Noras Ikstenas veidota lēģeru dzejas klasiķa Voldemāra Zariņa izlase „Jāizdomā brīvība” 04.06.2018 15:55

Voldemārs Zariņš pieder pie klusajiem varoņiem, kuri savu brīvību un lielu daļu dzīves upurēja Latvijas neatkarības idejai. Latviešu lēģeru dzejas klasiķis Mordvijas nometnē bija neapstrīdama autoritāte. Viņš iedvesmoja jaunāko cīnītāju paaudzi , tai skaitā Gunāru Astru, Juri Ziemeli, Bruno Javoišu un citus.

Izdots starpdisciplinārs rakstu krājums “Gothards Frīdrihs Stenders (1714–1796) un apgaismība Baltijā Eiropas kontekstā” 30.05.2018 13:55

“Gothards Frīdrihs Stenders (1714–1796) un apgaismība Baltijā Eiropas kontekstā” ir starpdisciplinārs rakstu krājums (sastādītāja un zinātniskā redaktore Dr. philol. Māra Grudule), kurā apkopoti 2014. gadā Stendera 300. dzimšanas dienai veltītās konferences ziņojumi. Latvijas un ārzemju zinātnieku publikācijas sniedz ieskatu turpat vai visās Stendera darbības sfērās, kā arī pievērš uzmanību Baltijas kultūras kontekstiem, apgaismības ideju pārvietošanās ceļiem un to recepcijai 19. gadsimtā.

Iznākusi komiksu grāmata par introverto latviešu rakstnieku “Life of I.” 21.05.2018 09:33

Platforma “Latvian Literature” klajā laidusi komiksu grāmatu “Life of I.” (I. dzīve), kurā apkopti dažādi introvertā rakstnieka I. piedzīvojumi angļu valodā. Grāmatas autori ir publiciste Anete Konste un mākslinieks Reinis Pētersons.

Apgāds “Mansards” izdod aizkustinošu stāstu “Platās acis” par latviešu likteņiem Otrā pasaules kara beigās 14.05.2018 20:57

Apgāds “Mansards” laiž klajā grāmatu, kas būtiski papildina mūsu zināšanas un priekšstatus par latviešu likteņiem Otrā pasaules kara beigās. Marijas Plataces Fačsas Fainas grāmata “Platās acis” – aizkustinošs stāsts par to, kā kara bārene pēc septiņdesmit gadiem atklāj savas latviešu saknes. Grāmata sākotnēji iznākusi 2016. gadā ASV, no angļu valodas tulkojis Zigurds Skābardis. Grāmatas atvēršanas sarīkojumi no 15. maija ar autores piedalīšanos tiek organizēti Rīgā, Daugavpilī, Salaspilī un Dobelē.

Atvērs zinātnisko rakstu krājumu par Sarkandaugavu 14.05.2018 18:23

Latvijas Nacionālā vēstures muzeja Dauderu nodaļā (Zāģeru ielā 7, Rīgā) 17. maijā plkst. 15.00 notiks jauna rakstu krājuma “Dauderu namam – 120: Sarkandaugavas saimnieciskais, sociālais un kultūrvēsturiskais konteksts” atvēršanas svētki. Krājumā iekļautie raksti aptver laika periodu no 17. līdz 20. gs. un plašu ar Rīgas apkaimes – Sarkandaugavas saimnieciskās, sociālās un kultūras vēstures saistītu tēmu loku. Tas iznāk kā divdesmit sestā publikācija LNVM sērijā “Latvijas Nacionālā vēstures muzeja raksti” (pirmā iznāca 1964. gadā), kurā publicē rakstus par Latvijas vēsturi, arheoloģiju, etnogrāfiju, numismātiku, mākslas vēsturi un muzeoloģiju, aptverot visus Latvijas vēstures posmus.

Nāks klajā Kaspara Zaviļeiska grāmata “ParaPops jeb rozā brilles Siguldā” 12.05.2018 11:36

Maija vidū tiks izdota mūzikas žurnālista Kaspara Zaviļeiska grāmata “ParaPops jeb rozā brilles Siguldā”. Tas ir literārs, autobiogrāfisks garstāsts par deviņdesmitajiem gadiem un radiostaciju gleznainajā Latvijas mazpilsētā. Par laiku un vietu, kurā bija iespējams daudz kas mūsdienās pat neiedomājams.

“Mansards” izdod Haralda Matuļa debiju prozā “Vidusšķiras problēmas” 12.05.2018 11:01

Grāmatas piecās nodaļās Haralds Matulis pēc sirds patikas izspēlējas ar iedomātiem, kā arī dzīvē novērotiem vidusšķiras pārstāvjiem no dažādiem laikiem un vietām, lai atklātu, kas liek iekaist viņu citkārt nosvērtajam prātam un sirdij iepukstēties straujāk. Vai grāmatas varoņi atklās noslēpumu – ka viņus visus vieno vidusšķiras izcelsme? Grāmatas redaktors Arvis Kolmanis, mākslinieks Aleksejs Muraško.

“Lakstīgala” – romāns, kuru atcerēsieties 05.05.2018 10:20

Ir romāni, kas saņēmuši neskaitāmas godalgas un vienlaikus izpelnījušies lasītāju mīlestību, jo atstājuši paliekošas pēdas dvēselē. “Lakstīgala”, tikko iznākušais Kristīnes Hannas romāns, ir tieši tāds – smeldzīgs, dziļš un uzrunājošs. Romāna varones, māsas Izabella un Vianna, ir atšķirīgas pēc temperamenta un dzīves uzskatiem, tomēr tikpat spilgtas un neaizmirstamas kā Megija no nemirstīgi slavenā K. Makkalovas romāna “Dziedoņi ērkšķu krūmā” un M. Mičelas radītā Skārleta.

Asimetriskas dzīves ainas Dainas Grūbes jaunajā stāstu krājumā 26.04.2018 12:24

Pēc dzejas izlases “Atstāj mani mīlošu” (2013) un romāna “Ducis cara rubļu jeb No svētdienas līdz svētdienai” (2016) rakstniece Daina Grūbe nāk klajā ar pārsteigumu – īsprozas krājumu “Asimetrija”, par kuru pati autore saka: “Tie ir stāsti par parasto un citādo, par paliekošo un mainīgo, par būtisko un mazsvarīgo. Un visam pāri – par cilvēka iekšējo brīvību.”

Ziemeļzemes cēlā tauta. Somijas tēls latviešu presē 1822-1945 24.04.2018 17:52

Ir tautas, kuru ceļš vijies līdzīgos līkločos kā šogad simtgadi svinošajai Latvijai. Viena no šīm tautām ir Somija, kuru savā jaunākajā grāmatā "Ziemeļzemes cēlā tauta. Somijas tēls latviešu presē 1822–1945" apraksta Somijas dziļa pazinēja rakstniece un tulkotāja, Latvijas Zinātņu akadēmijas goda locekle, bijusī Latvijas vēstniece Somijā (1991-1998) un Igaunijā (1992-1994) Anna Žīgure.

Klajā nāk Brūveru ģimenes dzejoļu grāmata bērniem 14.04.2018 09:25

Apgādā „Pētergailis” nule kā iznākusi Brūveru ģimenes dzejoļu grāmata bērniem – „ Brūveri brūvē”. Apjomīgajam krājumam ir trīs dzejoļu autori – jau aizsaulē aizgājušais izcilais vārda meistars Pēters Brūveris un viņa meitas - dvīņumāsas Zane Brūvere - Kvēpa un Indra Brūvere - Daruliene. Ilustrācijas zīmējusi vairāku starptautisku godalgu īpašniece, māksliniece Gita Treice.

Klajā nājusi diriģenta Imanta Rešņa grāmata KAS IR LATVIEŠI / WHO ARE THE LATVIANS 06.04.2018 10:56

Šogad, svinot Latvijas simtgadi, teju ikviens darbs tiek veltīts šai jubilejai. Tā ir sakritība, ka arī tikko izdevniecībā Upe tuviem un tāliem izdotā grāmatiņa KAS IR LATVIEŠI / WHO ARE THE LATVIANS

Apgādā “Jumava” iznācis vācu autora Uves Timma romāns “Putnu vērotājs” 19.03.2018 09:32

Apgādā “Jumava” iznācis vācu autora Uves Timma romāns “Putnu vērotājs”. Uves Timma jaunais, brīnišķīgi veidotais un daudzslāņainais romāns “Putnu vērotājs” ar augstu intensitāti un vienlaikus gandrīz meditatīvu mieru precīzi, skaisti, komiski un gudri stāsta par iekāres varu, par dzīves noslēpumainajiem spēles noteikumiem un par atvadīšanās mākslu.

Iznāk Ivetas Ratinīkas mīlas lirikas krājums 01.03.2018 21:30

Tie, kuri seko līdzi jaunākajām norisēm kultūrā un sabiedrībā, Ivetas Ratinīkas vārdu dzirdēs atbalsojamies dažādās toņkārtās. Vieni atcerēsies dumpīgo Āgenskalna Valsts ģimnāzijas latviešu valodas un literatūras skolotāju, kura par spīti konservatīvāko kolēģu iebildēm divpadsmitās klases skolēniem ļāva analizēt mūsdienu dzejnieces darbu ar necenzētas leksikas elementiem. Citi pieminēs pēdējās pašvaldību vēlēšanās ievēlēto Rīgas domes deputāti, kuras viedoklis par aktuālajām problēmām kultūras un izglītības jomā vienmēr bijis labi dzirdams un drosmīgs. Vēl citi atminēsies 2011. gadā klajā nākušo autores pirmo dzejoļu krājumu “Rūgts”. Tagad šīs daudzpusības mīklu minēt ļaus arī dzejnieces otrs krājums “tikko & tikai”, ko laidis klajā apgāds Zvaigzne ABC.

Lato Lapsa. Zem Muhameda palmas 01.03.2018 20:40

Pats savām acīm esmu redzējis ciematus un pat leģendāras zelta pilsētas, kuru iznīkstošie iedzīvotāji vēl mēģina cīnīties ar uzbrūkošo bezgalīgo tuksnesi – un šo bezcerīgo cīniņu, protams, zaudē.

Pats savām ausīm esmu dzirdējis, kā izbijis tuksneša brīvo, aizplīvuroto vīru tuaregu augstmanis pie izdzisuša kamieļkakiņu ugunskura mirušā balsī stāsta, kā viņa dzīves galvenā jēga – kamieļi – gājuši bojā saimnieka acu priekšā.

Izdevniecība “Neputns” izdod Liānas Langas dzejoļu krājumu “Velēnu kleita” 28.02.2018 20:29

“Velēnu kleita” ir piektais Liānas Langas dzejoļu krājums, kopš iepriekšējā krājuma “Vilkogas” klajā nākšanas ir pagājuši astoņi gadi. Krājuma redaktors ir Jānis Rokpelnis, savukārt dizainu veidojusi Anna Aizsilniece.

Ikšķiles novada pašvaldība izsludina Dzintara Soduma balvu literatūrā 28.02.2018 19:49

Jau sesto gadu Ikšķiles novada pašvaldība aicina Latvijas grāmatu apgādus pieteikt autorus rakstnieka un tulkotāja Dzintara Soduma balvai par novatorismu literatūrā dzejas, prozas, dramaturģijas un tulkojumu žanrā.

Dzintara Soduma balvas fonds ir 4270 eiro. Žūrijai ir tiesības pasniegt vienu vai vairākas balvas.

Izdots romantiski erotiskais romāns “Saplēstās mežģīnes” 27.02.2018 10:45

Fakts, ka pagājušā gada nogalē Latvijas pārdotāko grāmatu sarakstu virsotnēs negaidot uzlidoja nevienam nezināmas autores Karīnas Račko romantiski erotiskais romāns “Saplēstās mežģīnes”, sabiedrībā raisīja tik aktīvas diskusijas par literatūru, kādas jau daudzus gadus nebija izprovocējis neviens latviešu autora darbs.

“Neputns” izdod mākslinieces Īras Rozentāles darbu katalogu 29.01.2018 14:27

“Tāpēc, ka es dievinu glezniecību, – tāds varētu būt grāmatas autores un gleznotājas Īras Rozentāles vēstījums ikvienam, kas paņemtu rokās viņas sarūpēto un veidoto attēlu un tekstu krājumu,” tā grāmatas ievadā raksta mākslas zinātniece Rita Šmagre-Žīgure.

Ideāla dāvana latviešiem visā pasaulē – “Latviskais laimes kods” 21.12.2017 13:26

Cik bieži tu esi sev vaicājis, kas ir laime? Kā to iegūt? Vai laimes sajūtu sniedz absolūts miers un harmonija vai, gluži otrādi, traki, gaisā parauti piedzīvojumi? Bet varbūt laime ir darbs? Ģimene? Tradīcijas? Latviešiem ir daudz kopīgu prieka, laimes un iedvesmas avotu. Populārākos no tiem Latvijas simtgades gaidās rakstniece Dace Rukšāne kopā ar daudziem palīgiem apkopojusi grāmatā “Latviskais laimes kods”. Lai būtu vieglāk orientēties, autore sešdesmit latviskus mirkļus ir sadalījusi pa mēnešiem – katrā mēnesī pieci. Lasītāj, ieskaties šajā grāmatā, ja reizēm šķitis, ka dzīve kļuvusi garlaicīga, un iedvesmojies priekam un laimei!

Izdota grāmata par Dailes teātra aktieri Pēteri Liepiņu 18.12.2017 17:37

Aizņemoties populāra Latvijas televīzijas raidījuma nosaukumu, varētu teikt, ka aktieri ir mūsu Nacionālie dārgumi – tautas mīlēti un cildināti, populāri ne tikai uz teātru skatuvēm, bet arī viņiem veltīto grāmatu lappusēs, turklāt interesanti, ka atzinību un mīlestību izpelnās ne tikai galveno lomu atveidotāji, bet arī izcili raksturlomu tēlotāji. Viens no šādiem aktieriem neapšaubāmi ir Pēteris Liepiņš – viens no Dailes teātra stūrakmeņiem, kurš strādā šajā teātrī kopš 1966. gada. Pēteris Liepiņš ir aktieris, kuram, šķiet, ir iespējams viss – viņš ir nepārspējams gan komiskajās, gan dramatiskajās lomās.

Apgāds “Mansards” un Spānijas vēstniecība Latvijā izdod bilingvālu Andreja Pumpura eposa “Lāčplēsis” pārstāsta bērniem izdevumu 13.12.2017 12:13

Bilingvālu A. Pumpura eposa “Lāčplēsis” pārstāsta bērniem izdevumu latviešu un spāņu valodā ar godalgotā spāņu ilustratora Pablo Auladeļa (Pablo Auladell, 1972) oriģinālilustrācijām un Dr. Vairas Vīķes-Freibergas ievadu apgāds „Mansards” izdod gadu pēc tam, kad sadarbībā ar Spānijas vēstniecību Latvijā iznāca Migela de Servantesa Saavedras pazīstamā romāna “Atjautīgais idalgo Lamančas dons Kihots” pārstāsts skolas vecuma bērniem.

Nākamā lapa