Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1), Fid:22, Did:0, useCase: 0

Kā iegādāties ziemassvētku dāvanas un nepārtērēties?

Redakcija
Redakcija

Ziemassvētki ir laiks, kad iztērējam visvairāk. Reizēm atvēlam un ieplānojam konkrētu budžetu, kas paredzēts svētku pirkumiem – dāvanām, svētku galdam, dažādiem nepieciešamajiem sīkumiem, bet pat tad, kad esam rūpīgi plānojuši savu svētku budžetu, reizēm sanāk pārtērēties tā, ka janvāris ir mēnesis, kad jādzīvo īpaši ekonomiski. Lai izdotos iegādāties gan visu kāroto un plānoto uz svētkiem, gan būtu apmierināti ar savu finanšu plānošanu un iespējām, vajadzētu ņemt vērā dažus padomus, kā veiksmīgi tikt galā ar svētku tērēšanos.

Viens, jau minētais – ir vērtīgi izveidot un saplānot svētku budžetu. Tajā neietilpst dāvanu pirkšana vien. Izplānojam, kur pavadīsim svētkus, un kādas izmaksas tam nepieciešamas – gan transporta izmaksas, lai nokļūtu uz izvēlēto galamērķi, gan, piemēram, svinību telpu īre, ja tāda paredzēta. Ja svētkus svinam mājās, šie izdevumi nebūs aktuāli, tomēr, ja svētkus svinam pie radiem vai draugiem – vismaz jāparēķina, cik nāksies iztērēt, lai tur nokļūtu. Tālāk budžetā varam paredzēt limitu, cik plānots iztērēt dāvanām un svētku galdam. Vienmēr labāk ierēķināt nedaudz lielāku summu, nekā realitātē varētu iztērēt, jo šādi, neparedzētu tēriņu gadījumā, sanāks jau ierēķināt tos plānotajā budžetā, nevis pārtērēt daudz vairāk nekā plānots. Der tomēr ierēķināt kādu summu arī neparedzētiem gadījumiem – ja nu jāiegādājas kāda papildu dāvana, jāsapošas svētkiem (friziera apmeklējums, jauns apģērbs un tā tālāk).

Ar maksājumu karti ir ērti pārvaldīt savus līdzekļus svētku laikā, tomēr varam arī veidot atsevišķu maciņu, kurā glabājam svētkiem paredzēto naudas summu – lai nesanāk sajaukt un iztērēt pārāk daudz. Ja svētku tēriņiem paredzēto naudu glabājam bankas kontā, vismaz reizi nedēļā pārliecināmies par konta stāvokli – tā kontrolējot rēķinus un salīdzinot summu, kas atlikusi svētku tēriņiem. Vislabāk šādus līdzekļus turēt atsevišķā kontā – izvēloties vienu no savām maksājumu kartēm, ja tās ir vairākas, tomēr ja nav, labāk turēt paredzēto naudu maciņā – lai tad, ja kontā tiek ieskaitīti papildu līdzekļi, nesanāk sajukt aprēķinos un pārtērēt.

Vēl lieliski var ietaupīt uz svētku atlaidēm – ir vērts uzzināt par dažādām atlaidēm veikalos, restorānos, degvielas uzpildes stacijās – gan par tām atlaidēm, ko nodrošina maksājumu karte, gan par tām, ko piedāvā veikalos. Tā būs lieliska iespēja ietaupīt, plānojot un gatavojoties svētkiem.

Lieliski, ja pirms svētkiem izdevies nedaudz uzkrāt, tomēr ne visiem tas izdodas, ņemot vērā ikmēneša tēriņus un rēķinus. Tāpat, lieliska iespēja ietaupīt, ir iepirkties internetā – uzmeklēt dāvanas savlaicīgi un iegādāties internetā par izdevīgākām cenām. Lai gan arī pirkumiem internetā ir piegādes maksa, tomēr tā izdosies ietaupīt uz transporta izdevumiem un laiku, ko pavadīsim veikalos, meklējot dāvanas. Ja iegādājamies dāvanas internetā, pārliecināmies, ka pārdevējs ir uzticams un kāds būs dāvanu piegādes termiņš, lai nesanāk, ka tieši uz svētkiem paliekam bez dāvanām.

Ja plānojam iegādāties lielākas un dārgākas dāvanas, tās vai nu jāplāno laicīgi, krājot līdzekļus, lai varam iegādāties paredzēto dāvanu par visu summu uzreiz, vai jāizplāno patēriņa kredīts. Lielāku dāvanu iegāde var būt diezgan piņķerīgs process, jo īpaši, ja neesam laicīgi izveidojuši iekrājumus dāvanas iegādei vai arī nav iespējams samaksāt visu summu uzreiz, tomēr tas nenozīmē, ka vajadzētu attiekties no šādas ieceres – veikalu piedāvātās līzinga iespējas ir diezgan elastīgas un pircējiem draudzīgas, lai varētu savus mīļos iepriecinātu svētkos arī ar kādu noderīgāku un lielāku dāvanu.

Katrā gadījumā, svētku izdevumus plānot ir ļoti lietderīgi, lai svētki nepārvērstos par tērēšanas trakumu un nesāktos ar nelielu bankrotu gada pirmajā mēnesī!