Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:150, Did:0, useCase: 0


„Operas platforma” saņēmusi prestižo „The Opera Awards” balvu; 11. jūnijā tiešraidē „Makbets” no Rīgas Operas festivāla

Redakcija
Redakcija

„Operas platforma” saņēmusi prestižo „The Opera Awards” balvu; 11. jūnijā tiešraidē „Makbets” no Rīgas Operas festivāla
„Makbets”
Foto: Agnese Zeltiņa

Latvijas Nacionālā opera un balets lepojas, ka prestižo „The Opera Awards” balvu kategorijā „Pieejamība” saņēmusi digitālā vietne „The Opera Platform”, bet kategorijā „Jaunā soliste” par uzvarētāju atzīta Asmika Grigorjana, kuras sniegumu Latvijas Nacionālās operas iestudējuma „Manona Lesko” ierakstā līdz oktobra vidum var novērtēt „The Opera Platform”.

„Ir patiess gandarījums, ka Starptautiskā operas platforma The Opera Platform, kas sākotnēji tika izveidota kā eksperimentāls projekts, tikai gada laikā vien ieguvusi vairāk nekā miljons ieinteresētu apmeklētāju! Latvijas Nacionālajai operai tā ir brīnišķīga pieredze - strādāt kopā ar izcilākajiem jomas profesionāļiem Eiropā un uzrunāt tik plašu auditoriju, kādu līdz šim vēl nebija izdevies uzrunāt. Tā ir unikāla, nebijusi pieredze un iespēja ar jauno tehnoloģiju palīdzību popularizēt Latvijas mūziku un mākslu pasaulē! “ saka Latvijas Nacionālās operas un baleta valdes locekle Daina Markova.

Starptautiskā operas platforma The Opera Platform izveidota 2015.gadā ar mērķi radīt vienotu mediju operas mākslas popularizēšanai Eiropā un pasaulē. Tās veidotāji ir Eiropas operu un festivālu asociācija Opera Europa, 15 izcili Eiropas operteātri, kuru vidū ir arī VSIA “Latvijas Nacionālā opera un balets”, kā arī starptautiskais prestižais kultūras un mākslas kanāls ARTE.

Operu iestudējumi, tiešraides, izrāžu fragmenti, dokumentālie sižeti un intervijas „Operas Platformā” kopš medija atklāšanas 2015. gada maijā skatīti vairāk nekā 1 150 00 reižu. 77,5 % auditorijas ir no Eiropas, 11,4% no Ziemeļamerikas un 6,5% no Āzijas. Līdz šim izrādīts 21 operas ieraksts pilnā apjomā, ieskaitot tādas klasikas pērles kā „Aīda”, „Bohēma”, „Karmena”, mazāk zināmus darbus kā „Karalis Rodžers”, „Apburtā pils”, „Kullervo”, kā arī mūsdienu komponistu opusus „Valentīna”, „Rondo”, „Powder Her Face”.

11. jūnijā tiešraidē no Rīgas Operas festivāla „Operas platformā” būs skatāms Džuzepes Verdi operas „Makbets” iestudējums ar Mārtiņu Ozoliņu pie diriģenta pults, Tatjanu Meļņičenko un Vladislavu Suļimski galvenajās lomās. „Makbeta” iestudējums „Operas platformā” būs skatāms sešus mēnešus, tāpat vietnē būs pieejamas video intervijas ar iestudējuma veidotājiem Viesturu Meikšānu, Mārtiņu Ozoliņu un Reini Suhanovu, kā arī mūzikas vēsturnieku Miku Čeži.

2015. gadā Latvijas Nacionālā opera šajā vietnē piedāvāja noskatīties Artura Maskata operas „Valentīna” ierakstu, kura starptautiskā auditorija pārsniedza 18 tūkstošus skatītāju. Šobrīd www.theoperaplatform.eu skatāms Džakomo Pučīni operas „Manona Lesko” iestudējums ar Asmiku Grigorjanu titullomā un Mārtiņu Ozoliņu pie diriģenta pults.

Starptautiskā operas platforma www.theoperaplatform.eu tiek veidota ar Eiropas Savienības programmas “Radošā Eiropa” atbalstu. Latvijā projektu atbalstījusi arī LR Kultūras ministrija.

„The Opera Awards” balva dibināta 2012. gadā sadarbībā ar žurnālu „Opera Magazine”. „The Opera Awards” mērķis ir veicināt interesi par operas žanru un tā izcilākajiem pārstāvjiem, kā arī piesaistīt līdzekļus jauno mākslinieku izglītībai.