Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:150, Did:0, useCase: 3


24. Starptautiskā Baltijas Baleta festivāla programmā – deju kompānijas no Portugāles un Ķīnas, izstādes un meistarklases

Redakcija
Redakcija

24. Starptautiskais Baltijas baleta festivāls norisināsies no 2019.gada 20.marta līdz 20.aprīlim, un, kā allaž, tas piedāvās krāšņu un aizraujošu programmu.

20.martā VEF Kultūras pilī ar izrādi „Dracula” viesosies Portugāles deju kompānija „Vortice”. Šī izrāde ir stāsts par padevību un dominēšanu, ko iedvesmojusi un artistiski raksturo Filipa Glāsa (Philip Glass), Sergeja Rahmaņinova un Lova Rīda (Lou Reed) mūzika. „Šīs leģendas tēlainā interpretācija un neatkārtojamie tēlu raksturojumi ar tikai šai deju kompānijai piemītošo spilgto, emocionālo horeogrāfiju būs īsts baudījums!” atzīst festivāla direktore Lita Beiris. 22.martā šī izrāde būs skatāma Preiļu Kultūras centrā.

Tradicionālais festivāla atklāšanas koncerts Rīgas Starptautiskajā dzelzceļa stacijā notiks 21.martā, un koncertā varēs baudīt gan dažādu stilu deju, gan jaunākos veikumus horeogrāfijā. Šajā pašā dienā galerijā „Centrs” tiks atklāta festivālam veltītā fotoizstāde.

1.aprīlī Latvijas Nacionālajā operā norisināsies krāšņais festivāla Galā koncerts „Ballet Stars Gala”, kurā piedalīsies izcili baleta mākslinieki no Anglijas Karaliskā baleta, Dānijas Karaliskās operas, Ungārijas Nacionālā baleta, Čehijas Nacionālā baleta, baleta zvaigznes no Berlīnes Valsts operas un Krievijas Lielā teātra, Somijas Nacionālās operas, Lietuvas Nacionālās operas un baleta teātra, Igaunijas teātra „Estonia” u.c. operteātriem. „Mūsu spārnotā devīze ir „No klasikas līdz avangardam”. Tie būs īsti dejas svētki!” sola un aicina Lita Beiris.

10.aprīlī VEF Kultūras pilī, 12.aprīlī Rēzeknē, Latgales vēstniecībā GORS, un 14.aprīlī Ventspils teātra namā „Jūras vārti” pirmo reizi ar krāšņu uzvedumu un šovprogrammu viesosies Pekinas Dejas akadēmija. „Tā būs ķīniešu klasiskā deja – vārdos neizsakāms skaistums,” gaidāmās viesizrādes ieskicē L. Beiris.
Savukārt 11.aprīlī Rīgā norisināsies Pekinas Dejas akadēmijas rīkotā Ķīnas klasiskās dejas meistarklase.

Biļetes uz festivāla koncertiem var iegādāties „Biļešu Paradīzes” kasēs un internetā Bilesuparadize.lv

Informācija par festivālu pieejama sociālajā tīklā Facebook:
facebook.com un festivāla mājaslapā Baleta festivāls – Par festivālu