Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:150, Did:0, useCase: 1

Nākamā lapa

Liepājas teātris ar „Spēlmaņu nakts” balvai nominētiem iestudējumiem viesosies Rīgā 24.09.2019 14:57

Oktobra sākumā Liepājas teātris viesosies Rīgā, lai Nacionālajā teātrī parādītu skatītājiem savus labākos pagājušās sezonas iestudējumus, kas nominēti “Spēlmaņu nakts” balvai dažādās kategorijās. 5. oktobrī plkst. 13:00 un 18:00 skatītājiem tiks piedāvāta režisora Valtera Sīļa veidotā izrāde “Liepāja - Latvijas galvaspilsēta”, kas pretendē uz balvām 6 nominācijās - tai skaitā - “Gada lielās formas izrāde” un “Gada režisors”. Izrādei par pamatu ņemta dramaturģes Rasas Bugavičutes-Pēces luga, kas tapusi Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros. Izrādes dramaturģisko materiālu veido vairāki īsi stāsti, kas rasti 1919. gada periodikā par laiku un notikumiem, kas norisinājušies Liepājā, kamēr šeit atradās Latvijas pagaidu valdība ar Kārli Ulmani priekšgalā. Tas ir stāsts par cilvēkiem, kuri dzīvoja šajā vēsturiski tik sarežģītajā laikā – gan Latvijas kultūras vēsturē labi zināmām personībām, gan vienkāršajiem pilsētas iedzīvotājiem.

24. Starptautiskā Baltijas Baleta festivāla programmā – deju kompānijas no Portugāles un Ķīnas, izstādes un meistarklases 08.01.2019 09:56

24. Starptautiskais Baltijas baleta festivāls norisināsies no 2019.gada 20.marta līdz 20.aprīlim, un, kā allaž, tas piedāvās krāšņu un aizraujošu programmu.

Rīgā viesosies leģendārā izrāde “Tēvocis Vaņa” 02.07.2018 10:58

Nebrīnieties, ja, ierodoties uz šo iestudējumu, neatpazīsiet pazīstamos lugas personāžus, bet labi zināmie vārdi skanēs pārsteidzoši. Nē, Rims Tumins nav ne pārrakstījis, ne saīsinājis tekstu. Viņš to nolasījis tā, it kā nenojauzdams, ka arī pirms viņa bijuši šī materiāla interpreti. Nav ierastā un skaistā. Nav Čehova ar dārza ieskautu lauku māju, nav ērtu krēslu, nav maltītei klāta galda ar mežģīņu galdautu un patvāri… Nekas šajā gaisotnē neliecina par atrašanos Mājā, kur dzīvojušas vairākas paaudzes.

Izsmalcināta izklaide itāļu gaumē. Latvijas Nacionālajā operā notiks Gaetāno Doniceti operas “Dons Paskvāle” pirmizrāde 14.05.2018 18:29

24. maijā Latvijas Nacionālā opera aicina uz 2017./2018. gada sezonas pēdējo pirmizrādi – Gaetāno Doniceti operu “Dons Paskvāle”. Jauniestudējumu veido muzikālais vadītājs Mārtiņš Ozoliņš, radošā komanda no Itālijas – režisors un scenogrāfs Džordžo Barberio Korseti, kostīmu mākslinieks un scenogrāfs Frančesko Espozito un videomākslinieki Igors Renceti, Lorenco Bruno un Alesandra Solimene, kā arī gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis.

Jura Karlsona un Aivara Leimaņa baleta “Antonija #Silmači” pasaules pirmizrāde 13. aprīlī Latvijas Nacionālajā operā 02.04.2018 11:14

13. aprīlī pasaules pirmizrādi piedzīvos komponista Jura Karlsona un horeogrāfa Aivara Leimaņa balets Antonija #Silmači. Pirmizrādes tiešraide LMT Straumē būs pieejama ikvienam mākslas cienītājiem visā pasaulē. Iestudējuma muzikālais vadītājs un diriģents ir Mārtiņš Ozoliņš, diriģents – Jānis Liepiņš, scenogrāfs – Mārtiņš Vilkārsis, kostīmu māksliniece – Anna Heinrihsone, video mākslinieks – Artis Dzērve, gaismu mākslinieks – Mārtiņš Feldmanis. Šis pēc Rūdolfa Blaumaņa lugas Skroderdienas Silmačos motīviem veidotais oriģinālbalets ir Latvijas valsts simtgades programmas notikums.

Latvijas Nacionālā opera un balets ar daudzveidīgu programmu atzīmēs Latvijas valsts simtgadi 27.02.2018 19:10

2018. gadā, kad Latvijas valsts svin simtgadi, arī Latvijas Nacionālās operas trupa atzīmēs savu simto pastāvēšanas gadskārtu. Svinot šos nozīmīgos svētkus, Latvijas Nacionālā opera un balets iestudēs jaunu latviešu baletu “Antonija #Silmači”, izcilos koncertos aicinās viesoties spožākās latviešu mūzikas zvaigznes, vienu nedēļu Rīgas Operas festivālā veltīs latviešu operu iestudējumiem, veidos jaunu Riharda Vāgnera operas “Klīstošais holandietis” iestudējumu un piedalīsies apmaiņas viesizrādēs ar Igaunijas un Lietuvas opernamiem. Aicinām ikvienu šajā daudzveidīgajā svētku programmā atrast tieši sev piemērotāko notikumu un svinēt kopā ar mums!

“Parole: Baleta Burziņš Bērniem” no 12. februāra Latvijas Nacionālajā operā 20.01.2018 13:17

No 12. februāra Latvijas Nacionālās operas Baleta zālē pirmdienās tiek gaidīti 7 līdz 12 gadus veci bērni, lai piedalītos aizraujošā pasākumā Parole: BBB jeb baleta burziņš bērniem. Parole: BBB vadīs Latvijas Nacionālās baleta mākslinieki Paula Lieldidža-Kolbina, Anna Russke, Paulīna Druka, Kārlis Cīrulis, Aleksandrs Osadčijs, Kristaps Jaunžeikars un Andžejs Signarskis.

Izcilas zvaigznes Džuzepes Verdi operas “Ernani” koncertuzvedumā Latvijas Nacionālajā operā 08.01.2018 10:23

2018. gada 14. janvārī Džuzepes Verdi operas “Ernani” koncertuzvedums Latvijas Nacionā-lajā operā pulcēs izcilu zvaigžņu plejādi. Pie Latvijas Nacionālās operas orķestra pults stā-sies pasaulslavenais diriģents Daniels Orens – viens no pasaulē labākajiem Verdi mūzikas interpretiem, kurš Latvijā viesosies pirmo reizi. Galvenās lomas interpretēs latviešu publikai jau pazīstamās operzvaigznes Dināra Alijeva un Andreass Bauers, pirmo reizi pie mums viesosies baritons Franko Vasallo un tenors Liks Robērs, kuru balsis skan pasaules vadošajos opernamos. Starptautisko zvaigžņu sastāvu papildinās lieliskie Latvijas Nacionālās operas solisti Ilona Bagele, Raimonds Bramanis un Rihards Mačanovskis, kā arī Latvijas Nacionālās operas koris.

Latvijas Nacionālajā operā sākušies Vecgada koncerti 28.12.2017 15:32

No 27. līdz 30. decembrim Latvijas Nacionālajā operā notiek skatītāju iemīļotie Vecgada koncerti, kuru muzikālais vadītājs ir Latvijas Nacionālās operas galvenais diriģents Mārtiņš Ozoliņš, režisore – Elita Bukovska.

Baltijas valstu nacionālie operas un baleta teātri svinēs triju valstu simtgades 14.12.2017 16:39

2018. gadā simts gadu apritēs Latvijai, Lietuvai un Igaunijai, un, atzīmējot trīskāršo jubileju, Baltijas valstu nacionālie operas un baleta teātri sniegs viesizrādes kaimiņvalstīs. Viesizrādes notiks Latvijas, Igaunijas un Lietuvas valstu simtgades svinību ietvaros.

Tik plaša viesizrāžu apmaiņa Baltijas valstu vidū ir unikāls notikums un brīnišķīga iespēja ikvienam ar operas un baleta mākslas starpniecību ieraudzīt kopīgo un arī citādo triju kaimiņu valstu kultūrā.

16. decembrī Latvijas Nacionālā opera aicina izjust “Kaislību un drāmu” kamermūzikā 06.12.2017 19:17

16. decembrī pulksten 15.00 Latvijas Nacionālās operas Beletāžas zālē notiks kamermūzikas koncerts “Kaislība un drāma”. Tajā piedalīsies Laura Grecka (mecosoprāns), Guna Lallo (flauta), Lelde Tīrele (klavieres), Jekaterina Suvorova (arfa), Ligita Spūle (flauta) un Ivars Bezrpozvanovs (čells). Koncertu vadīs Liene Jakovļeva. Koncertā skanēs Gaetāno Doniceti, Franča Doplera, Fransuā Borna, Morisa Ravēla, Lučāno Berio, Manuela de Faljas un Astora Pjacollas mūzika.

Četru leģendārā horeogrāfa Mariusa Petipā iestudēto baletu pas des deux vienā vakarā uz Latvijas Nacionālās operas skatuves 04.12.2017 23:50

Mariusu Petipā uzskata par klasiskā baleta pamatlicēju, un, kaut arī kopš viņa nāves ir apritējuši vairāk nekā 100 gadu, aizvien Petipā horeogrāfija tiek cienīta un ir skatāma uz visām pasaules skatuvēm.

Latvijas Nacionālajā operā 1. decembrī atjaunojumu piedzīvos Džakomo Pučīni operas “Turandota” leģendārais uzve-dums 25.11.2017 16:40

1. decembrī Latvijas Nacionālajā operā atjaunojuma pirmizrādi piedzīvos režisora Jāņa Zari-ņa, scenogrāfa un kostīmu mākslinieka Edgara Vārdauņa 1973. gada leģendārais iestudē-jums – Džakomo Pučīni opera „Turandota”.

Izcilie pianisti Osokini 22. janvārī aicina uz koncertu Latvijas Nacionālajā operā 21.11.2017 18:03

22. janvārī Latvijas Nacionālajā operā notiks koncerts ”Trīs Osokini operā: Jaunā programma”, kurā atkal uz vienas skatuves spēlēs trīs izcili pianisti no vienas dinastijas - tēvs, profesors Sergejs Osokins, un dēli, daudzu starptautisku konkursu laureāti un spilgti mūzikas interpreti, Andrejs un Georgijs Osokini.

Pirmo reizi Rīgā uzstāsies Londonas Karaliskā baleta prīma Laura Morera un vadošais solists Federiko Bonelli 19.11.2017 20:16

Izcilais Londonas Karaliskā baleta pāris Laura Morera un Federiko Bonelli pirmo reizi uzstāsies uz Latvijas Nacionālās operas skatuves. Viņi ir Londonas spožākais baleta pāris, un šī ir vienreizēja iespēja viņus redzēt Rīgā, stāsta Eiropas baleta galā koncerta organizators Andrejs Žagars.

No 22. novembra vietnē ARTE. Concert būs skatāms Latvijas Nacionālās operas iestudējums “Fausts” 16.11.2017 17:30

No 22. novembra sešus mēnešus prestižajā un visā pasaulē populārajā vietnē ARTE.Concert būs skatāms Šarla Guno operas “Fausts” iestudējuma ieraksts no Latvijas Nacionālās operas ar izcilajām operzvaigznēm Marinu Rebeku, Benžamēnu Bernhaimu un Andreasu Baueru galvenajās lomās un Tadeušu Voicehovski pie diriģenta pults.

“Mirkli pirms…” Ar kamermūzikas koncertu Latvijas Nacionālā opera aicina ielūkoties laikā pirms Latvijas valsts dzimšanas 15.11.2017 15:15

25. novembrī pulksten 15.00 Latvijas Nacionālās operas Beletāžas zālē notiks koncerts “Mirkli pirms…”, kas aicinās sajust laiku pirms Latvijas valsts proklamēšanas. Koncertā piedalīsies pianists Mārtiņš Zilberts, Latvijas Nacionālā teātra aktieris Gundars Grasbergs, tenors Mihails Čuļpajevs un basbaritons Rihards Mačanovskis. Koncertā skanēs Jāņa Mediņa, Paula Šūberta, Jāzepa Mediņa, Emiļa Melngaiļa, Jāņa Zālīša, Jāņa Suhova un Jāzepa Vītola kamermūzika.

Latvijas Nacionālais balets 10. novembrī aicina uz baleta “Dons Žuans” pasaules pirmizrādi 26.10.2017 17:08

10. novembrī Latvijas Nacionālais balets aicina uz sezonas pirmo pirmizrādi - baletu “Dons Žuans” ar Volfganga Amadeja Mocarta un Friderika Šopēna mūziku, ko aranžējis Andrejs Puškarevs. Jauniestudējumu veido ievērojamais kubiešu izcelsmes horeogrāfs Hulio Arosarena, sadarbojoties ar dramaturģi Valentīnu Turku, kas Latvijas skatītājiem pazīstama kā iemīļotā baleta “Romeo un Džuljeta” horeogrāfe. Jauniestudējuma muzikālais vadītājs būs Mārtiņš Ozoliņš, diriģents – Andris Veismanis, scenogrāfs – Marko Japels, bet kostīmu mākslinieks – Alans Hraniteļs.

Izcilas zvaigznes Džuzepes Verdi operas “Ernani” koncertuzvedumā Latvijas Nacionālajā operā 13.10.2017 14:32

2018. gada 14. janvārī Džuzepes Verdi operas “Ernani” koncertuzvedums Latvijas Nacionā-lajā operā pulcēs izcilu zvaigžņu plejādi. Pie Latvijas Nacionālās operas orķestra pults stā-sies pasaulslavenais diriģents Daniels Orens – viens no pasaulē labākajiem Verdi mūzikas interpretiem, kurš Latvijā viesosies pirmo reizi. Galvenās lomas interpretēs latviešu publikai jau pazīstamās operzvaigznes Dināra Alijeva un Andreass Bauers, pirmo reizi pie mums viesosies baritons Franko Vasallo un tenors Liks Robērs, kuru balsis skan pasaules vadošajos opernamos. Starptautisko zvaigžņu sastāvu papildinās lieliskie Latvijas Nacionālās operas solisti Ilona Bagele, Raimonds Bramanis un Rihards Mačanovskis, kā arī Latvijas Nacionālās operas koris.

Franču, spāņu un itāliešu mūzika kamermūzikas koncertā “Dienvidu saules promenāde” 09.10.2017 21:40

14. oktobrī pulksten 15.00 Latvijas Nacionālās operas Beletāžas zālē notiks kamermūzikas koncerts “Dienvidu saules promenāde”. Tajā piedalīsies Marlēna Keine (soprāns), Mihails Čuļpajevs (tenors) un Agnese Egliņa (klavieres). Koncertu vadīs Liene Jakovļeva.

Zigmara Liepiņa autorkoncertā 11. oktobrī skanēs “Transcendentālā oratorija” un fragmenti no “Parīzes Dievmātes katedrāles” 05.10.2017 11:35

11. oktobrī Latvijas Nacionālajā operā notiks “Zigmara Liepiņa autorkoncerts”, kas dāvās iespēju ieklausīties divos izcilos skaņdarbos. Līdztekus fragmentiem no operas “Parīzes Dievmātes katedrāle” pilnībā izskanēs “Transcendentālā oratorija”. Koncertu veido diriģents Jānis Liepiņš, režisore Elita Bukovska, scenogrāfs Reinis Suhanovs, videomāksliniece Zane Zelmene.

Leģenda par Maijas mīlestību no jauna atdzīvosies Zigmara Liepiņa operas “Turaidas Roze” jauniestudējumā Latvijas Nacionālajā operā 30.09.2017 12:39

28. septembrī Latvijas Nacionālajā operā notika pirmizrāde Zigmara Liepiņa operai “Turaidas Roze” ar Kaspara Dimitera libretu. Jauniestudējumu veido muzikālais vadītājs un diriģents Mārtiņš Ozoliņš tandēmā ar režisori Ināru Slucku, radošajā komandā strādā arī diriģents Jā-nis Liepiņš, scenogrāfs Mārtiņš Vilkārsis, kostīmu māksliniece Jolanta Rimkute (Lietuva), gaismu mākslinieks Damirs Ismagilovs (Krievija), videomākslinieks -8, horeogrāfe Elita Bu-kovska un dramaturgs Mikus Čeže.

Pirmo reizi Latvijas Nacionālās operas pirmizrāde būs skatāma tiešraidē Latgales vēstniecībā GORS 23.09.2017 09:51

28. septembrī pulksten 19.00 Latvijas Nacionālās operas jauniestudējuma “Turaidas Ro-ze” pirmizrādi skatītāji pirmo reizi varēs redzēt ne tikai Latvijas Nacionālās operas zālē klātienē, bet arī video tiešraidē Latgales vēstniecības GORS Mazajā zālē.

2017./2018. gada sezonā Latvijas Nacionālā opera un balets veidos piecus jauniestudējumus 30.08.2017 21:47

Latvijas Nacionālā opera un balets 2017./2018. gada sezonā veidos piecus jauniestudējumus – Zigmara Liepiņa operu “Turaidas Roze” ar Kaspara Dimitera libretu, baletu “Dons Žuans” ar Volfganga Amadeja Mocarta un Friderika Šopēna mūziku, Igora Stravinska operu “Izvirtības hronika”, Jura Karlsona baletu “Antonija #Silmači” un Gaetāno Doniceti operu “Dons Paskvāle”. Atjaunojuma pirmizrādi piedzīvos Džakomo Pučīni operas “Turandota” iestudējums. Sezonas laikā varēs baudīt izcilu viesmākslinieku sniegumu. Viņu vidū būs diriģents Daniels Orens, operzvaigznes Dināra Alijeva, Inga Kalna, Aleksandrs Antoņenko, Luks Roberts, Franko Vasallo, Andreass Bauers un citi.

Pasniegtas Latvijas Nacionālās operas fonda Gada balvas operai 2017 22.08.2017 13:30

19. augustā sirsnīgā ceremonijā tika pasniegtas Latvijas Nacionālās operas fonda Gada balvas operai. Balvas tika pasniegtas piecās kategorijās: labākais operas solists – Mihails Čuļpajevs, labākais baleta solists – Antons Freimans, labākais orķestra mākslinieks – Latvijas Nacionālās operas arfu grupa Oskars Krašauskis-Krauze un Jekaterina Suvorova, balva par ieguldīto darbu tehniski administratīvajā darbā – Astra Ansone, balva par mūža ieguldījumu – Laila Holberga.

Latvijas Nacionālā opera un balets 16. augustā sāk vasaras izrādes 15.08.2017 10:51

Latvijas Nacionālā opera un balets no 16. augusta aicina uz tradicionālajām vasaras izrādēm. Vasaras izrāžu ietvaros būs iespējams noskatīties operas “Traviata” (17.08.), “Karmena” (23.08.), “Jevgeņijs Oņegins” (25.08.), “Putnu opera” (03.09.) un baletus “Pērs Gints” (16.08), “Bolero…” (18.08.), “Gulbju ezers” (24.08.), “Pie zilās Donavas” (26.08.), “Apburtā princese” (02.09.).

Festivālā “Baleta zvaigznes Jūrmalā” – prestižu Ņujorkas un Maskavas baleta konkursu uzvarētāji 28.07.2017 12:33

6. augustā plkst. 20.00 Dzintaru koncertzālē notiks 18. Starptautiskais baleta festivāls “Baleta zvaigznes Jūrmalā”. Šā gada festivālā skatītājiem būs iespēja novērtēt ne tikai baleta zvaigznes no Eiropas un Latvijas, bet arī spilgtus talantus no Armēnijas, Kazahstānas un Krievijas. Dienvidniecisko temperamentu nodrošinās vadošo baleta solistu pāris no Astanas Valsts operas un baleta teātra – kazahstānieši Bahtijars Adamzans un Madina Basbajeva. Abi plūkuši laurus prestižos baleta konkursos, savukārt Bahtijars Adamzans 2017. gadā izcili startēja baleta konkursos Ņujorkā un Maskavā.

Jūlija Brauere gūst panākumus Korejas Starptautiskajā baleta konkursā 04.07.2017 15:13

Šogad Korejas Starptautiskajā baleta konkursā Seulā no 28. jūnija līdz 1. jūlijam Latvijas Nacionālo baletu pārstāvēja jaunā baleta soliste Jūlija Brauere, konkursā izcīnot bronzas medaļu.
Latvijas Nacionālā opera un balets sirsnīgi sveic mākslinieci ar gūtajiem panākumiem!

Evelīna Godunova un Kārlis Cīrulis plūc laurus Maskavas Starptautiskajā baleta konkursā 22.06.2017 09:28

Latvijas baletdejotāji Evelīna Godunova un Kārlis Cīrulis guvuši izcilus panākumus Maskavas starptautiskajā baleta konkursā, kas Maskavas Lielajā teātrī notika no 10. līdz 20. jūnijam.

Riharda Vāgnera meistardarbs “Tanheizers” 23. maijā piedzīvos pirmizrādi Latvijas Nacionālajā operā 23.05.2017 17:04

23. maijā Latvijas Nacionālajā operā pirmizrādi piedzīvos Riharda Vāgnera operas “Tanheizers” jauniestudējums. To veido muzikālais vadītājs un diriģents Mārtiņš Ozoliņš, diriģents Andris Veismanis, režisors VilpuKiljunens (VilppuKiljunen), scenogrāfs un kostīmu mākslinieks KimmoViskari, gaismu mākslinieks Antons Kulagins un horeogrāfe Elita Bukovska.

Riharda Vāgnera meistardarbs “Tanheizers” 23. maijā piedzīvos pirmizrādi Latvijas Nacionālajā operā 11.05.2017 19:17

23. maijā Latvijas Nacionālajā operā pirmizrādi piedzīvos Riharda Vāgnera operas “Tanheizers” jauniestudējums. To veido muzikālais vadītājs un diriģents Mārtiņš Ozoliņš, diriģents Andris Veismanis, režisors VilpuKiljunens (VilppuKiljunen), scenogrāfs un kostīmu mākslinieks KimmoViskari, gaismu mākslinieks Antons Kulagins un horeogrāfe Elita Bukovska.

Latvijas Nacionālais balets 19. maijā aicina uz klasiskā un laikmetīgā baleta vakaru “Iespējams…” 10.05.2017 12:32

19. maijā Latvijas Nacionālās operas Jaunajā zālē jau septīto reizi notiks klasiskā un laikmetīgā baleta vakars “Iespējams…”, kur savus darbus rādīs jaunie horeogrāfi un dejotāji.

Ar iestudējumu “Karmena” LNOB piedalīsies Starptautisko Operas dienu digitālajā programmā Opera Panorama 03.05.2017 12:14

Jau desmito gadu pasaules operteātri svin Starptautiskās Operas dienas. Šogad pirmo reizi operas svētki notiks desmit dienu garumā vairāk nekā 70 operteātros 18 pasaules valstīs. Vērienīgākais Starptautisko Operas dienu projekts šogad ir festivāls “Operas panorāma” (Opera Panorama). Tā ietvaros, sākot no 5.maija līdz 4. jūnijam starptautiskajā digitālajā vietnē “Operas platforma” The Opera Platform, visā pasaulē bez maksas varēs noskatīties Žorža Bizē operas “Karmena” pirmizrādes ierakstu no Latvijas Nacionālās operas.

Marina Rebeka, Aleksandrs Antoņenko, Ains Angers un Džamilja Kaizere galvenajās lomās operas “Norma” koncertuzvedumā 11.04.2017 17:06

14. aprīlī Latvijas Nacionālajā operā notiks VinčencoBellīni operas “Norma” koncertizpildījums, kurā titullomu pirmo reizi Latvijā dziedās izcilā operzvaigzne Marina Rebeka. Polliona lomu interpretēs izcilākais latviešu tenors Aleksandrs Antoņenko. Oroveza lomā dzirdēsim pasaulslaveno igauņu basu Ainu Angeru, bet Adalžizu dziedās vācu mecosoprāns DžamiljaKaizere. Klotildes lomu interpretēs Laura Grecka, Flāviju – Mihails Čuļpajevs. Koncertuzveduma muzikālais vadītājs ir itāļu maestro Gaetāno Despinoza.

Latvijas Nacionālais balets saņem atzinību starptautiskā konferencē 05.04.2017 10:01

Latvijas Nacionālā baleta mākslinieciskais vadītājs Aivars Leimanis piedalījies baleta mākslai veltītā konferencē “Positioning Ballet”, kas notika Nīderlandes operā un baletā Amsterdamā.

8. aprīlī Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā nodarbība bērniem “Svilpaunieka stāsti” 04.04.2017 17:56

Latvijas Nacionālais vēstures muzejs aicina mazos vēstures interesentus kopā ar vecākiem apmeklēt cikla “Muzejs ģimenei” nodarbību “Svilpaunieka stāsti”. Tā notiks sestdien, 8. aprīlī, plkst. 12.00, Brīvības bulvārī 32, Rīgā, jaunajā izstādē “Latgales keramika – tradicionālais un mūsdienīgais”.

Latvijas Nacionālajā baletā top spilgts kostīmu balets “Pie zilās Donavas” ar Johana Štrausa mūziku 04.04.2017 17:53

12. aprīlī Latvijas Nacionālais balets aicina uz pirmizrādi “Pie zilās Donavas” ar Johana Štrausa mūziku. Jauniestudējums top par godu tā horeogrāfes, leģendārās baletmeistares Helēnas Tangijevas- Birznieces 110. jubilejai, kas tiks atzīmēta 13. aprīlī.

Nevaldāms simfoniskais karuselis Latvijas Nacionālajā operā - „Igudesman&Joo” jaunais šovs “UpBeat” 1. un 2. aprīlī 25.03.2017 22:42

1. un 2. aprīlī Latvijas Nacionālajā operā atgriežas izcilais komiķu duets “Igudesman&Joo” jeb Aleksejs Igudesmans (vijole) un Jang-kiDžū (klavieres), lai kopā ar Latvijas Nacionālās operas orķestri ļautos nevaldāmam simfoniskajam karuselim – „Igudesman&Joo” jaunajam šovam „UpBeat”!

Pielaiko operas tēlu! Latvijas Nacionālā opera un balets aicina jauniešus piedalīties ikgadējā konkursā “Ceļojums uz operu” 24.03.2017 11:36

Lai veicinātu jauniešu interesi par operas mākslu, jau ceturto gadu VSIA „Latvijas Nacionālā opera un balets” aicina 9. – 12. klašu skolēnus piedalīties konkursā „Ceļojums uz operu”, kas šogad norit ar saukli “Pielaiko operas tēlu”. Konkursa galveno balvu – dāvanu karti 600 eiro vērtībā – pasniegs Latvijas Nacionālās operas un baleta galvenais patrons „Lattelecom”.

Izziņo2017. gada“Jūrmalas festivāla” programmu 13.03.2017 23:12

No 17. līdz 19. jūlijam ar četriem krāšņiem koncertiem Dzintaru koncertzālē norisināsiestrešais“Jūrmalas festivāls”. Festivāla goda mākslinieks – dziedātājs Aleksandrs Antoņenko – kopā ar Latvijā un pasaulē atzītiem māksliniekiem Raimondu Paulu, Kseniju Sidorovu, Latvijas Radio bigbendu, “Sinfonietta Rīga” un citiem gādās par neaizmirstamu vasaras muzikālo piedzīvojumu Dzintaru koncertzālē. Festivāla īpašie viesi – pasaulslavenais Londonas gospeļkoris. Biļetes uz “Jūrmalas festivāla” koncertiem jau pieejamas visās “Biļešu Paradīzes” tirdzniecības vietās un internetā.

Nākamā lapa