Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44), Fid:270, Did:0, useCase: 0“Riga Food 2013” – īpašs notikums gan profesionāļiem, gan ikvienam gardēdim

18. starptautiskā pārtikas izstāde “Riga Food 2013” notiks no 4. līdz 7. septembrim Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā. Tās piedāvājumā būs gan vērienīga nozares uzņēmumu un organizāciju ekspozīcija, gan plašs konkursu, šovu un citu atraktīvu un interesantu pasākumu klāsts.

“Riga Food” ir plašākā pārtikas nozares izstāde Baltijā un iezīmē nozares attīstību, izceļ jaunumus un palīdz iepazīties ar nopietniem un uzticamiem nozares uzņēmumiem. Šogad izstādē piedalīsies 664 uzņēmumi no 35 valstīm un prezentēs savus jaunākos produktus un pakalpojumus. “Riga Food 2013” būs arī 11 valstu nacionālie kopstendi – Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas, Itālijas, Beļģijas, Kanādas, Ungārijas, Uzbekistānas, Moldovas un Polijas.

„Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Dānijas, Itālijas, Nīderlandes, Lielbritānijas, Ungārijas, Polijas, Turcijas, Spānijas, Bulgārijas, Beļģijas, Horvātijas, Čehijas, Ukrainas, Baltkrievijas, Slovākijas, Francijas, Kanādas, Krievijas, Uzbekistānas, Senegālas, Ķīnas, Šveices, Indijas, Kazahstānas, ASV, Vācijas, Kipras, Moldovas un citu valstu uzņēmumi Rīgā prezentēs savus produktus un pakalpojumus, meklēs jaunus sadarbības partnerus un apzinās jaunus tirgus,” stāsta projekta vadītājs Rolands Nežborts.

Plaša Latvijas uzņēmumu ekspozīcija
Lai arī katru gadu arvien vairāk palielinās ārvalstu uzņēmumu interese par dalību izstādē „Riga Food”, šogad īpaši kupli būs pārstāvēti Latvijas uzņēmumi. Turklāt šogad Latvijas uzņēmumi būs pārstāvēti ne tikai atsevišķos uzņēmumu stendos, bet arī Latvijas nacionālajā kopstendā un 4 reģionu kopstendos.

Latvijas nacionālajā kopstendā šogad piedalīsies 18 uzņēmumi – „Rēzeknes Gaļas kombināts”, „Dimdiņi”, „Skrīveru saldumi”, „Anatols”, „Vecsiljāņi”, „Kronis”, „Puratos”, „Saldus Pārtikas kombināts”, „Mandor”, „Kuldīgas maizes ceptuve”, „Aloja Starkelsen”, „Ineses tortes”, „Kurzemes gaļsaimnieks”, „Atasco”, „Valežs”, „Lat Eko Food”, „Felici”, „Edaks”.

Kurzemes stendā pulcēsies vairāk nekā 20 mājražotāji un sīkražotāji. Daļa no tiem jau apmeklētājiem ir zināmi – „Garšu fabrika” ar ekoloģiskām garšvielām bez sāls, z/s „Smilškalni” ar Kuldīgas pusē tapušiem mājas vīniem, z/s „Garīkas” ar šitaki sēņu produkciju, Mārtiņš Barkāns ar Sabiles pusē darītajiem mājas vīniem. „Suitu maize” piedāvās gardos suitu sklandraušus, savukārt „Spēlmaņu krogs” aicinās nobaudīt suitu ēdienus. Turpat varēs iegādāties SIA „Satori Alfa” smiltsērkšķu produkciju vai SIA „Purva dzērvenīte” audzētās dzērvenes, SIA „Ievlejas” Pāvilostā cepto maizi, gardos Vītolberga sierus. Savukārt „Talsu ciparnīca” piedāvās keramikas traukus, kuros gatavots ēdiens ir īpaši gards. Apmeklētājus kārdinās dažnedažādi lauku labumi, kurus lielpilsētā atrast nav nemaz tik viegli, – dažādi piena produkti, jaunā ābolu raža, svaigi ceptas tortes un kūciņas, medus produkcija, strausu gaļas produkcija, kazas piena saldējums u. c.

Viesmīlīgā Latgale izstādes apmeklētājus aicina nobaudīt tradicionālos latgaļu ēdienus. Stendā varēs nogaršot un iegādāties „cīši gordu” lauku maizi, sieru, medu, cūkas cauraudzīti, kūpinātas zivis, kā arī rudens veltes – augļus, ogas, marmelādes, žāvētus augļus, ogu vīnus. Latgalieši piedāvās ne tikai vēderpriekus, bet arī šo to miesai un garam. Apmeklētājiem, kuri būs īstajā vietā īstajā brīdī, varēs nobaudīt „šmakovceņu”. Ja medniekiem izdosies nomedīt izmanīgo bebru, tad ikviens varēs nogaršot arī smeķīgo bebru zupu.

Plašākā reģionu ekspozīcija šogad būs vidzemniekiem, kas savā gardumu grozā līdzi būs paņēmuši gan Lubānas pusē kūpinātas zivis, gan pēc īpašām vecmāmiņas receptēm gatavotas olu nūdeles „EkoMako”, gan „Inamammas” pelmeņus, gan „Lucky pumpkin” ražotās sulas un biezeņus. Būs arī tradicionālie gardumi – „Rožkalnu”, z/s „Jaunkalēji” un Madonas maize, medus no Andra Zepa, Imanta Dauksta, Annas Kļaviņas un SIA „NG līnija” bišu dravām. Vidzemnieki piedāvās septiņpadsmit dažādus sierus, kas tapuši z/s „Kalna Pakalnieši”, SIA „MŪ siers” un „Lazdonas piensaimniekā”, gardus gaļas produktus no SIA „Āma” un z/s „Lejas Kaļļi”, kā arī īpaši maigu truša gaļu no SIA „TD Sveķi”. Varēs nobaudīt arī īpašos z/s „Kronīši” ražotos dārzeņu konservus un tomātu pastu, kas tiek ražota pēc pavāra Mārtiņa Sirmā izstrādātās receptes.

Saldumu mīļotāji varēs baudīt z/s „Jāņkalni” veselīgās sukādes un ievārījumus, z/s „Gundegas” lielogu dzērvenes un piemājas saimniecībā „Lielkalni” gatavotos sīrupus, ievārījumus, marmelādes un tējas. Gardas kūkas būs izcepušas saimnieces no SIA „Vinetas un Allas kārumlādes”, SIA „Gardums” un konditorejas „Pie Dačuka”. Z/s „Kaņepītes” piedāvās miltus, auzu pārslas, klijas, SIA „Perfecto” un SIA „MarLieJ” – sēkliņu gardumus, varēs nobaudīt arī „Dabas spēka” produkciju un z/s „Adzelvieši” tapušo kaņepju aizdaru, „Vecpāpani” ābolu čipšus, Gogelmogela plombīru, IK „55 mārītes” pļavu tējas un Siguldā tapušos „Zilver” vīnus. SIA „Veselības laboratorija” stendā apmeklētājus sagaida iepazīšanās ar Ķirbja nopūtu, Ņipro mistru un Vakara ekstraktu.

Zemgales kopstendā savus ražojumus prezentēs gandrīz 40 mājražotāji, mazie un vidējie uzņēmumi no Aizkraukles, Bauskas, Dobeles, Jelgavas, Jēkabpils un vēl citiem novadiem. Zemgalieši izstādes apmeklētājiem ir sarūpējuši arī īpašas prezentācijas, degustācijas, konkursus un spēles. Tā, piemēram, piektdien, 6. septembrī ģimenes restorāna „Hercogs” īpašnieks, pavārs no Jelgavas Andris Rūmītis ļaus baudīt no Zemgalē ražotiem produktiem gatavotu uzkodu, kuras sastāvā ir krāsnī ceptas bietes, ko pasniedz kopā ar kazas siera bumbām, aveņu medus mērci un bioloģiskās maizes čipsiem. Savukārt visā Latvijā izslavētā mājsaimniece Daira Jātniece no Codes pagasta jau izstādes pirmajā dienā izglītos garšaugu atpazīšanā un klimpu vārīšanas mākā, aizkraukliete Tatjana Bērziņa – mājas kūkas gatavošanā, bet „Svētes maizes” īpašnieks Jānis Dāvids – miltu malšanā un pārslu gatavošanā. Arī citi mājsaimnieki no Zemgales būs gatavi sniegt daudz un dažādus derīgus padomus, piemēram, kā sieru cept, kā ķiploku buntītes veidot un kā dārzeņu ēdienus dekorēt. Pārsteigumu un jautrības netrūks, būs interesanti visiem.

Meistaru konkursi
Izstādē “Riga Food 2013” tiksies labākie pavāri, konditori un bārmeņi, lai mērotos profesionalitātē, izveicībā un oriģinalitātē un cīnītos par galvenajām balvām konkursos un sacensībās, kuru vērošana ir izzinošs, aizraujošs un pārsteigumu pilns notikums gan profesionāļiem, gan ikvienam gardēdim.

4. septembrī konkursā "Latvijas gada konditors 2013" tiks noskaidrots, kurš Latvijas konditors gatavo labākās kumoskūciņas.

5. septembrī Ķīpsalā pulcēsies jaunie pavāri vecumā līdz 23 gadiem no visas Latvijas, lai, liekot lietā savu talantu, zināšanas un prasmes, cīnītos par titulu “Latvijas pavārzellis 2013”. Jaunie pavāri gatavos auksto uzkodu no tomātiem, gailenēm un rupjmaizes, kā arī pamatēdienu no liellopa filejas, burkāniem un griķiem.

Savukārt, lai noskaidrotu labāko Latvijas pavāru, kā arī veicinātu Latvijas pavāru profesionalitātes izaugsmi, pieredzes apmaiņu un savstarpējo sadarbību, 6. septembrī notiks konkurss ”Latvijas 2013. gada pavārs” un ceļojošās balvas „Reaton Zelta pavārnīca” izcīņa, kurā astoņi labākie Latvijas pavāri gatavos auksto uzkodu no tomātiem, gailenēm un rupjmaizes, pamatēdienu no liellopa filejas, liellopu aknām, burkāniem un griķiem, kā arī desertu no cigoriņu ekstrakta, olām un bumbieriem.

Latvijas Bārmeņu federācija rīko divus aizraujošus bārmeņu konkursus – 6. septembrī Ķīpsalā notiks sacensības bezalkoholisko kokteiļu pagatavošanā „Evian 2013 Latvia Cup“, savukārt 7. septembrī – bārmeņu sacensības „De Kuyper Mystery Box”.

Gardākie produkti
Pārtikas ražotāji un meistari izstādes laikā sacentīsies par “Riga Food” medaļām izcilas kvalitātes pārtikas produktu konkursos – šogad notiks svaigā siera, kausētā siera, glazētā siera, vājpiena biezpiena, dzeramā jogurta, augstākā labuma sviesta, medus, kvasa un iesala dzērienu konkursi.

Pasākumi profesionāļiem
Līdztekus plašajai ekspozīcijai notiks arī virkne semināru un biznesa tikšanās profesionāļiem.

5. septembrī Latvijas Tehnoloģiskais centrs un Eiropas Biznesa atbalsta tīkls Latvijā organizē starptautisku brokerpasākumu, lai veicinātu zinātnes un uzņēmējdarbības sadarbību, kā arī Latvijas pārtikas inovācijas nozares pārstāvju atpazīstamību starptautiskajā pārtikas vidē. Brokerpasākuma tematika: dzērienu tehnoloģijas, pārtikas tehnoloģijas, pārtikas iepakojums un apstrāde, pārtikas kvalitāte un nekaitīgums, uzturs un veselība. Šobrīd pasākumam ir reģistrējušies dalībnieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Polijas, Lielbritānijas, Itālijas, Horvātijas un Turcijas, taču reģistrēšanās vēl turpinās!

Informāciju par citiem semināriem var uzzināt RIGAFOOD sadaļā „Pasākumi”.

Inovācija pārtikai
Izstādē īpaša uzmanība tiks pievērsta inovācijai pārtikas nozarē – varēs iepazīties ar jaunumiem, ko piedāvā pārtikas nozarē iesaistītās universitātes un pētniecības institūti, kā arī inovācijas atbalsta struktūras Latvijā.

Iesaisties, darbojies un nogaršo!
Izstādē „Riga Food 2013” katrs apmeklētājs varēs būt gan liecinieks dažādajiem gardumu meistaru konkursiem un šoviem, gan pats iesaistīties dažādās aktivitātēs, darboties, mācīties, iedvesmoties un nogaršot visdažādākos produktus. Par visdažādākajām degustācijām visas izstādes dienas rūpēsies dalībnieki stendos, lai uzzinātu patērētāju viedokli par savu produktu un veidotu atgriezenisko saiti ar saviem esošajiem un topošajiem klientiem.

Šogad daudz semināru un prezentāciju būs veltītas veselīgam un kvalitatīvam uzturam, kuras aicināts apmeklēt ikviens interesents.

5. septembrī plkst. 12.00 Latvijas baristas sniegs dažādu kafijas dzērienu pagatavošanas veidu paraugdemonstrējumus, kas būs interesanti katram kafijas mīļotājam. Plkst. 14.00 notiks prezentācija un paraugdemonstrējumi „Uzturs steidzīgajiem”, ko vadīs uztura speciāliste Lizete Māldere, savukārt plkst. 15.00 uz semināru „Galda kultūra” aicina portāla horeca.lv redaktore Inguna Rubene.

Plkst. 16.00 Latvijas Diētas un uztura speciālistu asociācijas speciālisti aicina uz semināru "Pilnvērtīgs uzturs bērniem – neiespējamā misija?", kurā varēs uzzināt, kā pabarot "izvēlīgo" ēdāju, kādus produktus izvēlēties maltītei pēc skolas un bērnudārza. Kopā ar bērniem varēs arī praktiski pagatavot veselīgas uzkodas.

Par viesu labsajūtu Vidzemes stendā 5. septembrī plkst. 16.00 gādās slavenās Gulbenes bufetčicas no „Stancijas Bufetas”!

6. septembrī plkst. 10.00 veikala „Grauda spēks” vadītājs Raimonds Biedrītis aicina uz semināru „Pilngraudu produkti ikdienas uzturā”, plkst. 11.00 biedrības „Zaļā brīvība” un Vides konsultatīvās padomes vadītājs Jānis Brizga vadīs semināru „Pārtikas ietekme uz vidi un bioloģiskie produkti”, savukārt no plkst. 13.00 līdz 15.00 jaunākie gastronomijas fani ir aicināti darboties bezalkoholisko kokteiļu pagatavošanas darbnīcā un pagatavot kādu spirdzinošu kokteili.

Plkst. 13.00 restorāna „Ostas skati” pavārs Ingmārs Ladigs aicina visus uz meistarklasi „Vietējā produkcija rudens ēdienkartē”, savukārt plkst. 14.00 notiks seminārs „Veselīgs un sabalansēts uzturs”, ko vadīs veselīga dzīvesveida kluba „Figūras draugi” uztura speciāliste ārste Inga Pūce.

7. septembrī plkst. 10.00 notiks psihoterapeita, dziednieka, Goda doktora biomedicīnā Oskara Peipiņa seminārs „Mēs esam tas, ko mēs ēdam”, plkst. 11.00 – SIA „Sporta laboratorija” pārstāves Sandras Rozenštokas seminārs „Uzturs aktīvam dzīvesveidam”.

Plkst. 11.00 notiks arī seminārs „Latvijas iedzīvotāju pārtikas patēriņa tendences 2008.–2012. gadam”, ko vadīs portāla horeca.lv redaktore Inguna Rubene. Plkst. 12.00 Vidzemes stendā būs iespēja nobaudīt Kocēnu novada „patriotiskos plāceņus”, kurus gatavos saimniece Inese Mangule.

Gastronomijas festivāls
No 31. augusta līdz 8. septembrim notiks Gastronomijas festivāls, kas ir izstādes „Riga Food 2013” pavadošais pasākums. Spilgtākie Latvijas restorāni, kafejnīcas, bāri un picērijas ikvienu aicina pie sevis, lai katru festivāla dienu savus apmeklētājus priecētu ar ko patiešām īpašu – vēl nebijušām ēdienkartēm, speciāliem piedāvājumiem un patīkamām atlaidēm. Dodies neaizmirstamā garšu ceļojumā pa visu Latviju! Vairāk: Gastronomijas Festivāls

”Riga Food 2013” rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 sadarbībā ar Zemkopības ministriju, Latvijas Valsts agrārās ekonomikas institūtu, Latvijas Tehnoloģisko centru, “EEN-Latvija”, Pavāru klubu, Latvijas Bārmeņu federāciju, “Diplomatic Economic Club Latvia”, ārvalstu vēstniecību Latvijā ekonomiskajām nodaļām un pārtikas nozares asociācijām.

Izstādes “Riga Food 2013” oficiālā atklāšana notiks 4. septembrī plkst. 11.00.

Izstādes darba laiks:
4. septembris (Profesionāļu diena) 10.00–18.00
5.–6. septembris 10.00–19.00
7. septembris 10.00–17.00

Biļešu cenas:
4. septembrī (Profesionāļu dienā) – Ls 6,00
Pārtikas nozares profesionāļiem, aizpildot anketu un atstājot savu vizītkarti – Ls 3,00
5.–7. septembrī
Pieaugušajiem – Ls 3,00
Skolēniem, studentiem, pensionāriem – Ls 2,50
Ģimenes biļete (sestdien, 7. septembrī) – Ls 9,00
(2 pieaugušie un 2 bērni līdz 18 gadu vecumam)