Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44), Fid:270, Did:0, useCase: 0Rīgā notiks romu kultūras festivāla ieskaņu koncerts

Redakcija
Redakcija

Ceturtdien, 23. jūlijā, pašā Rīgas centrā, saulainajā restorāna “Tex-Mex” pagalmā, Dzirnavu ielā 59, norisināsies krāšņs Starptautiskā Romu Kultūras festivāla ieskaņu koncerts. Ar tradicionālo ēdienu un dzērienu paraugdemonstrējumiem, degustācijām un vienreizēju AME-ROMA koncertu vakara izskaņā, biedrība “ROMU KULTŪRAS CENTRS” iepazīstinās ar romu kultūras mantojumu, kā arī vērsīs uzmanību uz romu integrāciju Latvijā.

Uz pasākumu pulcēsies gan romi, kas ir Eiropā lielākā etniskā minoritāte, gan citu tautību pārstāvji, kas dzīvo Latvijā. Koncerta viesi tiks iepazīstināti ar plašo romu kultūras mantojumu un tradīcijām. Ģitāru skaņu pavadīti, sanākušie varēs ne vien acīm baudīt interesantus nacionālās virtuves ēdienu un dzērienu paraugdemonstrējumus, bet arī tos nogaršot. Vakara izskaņā pasākuma apmeklētājus priecēs Latvijā populārā un harizmātiskā čigānu dziesmu un deju grupa “AME-ROMA”.

Ieskaņu koncerts restorāna “Tex-Mex” pagalmā būs pirmais vēstnesis Starptautiskajam Romu kultūras festivālam, kas no 15. līdz 18. augustam bagātinās vasaras koncertprogrammu visā Latvijā. Ikgadējā Romu jeb čigānu Kultūras festivāla ietvaros slaveni, starptautiska līmeņa ansambļi un solisti pulcēsies vienuviet, lai prezentētu kultūras pērles no romu pasaules. Festivālu atbalstīs arī Rīgas pilsētas pašvaldība, kas izrādījusi iniciatīvu Rīgas pilsētas svētku ietvaros svētku programmā iekļaut arī romu ansambļus.

Festivāla laikā uzstāsies mākslinieki no visas pasaules, tai skaitā no Norvēģijas, Ungārijas, Maķedonijas, Francijas, Somijas, Spānijas, Ukrainas, Zviedrijas, Indijas, Itālijas, Latvijas, Izraēlas, Bulgārijas, Rumānijas, Lietuvas un Krievijas. Paužot atbalstu festivāla iniciatīvai, uzstāsies arī goda viesi ‐ starptautiski atzīti mūziķi, kam nav romu saknes, tādējādi vēršot atbalstu romu kultūrai un integrācijai Latvijā.

Paralēli festivālam, 16. augustā Rīgas domes telpās norisināsies 9 Vispasaules Romu Kongress ar delegātiem no vairāk kā 30 valstīm. Viens no kongresa mērķiem ir Starptautiskās Romu Apvienības (International Romani Union) prezidenta vēlēšanas.