Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44), Fid:270, Did:0, useCase: 0


Farēru salas ienāk Vincentā

Pagājušajā nedēļā es un mans pavārs Reinis piedzīvojām aizraujošāko, izglītojošāko, uzmundrinošāko un piedzīvojumiem bagātāko nedēļu, kādu vien varam atcerēties.Vágar Farēru salu lidostai ir iespaidīgs lidlauks, tomēr tā tiek uzskatīta par vienu no pasaules nepieejamākajiem nolaišanās punktiem.Pēc tam, kad bijām laimīgi piezemējušies, cīnoties ar izsalkumu sagaidījuši bagāžu un laimīgi tikuši cauri muitas zonai, mūs sagaidīja mūsu draugs un namatēvs Marni Gunnar, vietējais zivju tirgotājs.

18 salas, kuras veido Farēru salu arhipelāgu, atrodas Ziemeļatlantijas Golfa straumes centrā, apmēram 350 km ziemeļrietumos no Skotijas un pusceļā starp Īslandi un Norvēģiju.

Daži no kulinārās pasaules izsmalcinātākajiem produktiem pavisam nesen tika atklāti tieši šeit ,Farēru salās, un tos augsti novērtējušo pasaules vadošie šefpavāri – tostarp šī brīža pasaules labākā restorāna El Celler de Can Roca, Spānijā pavāri, kā arī otrs pasaules labākais pavārs Rene Redzepe no restorāna NOMA, Kopenhāgenā.

Tomēr šie produkti tiek ievākti ļoti ierobežotos daudzumos. Tas arī ir iemesls, kāpēc šie dabas dārgumi nonāk tikai uz salas iedzīvotāju, avantūrisku tūristu vai izmeklētu restorānu gardēžu galdiem.

Savu augsto uzturvērtību dabas veltes iegūst lēnās augšanas dēļ, ko nosaka skarbie laika apstākļi. Augi paņem visu vērtīgo no stāvajām kalnu nogāzēm, pirms tos apēd nervozās un izvēlīgās gardēdes aitas.

Apkārtējie jūras ūdeņi ir bagāti ar vēžveidīgajiem, kā arī Norvēģijas omāriem, lasi un mencu. Jūras veltes te ir augstākās kvalitātes, kādu atrast un iegūt tiecas pasaules Mišelin elites iestādījumi.

Arī mājlopi šajās salās ir unikāli, jo 1200 gadus te auguši izolēti, un daudzas šķirnes nav atrodamas nekur citur pasaulē. Farēru salas jēra gaļa ir labākā, kādu līdz šim esmu baudījis. Tā drīz parādīsies mūsu ēdienkartē.

Vincents vēlas dalīties ar šiem Farēru salu dārgumiem, jo citādi- sausa runa!

Tieši ar Vagár VAE lidsabiedrību caur Rīgas lidostu pie mums ir nonākuši pirmie dzīvie langusti, jūras eži, savvaļā augušie laši un menca.

Īstas Ziemeļu kulinārās pērles.

Paldies Marni par viesmīlību un labvēlību!Jūsu Mārtiņš Rītiņš

Restorāna Vincents šefpavārs