Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44), Fid:270, Did:0, useCase: 0Jums nav jābūt slavenajam „franču degunam”, lai novērtētu mūsu aristokrātisko šampanieti

Redakcija
Redakcija

Apmeklējot augstākās klases restorānu, katram ir zemapziņā saraksts, pēc kura to novērtējam pirms un pēc ierašanās un apmeklējuma laikā. Jūs sagaidāt draudzīgu un smaidīgu viesmīli, pārlaižat aci pār restorāna noformējumu un interjeru un, iespējams, arī citiem vakariņotājiem. Nav šaubu, ka esat ieradies ar labu apetīti, bet pat to vajadzētu veicināt ar aperitīvu, tādēļ restorāna šefpavāram un vīnzinim šo dzērienu jāizvēlas ar rūpību un niansi, kas kaut ko pastāsta par restorāna personību. Tas ir tikai saraksta sākums.

Jau ilgu laiku esam meklējuši šampanieti, kas varētu parādīt un atspoguļot to pašu perfekcijas, kvalitātes, vēstures un personības stilu, ko Vincentā cenšamies sasniegt jau vairāk kā 20 gadu garumā. Un… voilà!

Atļaujiet mums to prieku Jūs iepazīstināt ar Diebolt-Vallois šampanieša darītavu. Tā ir neliela ģimenes darītava, ko vada Jacques Diebolt un Nadia Vallois. Viņiem ir galliešu aristokrātiskie deguni, kas palīdz viņu amatam, kuram abi neapšaubāmi ir kā radīti. Viņu prasmīgie palīgi ir bērni Arnaud un Isabelle, kuri ir mantojuši vērtīgos degunus un kādu dienu mantos arī vīna darītavu. Brīnišķīgais īpašums kalna galā atrodas Kramantas Gran Cru reģionā. Ar tā kaļķaino augsni, šis tiek uzskatīs par vienu no vislabākajiem reģioniem Chardonnay šķirnes vīnogu audzēšanai.

Mūsu izvēlētais cuvée ir Blanc de Blancs Prestige, kuru darina tikai un vienīgi no Grand Cru Côte des Blancs vīniem. Tas lepojas ar pirmklasīgu struktūru un maigiem krēmīgiem burbulīšiem, un ieved jūs garšu ceļojumā, kas iesākas mierīgi, bet pārtop dramatisks savā intensitātē un plašumā, radot ārkārtēju garšu enerģiju un ļoti ilgu pēcgaršu. Tik stimulējošs, tik romantisks!

Un fakts, ka šis īpašais cuvée ir pieejams tikai mūsu restorānā, padara to vēl īpašāku un prestižāku. Tātad, kamēr Jūs malkojat šo aperatīvu, Jūs varētu jautāt- kādēļ tik ilgi bija jāgaida, lai to atklātu? Es varētu atbildēt tikai, īsta francūža stilā paraustot plecus... (Šis žests nav mantots, bet iegūts manā ilggadējā pieredzē restorānu biznesā.)

Restorāna VINCENTS

šefpavārs Mārtiņš Rītiņš

un vīnzinis Raimonds Tomsons