epadomi/Tava virtuve/Epadomi TV/Arhīvs/Reklāma

ASV pētnieka lekcija Latvijā – cilvēka senatnes meklējumos

2016. gada 15. oktobrī Rīgā, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē notiks ASV arheoloģijas vēsturnieka Maikla Kremo lekcija “Slēptā vēsture: Pierādījumi cilvēces senatnei”. Savā stāstījumā pētnieks klātesošos iepazīstinās ar arheoloģiskiem faktiem (t.i. kaulu fragmenti, pirkstu nospiedumi, darbarīki u.c. cilvēka darināti artefakti), kas izaicina plaši pieņemto homo sapienes eksistences ilgumu, proti, tikai 200. tūkst. gadu.

Publicitātes foto

“Lekciju rīkojam, lai ikvienam atgādinātu, cik svarīgi ir paplašināt savu redzesloku un veidot savus spriedumus. Spriedumus, kas balstīti faktos, apzinātās domās un pieredzē. Lai runātu par neierasto ir vajadzīga gan drosme, gan sapratne par dažādām pasaules sistēmām. Ir nedaudz tādu cilvēki, kas plašam lokam piedāvā jaunas, zinātniski pamatotas un izaicinošas teorijas. Tieši šādu ceļu ir izvēlējies M. Kremo - vairāku materiālu, pierādījumu, senus rakstu pētījumu rezultātu apkopošana un tālāk nodošana. Patiesība nav skaidra vēl joprojām. Cilvēka pirmsākumus pilnvērtīgi nespēj izskaidrot nedz mūsu oficiālā un atdzītā zinātne, nedz arī tā sauktā pseidozinātne. Varam vien uzklausīt abas puses un paši veidot savu redzējumu. Mūsuprāt, šāds izziņas process ir mūsdienīgs, prātā un garā attīstītai sabiedrībai piemērots,” tā gaidāmo pasākumu komentē lekcijas organizatore un HELSUS aizsācēja Agnese Irbe.

Maikls A. Kremo ir neatkarīgs arheoloģijas vēsturnieks. Pētnieks ir Pasaules Arheoloģijas kongresa un Eiropas Arheologu asociācijas biedrs. M. Kremo ir autors grāmatām “Aizliegtā arheoloģija” – Slēptā cilvēces vēsture” un “Cilvēka devolūcija”. M. Kremo apskata arheoloģijas vēsturi no alternatīvu pasaules uzskatu skatupunkta, īpaši no Senās Indijas vēstījuma. Par savu pētījumu vēsturnieks ir sniedzis lekcijas Londonas Karaliskajā institūtā, Krievijas Zinātņu akadēmijā, Ukrainas Zinātņu akadēmijā, kā arī citās zinātniskās institūcijās. M. Kremo ar savu darbu ir iepazīstinājis arī vairākas universitātes visā pasaulē. Viņš ir biežs viesis radio un televīzijas programmās, ir izveidojis plāšu materiālu bāzi tiešsaistē.

Lekcijas biļetes ir pieejamas ”Ekase.lv”.

Vairāk informācija par lekciju ir atrodama: www.helsus.org un HELSUS Facebook lapā.

Tev jābūt autorizētam,

Dienas citāts vairāk

Tad, kad mēs ar prātu izdomājam biznesa plānus, kad mēs saliekam vēl ciparus apakšā – viss ir ļoti skaisti. Tāpat arī tad, kad mēs pārzinām tirgu vai pašu darbības nozari – viss ir ļoti jauki, bet… vājā vieta tajā visā ir tā, ka mēs visu laiku lietojam savu prātu, tas nozīmē – kreiso smadzeņu puslodi. To loģisko puslodi, kurā mēs neļaujam vaļu emocijām, un līdz ar to daļa šīs informācijas nekad nenokļūst sirdī.
Un var gadīties tā, ka mums, visu mūžu strādājot, nāk ļoti daudz naudas, bet sirds tur galīgi nav klāt. Un tad iznāk tāda lieta, ka sāk kaut kas jukt...
Un ko tu lai dari, ja naudas nav un arī sirds tev nestāv klāt?
Sāk jukt. Un tad brūk un brūk…

/Aktieris Varis Vētra/

Avots: EpadomiTV arhīvs

Izrāžu videofragmenti vairāk

Videointervijas vairāk