Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:21, Did:0, useCase: 0

epadomi/Tava virtuve/Epadomi TV/Arhīvs/Reklāma

Nākamā lapa

Koncertprogrammas „Mīlestība” pirmizrāde – jau šonedēļ Rojas estrādē 17.07.2019 08:47

Piektdien, 19.jūlijā, jaunuzceltajā Rojas estrādē izskanēs koncertprogrammas „Mīlestība” pirmizrāde – latviešu komponistu mūziklu un rokoperu skaistāko skaņās tērpta atzīšanās divos cēlienos. Koncertā piedalīsies Latvijas Nacionālā teātra dziedošie aktieri Marija Bērziņa, Zane Dombrovska, Madara Botmane, Mārcis Maņjakovs, Ainārs Ančevskis, Raimonds Celms un Egils Melbārdis, kurš iejutīsies arī koncerta vadītāja lomā. Koncerta sākums – plkst.19.
Koncerta programmā iekļauti fragmenti no Raimonda Paula mūzikliem „Meža gulbji”, „Māsa Kerija” un izrādēm „Īsa pamācība mīlēšanā”, „Leģenda par Zaļo Jumpravu”, „Leo. Pēdējā bohēma”, Jāņa Lūsēna rokoperām „Indriķa hronika” un „Sfinksa”, Zigmara Liepiņa muzikālās drāmas „Adata” un mūzikla „Vadonis”, Imanta Kalniņa mūzikas izrādei „Lilioms”, Ulda Marhileviča traģikomiskās dziesmu spēles „Tobāgo!”, kā arī Mārtiņa Brauna izrādes „Mauglis” u.c. skaņdarbi.

“Origo Summer Stage” klausītājus šonedēļ priecēs mākslinieki no “Saulkrasti Jazz Festival 2019” 17.07.2019 08:36

“Origo Summer Stage” 10. jubilejas sezonā šo ceturtdien, 18.jūlijā, plkst. 18.00 uz skatuves uzstāsties džeza mūzikas festivāla “Saulkrasti Jazz Festival 2019” mākslinieki. Šoreiz klausītājus priecēs skaņu gammas no Amerikas - “New Mexico Quartet” pianists Evans Forts, bundzinieks Jonas Minkus, basists Mateo Rembe, saksofonists Pauls Lavato un “UNO Jazz Combo I” ar vadītāju Darren Pettit.

Ārvalstu solisti slavē latviešu publiku par operetes žanra mīlēšanu 17.07.2019 08:28

Aizvadītā nedēļas nogalē notika 3. Starptautiskais Operetes festivāls Ikšķilē, kura viens no krāšņākajiem pasākumiem bija GALĀ koncerts, kas pulcēja vairākus tūkstošus klausītāju. Tajā piedalījās gan latviešu, gan ārvalstu populāri operetes solisti, kuri pēc koncerta slavēja latviešu publiku un bija patīkami pārsteigti, ka šobrīd, kad Latvijā jau ilgstoši vairs nav sava Operetes teātra, kas funkcionētu kā pastāvīga, valsts finansēta organizācija, ir tik daudz cilvēku, kuri mīl šo žanru.

Krāšņi izskanējis 3. Starptautiskā Operetes festivāla Galā koncerts 15.07.2019 17:31

Sestdien, 13. jūlijā, Ikšķiles brīvdabas estrādē izskanēja 3. Starptautiskā Operetes festivāla Galā koncerts, kurā kopumā piedalījās 12 solisti no piecām valstīm, - Sonora Vaice, Itālijā dzīvojošā Anta Jankovska, Irma Pavāre un septiņi ārvalstu solisti. Programmā skanēja populāras austriešu, ungāru un franču klasisko operešu mūzikas lappuses – Johana Strausa, Karla Cellera, Karla Millekera, jubilāru simtgadnieku Franča Supē un Žaka Ofenbaha, kā arī citu komponistu populāra operešu mūzika solistu, dejotāju un operetes orķestra sniegumā.

Krāšņais festivāls “Jubilāru salidojums” – jau šīs nedēļas nogalē Limbažos 15.07.2019 17:28

20.jūlijā Limbažos norisināsies krāšņais festivāls “Jubilāru salidojums”, kurā tiks svinētas vairākas ievērojamas jubilejas.
“Grupa “Zeļļi” šogad atzīmē 40 gadu jubileju, “Kantoris 04” – 30.dzimšanas dienu, grupai “Sestā jūdze” ir pilngadība – 18 gadi, un pilngadību svin arī grupas “Apvedceļš” hīts “Zemenes”,” atgādina festivāla idejas autors un producents Jānis Gailītis. Jāpiebilst, ka visnotaļ ievērojama jubileja – 66 gadi – ir vienam no festivāla vadītājiem – aktierim Andrim Bērziņam.

Tradicionālajā Vaska fonda koncertā Mazajā Mežotnes pilī skanēs latviešu kamermūzika 15.07.2019 17:09

3. augustā Mazajā Mežotnes pilī norisināsies tradicionālais Pētera Vaska fonda koncerts “Pēteris Vasks ielūdz. Vasara. Mežotne”, kurā skanēs gan īpaši pasūtināti latviešu komponistu jaundarbi, gan jau pazīstami latviešu kamermūzikas skaņdarbi. Koncerta sākums – plkst.19.

Elegantajā Retro vakarā Jelgavā piedalīsies Latvijas mūzikas leģendas 14.07.2019 11:42

3. augustā Jelgavā, brīvdabas koncertzālē “Mītava”, kas atrodas Pasta salā, norisināsies elegantais Retro vakars, kurā piedalīsies Latvijas mūzikas leģendas Ieva Akuratere, Ira Krauja, Silvija Silava, Žoržs Siksna, Uģis Roze, Viktors Zemgals, Edvīns Zariņš, Juris Pavītols un Matīss Pavītols. Vakara vadība uzticēta leģendārajām radio balsīm Gunāram Jākobsonam un Mārai Eglītei. Koncerta sākums – plkst. 18.00.

“Jūrmalas festivālā” uzmirdzēs jaunās klasiskās mūzikas zvaigznes 13.07.2019 12:10

No 23. līdz 28. jūlijam ar sešiem krāšņiem koncertiem Dzintaru koncertzālē norisināsies piektais “Jūrmalas festivāls”. 24. jūlija vakarā uz Dzintaru koncertzāles skatuves uzmirdzēs divas jaunas zvaigznes, kas apbūrušas slavenāko pasaules koncertzāļu klausītājus – latviešu vijolniece Kristīne Balanas un pianists brīnumbērns no Lielbritānijas Džordžs Harliono. Kopā ar Jūrmalas festivāla orķestri un diriģentu Aināru Rubiķi viņi atskaņos pasakaini skaisto Fēliksa Mendelszona “Vijolkoncertu miminorā” un Pētera Čaikovska “Pirmo klavierkoncertu”.

Vika jubilejas zīmē nedēļas nogalē Cēsīs notiks gadskārtējās Imantdienas 11.07.2019 17:26

Cēsu Pils parka estrādē 13. jūlija vakarā notiks gadskārtējie Imanta Kalniņa mūzikas svētki „Imantdienas”, šogad koncerta satura lielāko daļu veltot rakstnieka Vika 80. jubilejai un grupas „Autobuss debesīs” 20. gadskārtai. Godinot Vika un Imanta Kalniņa radošo sadarbību, koncerta pirmajā daļā skanēs dziesmas ar Vika vārdiem grupas „Turaidas roze”, Olgas Rajeckas, Uģa Rozes un Zanes Gudrās izpildījumā. Kopā ar grupu muzicēs arī pats dziesmu autors Imants Kalniņš.

Nedēļas nogalē Ikšķilē norisināsies 3. Starptautiskais Operetes festivāls 11.07.2019 16:38

No 12. līdz 14. jūlijam Ikšķilē Operetes teātris iepriecinās un pārsteigs gan mazos, gan lielos skatītājus ar krāšņiem koncertiem un pasākumiem 3. Starptautiskajā Operetes festivālā. Sarīkojumi un operetes aktualitātes, solisti no Austrijas, Itālijas, Lietuvas un Izraēlas, kā arī Latvijā iemīļotie mākslinieki – Sonora Vaice, Emīls Kivlenieks, Nauris Indzeris u.c. festivāla kulminācijā – GALĀ koncertā Ikšķiles estrādē un romantisks Valšu vakars. Mazie skatītāji dosies teatrālā piedzīvojumā „Radām OPERETI”.

Novembrī Arēnā Rīga notiks grupas Jumprava koncerts 10.07.2019 15:16

Ne pirmais un ne pēdējais, bet vērienīgākais gan! Grupas Jumprava labāko dziesmu koncerts XO 28. novembrī, Arēnā Rīga. XO, jo priekšnesums būs baudāms kā labs konjaks. Šogad grupa atzīmē savu 35. gada dienu un gatavo iespaidīgu lielkoncertu ar grupas skaļākajiem hitiem un viesmākslinieku piedalīšanos. Pirms pieciem gadiem, atzīmējot 30 gadus uz skatuves, grupa Jumprava savus fanus pulcēja koncertos visā Latvijā, šo tūri noslēdzot ar diviem, pilnībā izpārdotiem koncertiem Palladium Riga koncertzālē.

Kas jāzina Eda Šīrana koncerta apmeklētājam 10.07.2019 15:12

Koncerts notiks Lucavsalā, Rīgā. Ieeja koncerta teritorijā, apmeklētājiem tiks atvērta piektdien, 12.jūlijā, plkst. 16.00. Aicinām doties uz koncertu laicīgi, jo nokļūšana norises vietā un personificēto ieejas biļešu pārbaude var aizņemt papildus laiku.

Cēsu Mākslas festivāla pirmajā nedēļā dzejas performance, kino un vokālā kamermūzika 10.07.2019 15:04

Cēsu Mākslas festivāls šovasar notiek no 6. jūlija līdz 18. augustam. Pirmajā festivāla nedēļā apmeklētāji aicināti uz kino programmas “Kalni” atklāšanu ar brīvdabas seansu pie Spoguļklintīm, dzejas perfromanci un latviešu trimdas komponistu vokālās mūzikas koncertu “Tuvās un tālās solodziesmas”. Ik dienu apskatāmas arī vērienīgās festivāla vizuālās programmas izstādes.

Noslēdzies festivāls "Rīgas Ritmi" 08.07.2019 17:24

Ar eksotisku Ķīnas mākslinieku koncertu Kongresu namā noslēdzies deviņpadsmitais improvizācijas, džeza un pasaules mūzikas festivāls "Rīgas Ritmi 2019". No 2. līdz 6. jūlijam muzikāli daudzpusīgi koncerti norisinājās Rīgas Kongresu namā, brīvdabas parkā "Egle", džeza klubā "Trompete", klubā "Kaļķu vārti", "VEF Jazz Club", kā arī "Origo Summer Stage", kur notika festivāla atklāšana, savukārt Latvijas Radio 1. studijā norisinājās labi apmeklētas galveno mākslinieku meistarklases.

Ar jaunu programmu “Jūrmalas festivālā” viesosies mūziklu zvaigznes no Londonas 08.07.2019 17:19

27. jūlija vakarā, “Jūrmalas festivālā” ar jaunu programmu viesosies klausītāju iemīļotās mūziklu zvaigznes no Londonas – Īens Virgo, Demjans Hamblijs un Sāra Foksa, kuri regulāri uzstājas prestižajā Londonas Vestendas teātrī, kas līdz ar Ņujorkas Brodveju ir visaugstākā līmeņa mūziklu teātris angliski runājošajā pasaulē. Kopā ar Jūrmalas festivāla orķestri un diriģentu Robertu Pērvisu no Lielbritānijas viņi izpildīs skaistākās ārijas un duetus no Endrū Loida Vēbera, Ričarda Rodžersa, Kola Portera, Džona Kandera un citu komponistu mūzikliem, kā arī populārām filmām, sagādājot neaizmirstamu vasaras muzikālo piedzīvojumu Dzintaru koncertzāle.

25. Starptautiskais Senās mūzikas festivāls noslēgsies Rundāles pilī 03.07.2019 18:02

13. jūlijā 25. Starptautiskā Senās mūzikas festivāla noslēguma dienā Rundāles pilī notiks koncerti, kuros skanēs skaistākās Hendeļa operārijas, 16. gadsimta angļu renesanses melodijas, Rietumeiropas baroka mūzikas smalkumi un viens no populārākajiem klasiskās mūzikas skaņdarbiem, kas piedzīvojis neskaitāmus ieskaņojumus un interpretācijas visā pasaulē - Antonio Vivaldi “Gadalaiki”.

“Nerātnā vasaras nakts” uzsākusi ceļojumu pa Latvijas pilsētām 03.07.2019 17:56

Piedzīvojis pirmās tikšanās ar skatītājiem pilnās estrādēs Tukumā un Alūksnē, skatītāju aplausu pavadīts koncertuzvedums turpina ceļojumu pa Latvijas pilsētām un šo sestdien 6. jūlijā, būs skatāms Limbažu estrādē. Azartiska aktierspēle, jautras dziesmas, temperamentīgi danči, neganti un draiski joki virmo uz skatuves un rosina katru izbaudīt skaistās vasaras pilnbrieda naktis. Šis patiesi ir “šīsvasaras karstākais un kaislīgākais notikums” Latvijas brīvdabas estrādēs, atzīst tā veidotāji – Producentu grupa 7, un aicina ikvienu atvērties dinamiskajam dzīvības spēkam un priekam, kas mīt mūsos.

Senās mūzikas festivālā Rīgas Sv. Jāņa baznīcā skanēs Hendeļa mūzika 02.07.2019 14:01

25. Starptautiskajā senās mūzikas festivālā 11. jūlijā Rīgas Sv. Jāņa baznīcā tiks atskaņota Georga Frīdriha Hendeļa mūzika, kas rakstīta pēc britu monarha karaļa Džordža II aicinājuma - komponēt kronēšanas antēmus. Tie skanēs dzidrajās Rīgas Doma zēnu kora balsīs, kā arī Sinfonietta Rīga un itāļu diriģenta Kristiana Fratimas sniegumā. Savukārt dziedātāja Elīna Šimkus koncertprogrammai ir izvēlējusies ārijas no trīs Hendeļa operām, kuras komponists rakstījis Persijas, Indijas un Vācijas karaļu slavināšanai.

Populārie deju mūzikas HAMELEONI atgriežas 20 gadu jubilejas koncertā 02.07.2019 13:58

Ir apritējuši jau 20 gadi, kopš 1998. gadā klausītāju sirdis visā Latvijā ar vērienu iekaroja romantiskās popmūzikas duets HAMELEONI. Ar sava debijas albuma “Tu Mana Sirds” pārdošanas rekordiem Hameleoni pārliecinoši ierindojās iemīļotāko un populārāko mākslinieku augšgalā. Pa šiem 20 gadiem grupa ir daudz koncertējusi gan Latvijā, gan arī ārzemēs. Ir izdoti pieci albumi un šogad ir paredzēts jau sestais – “20 gadu jubilejas” albums. Šajā diskā būs iekļautas gan Hameleonu jaunās dziesmas, gan arī populārāko dziesmu versijas citu dziedātāju izpildījumā. Lielais jubilejas koncerts “Pērles & Dimanti” notiks 26. jūlijā Jelgavā, jaunajā brīvdabas estrādē Mītava plkst. 20:00.

VEF JAZZ CLUB koncertsērija izziņo trīs nākamās sezonas pasākumus 02.07.2019 13:53

VEF Kultūras pils izziņo trīs džeza pasākumus rudens/ziemas sezonai - Trio VEIN plays Ravel, Jolantas Gulbes-Paškevičas Calling You un pianista Edgara Cīruļa koncertpasaka AISMA, kamēr klausītājiem priekšā vēl 4. jūlija koncerts sadarbībā ar festivālu Rīgas Ritmi. Uz trīs nākamajiem džeza sērijas koncertiem, kas risināsies septembrī, oktobrī un decembrī, līdz 17. jūlijam ir iespējams iegādāties biļetes ar 10% atlaidi.

Senās mūzikas festivālā spēlēs leģendārais baroka arfists Endrū Lourenss-Kings 30.06.2019 15:03

25. Starptautiskajā Senās mūzikas festivālā 12. jūlijā Rīgas Sv. Pētera baznīcā viens no pasaules vadošajiem senās mūzikas interpretiem, arfists un diriģents - Endrū Lourenss-Kings no Lielbritānijas satiksies ar daudzveidīgos žanros rūdīto Latvijas Radio kori un augstas raudzes kamermūziķiem, kuru arsenālā gan dažādi sitaminstrumenti, gan fagots, gan baroka ģitāra un taustiņinstrumenti. Mūziķi atskaņos Latvijā mazpazīstamu baroka laikmeta mūziku no Meksikas, kurā atbalsojas ne tikai raksturīgais Latīņamerikāņu temperaments, bet arī Spānijas mūzikas tradīcijas.

Tenoru Trio aicina uz šīs vasaras romantiskāko koncertu "Arrivederci Roma" 30.06.2019 15:01

Vien dažu metru attālumā no jūras krasta, jaunatklātajā Rojas brīvdabas estrādē, 6.jūlijā mūziķu apvienība " Tenoru Trio" aicina uz šīs vasaras romantiskāko koncertu " Arrivederci Roma" . Programmā skanēs klausītājiem labi zināmas un iemīļotas melodijas no populārākajām itāļu operām. Brīnišķīgā vieta, jūras tuvums un siltais vasaras vakars radīs neatkārtojamu gaisotni un Itālijas noskaņas ikvienam koncerta apmeklētājam.

“Origo Summer Stage” 10. jubilejas sezonas atklāšana: “Rīgas Ritmi 2019” 27.06.2019 19:18

Otrdien, 2. jūlijā, plkst. 18.00 ar mūzikas festivāla “Rīgas Ritmi 2019” koncertu tiks atklāta “Origo Summer Stage” 10. jubilejas sezonas koncertprogramma. Šogad vasaras garumā muzikālajos pasākumos un koncertos būs klausāma īpaši daudzveidīga mūzika, savukārt oficiālais atklāšanas pasākums jau tradicionāli norisināsies sadarbībā ar festivālu “Rīgas Ritmi”. “Origo Summer Stage” 10. koncertsezonas atklāšana 2. jūlijā notiks ar krāšņu festivāla “Rīgas Ritmi 2019” mākslinieku uzstāšanos, kuras laikā apmeklētājiem būs iespēja baudīt vairāku festivāla dalībnieku – Latvijas un ārzemju mākslinieku – priekšnesumus.

Otrā festivāla “Laima Rendezvous Jūrmala” diena tiks veltīta Jūrmalai 27.06.2019 19:13

Starptautisko mūzikas festivālu “Laima Rendezvous Jūrmala 2019”, kas šogad norisināsies no 18. līdz 21.jūlijam Dzintaru koncertzālē, veido četras koncertu dienas ar dažādiem nosaukumiem. Piektdiena, 19.jūlijs, ir “Jūrmalas diena” par godu slavenajai kūrortpilsētai, kura šī gada 11.novembrī svinēs savas dibināšanas 60. gadadienu.

Festivāls Laba Daba aug, paplašinot paralēlo programmu 27.06.2019 11:05

Laba Daba paplašina nosaukumu no mūzikas uz mūzikas un mākslas festivālu. Nosaukumā iekļautais salikums ‘’mūzikas un mākslas’’ norāda uz festivāla formāta maiņu, papildinot muzikālo programmu ar mākslas programmu- eksperimentālo teātri, dejām un performancēm. ‘’Suņa skatuve’’ jeb ‘’Ratnieku’’ skaistais šķūnis, kas līdz šim apmeklētājus priecējis ar muzikālo programmu, pārtaps eksperimentālā teātra un kino paviljonā. Kopumā dažādās festivāla norises vietās būs vērojamas vairāk nekā 20 laikmetīgās dejas, objektu un netradicionālo formu teātra un cirka izrādes, kā arī audio vizuālas mākslas performances, kuras pievērsīsies sociāli nozīmīgiem tematiem.

Nedēļas nogalē notiks Kurzemes Dziesmu svētki 26.06.2019 17:46

Šo sestdien, 29. jūnijā Liepājas Olimpiskā centra Arēnā pulcēsies vairāk nekā 2000 Kurzemes Dziesmu svētku dalībnieku, lai pulksten 19:00 vienotos krāšņā koncertā “ES ESMU DZĪVĪBA”. Ar Kurzemes Dziesmu svētkiem noslēgsies Latvijas simtgades pasākumu kopums - "Kuģa "Saratov" sagaidīšanai Liepājā - 100". Atzīmējot Liepājas nozīmi 1919. gada notikumos, koriem bagātākais Kurzemes koru apriņķis rīko Kurzemes Dziesmu svētkus, kuros piedalīsies 75 kori, 15 deju kolektīvi un 6 pūtēju orķestri no visiem Latvijas vēsturiskajiem novadiem. Par virsdiriģentiem izvēlēti Kurzemes labāko koru un pūtēju orķestru diriģenti, Dziesmu svētku virsdiriģenti un Goda virsdiriģenti, kuri ir vai bijuši saistīti ar Kurzemi.

Mākslas festivāla "Cēsis 2019" atklāšanas programā spilgtas latviešu izcelsmes personības 26.06.2019 17:37

6. jūlijā sāksies trīspadsmitais Cēsu Mākslas festivāls ar tēmu - nacionālā kultūra globālajā laikmetā, iekļaujoties Latvijas valsts simtgades programmā. Atklāšanas vakara koncerts izcels komponista Tālivalža Ķeniņa veikumu, un pirmo reizi Latvijā izskanēs viņa Astotā simfonija, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra un pasaulē novērtētās ērģelnieces Ivetas Apkalnas izpildījumā. Durvis vērs topošais Cēsu laikmetīgās mākslas centrs ar vērienīgu multimediālo ekspozīciju “Tuvplāns”, bet Cēsu pils klētī tirgū tiks atklāta Latvijas Mākslas akadēmijas bakalauru un maģistru darbu izstāde “Savienojumi”.

Vasaras kultūras notikumi Latgales vēstniecībā GORS 26.06.2019 11:38

Jūlijā pēc īsas starpsezonu pauzes Latgales vēstniecībā GORS sākas nākamais darba cēliens, kura pirmais notikums – Jumta terases sezonas atklāšanas koncerts ar blūza/folka grupu “Rahu The Fool”. Tāpat nemainīga tradīcija ir vasaras kamermūzikas koncerti, kur šoreiz būs iespēja baudīt koncertprogrammu “Virtuozs uz jumta”, kurā satiekas pianiste Agnese Egliņa un vijolniece Paula Šūmane. Mēnesis turpināsies ar vairākiem brīvdabas kino seansiem uz Jumta terases, bet noslēgsies ar humorista un aktiera Maksima Galkina soloprogrammas skečiem un dziesmām.

Aleksandrs Antoņenko “Jūrmalas festivālā” uzmirdzēs Pjetro Maskanji opermūzikas pērlē – “Zemnieka gods” 25.06.2019 15:07

Jau piekto gadu Dzintaru koncertzālē norisināsies krāšņākais vasaras muzikālais notikums “Jūrmalas festivāls”. 26. jūlija vakarā pirmo reizi “Jūrmalas festivālā” izskanēs itāļu komponista Pjetro Maskanji (Pjetro Mascagni) slavenākās operas “Zemnieka gods” koncertuzvedums. Vienā no skaistākajām itāļu operām kopā ar pasaulē slavenāko Latvijas tenoru Aleksandru Antoņenko uz Dzintaru koncertzāles skatuves uzmirdzēs jaunais vācu mecosoprāns Denīze Uzuna (Deniz Uzun), Latvijā dzimusī un uz pasaules skatuvēm dziedošā Alise Zinovjeva, kā arī Latvijas Nacionālās operas solisti Jānis Apeinis un Andžella Goba.

Šovakar krastmalā tiks izrādīta Paula joku dziesmu proramma “Viena tante teica...” 23.06.2019 08:47

Vērienīgākās līgošanas Latvijā – pasākuma “Līgosim krastmalā! Pirms simts gadiem Daugavmalā...” kulminācija būs Raimonda Paula joku dziesmu koncerts “Viena tante teica…”, kurā kopā ar vakara vadītājiem Valteru Krauzi un Janu Duļevsku piedalīsies solisti Ieva Kerēvica, Daumants Kalniņš, Aija Vītoliņa, Andris Ērglis, Ginta Krievkalna, Jānis Apeinis un pavadošā grupa Kristapa Krievkalna vadībā. Ieeja pasākumā ir bez maksas.

Aicina uz pasākumu “Līgosim krastmalā! Pirms simts gadiem Daugavmalā...” 18.06.2019 16:18

Rīdzinieki un pilsētas viesi aicināti uz vērienīgāko līgošanu Latvijā – pasākumu “Līgosim krastmalā! Pirms simts gadiem Daugavmalā...”, kas risināsies 11. novembra krastmalā no 23. jūnija plkst. 17.00 līdz 24. jūnija rīta ausmai plkst. 4.30. Tajā uz trīs skatuvēm uzstāsies Latvijā populāri mūziķi un aktieri, būs iespēja dzirdēt maestro Raimonda Paula joku dziesmu programmu “Viena tante teica...”. Pasākumā darbosies vairāk nekā trīsdesmit kafejnīcas un miestiņa teltis. Ieeja pasākumā ir bez maksas.

Senās mūzikas festivāla atklāšanā skanēs itāļu baroka meistardarbi 18.06.2019 16:13

25. Starptautisko Senās mūzikas festivālu 10. jūlijā Mazajā ģildē atklās vairāku prestižu Eiropas senās mūzikas konkursu laureāts, vijolnieks un kontrtenors Dmitrijs Siņkovskis, čelliste Ilze Grudule un klavesīniste Ieva Saliete, atskaņojot itāļu baroka meistardarbus.

“Saldās sejas” izdod albumu “Klausieties visi”. Noskaties tituldziesmas video! 18.06.2019 12:26

Grupa “Saldās sejas”, kuras pirmsākumi meklējami 80to gadu vidū Liepājā, un kuras dibinātāju vidū savulaik bijuši Zigfrīds Muktupāvels, Ivo Fomins, Tomass Kleins, Guntars Račs, Ainars Virga un citi, beidzot, pēc 34 gadiem izdevuši savu pirmo studijas albumu! Līdz ar albuma izdošanu, tiek publicēts arī albuma tituldziesmas “Klausieties visi!” (G.Rača mūzika un vārdi) video.

Atdzimst leģendārā rokopera “KAUPĒN, MANS MĪĻAIS” 15.06.2019 12:41

Sācies darbs pie Jāņa Lūsēna un Māras Zālītes leģendārās rokoperas „KAUPĒN, MANS MĪĻAIS” jauniestudējuma koncertuzveduma versijā. Ir pagājuši 20 gadi kopš rokoperas pirmā iestudējuma Liepājas teātrī, taču vēsturiskais stāsts par sabiedrības apjūsmoto noziedznieku savu aktualitāti nav zaudējis arī šodien. Kas ir mūsu varoņi? Vai ar mediju palīdzību par tādu sabiedrības acīs var kļūt ikviens, neatkarīgi no viņa nodomiem un rīcības? Ir laiks šodienas acīm palūkoties uz Māras Zālītes dzejā un Jāņa Lūsēna mūzikā iekodētajiem vēstījumiem.

Grupas “Lauku Muzikanti” jaunais albums “Soli pa solim” 12.06.2019 12:41

Pēc ilgāka laika tautā iemīļotā grupa “Lauku Muzikanti” laiž klajā savu desmito dziesmu albumu “Soli pa solim”, un šis noteikti nebūs viņu pēdējais kopdarbs. Par godu šim notikumam 9. oktobrī Rīgā, VEF kultūras pilī notiks grupas jubilejas tūres koncerts. Koncertā būs iespējams dzirdēt arī Paulu Ķieti, kādreizējo grupas “Putnu Balle” dziedātāju, kura savulaik kopā ar savu tēti Normundu Ķieti un “Lauku Muzikantiem” ir iedziedājusi vairākas tautā iemīļotas dziesmas. Pēdējos desmit gadus, pēc mūzikas studijām Lielbritānijā, Paula palikusi uz dzīvi Lielbritānijā, kur turpina muzicēt kopā ar savu grupu un strādā kā vokālais un vijoles pedagogs.

20. jūnijā laukumā pie VEF Kultūras pils notiek “Līgo skaisti šovakar!” 10.06.2019 11:36

20. jūnijā no plkst.17.00 – 22.30 laukumā pie VEF Kultūras pils notiks pasākums “Līgo skaisti šovakar!”, kurā piedalīsies vairāk kā 390 mākslinieki, notiks radošās darbnīcas, darbosies tirdziņš. Pasākuma centrālais notikums būs 200 etnogrāfisko kokļu un koncertkokļu saspēlēšanās uz pils kāpnēm.

Populāru solistu un Vidzemes kamerorķestra vasaras lielkoncerts “Vienā elpā” 07.06.2019 11:41

28.jūlijā Kandavas Ozolāju estrādē un pēc tam arī citviet Latvijā izskanēs krāšņs lielkoncerts “Vienā elpā”, kurā piedalīsies dziedātāji Aija Andrejeva, Igo, Ieva Kerēvica, Agnese Rakovska, Ingus Pētersons, Igo un Atis Ieviņš, Vidzemes kamerorķestris (diriģents Andris Veismanis) un instrumentālā grupa Jāņa Strazda vadībā. Koncertos īpaši tiks svinēta dziedātāja Ingus Pētersona 60 gadu jubileja.

Baha svītas unikālā Krētas liras skanējumā 07.06.2019 11:37

Jūnija beigās, uzreiz pēc vasaras saulgriežiem, trīs unikālos koncertos pievērsties savai iekšējai pasaulei aicina 18. Introvertās mākslas festivāls AD LUCEM. Šī gada festivāla atklāšanas koncertā - 26. jūnijā plkst. 19.00, Rīgas Sv. Pētera baznīcā čellists un Krētas liras spēles meistars Jorgs Kaloudis (Yiorgos Kaloudis) no Grieķijas vēl nedzirdētā skanējumā atskaņos emocionāli dziļās J.S.Baha svītas.

Rīgā ar vairākiem pasākumiem un koncertiem atzīmēs Komunistiskā genoīda upuru piemiņas dienu 07.06.2019 11:28

Pieminot Komunistiskā genocīda upurus, 14. jūnijā Rīgā notiks vairāki pasākumi – konference, piemiņas brīži Šķirotavas un Torņakalna stacijās, koncerti, gājiens no Latvijas Okupācijas muzeja ēkas Rātslaukumā līdz Brīvības piemineklim un ziedu nolikšanas ceremonija. 14. jūnijā Rīgā, pieminot 78. gadadienu, kad uz Sibīriju 1941. gadā tika aizvesti gandrīz četri tūkstoši Latvijas bērni, fonds “Sibīrijas bērni” rīko konferenci un koncertu “Aizvestajiem”. Konferences notiks Valsts prezidenta pilī un tās tēma ir “Vēsturiskā atmiņa”.

Dailes teātris sezonas noslēgumā metas jautrā ballītē 06.06.2019 16:29

Savu 99. sezonu Dailes teātris noslēgs ar koncertizrādi “Spanovska ballīte – 5. sērija”. Aktieri atkal satiksies jautrā ballītē, kas jau kļuvusi par tradīciju. Ekskluzīvi, tikai četrus vakarus – 6., 7., 8. un 9. jūnijā. No smiekliem līdz nopietnībai un atkal atpakaļ... Dailes teātra 100. sezonas gaidās tiks veikta savdabīga vasaras tīrīšana, revidējot vecos skapjus, izvelkot dažus skeletus un iemetot aci teātra virtuvē. Varbūt dabūs trūkties arī skatītāji. Ļoti iespējami patīkami pārsteigumi...

Nākamā lapa