Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:21, Did:0, useCase: 0

epadomi/Tava virtuve/Epadomi TV/Arhīvs/Reklāma

Nākamā lapa

24. Starptautiskā Baltijas baleta festivāla Galā koncertā piedalīsies mākslinieki no sešām pasaules valstīm 26.03.2019 11:30

1.aprīlī Latvijas Nacionālajā operā norisināsies krāšņais 24.Starptautiskā Baltijas baleta festivāla Galā koncerts „Ballet Stars Gala”, kurā piedalīsies izcili baleta mākslinieki no sešām pasaules valstīm: Ungārijas, ASV, Rumānijas, Francijas, Igaunijas un, protams, Latvijas. Koncerta sākums – plkst.19.

Krāšņi izskanējis Rīgas kamerkora “Ave Sol” 50 gadu jubilejas sezonas ieskaņas koncerts 24.03.2019 07:53

21. martā VEF Kultūras pilī notika Rīgas kamerkora “Ave Sol” 50 gadu jubilejas sezonas ieskaņas koncerts, kurā diriģenta Andra Veismaņa vadībā izskanēja Karla Orfa monumentālā un dzīvi apliecinošā oratorija “Carmina burana”.
“Carmina burana” jubilejas atskaņojumā Rīgas kamerkoris “Ave Sol” uzstājās kopā ar Valsts akadēmisko kori “Latvija”, jauno, spožo latviešu soprānu Marlēnu Keini un lielisko igauņu vāgnertenoru Mati Turi, Liepājas Simfonisko orķestri, pianistiem Agnesi Egliņu un Mārtiņu Zilbertu. Īpašu ugunīgumu un vizuālo baudījumu mūzikai piešķīra izcilo horeogrāfu Agra Daņiļeviča un Markusa Cmēlinga (Itālija) kopdarba rezultātā radītā horeogrāfija deju skolas “Dzirnas” dejotāju sniegumā.

Festivāls LABA DABA paplašina nosaukumu un izziņo jauno programmu 21.03.2019 15:35

Festivāls Laba Daba 2019.gadā paplašina nosaukumu no mūzikas uz mūzikas un mākslas festivālu. Nosaukumā iekļautais salikums ‘’mūzikas un mākslas’’ norāda uz festivāla formāta maiņu, papildinot muzikālo programmu ar mākslas programmu- eksperimentālo teātri, dejām un performancēm. Gaidot festivāla norisi 2.- 4.augustā, organizatori izziņo pirmos apstiprinātos māksliniekus kā mūzikas, tā arī mākslas sadaļās.

Svētdien - cikla “Brīvdienu mūzika” koncertā – šarmantā dziedātāja Jolanta Strikaite-Lapiņa 21.03.2019 15:29

Šo svētdien, 24. februārī, plkst. 14.00 ciklā “Brīvdienu mūzika” tiksimies ar šarmanto dziedātāju Jolantu Strikaiti-Lapiņu, kurai koncertā pievienosies ērģelniece Ilze Reine un trompetists Jānis Porietis. J. Strikaite-Lapiņa, kuru sākotnēji iepazinām kā populārās mūzikas izpildītāju, pēdējos gados pievērsusies klasiskajai mūzikai un jau vairākus gadus ir Latvijas Nacionālās operas soliste. Šajā koncertā viņa kopā ar draugiem atskaņos Baha, Mītela, Hendeļa un Tēlemaņa vokālos skaņdarbus.

Zināmas Laimas Vaikules solo koncerta detaļas 20.03.2019 14:03

Latvijas estrādes dīvas jubilejas koncerts «Laima Vaikule & Freedom Ballet» tiks aizvadīts divās daļās, kopskaitā publiku gaida vairāk nekā 30 unikāli priekšnesumi. Kopā ar Vaikuli uzstāsies visā pasaulē pazīstamais Ukrainas kolektīvs Freedom Ballet, kā arī populārie Latvijas mūziķi, ilggadēji skatuves draugi Intars Busulis, Lauris Reiniks, Jānis Stībelis, kā arī klasiskās mūzikas huligāni grupa DAGAMBA.

Muzikāla izrāde “ČIKĀGAS PIECĪŠI – ATGRIEŠANĀS” 19.03.2019 12:22

“Čikāgas piecīši – atgriešanās” ir muzikāli vēsturiska vīzija – izrāde, kurā populāri aktieri un dziedātāji ar sirsnību un lielu pietāti atveidos iemīļotās grupas uzstāšanos viņu jaunības laikā. Izrādes režisors ir Valdis Lūriņš, un tajā piedalīsies Mārtiņš Egliens, Mārtiņš Brūveris, Ieva Sutugova, Rolands Beķeris, Marģers Eglinskis, Inita Sondore, Ginta Krievkalna. Izrādes pamatā ir Alberta Legzdiņa atmiņu stāstījumi no grāmatas “Čikāgas piecīšu piedzīvojumi” un “Čikāgas piecīšu” populārākas dziesmas. Jauniestudējuma pirmizrāde notiks Rojas estrādes atklāšanā 5.jūlijā.

8. Starptautiskajā Diksilendu mūzikas festivālā piedalīsies viesi no Polijas, Sanktpēterburgas un Latvijas 19.03.2019 12:21

8.Starptautiskais Diksilendu mūzikas festivāls šogad norisināsies no 30.maija līdz 1.jūnijam, jau tradicionāli piedāvājot koncertus Rīgā un Umurgā. Festivālā šogad piedalīsies grupas no Polijas, Sanktpēterburgas un, protams, Latvijas.
“Mūsu virsuzdevums – nodrošināt festivāla nepārtrauktību, un to arī darām, rīkojot festivālu jau astoto reizi. Turklāt šim ciparam ir ļoti liela saistība ar bezgalības zīmi,” uzsver festivāla producents Armands Leimanis.

Dzintaru koncertzālē uzstāsies pasaulslavenais “Orchestra della Svizzera Italiana” 19.03.2019 12:19

31. martā Dzintaru koncertzālē norisināsies vēsturisks notikums – pirmo reizi Latvijā uzstāsies pasaulslavenais “Orchestra della Svizzera Italiana” diriģenta Markusa Pošnera vadībā. Krāšņā programmā baudīsim Ludviga van Bēthovena “Astoto simfoniju” un “Trešo klavierkoncertu”. Koncerta solists – Karalienes Elizabetes konkursa laureāts un BBC New Generation Artist balvas ieguvējs – pianists Frančesko Pjemontēzi (Francesco Piemontesi).

LNSO kamermūzikas koncertā – kaislīgi tango ritmi 18.03.2019 12:33

2019. gada 21. martā pl 19.00 LNSO aicina iejusties karstasinīgos tango ritmos Lielajā ģildē. Koncertā “LNSO kamermūzika. Tango II” dzirdēsim tango klasiķa Astora Pjacollas skaņdarbus “Četri gadalaiki” un “Tango vēsture”, kurus papildinās itāļu džeza akordeonista Fausto Bekalosi opuss Tangamente, kā arī Kārļa Lāča “Latvju tango”. Uz skatuves kāps atzīts mūziķu sastāvs – akordeonists Artūrs Noviks, ģitārists Jānis Ruņģis, vijolnieki Sandis Šteinbergs un Raimonds Melderis, altists Arigo Štrāls, čellists Ainārs Paukšēns un kontrabasists Raivo Ozols. Šis ir muzikāls turpinājums 2016. gadā Lielajā ģildē un festivālā “LNSO vasarnīca” īstenotajai tangomūzikas programmai “Pjacolla un Galjāno”, kas guva lielus panākumus.

24. Starptautiskais Baltijas baleta festivāls sāksies ar tradicionālo koncertu Rīgas centrālajā pasažieru stacijā un izrādi “Dracula” 18.03.2019 12:30

Otrdien, 19.martā, ar tradicionālo koncertu Rīgas centrālajā pasažieru stacijā tiks atklāts 24.Starptautiskais Baltijas baleta festivāls. Koncerta sākums – plkst.17. Festivāla atklāšanas koncertā piedalīsies deju studijas “Extreme”, “Karuselis”, deju grupa Zadorinka, “T/S Dance Academy” (vadītājs Tāls Sils), “Riga City Jazz Dance”, kā arī deju grupas “Ritms” un “Buras”.

CD sērijā “Leģendas” izdota Laimas Vaikules labāko dziesmu izlase 14.03.2019 12:36

Jau pavisam drīz, 30. martā ar lielkoncertu Arēnā Rīga savu jubileju atzīmēs dziedātāja Laima Vaikule. Izdevniecība “MicRec”, sveicot mākslinieci, CD sērijā “Leģendas” izdevusi Laimas Vaikules dziesmu izlasi, kurā apkopotas visas populārākās latviski ieskaņotās dziesmas. Vairākas no dziesmām nekad nav bijušas izdotas ne vinila platēs, ne kompaktdiskos. Apkopojumā izmantoti “Latvijas Radio” un “MicRec” ierakstu arhīvi.

Šodien Kristīnes Zadovskas jubilejas koncerts Operā 13.03.2019 13:28

Šodien, 13.martā, uz jubilejas koncertu “Ielūdz Kristīne Zadovska. Jubilejas koncerts divās daļās” Latvijas Nacionālās operas Lielajā zālē aicina mecosoprāns Kristīne Zadovska. Koncerta sākums – plkst.19.

Pieci mīti par Laimu Vaikuli 12.03.2019 10:35

30. martā Arēnā Rīga notiks vērienīgs Laimas Vaikules solokoncerts par godu mākslinieces jubilejai. Pašlaik aktīvi norisinās gatavošanās pasaules līmeņa koncertšovam, kurā kopā ar Laimu uz skatuves kāps unikālais Freedom Ballet un solisti Intars Busulis, Lauris Reiniks, Jānis Stībelis un grupa DAGAMBA.

“Retro vakars” VEF Kultūras pilī 12.03.2019 10:01

Lielajā piektdienā – 19.aprīlī – VEF Kultūras pilī notiks koncerts “Retro vakars. Koncerta sākums – plkst.19. Koncertā, kas norisināsies Lieldienu laikam piestāvošā klusinātā noskaņā, piedalīsies Latvijas mūzikas leģendas: dziedātāji Ieva Akuratere, Ira Krauja-Dūduma, Viktors Lapčenoks, Žoržs Siksna, Andris Daniļenko, Viktors Zemgals, Uģis Roze, Imants Vanzovičs, Adrians Kukuvass. Māksliniekiem uz skatuves pievienosies pavadošā grupa “No pusvārda” Modra Laizāna vadībā (Juris Kristons – taustiņinstrumenti, Zintis Žvarts – saksofons, Aivars Gudrais – ģitāra, Modris Laizāns – bass, Ivars Kalniņš – sitamie instrumenti).

Paziņoti Mihaila Kaziņika jauno izpildītāju konkursa “Uzlecošās zvaigznes” rezultāti 10.03.2019 10:55


Jau desmito, jubilejas, reizi Rīgā notika “Kaziņika dienas” – Latvijas kultūrai ļoti svarīgs notikums, kas katru gadu priecē klasiskās mūzikas cienītājus ar brīnišķīgiem koncertiem un lekcijām, kurās piedalās Latvijas un ārvalstu mūziķi, un, protams, pasaulei atklāj jaunus talantus. Maestro Kaziņiks par projekta galveno ideju uzskata jauno instrumentālistu un vokālistu konkursu “Uzlecošās zvaigznes”. Šogad žūrija tik augstu novērtēja jaunos mūziķus, ka tika piešķirts rekordliels skaits Grand Prix.

Tiek izsludināts Jāņa Zābera I Starptautiskais vokālistu konkurss 07.03.2019 13:40

Atzīmējot Vokālās akadēmijas trīs gadu jubileju tiek izsludināta pieteikšanās I Starptautiskajam Jāņa Zābera vokālistu konkursam, kurš ar ļoti kompetentu žūrijas sastāvu notiks trīs kārtās no š.g. 28. septembra līdz 4. oktobrim. Tajā aicināti piedalīties dažādu valstu mūzikas skolu, vidusskolu, koledžu un mūzikas augstskolu studenti un absolventi vecumā no 10 līdz 35 gadiem.

Svinīgā ceremonijā paziņoti Lielās mūzikas balvas 2018 laureāti 06.03.2019 16:02


2019. gada 5. martā Latvijas Nacionālajā operā notika Lielās mūzikas balvas 2018 pasniegšanas svinīgā ceremonija, kurā tika paziņoti laureāti astoņās kategorijās. Kategorijā “Par mūža ieguldījumu” balvu saņēma dziedātāja Maija Krīgena.

“Ducele” Rīgas centrā nosvin otrā albuma izdošanu un grupas 25 mēnešu jubileju! 06.03.2019 09:48

Pašā Rīgas sirdī, viesnīcas “Roma” 7. stāvā, kur agrāk mita leģendārais “Otto Schwarz” restorāns, notika jautrs un muzikāli piesātināts pasākums, uz kuru bija pulcējušies latviešu ekoloģiskās mūzikas grupas “Ducele” draugi un atbalstītāji. Iemesls tam bija ne tikai grupas otrā albuma “Tā viš’ i...2” izdošana, bet arī grupas līdera Arņa Veisbārža dzimšanas dienas svinības!

Tuvojas džeza mākslinieku konkurss „Riga Jazz Stage 2019” 06.03.2019 09:44

Džeza mākslinieku konkursa žūrija ir izvēlējusies jaunos džeza talantus, kuri ir saņēmuši uzaicinājumu uzstāties“Riga Jazz Stage”konkursa koncertā 4.aprīlī Rīgā, “Splendid Palace”. “Riga Jazz Stage” ik gadu Rīgā pulcē Latvijas un ārzemju uzlecošās džeza zvaigznes, ļaujot arī klausītājiem just līdzi konkursa radošajai sāncensībai un baudīt džeza mūziku vēl līdz šim nedzirdētās interpretācijās.Šogad žūrija uz Rīgu ir uzaicinājusi 26 džeza vokālistus un pianistus no 15 valstīm.

90-to gadu rekonstrukcija “JAM SESSION 2019” 28.02.2019 15:19

30. martā plkst. 19:00 uz VEF Kultūras pils skatuves notiks Latvijas blūza un roka virtuozu lielkoncerts „JAM SESSION”, kura mērķis ir rekonstruēt 90-to gadu Rīgas klubu dzīvās mūzikas gaisotni.

Programmā: gan tādu pasaules leģendārāko izpildītāju kā Eric Clapton, Gary Moore, Dire Straits, Beatles, Deep Purple, Led Zeppelin, Doors u.c. skaņdarbi, gan arī oriģinālmūzika.

Vienīgais “The BeatLove” koncerts Baltijā 28.02.2019 15:16

1.aprīlī plkst. 19:30 Rīgas Kongresu namā ar savu vienīgo koncertu Baltijas valstīs uzstāsies viena no pasaulē atpazīstamākajām “THE BEATLES‘’ tribute grupām “The BeatLove”.

Tiek uzskatīts, ka "tribute" kustība aizsākās tieši ar slavenās Liverpūles grupas “The Beatles” pirmajiem atdarinātājiem tālajos 60-jos gados.

Izsludināts Ainara Virgas 55 gadu jubilejas papildkoncerts 27.02.2019 09:11

Pēc pilnībā izpārdotā Ainara Virgas jubilejas koncerta, kas 18.aprīlī notiks Liepājas koncertzālē “Lielais Dzintars”, mūziķis nolēmis izsludināt papildkoncertu, kas turpat “Lielajā Dzintarā” notiks 20.maijā plkst.19. Koncertā skanēs dziesmas no topošā „LĪVU” jaunā albuma, pie kura ierakstīšanas turpinām darbu, kā arī jau labi zināmas dziesmas no „LĪVU” repertuāra visās iespējamajās aranžijās un salikumos, turklāt skatītāji tiks aicināti gan dungot, gan dziedāt līdzi Nāciet uz koncertu, nenožēlosiet! Jo, kā jau tas piestāv Liepājai, koncertā tiks norauts jumts!” saka mūziķis, piebilstot – iespējams, koncerta beigās kāda dziesma skanēs arī akustiskajā versijā. „

Baltijas jūras filharmoniķi viesosies Rīgā koncertturnejas “Ziemeļu pulss” ietvaros 27.02.2019 08:58

Šā gada 12. martā uz Lielās ģildes skatuves muzicēs Baltic Sea Philharmonic (Baltijas jūras filharmoniķi) - orķestris, kurā spēlē Ziemeļu reģiona talanti no Dānijas, Igaunijas, Krievijas, Latvijas, Lietuvas, Norvēģijas, Polijas, Somijas, Vācijas un Zviedrijas. Harizmātiskā un aizrautīgā diriģenta Kristjana Jervi vadībā orķestris atskaņos Pētera Čaikovska koncertsvītu “Apburtā princese”, Pētera Vaska meditāciju “Vientuļais eņģelis”, Kristjana Jervi “Aurora” un Ģedimina Gelgota Vijoļkoncertu.

Latviešu – franču duets “Viņš un Viņa” ielūdz uz Aperitīva koncertu 25.02.2019 15:10

Duets “Viņš un Viņa” ielūdz uz Aperitīva koncertu 6. aprīlī plkst. 16.00. Kultūras pils “Ziemeļblāzma” kafejnīcā. Koncerta ideja ir pavadīt laiku patīkamā, neformālā muzikālā gaisotnē ap aperitīva laiku, klausoties franču un latviešu melodijas saksofonistes Ilzes Lejiņas un francūža Freda Ormēna izpildījumā. Mūziķi novēl: “Lai aperitīva koncerts rosina apetīti skaistai mūzikai un apdullina no ikdienas rūpēm nogurušos prātus!” Koncertā varēs dzirdēt gan balsi, gan dažādus instrumentus – saksofonus, ģitāru, vijoli, kokli, birbīni, stabuli un elektroniku.

Grupa “Jāņa Ruņģa Klātbūtne” uzsāk koncertsēriju pa Latviju 25.02.2019 15:06

Grupas līderis Jānis Ruņģis pērn izdevis savu debijas albumu "Ārpus Prātus", kas bija nominēts “Zelta Mikrofonam 2019” kā viens no labākajiem aizvadītā gada alternatīvās/ indie mūzikas ierakstiem. Tagad grupa plāno uzsākt aktīvu koncertēšanu un piedāvāt klausītājiem dzirdēt dziesmas piedzīvojot klātbūtni.

Pēc ilga pārtraukuma Latvijā atkal – Riharda Vāgnera “Tristans un Izolde” skaistākās lappuses 25.02.2019 15:04

Pavasara pirmā mēneša pirmajā dienā, 1. martā pl. 19.00, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) saviem klausītājiem sniedz īpašu notikumu – Riharda Vāgnera mīlasstāsta “Tristans un Izolde” otrā cēliena koncertiestudējumu un slaveno “Izoldes mīlasnāvi”. Pie diriģenta pults stāsies LNSO mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Andris Poga; solisti būs pasaules mērogā ievērojami Vāgnera mūzikas dziedātāji zviedru soprāns Irēne Teorina (Izolde), amerikāņu tenors Korbijs Velčs (Tristans), zviedru mecosoprāns Martina Dike (Brangēna) un latviešu basbaritons Egils Siliņš (Marks). Melota lomā – Latvijas šābrīža spožākais tenors Mihails Čuļpajevs.

Endrū Loida Vēbera dziesmas pirmatskaņojums Latvijā 22.02.2019 11:53

28.februārī plkst.19 VEF Kultūras pilī notiks elegants un joku pilns koncerts TENORU GADS, kurā apvienojušies dziedoši un asprātīgi aktieri un izcili operas solisti. Īpašs notikums koncertā būs Endrū Loida Vēbera dziesmas “Amigos para siempre” pirmatskaņojums Latvijā un latviskā versijā, kas skanēs koncerta finālā (dziesmas latviskā teksta autore ir Elizabete Trumpe). Dziesma tika sarakstīta 1992.gada Barselonas Olimpiskajām spēlēm, un toreiz to izpildīja Hosē Karerass un Sāra Braitmena, savukārt tagad to izpildīs visi koncerta dalībnieki. Īpaši priecīgs par iespēju dziedāt šo skaisto un maz skanējušo dziesmu ir šā koncerta īpašais viesis – dziedātājs Ingus Pētersons, kurš šomēnes svin 60 gadu jubileju. “Manuprāt, dziesmas latviskā versija ir ļoti gaumīga un labskanīga,” atzīst dziedātājs.

Igo jubilejas koncerts “Pirmie 40” Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” 20.02.2019 11:55

Pēc pagājušogad veiksmīgi aizvadītiem pieciem jubilejas koncertiem Rīgā, Mūzikas namā “Daile”, 2019.gada 6.aprīlī ar koncertiem dzimtajā Liepājā, koncertzālē “Lielais Dzintars”, dziedātājs Igo ar diviem koncertiem atzīmēs savus 40 gadus uz skatuves. Koncertu sākums – plkst.15 un plkst.19. Koncerta pirmajā daļā skanēs komponista Jāņa Strazda un Igo koncertprogramma “Uguns”, bet koncerta otrajā daļā – Igo “zelta repertuārs”.

Ainara Virgas 55 gadu jubilejas koncerts koncertzālē “Lielais Dzintars” 20.02.2019 11:48

Populārais rokmūziķis – liepājnieks Ainars Virga – 6.aprīlī svinēs 55 gadu jubileju. Par godu šim notikumam mūziķis 18.aprīlī nolēmis sarīkot vērienīgu jubilejas koncertu Liepājas koncertzālē „Lielais Dzintars”. Ar šo koncertu Ainars turpina ar Liepāju saistīto mūziķu jubilejas koncertu ciklu, ko 6.aprīlī aizsāka dziedātājs Igo, bet jau 6.maijā turpinās Juris Pavītols, un 11.maijā – grupa “Credo”.

Pasaules saksofona zvaigzne Pjērs Bertrāns satiksies ar Latvijas Radio bigbendu festivālā “Saxophonia” 18.02.2019 08:15

24. februārī Rīgas Kongresu namā festivālu “Saxophonia” noslēgs franču džeza leģenda Pjērs Bertrāns un Latvijas Radio bigbends. Koncertā skanēs Pjēra Bertrāna oriģinālmūzika, kas rakstīta tieši Latvijas Radio bigbendam, un kuras radītās noskaņas aizvedīs klausītāju šaurajās Monmartras ieliņās, ļaujot izjust Parīzes īpašo gaisotni. Koncerta soliste - jaunā un spilgtā franču dziedātāja Paloma Pradāla. Pjērs Bertrāns ir saksofonists, flautists, kompozīcijas profesors, kura daiļrade ietver daudzas kompozīcijas un aranžējumus dažādiem sastāviem, kā arī mūziku kinofilmām un izrādēm. Bertrāns ir dibinājis Parīzes džeza bigbendu un kopš 2009.gada vada Nicas džeza orķestri.

Latvijā viesosies unikāla afrikāņu mūzikas instrumenta KORA virtuozs 18.02.2019 08:11

7. martā plkst. 19.00 VEF Kultūras pils skanēs blūza, soulmūzikas, džeza un afrikāņu popmūzikas ritmos – Latvijā viesosies vairāku starptautisku godalgu ieguvējs un unikālā instrumenta – elektroniskās Gvinejas koras – virtuozs, dziedātājs un komponists Sekū Kojate (Sekou Kouyate) ar pavadošo grupu.

Maestro Pauls rada īpašu programmu dziedošajam aktierim Andrim Bērziņam 17.02.2019 14:12

Piektdien, 15. februārī, Latvijas Radio 1. studijā notika Maestro Raimonda Paula un dziedošā aktiera Andra Bērziņa jaunās literāli muzikālās kompozīcijas „… Jūs arī varat paspēt kaut ko vēl padarīt” pirmatskaņojums. Programma ar 12 dziesmām īpaši rakstīta Andrim Bērziņam. „Atceroties savu sadarbību ar dziedošajiem aktieriem, man bija sajūta, ka ir iestājies tāds kā klusums. Un es atcerējos par Andri – vienu no mūsu spēcīgākajiem dziedošajiem aktieriem. Dziedošie aktieri Latvijā nereti ir populārāki par dziedātājiem, jo viņi spēj dziesmu tekstus iznest līdz klausītājam,” par programmas veidošanu stāsta Maestro Raimonds Pauls.

Jāņa Lūsēna un Zigfrīda Muktupāvela koncerts Mazajā Ģildē 15.02.2019 13:42

8. marta vakarā neformālā gaisotnē Mazās Ģildes Lielajā zālē izskanēs Jāņa Lūsēna un Zigfrīda Muktupāvela koncerts, kurš iezīmēs Jāņa Lūsēna 60 gadu jubilejas lielkoncertus Rīgā, Rēzeknē un Liepājā. Šajā koncertā būs dzirdamas dziesmas, kuras komponists rakstījis īpašajai Zigfrīda Muktupāvela balsij un, pateicoties mākslinieku izcilajiem kopdarbiem, iegūlušas tautas atmiņā.

Konkursa “Ineses Galantes talanti” laureāti iekaros pasaules skatuves 13.02.2019 14:29

Šopavasar Latvijā jau sesto reizi notiks klasiskās mūzikas jauno izpildītāju konkurss “Ineses Galantes talanti”, kas katru gadu ne tikai atklāj pasaulei jaunu mākslinieku vārdus, bet arī lielā mērā veicina to profesionālo izaugsmi. Konkursa laureāti regulāri piedalās starptautiskās muzikālās sacensībās un veiksmīgi uzstājās uz vienas skatuves ar pasaulē pazīstamiem mūziķiem.

Pasniegtas Zelta Mikrofons 2019 balvas 13.02.2019 09:50


Dailes teātrī 12.februāra vakarā jau 23.reizi tika pasniegtas Zelta Mikrofona balvas. Visvairāk balvas saņēma Ozols, kurš ieguva Zelta Mikrofona statueti par albumu "Neona pilsēta" kā Hiphop mūzikas albums, kā arī kopā ar Donu saņēma divas balvas kā Gada dziesma un Radio hits par kopdarbu "Salauzta sirds". Divas balvas saņēma grupa "Prāta Vētra" par 2018.gada labāko videoklipu un Koncertieraksta video. Popmūzikas albuma balvu un nozīmīgo Gada albuma titula godu saņēma grupa "Instrumenti" ar albumu "Atkala".

Šovakar tiks pasniegtas “Zelta Mikrofona” balvas 12.02.2019 13:07

Ar aktuālāko Latvijas mūziķu priekšnesumiem, unikāliem kolektīviem un pirmatskaņojumiem šovakar, 12. februārī, Dailes teātrī jau 23.reizi tiks pasniegtas Mūzikas ierakstu gada balvas Zelta Mikrofons. Tieši pirms gada, Zelta Mikrofona pasākumā, Very Cool People, Kristīne Prauliņa, Edavārdi un ansis nolēma kopīgi ierakstīt dziesmu "Pa apli", kas rezultātā daudz skanējusi radiostacijās, un otrdien tiks atskaņota arī uz Dailes teātra skatuves kopīgi ar TDA “Līgo” veidotā interpretācijā.

“Melo-M” pavasarī dosies “Maģiskajā radio tūrē” pa Latviju 12.02.2019 13:04

Čellu trio “Melo-M” no marta līdz maijam ar jaunu mūzikas programmu apciemos vairākas Latvijas pilsētas koncertceļojumā, kam dots nosaukums “Maģiskā radio tūre”. Kā jau minēts turnejas nosaukumā, jaunās mūzikas programmas skaņdarbu izvēlē dominē skaņdarbi, kas veltīti radio tēmai.

Riga Jazz Stage 2019 izvēlas talantus 12.02.2019 13:03

Džeza mākslinieku konkursa žūrija ir izvēlējusies 26 jaunos džeza talantus, kuri ir saņēmuši uzaicinājumu uzstāties ‘’Riga Jazz Stage’’ konkursa koncertā 4. aprīlī Rīgā, “Splendid Palace”. Šogad konkursam kopumā pieteicās 56 dalībnieki no 24 valstīm. Tomēr žūrija izvēlējās tikai 26 dalībniekus - 14 vokālistus un 12 pianistus -, kuriem tiek dota iespēja parādīt savu talantu, uzstājoties konkursa koncertā 4. aprīlī Rīgā, “Splendid Palace”.

Aicina uz jaunu koncertu ciklu “Kino un teātra mūzika”. Šonedēļ – pirmais koncerts ar Maestro Raimondu Paulu 12.02.2019 13:01

2019. gadā Dzintaru koncertzāle un Ojārs Rubenis aicina klausītājus uz jaunu koncertu ciklu “Kino un teātra mūzika”. Latvijas Nacionālā teātra izpilddirektors Ojārs Rubenis šos koncertus iecerējis kā sirsnīgu sarunu ar populāriem un tauta iemīļotiem komponistiem par viņu radīto mūziku leģendārām 20. gadsimta latviešu kinofilmām. Koncertos tiksimies ne tikai ar komponistiem, bet arī kino filmu aktieriem, mūziķiem un dziedātājiem.

Festivālā “Saxophonia” notiks koncerts “Džezā tikai saksofoni!” 08.02.2019 11:47

Festivālā “Saxophonia” 21. februārī Spīķeru koncertzālē saksofonu kvartets “Atomos” aicina uz koncertu “Džezā tikai saksofoni!” Dzirdēsim fragmentus no Džordža Gēršvina pasaulslavenās operas “Porgijs un Besa”, ievērojamā amerikāņu mūziķa Čika Koreas “Armando's Rhumba", savukārt jaunākās džeza tendences atklāsies amerikāņu komponistes Rebekas Molionas kompozīcijā “Second Wind”.

Nākamā lapa