Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:21, Did:0, useCase: 0

epadomi/Tava virtuve/Epadomi TV/Arhīvs/Reklāma

Nākamā lapa

Dzintaru koncertzāle aicina uz jauniem cikla “Brīvdienu mūzika” koncertiem 24.01.2020 11:30

2020. gada pirmajā pusē Dzintaru koncertzāle un diriģents Jānis Ozols turpina klausītāju iemīļoto demokrātisko koncertu ciklu “Brīvdienu mūzika”. Šoreiz baudīsim “Brodvejas un kino mūziku”, “Skaistākās operu ārijas”, “Spāņu mūziku un dejas”, kā arī enerģiskos Astora Pjacollas un tango mūzikas ritmus. Bet jau šo svētdien 26. janvārī plkst. 14:00, šī gada pirmajā “Brīvdienu mūzikas” koncertā, tiksimies ar unikālās balss īpašnieku, kontratenoru, Sergeju Jēgeru.

Jauktais koris „Sōla” aicina uz koncertu-diskotēku „Esi reāls!” 23.01.2020 10:17

Latvijas Kultūras akadēmijas jauktais koris „Sōla” aicina uz koncertu-diskotēku „Esi reāls!” ar 90to gadu hitiem. Ar šo programmu izskanēs trīs koncerti – 9. februārī plkst. 13.00 Ogres novada Kultūras centra Mazajā zālē un plkst. 18.00 Kultūras centrā „Siguldas Devons”, bet 14. februārī plkst. 20.00 Rīgā, mūzikas namā „Daile”. Kopā ar kori „Sōla” visos koncertos būs arī instrumentālā grupa Jāņa Miltiņa vadībā, bet pēc Rīgas koncerta notiks autentiska 90to gadu diskotēka DJ Agra Semēvica virsvadībā.

Ceļā uz XII Latvijas Skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētkiem meistarklasēs Rīgas Doma kora skolā pulcēsies diriģenti no visas Latvijas 23.01.2020 10:10

Tuvojoties XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, PIKC NMV Rīgas Doma kora skola (RDKS) sadarbībā Valsts izglītības satura centru pulcē Latvijas skolu koru diriģentus, lai kopīgi gatavotos svētkiem un virsdiriģentu vadībā apgūtu koru koncerta “Dziesmubērns” repertuāru. “Rīgas Doma kora skola ir pagodināta kursos pulcēt vienuviet pedagogus no visas Latvijas, lai dalītos pieredzē, zināšanās un iedvesmā turpmākai darbībai ceļā uz XII Latvijas Skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētkiem,” atzīst virsdiriģents un RDKS vadītājs Gints Ceplenieks.

Izsludināta pieteikšanās konkursam par dalību Latvijas Simtgades jauniešu simfoniskajā orķestrī 21.01.2020 23:45

VSIA "Latvijas Koncerti" aicina mūzikas skolu un mūzikas vidusskolu stīgu instrumentu, pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu audzēkņus piedalīties atlases konkursā, lai kļūtu par daļu no Latvijas Simtgades jauniešu simfoniskā orķestra sastāva. Orķestris spēlēs diriģenta Aināra Rubiķa vadībā 31. jūlijā Dzintaru koncertzālē kopā ar pasaulslaveniem, Latvijā dzimušiem mūziķiem. Pieteikumu iesniegšanas termiņš - līdz 5. februārim plkst. 12.00.

Zināmas 15 dziesmas, kas „Muzikālās Bankas” finālšovā sacentīsies par gada vērtīgākās dziesmas titulu 21.01.2020 14:21

Noslēdzies “Muzikālās Bankas 2019” pirmās kārtas balsojums, līdz ar to noskaidrotas 15 fināla dziesmas, kas turpina sacensību par 20. jubilejas gada vērtīgākās popa un roka dziesmas titulu Latvijas Radio 2 aptaujā „Muzikālā Banka”. Otrās kārtas balsojums turpināsies līdz 23. janvārim. Izvēlēties un nobalsot par savu gada vērtīgāko dziesmu iespējams aptaujas mājas lapā – Sākums / Latvijas Radio

Šogad populārais konkurss “Nāc sadziedāt” atkal norisināsies RSU aulā 20.01.2020 13:29

Šogad populārais jauno izpildītāju konkurss “Nāc sadziedāt” 7.martā norisināsies Rīgas Stradiņa universitātes aulā (Pārdaugavā, Dzirciema ielā 16). Pieteikties dalībai konkursā var līdz 20.februārim. Par konkursa dalībnieku var kļūt bērni un jaunieši vecumā no 5 līdz 21 gadam; konkursā var piedalīties gan solo izpildītāji, gan popgrupas (dalībnieku skaits – no 3 līdz 16 cilvēkiem). Konkursā dalībnieki piedalās ar vienu dziesmu dzīvajā izpildījumā – pēc brīvas izvēles, kas atbilst izpildītāja vecumam un vokālajām spējām. Priekšnesuma garums nedrīkst pārsniegt trīsarpus minūtes. Kā norāda konkursa rīkotāji, dalībnieks uzņemas pilnu atbildību par dziesmu tekstu satura atbilstību LR likumos noteiktajām normām (nav atļauta rasu nevienlīdzības sludināšana, aicinājumi uz vardarbību, fašistiskas vai komunistiskas ideoloģijas sludināšana, necenzētu vārdu lietošana).

Marija Naumova koncertēs Rīgā un Vidzemes koncertzālē “Cēsis” 18.01.2020 21:47

7.februārī dziedātāja Marija Naumova ar savu koncertprogrammu pirmo reizi viesosies Vidzemes koncertzālē Cēsis, savukārt 18.februārī šī pati programma skanēs Rīgā, VEF Kultūras pilī. “Ar šo programmu klausītājiem vēlos nest mīlestību, jo, manuprāt, pasaulē nekas nav svarīgāks par mīlestību. Abos vakaros izskanēs daudziem zināmas, iemīļotas un pavisam nedzirdētas dziesmas no mana repertuāra,” saka dziedātāja, kura abos koncertos muzicēs kopā ar saviem draugiem.

“Kremerata Baltica” un pianists Debargs koncertēs Ventspilī 17.01.2020 14:27

4. martā Ventspilī, koncertzālē “Latvija” pirmoreiz viesosies Gidona Krēmera vadītais kamerorķestris “Kremerata Baltica” un franču pianists Likā Debargs (Lucas Debargue). Izcilā latviešu vijolnieka Gidona Krēmera pirms gandrīz 23 gadiem dibinātais un šobrīd pasaulē viens no daudzinātākajiem Baltijas valstu kameransambļiem kopā ar klavierspēles virtuozu Likā Debargu Ventspilī izpildīs poļu komponistu mūziku – Miloša Magina (Milosz Magin) Trešo klavierkoncertu un Mečislava Veinberga (Mieczysław Weinberg) Klavieru kvintetu Andreja Puškareva (Andrei Pushkarev) aranžējumā. Savukārt, vakara ievadā kamerorķestra sniegumā būs klausāma Kšištofa Penderecka (Krzysztof Eugeniusz Penderecki) apjomīgā “Poļu rekviēma” daļa “Chaconne”.

Ģitāras lielmeistars V.Mitrohins laiž klajā jaunu albumu un aicina uz lielkoncertu 15.01.2020 13:34

Izcilais ģitāras virtozs Vjačeslavs Mirtohins, atzīmējot savu dzimšanas dienu, laiž klajā jaunu albumu " Ceļš uz mājām" ar jaunām un arī jau senāk radītām dziesmām, kas vēl nekad iepriekš nav ierakstītas. Jubilejas sakarā top arī koncerts - jaunā albuma prezentācija, kas izskanēs 31.janvārī VEF Kultūras pilī. Vjačeslavs Mitrohins ar jaunu koncertprogrammu un CD prezentāciju “Ceļš uz mājām” iepriecinās mūzikas cienītājus, šoreiz nosvinot savu dzimšanas dienu uz skatuves. Jauna moderna mūzika, latviešu teksti par mūsdienīgam tēmām un, protams, neatkārtojamā ģitārspēlēs maniere – tas viss būs dzirdams lielkoncertā VEF kultūras namā 31.01.2020.

Muzikālajā vīzijā “Leģendas dzimšana” Raimonda Paula lomā iejutīsies arī aktieris Mārtiņš Egliens 15.01.2020 13:25

1. februārī VEF Kultūras pilī vēlreiz būs iespēja noskatīties nesen tapušo un skatītāju atsaucību guvušo muzikālo izrādi “Leģendas dzimšana”, kas veltīta mūsu lielākās skatuves leģendas – Maestro Raimonda Paula – daiļrades sākumam. Šā vakara izrādē Maestro lomā iejutīsies Latvijas Nacionālā teātra aktieris Mārtiņš Egliens. Iepriekšējā Rīgas izrādē Maestro lomu eleganti atveidoja Dailes teātra aktieris Gints Andžāns. Izrādes sākums – plkst.19.

Grupa BI-2 kopā ar Latvijas simfonisko orķestri Rīgā izpildīs jaunas hitu versijas 14.01.2020 14:32

20.martā plkst. 20:00 “Arēna Rīga” notiks leģendārās Krievijas rokgrupas BI-2 un Latvijas simfoniskā orķestra koncerts, diriģents Krievijas nopelniem bagātais mākslinieks Fēlikss Aranovskis. Kā viesmāksliniece koncertā piedalīsies arī etnodžeza dziedātāja, maskaviete Tīna Kuzņecova.

Orķestra “Rīga” koncerti Latvijas reģionālajās koncertzālēs 14.01.2020 14:29

Šajā pavasarī Orķestra “Rīga” koncertdzīvē iecerēti divi koncerti Latvijas reģionālajās koncertzālēs. Tie būs pirmie Orķestra “Rīga” koncerti Vidzemes koncertzālē “Cēsis” un Ventspils koncertzālē “Latvija”. Savukārt ar astronomiskā pavasara atnākšanu 20. martā Rīgā sāksies jau tradicionālais Orķestra “Rīga” rīkotais Pavasara festivāls WINDSTREAM.

LNSO, Latvijas Radio bigbends un Linda Leen satiksies uz “Hanzas perona” skatuves 14.01.2020 00:41

16. janvārī pl. 19.00 uz “Hanzas perona” skatuves kāps Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra un Latvijas Radio bigbenda mūziķi, kā arī dziedātāja Linda Leen un saksofonists Gints Pabērzs, lai klausītājus iepriecinātu ar vērienīgu klasiskā un laikmetīgā simfodžeza programmu. Koncertā tiks atskaņoti Leonarda Bernsteina, Dona Elisa, Džordža Gēršvina, Djūka Elingtona komponēti šedevri, Lindas Leen skaņdarbi, Bjorkas un Maikla Bublē dziedāti hiti, kā arī Latvijas Radio bigbenda mākslinieciskā vadītāja Kārļa Vanaga opuss, kas tapis speciāli šai programmai. Programma pirmo reizi tika izpildīta 2019. gada vasarā festivālā “LNSO vasarnīca” Latgales vēstniecībā GORS (Rēzekne), izpelnoties skaļas publikas ovācijas. Koncerta diriģents – Guntis Kuzma.

UĢIS ROZE jubileju svinēs ar visu laiku skaistākajām dziesmām koncertā “Uzdāvini man šo pasauli čukstus...” 13.01.2020 15:48

Vesela laikmeta seja – dziedātājs Uģis Roze gatavojas 60 gadu jubilejas koncertiem, kuros kopā ar skatuves partnerēm Olgu Rajecku, Iru Krauju un Anmary, komponistiem Raimondu Macatu, Jāni Lūsēnu un citiem mūziķiem izdzīvos skaistākos dziesmu hītus no dažādu laiku repertuāra. Pirmais koncerts jubilejas nedēļā notiks 14. aprīlī Rīgā, VEF Kultūras pilī.

Savā dzimšanas dienā maestro Raimonds Pauls kopā ar Latvijas Radio bigbendu pirmatskaņos programmu “Dienvidu akvareļi” 10.01.2020 16:10

Jau par tradīciju kļuvuši maestro Raimonda Paula koncerti atjaunotajā vēsturiskajā Dzintaru koncertzālē, 12. janvārī, maestro dzimšanas dienā. Šogad, savā 84. jubilejā, kopā ar dziedātāju Daumantu Kalniņu un Latvijas Radio bigbendu, Raimonds Pauls pirmatskaņos savu jaunāko programmu “Dienvidu akvareļi”.

Tiks paziņoti balvas “Zelta Mikrofons 2020” nominētie ieraksti 08.01.2020 12:25

Jau ceturtdien, 9.janvārī, īpašā ievadballītē tiks paziņoti Mūzikas ierakstu gada balvas Zelta Mikrofons nominanti. Šogad žūrija vērtēja 116 albumus, 55 dziesmas, 61 videoklipu, 22 debijas albumus un 8 koncertierakstus video formātā. Kopskaitā 262 pieteikumi pretendē uz iekļūšanu nominantu pieciniekā. Visvairāk pieteikumu saņemti no grupas “Instrumenti”, kopskaitā pieci ieraksti var tikt nominēti balvai Zelta Mikrofons. Vienīgo Dimanta Mikrofonu saņēmušais komponists Raimonds Pauls šogad piedalījies četros mūzikas albumos ar talantīgajiem solistiem Daumantu Kalniņu, Andri Bērziņu, Dināru Rudāni un Mārtiņu Ruski. Savukārt ar trīs ierakstiem uz nomināciju pretendē Dons, jaunā izpildītāja Patrisha un grupa "Astro'n'out".

Žūrija paziņo Lielās mūzikas balvas 2019 nominantus 08.01.2020 12:19

Lielās mūzikas balvas 2019 žūrija otrdien, 7. janvārī preses konferencē paziņoja Lielās mūzikas balvas 2019 nominantus. Balvu pasniegšanas ceremonija notiks 25. februārī Latvijas Nacionālajā operā pl. 19.00. Pasākumu tiešraidē atspoguļos Latvijas Televīzijas 1. kanāls un Latvijas Radio 3 “Klasika”. Lielā mūzikas balva (LMB) ir augstākais Latvijas valsts apbalvojums mūzikā, kuru organizē Latvijas Republikas Kultūras ministrija un VSIA "Latvijas Koncerti" .

Rokopera "Kaupēn, mans mīļais” atdzimst koncertuzvedumā 06.01.2020 10:43

Viens no spožākajiem Jāņa Lūsēna un Māras Zālītes darbiem - leģendārā rokopera „KAUPĒN, MANS MĪĻAIS” atdzimusi jauniestudējumā koncertuzveduma versijā un pirmizrādi piedzīvos 15. februāri Vidzemes koncertzālē Cēsīs.
Ir pagājuši 20 gadi kopš rokoperas pirmā iestudējuma Liepājas teātrī, taču vēsturiskais stāsts par sabiedrības apjūsmoto noziedznieku savu aktualitāti nav zaudējis arī šodien. Kas ir mūsu varoņi? Vai ar mediju palīdzību par tādu sabiedrības acīs var kļūt ikviens, neatkarīgi no viņa nodomiem un rīcības? Ir laiks šodienas acīm palūkoties uz Māras Zālītes dzejā un Jāņa Lūsēna mūzikā iekodētajiem vēstījumiem.

“GADALAIKI” šovs izsludina papildkoncertu ar īpašām cenām 02.01.2020 10:21

Atsaucoties pasākuma apmeklētāju interesi un biļešu tirdzniecību, pašā Ziemassvētku priekšvakarā tiek izsludināts multimediālās performances GADALAIKI papildkoncerts ar īpašo svētku biļešu cenas piedāvājumu - TIKAI 25 EURO (cena jebkurai zāles sēdvietai) ! Papildkoncerta norises laiks 28.martā plkst 16.00! Ziemassvētku īpašās akcijas norises laiks līdz 2020.gada 1.janvārim! Sākot ar 2020.gada 1. janvāri - biļetēm tiks piemērota cena atbilstoši vakara koncerta zāles sēdvietu izcenojumiem.

Valentīndienas priekšvakarā notiks komponista Jāņa Strazda jubilejas koncerts 02.01.2020 10:20

13.februārī – Valentīndienas priekšvakarā – VEF Kultūras pilī dziedātāji Igo, Antra Stafecka, Andris Ērglis un Normunds Rutulis aicina uz romantisku komponista Jāņa Strazda dzimšanas dienas koncertu. Kopā ar solistiem koncertā uzstāsies Jāņa Strazda grupa un koris “Lins”. Koncerta sākums – plkst.19. Klausītājiem par prieku divdaļīgajā koncertā skanēs dziesmas “Ripoja akmens”, “Spēle”, “Zaļā zeme”, “Nojausma”, kā arī skaņdarbi no Jāņa Strazda un Jāņa Petera mūzikas cikla “Lins” un no Jāņa Strazda un Igo albuma “Uguns”.

LSO Vecgada koncertos kino mūzika, Ralfs Eilands, Dināra Rudāne un Aminata 30.12.2019 09:24

29. decembrī pulksten 18 un 30. decembrī pulksten 19 Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” Liepājas Simfoniskais orķestris aicina uz krāšņiem Vecgada koncertiem, kur kopā ar populāriem latviešu dziedātājiem atskaņos slavenu kino mūziku džeza noskaņās. “Dosimies uz pasaules labāko sapņu fabriku – Holivudu, lai baudītu leģendāras kino mūzikas pērles!” aicina koncerta režisors, Dailes teātra aktieris Gundars Silakaktiņš, kurš pats arī vadīs šo vakaru “Lielajā dzintarā”.

Rīdzinieki un pilsētas viesi aicināti apmeklēt Jaunā gada sagaidīšanas pasākumu 11. novembra krastmalā 27.12.2019 12:32


Rīdzinieki un pilsētas viesi laipni gaidīti Jaunā gada sagaidīšanas pasākumā 11. novembra krastmalā, kas risināsies no 31. decembra plkst. 21.00 līdz 1. janvāra plkst. 3.00. Apmeklētāji varēs klausīties mūzikas grupu priekšnesumus, dejot dīdžeja atskaņoto melodiju pavadībā, vērot gadu mijas svētku uguņošanu, kā arī apmeklēt krastmalā izvietotās tirdzniecības vietas un kopā ar saviem draugiem un ģimeni svinēt svētkus. Jau no plkst. 21.00 krastmalā darbosies izbraukuma tirdzniecības vietas, apmeklētājus sagaidīs vakara vadītājs Kārlis Anitens un par muzikālo noskaņu gādās dīdžejs Ex da Bass. No plkst. 22.00 klātesošos priecēs grupa “Contryside”, bet plkst. 23.00 uzstāsies Atis Ieviņš & The Rock Brothers.

Šovakar igauņu mūziķi un komponists Urmass Sisasks aicina klausīties „Ziemassvētku oratoriju” 27.12.2019 12:31

Šodien, 27. decembrī, plkst. 17.00 Rīgas Sv. Pētera baznīcā uz koncertu aicina igauņu mūziķi - Igaunijas Lauksaimniecības Universitātes vīru koris Gaudeamus, jauktais koris Tarbatu, Tartu Tautas universitātes jauktais koris, Tartu Saksikoor (Tartu Saksofonu koris), solisti un diriģents Lauri Brēde. Koncertā piedalīsies arī komponists Urmass Sisasks.

Sirsnīgais koncerts “Dziedošie aktieri Ziemassvētkos” Rīgas Latviešu biedrības namā 23.12.2019 22:35

27.decembrī plkst.19 Rīgas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē uz sirsnīgu koncertu “Dziedošie aktieri Ziemassvētkos” aicina dziedātājas un aktrises Zane Dombrovska un Vita Baļčunaite, Liepājas teātra aktieris Edgars Pujāts, kinoaktieris Arnis Līcītis un dziedošais aktieris Andris Bērziņš. Dziesmas papildinās aktieru lasītā dzeja Ziemassvētku noskaņās. Koncertā skanēs Raimonda Paula un Jāņa Lūsēna dziesmas, fragmenti no Latvijas Nacionālā teātra populārās izrādes “Sudraba slidas” mūzikas un, protams, tradicionālās Ziemassvētku dziesmas.

Johana Sebastiāna Baha “Ziemassvētku oratorija” noslēgs festivālu “Eiropas Ziemassvētki” 23.12.2019 16:25

Jau tradicionāli festivālu “Eiropas Ziemassvētki” noslēdz baroka meistara Johana Sebastiāna Baha “Ziemassvētku oratorija” - daiļš un apjomīgs vēstījums par Jēzus dzimšanas laiku un ar to saistītajiem notikumiem. Oratorijas atskaņojums notiks 29. decembrī Rīgas Torņkalna baznīcā. Latvijas Radio koris, orķestris Sinfonietta Rīga, solisti – Elīna Šimkus (soprāns), Rodrigo Sosa Dal Poco (kontrtenors), Džošua Elikots (tenors), Rinalds Kandalincevs (baritons) un diriģents Kaspars Putniņš aicina ieklausīties oratorijas pirmajā, piektajā un sestajā daļā

Ksenija Sidorova un Daniils Bulajevs – LNSO Vecgada koncerts žilbina ar solistiem 23.12.2019 13:14

2019. gada izskaņā Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris sniedz iespēju noslēgt šo desmitgadi uz krāšņas nots – klātesot par tradīciju kļuvušajā LNSO Vecgada koncertā. Trīs vakarus pēc kārtas, 28., 29. un 30. decembrī, diriģenta Andra Pogas vadībā orķestris kopā ar talantīgajiem mūziķiem Kseniju Sidorovu un Daniilu Bulajevu ievedīs klātesošos komponistu Morisa Ravela un Astora Pjacollas emocijām piesātinātajā skaņu pasaulē.

“Reiz Ziemassvētkos 2” noslēguma koncertos Liepājā pievienosies arī Guntis Veits 21.12.2019 14:22

Guntara Rača un grupas “Saldās sejas” koncertturneja jau ir pusē un ir aizvadīti, skatītāju kupli apmeklēti, koncerti Rīgā, Rēzeknē un Cēsīs, bet šonedēļ mūziķi dodas uz Kurzemi, kur 20. decembrī sniegs koncertu “Kalnu kultūras namā” Saldus pusē, 21. decembrī Ventspilī, bet 22. decembrī savu turneju noslēgs Guntara dzimtajā Liepājā, kur plkst. 15.00 notiks iepriekš jau izpārdotais koncerts, bet plkst. 19.00 paredzēts papildkoncerts. Koncertu īpašie viesi ir bērnu popgrupa “Dzeguzīte” un dziedātāji Mārtiņš Ruskis, Katrīna Bindere, Kristena Cīrule un Ivo Fomins. Pēc īpaša Guntara ielūguma, koncertos Liepājā šiem skatuves māksliniekiem pievienosies arī Liepājas brālis un grupas “Credo” skanīgā balss Guntis Veits!

Laura Teivāne, Ventis Zilberts un Matīss Eisaks Ziemassvētku labdarības koncertā “Gaismas nākšana” 18.12.2019 23:56

26.decembrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas Saulcerītes zālē izskanēs par labu tradīciju kļuvušais Pētera Vaska fonda rīkotais Ziemassvētku labdarības koncerts “Gaismas nākšana”. Koncerta sākums – plkst.16. Tajā latviešu kamermūzikas pērles atskaņos Latvijas Nacionālās operas soliste Laura Teivāne (soprāns), izcilais pianists Ventis Zilberts, kurš saņēmis “Lielo Mūzikas balvu 2015” par mūža ieguldījumu, un jaunais kontrabasa spēles talants Matīss Eisaks. Mūziķis ir “Lielās Mūzikas balvas 2017” Gada jaunā mākslinieka titula ieguvējs, četru starptautisku kontrabasu solo konkursu laureāts Čehijā, Polijā un Zviedrijā.

Uz Jaungada balli “Mums vēl pieder viena nakts” aicina roka leģendas 18.12.2019 23:53

31.decembra vakarā ikviens atkal tiek mīļi gaidīts VEF Kultūras pilī uz Jaunā gada sagaidīšanas pasākumu “Mums vēl pieder viena nakts” kopā ar roka leģendām – izcilo ģitāristu Hariju Zariņu, kā arī ar grupām “Opus Pro” un “COLT”. Vakara gaitā paredzēti gan muzikāli, gan radoši pārsteigumi; īsi pirms pusnakts lielajā zālē būs iespēja tiešraidē uz lielā ekrāna vērot Ministru prezidenta un Valsts prezidenta uzrunas, kā arī izbaudīt neiztrūkstošo Jaunā gada sagaidīšanas tradīciju – svētku salūtu no 11. Novembra krastmalas. Ballītes sākums – plkst.22.

Ansamblis “Tangoriginales” piedāvā jaunu skatījumu uz Baha skaņdarbiem 13.12.2019 08:21

Festivālā “Eiropas Ziemassvētki” 14. decembrī Spīķeru koncertzālē jaunu skatījumu uz labi zināmiem izcilā vācu skaņraža Johana Sebastiāna Baha skaņdarbiem piedāvās ansamblis “Tangoriginales”, kurā apvienojušies trīs talantīgi un jaunības enerģijas pilni mūziķi – čellists Marks Viļenskis, akordeonspēles virtuozs Savva Zihs un Andris Veinbergs – viens no pieprasītākajiem Latvijas kontrabasistiem.

Šonedēļ sākas Dzintaru koncertzāles Ziemassvētku festivāls 10.12.2019 11:14

Jau piekto gadu no 13. decembra līdz 7. janvārim atjaunotajā vēsturiskajā Dzintaru koncertzālē norisināsies krāšņākais ziemas muzikālais notikums – Ziemassvētku festivāls. Vienpadsmit muzikāli daudzveidīgos koncertos tiksimies ar Rīgas Doma zēnu kori, operdziedātājām Ingu Kalnu un Elīnu Šimku, Ziemassvētku “Brīnumskapi”, komponistu Raimondu Tigulu, dziedātāju Zigfrīdu Muktupāvelu, Latvijas Radio kori, senās mūzikas ansambli “Hortus Musicus”, kamerorķestri “Sinfonietta Riga”, jaunajiem vijoļspēles talantiem Kristīni Balanas un Daniilu Bulajevu, Latvijas Radio bigbendu, vokālo grupu “Framest”, Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri un daudziem citiem māksliniekiem. Viņu izpildījumā baudīsim dažādu tautu skaistākās ziemassvētku melodijas, gregoriskos un viduslaiku dziedājumus, klasiskās mūzikas pērles, kā arī latviešu un ārzemju komponistu skaņdarbus.

LNSO, Mocarts un Čaikovska Piektā – pasaulslavens skanējums uz Lielās ģildes skatuves 10.12.2019 11:10

2019. gada 13. decembrī uz Lielās ģildes skatuves kopā ar LNSO uzstāsies viens no labākajiem Latvijas klarnetistiem Mārtiņš Circenis un jaunais diriģents Fuads Ibrahimovs no Azerbaidžānas, kurš klausītājus pārsteidz ar spilgtu muzikalitāti un austrumniecisku kaislīgumu. Viņu atskaņojumā dzirdēsim Volfganga Amadeja Mocarta Klarnetes koncertu un operas “Burvju flauta” uvertīru, kā arī Pētera Čaikovska Piekto simfoniju.

Muzikālajā izrādē “Leģendas dzimšana” – Klimta glezna un Paula dziesmas pirmatskaņojums 08.12.2019 22:19

Muzikālajā izrādē “Leģendas dzimšana”, kuras pirmizrāde paredzēta 8.decembrī, gaidāms kāds īpašs notikums – Raimonda Paula dziesmas “Melodijas sirds” pirmatskaņojums, kas solās kļūt par izrādes kulmināciju. Savukārt izrādes scenogrāfijā tiks izmantota izcilā austriešu mākslinieka Gustava Klimta gleznas “Dzīvības koks” reprodukcija.

Natālija Tumševica – Ērgle ielūdz uz Ziemassvētku labdarības vakaru 08.12.2019 11:20

Jau devīto reizi Rīgā notiks viens no spilgtākajiem un aizkustinošākajiem gadu mijas pasākumiem – Ziemassvētku labdarības vakars 2019, kuru ik gadu organizē Latvijas dziedātāja un Rīgas balles patronese Natālija Tumševica - Ērgle. Organizatori aicina viesus pievienoties labdarības akcijai un Ziemassvētku noskaņās pavadīt siltu vakaru, kas notiks 10.decembrī plkst. 19.00 kluba Studio 69 koncertzālē.

Operstudija “Figaro” aicina uz muzikālu izrādi bērniem 06.12.2019 20:56

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas /JVLMA/ operstudija “Figaro” jaunākos mūzikas mīļotājus un viņu vecākus aicina uz muzikāli izglītojošu lugu-operu bērniem vienā cēlienā “Mazā raganiņa dodas uz operu”. Izrādes notiks 13. un 17. decembrī plkst. 13.00 JVLMA Operstudijas zālē (305. telpā). Teju 55 minūšu garais iestudējums sāksies ar raganiņas Sallijas un gudrā zaķa Villija teatrālo uzvedumu, iepazīstot, kas ir opera un aicinot aktīvi līdzdarboties arī bērnus. Savukārt turpinājumā nelieli fragmenti no Engelberta Humperdinka operas “Ansītis un Grietiņa”.

Vārda un skaņas mijiedarbe dzejas un mūzikas vakarā koncertciklā “Iededz gaismu” Liepājā 06.12.2019 20:49

Nākamajā svētdienā, 15. decembrī, plkst. 16.00 viesnīcas “Promenade Hotel” Hika zālē, Liepājā turpināsies koncertcikls “Iededz gaismu” ar koncertu “Dzejas un mūzikas vakars”, kurā piedalīsies kamermūzikas apvienība NYX Trio un dzejniece Madara Gruntmane.

Kafejnīcā "Ļeņingrad" tiks atzīmēta Toma Veitsa 70 gadu jubileja 05.12.2019 12:16

Nu jau tradicionāli alternatīvās mūzikas kafejnīcā "Ļeņingrad", Krišjāņa Valdemāra ielā 4, 7. decembrī tiks atzīmēta amerikāņu dziesminieka Toma Veitsa dzimšanas diena. Šogad notiks īpašas svinības par godu leģendārā mūziķa 70 gadu jubilejai. Kā ierasts, svinību vakarā izskanēs tikai un vienīgi Toma Veitsa mūzika, turklāt gan dzīvā, gan ierakstītā veidā. Par dzīvo unikālā dziesminieka skaņdarbu izpildījumu gādās folkblūza mūziķis Ints Bekers. Savu jaudīgās balss spēku Veitsa dziesmās demonstrēs arī viena no kolorītākajām pašmāju folkmūzikas lēdijām Katrīna Dimanta.

Jaungada nakts svinības ar roka leģendām “Mums vēl pieder viena nakts” 02.12.2019 11:08

31.decembra vakarā ikviens atkal tiek mīļi gaidīts VEF Kultūras pilī uz Jaunā gada sagaidīšanas pasākumu “Mums vēl pieder viena nakts” kopā ar roka leģendām – izcilo ģitāristu Hariju Zariņu, kā arī ar grupām “Opus Pro” un “COLT”. Vakara gaitā paredzēti gan muzikāli, gan radoši pārsteigumi; īsi pirms pusnakts lielajā zālē būs iespēja tiešraidē vērot Ministru prezidenta un Valsts prezidenta uzrunas, kā arī izbaudīt neiztrūkstošo Jaunā gada sagaidīšanas tradīciju – uz lielā ekrāna vērot svētku salūtu no 11. Novembra krastmalas. Ballītes sākums – plkst.22.

Markus Riva un Samanta Tīna par festivālu “Riga Symphony”: “Ir jāatbalsta jaunie talanti!” 29.11.2019 20:50

Jau informējām, ka no 11. līdz 14.decembrim Rīgā norisināsies tradicionālais starptautiskais festivāls “Riga Symphony”, kurā šogad piedalīsies talantīgi jaunieši no 20 pasaules valstīm. Festivāla žūrijā Latviju pārstāvēs operdziedātāja Ilona Bagele, džeza dīva Olga Pīrāgs, dziedātāja un topošā kinorežisore Liene Greifāne, kā arī dziedātāja Samanta Tīna u.c. profesionāļi.

Komponista Jāņa Strazda jubilejas koncertā skanēs viņa labākās dziesmas 29.11.2019 09:02

Komponists un daudzu pazīstamu dziesmu (tostarp – “Zaļā zeme”, “Pa paralēli”, “Ugunspuķe” “Ripoja akmens” u.c.) autors Jānis Strazds savu 40. jubileju ir nolēmis svinēt kopā ar kolēģiem, draugiem un domubiedriem mūzikā koncertā “Strazda dziesmas”, kas nākamā gada 14.februārī notiks Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars”.

Nākamā lapa