Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:21, Did:0, useCase: 0


Ar Paula kinomūzikas koncertu atklās Dzintaru koncertzāles vasaras sezonu

Redakcija
Redakcija

30. maijā, Dzintaru koncertzālē norisinājās 2019. gada vasaras sezonai veltīta preses konference, kurā plašsaziņas līdzekļu pārstāvji tika iepazīstināti ar grandiozo šīs vasaras sezonas programmu Dzintaru koncertzālē. Kopā ar Dzintaru koncertzāles direktoru Guntaru Ķirsi un Maestro Raimondu Paulu preses konferencē piedalījās un par saviem šīs vasaras koncertiem stāstīja arī visi galvenie pasākumu organizatori – festivāla “Baleta zvaigznes Jūrmalā” vadītājs Aivars Leimanis, “Summertime – aicina Inese Galante” producente Diāna Galante, SIA “Art Forte” direktore Jūlija Ločmele, SIA “Baltic International Concert” producents Fjodors Lobovs, festivāla “Artissimo” direktore Inna Davidova, festivāla “Laima Rendezvous Jūrmala” producente Elita Mīlgrāve, kā arī festivāla “Rīga Jūrmala” un SIA “Bravo Events” pārstāvji.

Savukārt muzikālus priekšnesumus klātesošajiem sniedza Maestro Raimonds Pauls, pasaulslavenā latviešu ērģelniece Iveta Apkalna, kā arī izcilais pianists Andrejs Osokins un jaunā vijolspēles zvaigzne Kristīne Balanas, ļaujot ielūkoties krāšņajā Dzintaru koncertzāles vasaras sezonas programmā.

Atklājot vasaras sezonai veltīto preses konferenci, Dzintaru koncertzāles direktors Guntars Ķirsis sacīja: “Dzintaru koncertzāle ir ne tikai Latvijas senākā un tradīcijām bagātākā koncertzāle, bet šobrīd arī viens no Eiropas nozīmīgāko vasaras mūzikas notikumu epicentriem. Kopīgi ar citiem pasākumu producentiem esam sagatavojuši programmu, kādu neatradīsiet nevienā pasaules koncertzālē vai festivālā. Dzintaru koncertzālē vasaras sezonas garumā cits aiz cita muzicēs dažādu prestižu balvu ieguvēji un mūziķi, kuru autogrāfus pasaulē pēc koncertiem tīko simtiem pielūdzēju. Te mirdzēs jauni un spoži talanti, savukārt pasaules opernamu zvaigznes izdziedās skaistākās operu ārijas. Mūsu viesmākslinieki šovasar ieradīsies no Ņujorkas, Parīzes, Londonas, Telavivas, Maskavas, Pēterburgas, Vīnes un, protams, arī Latvijas pilsētām. Dzintaru koncertzāles komanda ar prieku un lepnumu ir gatava uzņemt klausītājus no visas pasaules, ļaujot piedzīvot neaizmirstamus mirkļus.”

Dzintaru koncertzāles vasaras sezona tiks atklāta 1. jūnijā ar R. Paula kinomūzikas retrospekciju no 1967. līdz 2018. gadam jaunos aranžējumos un lieliskajiem R. Paula mūzikas partneriem – Latvijas Radio bigbendu, “Radio trio” un pašu Maestro pie klavierēm. Koncertā izskanēs mūzika no labi zināmām kinofilmām “Mans draugs – nenopietns cilvēks”, “Ilgais ceļš kāpās”, “Likteņdzirnas”, “Dāvana vientuļai sievietei”, “Homo Novus” un citām, par klasiku kļuvušām filmām, kur R. Paula mūzikas rokraksts iezaigojas ar džezisku liriku, kaprīziem ritmiem un tikai maestro piemītošo latvisko noskaņu paleti, bet pāri visam – R. Paula mūzikas šarmantais melodisms un nepārspējamais klavieru piesitiens, kas Dzintaru koncertzāles vasaras sezonas atklāšanas koncerta klausītājiem garantēs izcilu baudījumu.

Vasara Dzintaru koncertzālē ierasti ir festivālu un gaidītu koncertu laiks. Šī vasara nav izņēmums, un arī šovasar klausītājus Dzintaros priecēs tādi krāšņi festivāli kā “Jūrmalas festivāls”, 20. starptautiskais baleta festivāls, “Summertime – aicina Inese Galante”, “Laima Rendezvous Jūrmala”, “Artissimo”, kā arī jaunais festivāls “Rīga Jūrmala” un daudzi citi akadēmiskās un populārās mūzikas mākslinieki par kuriem preses konferencē informēja pasākumu organizatori.

Jau piekto gadu Dzintaru koncertzālē norisināsies vasaras krāšņākais muzikālais notikums – “Jūrmalas festivāls”. To ieskandinās nebijis notikums – “Saullēkta koncerts” Dzintaru pludmalē plkst. 4.00 no rīta. Tajā, saulei lecot, pasaulslavenā latviešu ērģelniece, Hamburgas Elbas filharmonijas goda māksliniece Iveta Apkalna aicinās piedzīvot ērģeļmūzikas burvību. Festivāla atklāšanas koncertā “Dzimuši Latvijā” tiksimies ar izciliem Latvijā dzimušiem mūziķiem, kuri ieguvuši plašu starptautisku atzinību. Viņiem uz Dzintaru koncertzāles lielās skatuves pievienosies jaunie Latvijas talanti un unikālais Latvijas Simtgades jauniešu simfoniskais orķestris. Šā gada Jūrmalas festivālā uzmirdzēs gan jaunas zvaigznes, kas apbūrušas slavenāko pasaules koncertzāļu klausītājus, piemēram, latviešu vijolniece Kristīne Balanas un pianists brīnumbērns no Lielbritānijas Džordžs Harliono (George Harliono), gan klaviermūzikas virtuozi “3 Osokini”, kuriem šāgada koncertā pievienosies kamerorķestris “Sinfonietta Rīga”. Pirmo reizi klausītājiem būs iespēja baudīt itāļu komponista Pjetro Maskanji (Pietro Mascagni) slavenākās operas “Zemnieka gods” koncertuzvedumu, kurā uzmirdzēs pasaulslavenais operdziedātājs Aleksandrs Antoņenko. Tradicionāli klausītājus priecēs mūziklu zvaigznes no Londonas programmā “Brodvejas mūziklu zelta izlase”, bet festivāls noslēgsies ar krāšņu galā koncertu, kurā ar skaistākajām itāļu operu ārijām klausītājus apburs latviešu un pasaules opernamu zvaigznes – Aleksandrs Antoņenko, Egils Siliņš, Denīze Uzuna (Deniz Uzun), Alisa Zinovjeva un citi mākslinieki. Šī gada īpašais notikums būs “Jūrmalas Festivāla” AfterParty koncerti, kas katru festivāla dienu sākot no plkst.23:00 norisināsies X.O Beach Lounge & Club Dzintaru pludmalē. Tajos tiksimies ar tādiem māksliniekiem kā Daumants Kalniņš, Kristīne Prauliņa, Dināra Rudāne, Aija Vītoliņa, FRAMEST un “Beach Band”.

Šogad 20 gadu jubileju svinēs starptautiskais baleta festivāls “Baleta zvaigznes Jūrmalā”, un par godu tam Dzintaru koncertzālē viesosies baleta izcilības no Montekarlo, Štutgartes, Hamburgas, Horvātijas un Krievijas baleta trupām, pārstāvot Armēniju, Brazīliju, Itāliju, Koreju, Ukrainu, Japānu un Krieviju. Festivāla programmā, kā jau ierasts, būs arī Latvijas Nacionālā baleta jaunākie un spilgtākie darbi.

Šā gada vasarā Latvijā notiks jauns pasaules līmeņa simfonisko orķestru festivāls “Rīga Jūrmala”, kurā Latvijā muzicēs pasaulslaveni orķestri, diriģenti un solisti. Festivāla direktore Zane Čulkstēna uzsver: “Mūzikas festivāls “Rīga Jūrmala” ir jauns sākums ar ambiciozu mērķi – kļūt par nozīmīgāko kultūras galamērķi Ziemeļeiropā. Ticam, ka mākslinieciski augstvērtīgs piedāvājums apvienojumā ar Latvijas piedāvājumu kultūrtūrisma jomā sniegs unikālu pieredzi ikvienam skatītājam, ka arī kļūs par būtisku atbalstu valsts tēla veidošanā. Jau tagad festivāla māksliniecisko piedāvājumu – četras vasaras nedēļas nogales, četrus pasaules līmeņa orķestrus un izcilus mūziķus – britu laikraksts “The Telegraph” ir ierindojis šīs vasaras 10 labāko festivālu sarakstā kā pirmo līdzās tādiem pasaulslaveniem festivāliem un kultūrtūrisma magnētiem, kā Zalcburgas, Lucernas, Ēksanprovansas, Minhenes, J. S. Baha un G. F. Hendeļa festivāls, izceļot festivāla “Rīga Jūrmala” pirmreizīgumu un viesmākslinieku līmeni. Vienlaikus mūsu mērķis ir pieejamība un iespēja baudīt šo mākslu visiem interesentiem.”

Festivāls “Summertime – aicina Inese Galante” šogad svin 15. gadu jubileju. Producente Diāna Galante informēja, ka šogad festivāls esošā formātā norisināsies pēdējo reizi: “Visu šo 15 gadu laikā katru gadu mēs esam attīstījuši festivālu, paplašinot programmu ar dažādiem mūzikas žanriem, iepazīstinot Jūrmalas sabiedrību ar izciliem mūziķiem no visas pasaules un burtiski “sataustot” auditorijas intereses, nemitīgi uzlabojot Summertime koncertus. Šajā laikā festivālam ir izveidojusies brīnišķīga auditorija – iejūtīga, inteliģenta un daudzpusīga. Mūsu mērķis ir pilnveidoties un attīstīties kopā ar mūsu skatītājiem. Ņemot vērā gūto pieredzi un arī mūsu koncertu viesu vēlmes, mēs vēlamies un esam gatavi piedāvāt Jūrmalas sabiedrībai ko jaunu. Vēl nav izlemts, vai festivāls saglabās savu līdzšinējo nosaukumu, bet tas neapšaubāmi būs interesants, notikumiem bagāts un vērtīgs kultūras notikums Latvijas auditorijai".

Koncertu organizators “Baltic International Concert” šovasar Dzintaru koncertzālē organizē četrus koncertus, tostarp pianista Denisa Macujeva (Denis Matsuev), Borisa Grebenščikova (Boris Grebenshikov) un grupas “Akvarium”, Valērija Sjutkina (Valery Sjutkin), kā arī Andreja Osokina un “Maskavas virtuozu” koncertu.

Jūlija Ločmele, SIA “Art Forte” valdes priekšsēdētāja: “Vasaras koncertsezonā producentu kompānija “Art Forte” piedāvā četras ļoti dažādas programmas un vienlaikus četrus absolūtus hitus. Roks, popmūzika, fusion un crossover, džezs un opera, operete un mūzikls – uz Dzintaru koncertzāles skatuves būs viss. Turklāt izcilā izpildījumā! 12. jūnijā Jūrmalā uzstāsies viens no labākajiem Krievijas popmūziķiem – Leonīds Agutins (Leonid Agutin), atzīmējot savu 50 gadu jubileju. 8. jūlijā Dzintaros ar solo lielkoncertu “59:59” uzstāsies krievu rokmūzikas leģenda Gariks Sukačovs (Garik Sukachov). 9. jūlijā Dzintaros viesosies Maskavas Operetes teātra 17 solisti un baleta trupa ar krāšņo baleta uzvedumu “Lielais kankāns” (Grand can-can), kas iestudēts par godu teātra 90 gadu jubilejai, bet 4. augustā Dzintaros ar negaidīti oriģinālu programmu atgriežas lieliskais soprāns Hibla Gerzmava (Hibla Gerzmava). Vakara īpašie viesi – publikas iecienītā instrumentālā grupa “Dagamba”.

Elita Mīlgrāve, “MicRec” un “Laima Rendezvous Jūrmala” producente: “No 19. līdz 22. jūlijam Dzintaru koncertzālē norisināsies vasaras košākais muzikālais randiņš – festivāls “Laima Rendezvous Jūrmala 2019”. Festivāls šogad svin piecu gadu jubileju un būs īpaši vērienīgs – četros koncertvakaros uzstāsies spožākās zvaigznes un talantīgākie jaunatklātie izpildītāji no iepriekšējiem gadiem. Katru gadu festivālu vēro vairāk nekā 100 miljoni televīzijas skatītāju visā pasaulē. Uz Dzintaru koncertzāles skatuves kāps tādi mākslinieki kā Valērijs Meladze (Valeriy Meladze), Stass Mihailovs (Stas Mikhaylov), Mario Bjondi (Mario Biondi), Grigorijs Ļepss, Sergejs Mazajevs (Sergey Mazaev), Nino Katamadze (Nino Katamadze), Jeļena Vaenga (Elena Vaenga), “Vremya i Steklo”, Intars Busulis, Sergejs Lazarevs (Sergey Lazarev), “Freedom Ballet” un daudzi citi, kā arī, protams pati festivāla saimniece Laima Vaikule.”

Igors Jefremovs, SIA “Bravo Events” direktors: “Šosezon Dzintaru koncertzālē rīkosim sešus pasākumus, skatītājiem piedāvājot plašu koncertprogrammu. Pirmais no tiem ir jau par tradīciju kļuvušais Maksima Galkina (Maxim Galkin) koncerts, kas šogad notiks 12. jūlijā. Populārais humorists ir viens no retajiem māksliniekiem, kurš katru reizi uzstājas ar atjaunotām programmām. 13. jūlijā Jūrmalā koncertēs Jah Khalib (Jah Khalib) – viens no labākajiem bītmeikeriem un skaņas producentiem uz Kazahstānas hiphopa skatuves. Savukārt 14. jūlijā ar solokoncertu publiku priecēs Grigorijs Ļepss. Ar īpašu programmu par godu “Nautilus Pompilius” jubilejai 13. augustā uzstāsies leģendārais mūziķis Vjačeslavs Butusovs (Vyacheslav Butusov). Skatītājus sagaida pārsteidzoša, brīžiem hipnotiska scenogrāfija, no koncertu hronikām un kinofilmu epizodēm veidots videopavadījums un, protams, par nemirstīgiem hitiem kļuvušās dziesmas. Turklāt 21. augustā ar programmu “The Best” uzstāsies viena no spēcīgākajām vokālistēm mūsdienu estrādē, unikālās 4,5 oktāvu balss īpašniece Ani Loraka (Ani Lorak). Vasaras izskaņā, 29. augustā, savu jauno, grandiozo live šovu “Love It Rhythm” prezentēs populārais ukraiņu dziedātājs un deju hitu autors “Monatik”.”

Inna Davidova, festivāla “Artissimo” direktore: “Hermaņa Brauna fonds Jūrmalā rīko festivālu “Artissimo” kopš 2013. gada, dāvājot jūrmalniekiem un pilsētas viesiem iespēju iedziļināties savas dvēseles apslēptākajos nostūros, baudot mūziku zem vasaras debesīm. Uz festivālu tiek aicināti augstākās klases mūziķi un ansambļi, bet piedāvātās koncertprogrammas ļauj ar svaigu skatu palūkoties uz mūzikas procesiem pasaulē. Šogad turpināsim festivāla tradīciju un piedāvāsim klausītājiem mūsdienu mūzikas mākslas labākos paraugus – no viegla džeza līdz simfoniskajai mūzikai, radot īpašu gaisotni gan lielajā, gan kamerzālē.”

Dzintaru koncertzāle ir dabas un arhitektūras pērle Baltijas jūras krastā. Šobrīd, pēc vēsturiskās Dzintaru koncertzāles atjaunošanas 2015. gadā, komplekss ietver elegantu trīsdesmito gadu slēgto koncertzāli ar 500 sēdvietām, restorānu, kamerzāli, ka arī akustiski izcilu segto vasaras koncertzāli ar 2100 sēdvietām un to ieskaujošo dārzu jūras krastā. Te regulāri uzstājas Latvijas un pasaules izcilākie mūziķi, dziedātāji, dejotāji un citi mākslinieki. Dzintaru koncertzāle ir vieta, kur atrast īstu mūzikas un dabas harmoniju, baudot pasaulslavenu mākslinieku sniegumu – tā ir mūzikas meka Baltijas jūras krastā.