Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:21, Did:0, useCase: 0

epadomi/Tava virtuve/Epadomi TV/Arhīvs/Reklāma

Starptautiskas turnejas ietvaros ar vienīgo koncertu Rīgas Sv. Pētera baznīcā uzstāsies izcilais Dienvidkalifornijas universitātes kamerkoris

Drukāt

Viņi uzstājas ar tādām pasaulslavenām mūzikas zvaigznēm kā Andrea Bočelli un grupu The Rolling Stones, bet kopā ar seru Eltonu Džonu piedalījušies prestižajā Emmy balvu pasniegšanas ceremonijā.

Pirmo reizi Latvijā ar vienīgo koncertu starptautiskas turnejas ietvaros 18. maijā , plkst. 18:00, Rīgas Sv. Pētera baznīcā uzstāsies balsu virtozi no ASV - Dienvidkalifornijas universitātes kamerkoris (The USC Thornton Chamber Singers) diriģenta Džo-Maikla Šeibes (Jo-Michael Scheibe) vadībā. Kora izpildījumā baudīsim krāšņu programmu, kurā iekļauti Amerikas un Eiropas komponistu kormūzikas skaņdarbi, tostarp izcilā latviešu komponista Pētera Vaska darbu “Klusuma auglis”. Koncerta īpašais viesis būs izcilais pianists So-Mangs Džegals. Pateicoties labdaru atbalstam, ieeja koncertā būs bez maksas, ar ielūgumiem, kurus jau iespējams saņemt visās „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās.

Starp nozīmīgākajiem Dienvidkalifornijas universitātes kamerkora mākslinieciskajiem sasniegumiem jāmin sadarbība ar Beriju Manilovu un ar grupu The Rolling Stones “50 & Counting” tūres ietvaros 2012. gadā, dalība projektā “Mani Ziemassvētki” kopā ar Andrea Bočelli, Hansa Vernera Hences “Sicīlijas mūzas” Rietumkrasta pirmatskaņojums diriģenta Roberta Reinoldsa vadībā, Baha si minora mesas un V.A. Mocarta “Rekviēma” atskaņojums kopā ar Losandželosas kamerorķestri diriģenta Helmūta Rillinga vadībā, B. Britena “Kara rekviēma” atskaņojums Volta Disneja un Segerstromas koncertzālēs diriģenta Džeimsa Konlona vadībā, kā arī uzstāšanās ar seru Eltonu Džonu prestižajā Emmy balvas pasniegšanas ceremonijā. Kamerkoris bija arī viens no divdesmit pieciem kolektīviem, kuri 2014. gadā piedalījās Pasaules Koru simpozijā Seulā, Korejā, bet 2015. gadā koris ieguvis Amerikas Kora mūzikas balvu.

Pianists So-Mangs Džegals piedalījies daudzos starptautiskos festivālos un koncertturnejās, uzstājoties tādās pazīstamās koncertzālēs kā Berlīnes Konzerthaus, Parīzes Madlēnas teātrī, Seulas Mākslu centrā, Dž. F. Kenedija centrā un Volta Disneja koncertzālē. Viņš sniedzis solo un kamermūzikas priekšnesumus Zalcburgas Pils koncertu ciklā, Edinburgas festivālā, Alpu Mūzikas festivālā, Vīnes Starptautiskajā mūzikas seminārā, Ņūportas Mūzikas festivālā un Isana Juna Starptautiskajā mūzikas festivālā. So-Mangs Džegals dzimis Dienvidkorejā, klavierspēli sācis apgūt piecu gadu vecumā, bet pirmo koncertu sniedzis vienpadsmit gadu vecumā. Mācījies Korejas prestižajā Seulas Mākslu vidusskolā; ieguvis bakalaura un maģistra grādus mūzikā ar izcilību Seulas Nacionālajā universitātē. Studējis Dienvidkalifornijas Universitātes Torntona mūzikas skolā, kur ieguvis pianista diplomu. So-Mangs Džegals uzvarējis vairākos nacionālos un starptautiskos pianistu konkursos – ieguvis Grand Prix Korejas Mūzikas fonda konkursā, kā arī pirmās vietas Donga Mūzikas konkursā un Āzijas-Klusā okeāna Jauno mākslinieku konkursā.

Diriģents Džo-Maikls Šeibe ir Dienvidkalifornijas universitātes Torntona mūzikas skolas Kora un garīgās mūzikas nodaļas vadītājs. Viņš sadarbojies ar tādiem pasaulslaveniem mūziķiem kā Lučāno Pavaroti, Hosē Karerasu, Salvatore Ličitru, Mariju Guļeginu, Andrea Bočelli, Keniju Loginsu, Rolling Stones, Beriju Manilovu un seru Eltonu Džonu, kā arī gatavojis korus priekšnesumiem ar Helmūtu Rillingu, seru Kolinu Deivisu un Londonas simfonisko orķestri, Franci Velseru-Mostu un Klīvlendas simfonisko orķestri, Maiklu Tilsonu Tomasu un Jaunās pasaules simfonisko orķestri. Diriģents regulāri pasūtina modernās mūzikas skaņdarbus un izpilda tos ar saviem kolektīviem. Džo-Maikls Šeibe ir starptautiski pieprasīts diriģents un konkursu žūriju loceklis universitāšu, koledžu un vidusskolu izglītības programmās. Starp tuvākajā nākotnē plānotām viņa aktivitātēm jāmin starptautiskas prezentācijas Šanhajā, Bangkokā un Zalcburgā, koncerti Čikāgas Orķestra zālē un Ņujorkas Kārnegija zālē, kā arī lekcijas un priekšlasījumi ASV. Viņš aktīvi darbojas Amerikas Kordiriģentu asociācijā (ACDA) un no 2011. līdz 2013. gadam bijis asociācijas nacionālais prezidents.

Tev jābūt autorizētam,

Izrāžu videofragmenti vairākVideointervijas vairāk