Layout: current: getContentLayoutLoad (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayoutLoad (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:21, Did:0, useCase: 0

epadomi/Tava virtuve/Arhīvs/Reklāma/#PALIECMĀJĀS

Klasiskās Baha svītas čellam un elektroniskā mūzika savīsies koncertprogrammā “Magnetic Bach”

Redakcija
Redakcija

Svētdien, 15. martā, Lūznavas muižā skanēs baroka čellistes Ilzes Grudules un elektoniskās mūzikas dueta “Blue Divided by Blue” (Šveice) koncertprogramma “Magnetic Bach”, kurā klasiskās Baha svītas čellam un elektroniskā mūzika apvienosies senajai mūzikai netradicionālā koncertizpildījumā.

Domājot par koncertprogrammu “Magnetic Bach”, Šveicē dzīvojošā latviešu čelliste Ilze Grudule atzīst, ka Baha svītas čellam solo ir kļuvušas par nu jau kulta repertuāru un jauns, nebijis skatījums uz tām varētu šķist neiespējams. Šīs 18. gadsimta franču deju svītas tradīcijā Baha rakstītās čella kompozīcijas piedzīvojušas visdažādākos atskaņojumus, sākot ar tradicionālu koncerta formātu līdz mūzikas dialogam ar deju, tēlotājmākslu, teātri un mūsdienu mūziku – akustisko, elektronisko vai pat tehnomūziku. Taču šo Baha alemandu, kurantu, sarabandu, burē, žīgu un menuetu skaistumam un perfekcijai piemīt potenciāls, kas ļauj tās ieraudzīt arvien jaunā gaismā.

Svētdien gaidāmā koncerta programmā skanēs Johana Sebastiāna Baha svītas čellam nr. 3 un nr. 6 dialogā ar Flikigera veidotajām semplu un Šapuī elektroniskajām kompozīcijām. Koncertprogrammā dominējošās vienkāršās, skaidrās līnijas un horiontālie skaņu laukumi mūzikas elementus apvienos vienā veselā. Projekts “Magnetic Bach” (“Magnētiskais Bahs”) būs piedzīvojums ausij – kopā ar elektronisko, daudzviet improvizētu mūziku magnētiski apvienosies klasiskā mūzika un Lūznavas muižas Sarkanās zāles akustika.

Trīs mūziķi – čelliste Ilze Grudule, semplu mākslinieks Vincents Flikigers (Vincent Flückiger) un moog-sintezatora un elektronikas mākslinieks Freds Šapuī (Fred Chappuis) jau vairākkārt pēdējo gadu laikā radījuši kopprojektus starp klasisko, akustisko un moderno, elektronisko mūziku. Tā 2014. gadā tika radīts muzikālais pastičo “Māja Mītelim” par Rīgas baroka laika komponista Johana Gotfrīda Mīteļa dzīvi, 2016. gadā “Re: Fircs”, svinot Ženēvas komponista un vijoles virtuoza Gaspara Frica 300 gadu jubileju (abi skanējuši Latvijā), un 2018. gadā Lucernas operteātrī iestudētais “Flow My Tears – Das lette Fest” (“Līstiet, manas asaras – pēdējās dzīres”), kurā skanēja angļu renesanses skaņraža Džona Daulanda mūzika mūsdienīgā ietvarā. Dueta “Blue Divided by Blue” mūziķi iedvesmu smeļ abstrakto impresionistu mākslā, 20. gadsimta tēlotājmākslas virziena estētikā, kura viens no spilgtākajiem pārstāvjiem ir Marks Rotko, līdz ar ko dueta nosaukumā iedzīvojies tieši viena no mākslinieka darbiem nosaukums.

Koncertprogramma “Magnetic Bach” Lūznavas muižas Sarkanajā zālē skanēs svētdien, 15. martā, plkst. 15.00. Koncerta biļešu cena ir no 8,00 līdz 12,00 eiro, tās nopērkamas “Biļešu Paradīze” kasēs visā Latvijā vai internetā bilesuparadize.lv, kā arī uz vietas Lūznavas muižā. Koncerta norisi atbalsta Rēzeknes novada pašvaldība un Valsts kultūrkapitāla fonds kamerkoncertu ciklā “Latvija-pasaule-Latvija”. Plašāk par muižu: Lūznavas muiža - Sākums