Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:21, Did:0, useCase: 0


Intars Busulis debitē laikmetīgās dejas izrādē

Redakcija
Redakcija

22. un 23. septembrī Rīgā, deju skolas “Dzirnas” telpās pirmizrādi piedzīvos horeogrāfes Karīnas Lapšinas laikmetīgās dejas izrāde “Bez Piecām Minūtēm Decembris” ar mūziķa Intara Busuļa, horeogrāfa un dejotāja Cairana Rencina un pašas autores dalību. Izrādes veidotāji sola skatītājus iepazīstināt ar netradicionālu laikmetīgās dejas un dzīvās mūzikas kombināciju, kas risinās jautājumu – vai par sievieti ir iespējams rūpēties kā par dzīvu augu?

“Bez Piecām Minūtēm Decembris” veidošanas procesā iesaistīta starptautiski atzītu profesionāļu komanda, kam jau iepriekš izdevies veiksmīgi sadarboties radošos projektos. Izrādes laikā uz skatuves kāps trīs dalībnieki – idejas autore, horeogrāfe Karīna Lapšina, tibetiešu izcelsmes dejotājs, horeogrāfs Cairans Rencins (Cai Rang Ren Qing) no Ķīnas un visintriģējošākā izrādes daļa – mūziķis Intars Busulis. Viņš atzinis, ka debija laikmetīgās dejas izrādē ir jauns izaicinājums un sola ne vien rūpēties par muzikālo pavadījumu, bet arī dejot. Horeogrāfi, kas vienlaikus būs arī dejotāji, kā arī mūziķis uz deju grīdas meistarīgi un smalki savienos laikmetīgo deju un dzīvo mūziku.

Bez minētajiem izrādes dalībniekiem tās veidošanā piedalās arī spāņu izcelsmes horeogrāfs Horhe Kresis (Jorge Crecis), kurš, līdzīgi kā iepriekšējā K. Lapšinas deju izrādē “Viņš Viņu – Viņa Viņu”, būs izrādes mentors. Savu roku izrādes horeogrāfijas veidošanā pielikusi arī jaunā horeogrāfe Alise Madara Bokaldere, kura nupat absolvējusi Latvijas Kultūras akadēmiju, bet par izrādes scenāriju rūpējas režisore Marija Migliniece.

“Mēs gribam parādīt skatītājiem, ka klātbūtne un brīdis ir te un tagad. Mudināsim uz brīdi apstāties un uzelpot, nekur neskriet, baudīt sava veida vienkāršību un mūsu redzējumu uz attiecībām starp sievieti un diviem vīriešiem. Šis ir unikāls domu lidojums lieliska trio izpildījumā, pārkāpjot robežas un izaicinot vienam otru,” saka izrādes autore Karīna Lapšina. “Bez Piecām Minūtēm Decembris” no trim dažādiem skatupunktiem tiks izspēlētas dažādas dzīves situācijas, liekot domāt par sievieti, kura, līdzīgi kā kaktuss, vīrietim pieprasa rūpes, uzmanību un pareizu kopšanu.

Karīna Lapšina iepriekš veidojusi muzikālu laikmetīgās dejas izrādi “Viņš Viņu – Viņa Viņu”, kurā piedalījās mūziķis Ralfs Eilands un grupa “The Coco’n’uts”. Izrāde “Bez Piecām Minūtēm Decembris” turpina iepriekš aizsāktos divu mākslu savienības meklējumus dzīvā izpildījuma laikā, un to jau var uzskatīt par K. Lapšinas rokrakstu. Izrādes mentora Horhe Kresis klientu lokā ir tādi mākslinieki kā Pols Makartnijs un “Bat for Lashes”, tāpēc deju nozares pārstāvji novērtē katru iespēju sadarboties un atkārtoti aicināt mākslinieku uz Latviju. Cairans Rencins, kurš iepriekš ir sadarbojies ar dejas kompāniju “ĀRĀ” un mūziķi Imantu Daksi, šovasar ir atgriezies Rīgā, lai papildinātu izrādes “Bez Piecām Minūtēm Decembris” komandu arī ar savu redzējumu.

Izrāde „Bez Piecām Minūtēm Decembris” būs skatāma 22. un 23. septembrī plkst. 18.00 Rīgā, Lāčplēša ielā 106/108, k-1, deju skolas “Dzirnas” telpās. Biļetes pieejamas iepriekšpārdošanā „Biļešu Paradīzes” tirdzniecības vietās un Bilesuparadize.lv

Izrādes Facebook lapa ar aktuālo informāciju: https://www.facebook.com/BezPiecamM...