Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:21, Did:0, useCase: 0

epadomi/Tava virtuve/Epadomi TV/Arhīvs/Reklāma

Ievas Akurateres un Jura Kulakova jubilejas koncerts GANDRĪZ TAUTAS DZIESMA

Redakcija
Redakcija

5.oktobrī ar koncertu Vidzemes koncertzālē „Cēsis” sāksies komponista Jura Kulakova un dziedātājas Ievas Akurateres grandiozā jubilejas koncertturneja „Gandrīz tautas dziesma”, kas izskanēs lielākajās Latvijas koncertzālēs.

Koncerta pirmajā daļā skanēs Jura Kulakova izcilākie fragmenti no „Mistērijas par Rīgu”, Veidenbauma cikla, kantātēm „Vēstules uz bruģa” un „Sarkanais vilciens”, izrādēm, rokoperām, instrumentālās mūzikas kompozīcijas utt. Starpposmā Ieva Akuratere, tērpusies baltā kleitā un spēlējot uz baltās ģitāras, dziedās latviešu tautasdziesmu „Kas kait Rīgas meitiņām”, savu dziesmu „Vanags” un citas kompozīcijas.

Koncerta otrajā daļā dārdinās grupa „Pērkons” un skanēs grupas lielākie hīti: „Zaļā dziesma”, „Slidotava”, „Labu vakar”, „Dziesma par sapumpuroto zaru”, „Gandrīz tautasdziesma”, „Mana dienišķā dziesma” un daudzas citas.

„Dzīves plūdums, laika straume, dzīvības stīgu pulsējošā skaņa… un ar kādu cilvēku šajā dzīves straumē tu esi vienā laivā – mākslas, mūzikas realitātē, kura it kā uz mirkli aptur plūsmu un paglābj no eksistenciālajām mīklām, radot skaistumu, kurš veidots no labākajām, aizrautīgākajām vēlmēm un gan trakākajām gan maigākajām emocijām lai aizvestu kontrastu harmoniskajā virpulī. Šī nevaldāmā vēlēšanās ar mūzikas palīdzību tuvināties un piederēt savai tautai, rada dziesmas, kuras, laika biedru uzklausītas un līdzpārdzīvotas, kļūst gandrīz par šā laika tautasdziesmām. Mēs, Ieva Akuratere un Juris Kulakovs, sēdīsimies vienā mūzikas laivā, ar dziesmu irkļiem rotātā... lai top „Gandrīz tautas dziesma”!” saka abi jubilāri.

Pēc koncerta būs iespēja iegādāties grupas „Pērkons” CD un saņemt mākslinieku autogrāfus.

Biļetes uz koncertiem var iegādāties „Biļešu Paradīzes” kasēs un internetā Bilesuparadize.lv

Koncerti „Gandrīz tautasdziesma” notiks:

5.oktobrī plkst.19 Vidzemes koncertzālē „Cēsis”
7.oktobrī plkst.18 Jelgavas Kultūras namā
20.oktobrī plkst.18 Liepājas koncertzālē „Lielais Dzintars”
26.oktobrī plkst.19 Ādažu Kultūras centrā
3.novembrī plkst.19 Valmieras Kultūras centrā
9.novembrī plkst.19 Talsu Tautas namā
16.novembrī plkst.18 un 21.30 Rīgā, VEF Kultūras pilī
2.decembrī plkst.19 Alūksnes Kultūras centrā

Izrāžu videofragmenti vairākVideointervijas vairāk