Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:21, Did:0, useCase: 0


Rīgas festivāla koncertus varēs klausīties klātienē

Redakcija
Redakcija

Rīgas festivāla koncertus, kas notiks no 8. līdz 11. jūnijam, varēs izbaudīt arī klātienē 25 cilvēki katrā koncertā. Biļetes var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs un www.biļešuparadīze.lv. Koncertus varēs klausīties arī interneta tiešsaistē. Rīgas festivālu atbalsta Rīgas dome.

Festivālā dzirdēsim pianistu Vestardu Šimku, sitaminstrumentu ansambli “Perpetuum Ritmico” un “Trio Angelicus”, kurā apvienojušās soprāns Elīna Šimkus, arfiste Ieva Šablovska un flautiste Sondra Lejmalniece.

“Latvijas Koncertu” direktors un Rīgas festivāla idejas autors Guntars Ķirsis: “Jau vairāku gadu garumā Rīgas festivāla ietvaros Latvijas iedzīvotāji un viesi baudīja spilgtu mūzikas notikumu izlasi. Šobrīd, kad mūsu dzīve pārvērtusies līdz nepazīšanai un no ļoti daudz kā ir jāatsakās, “Latvijas Koncerti” uzskata par savu pienākumu sniegt atbalstu gan mūziķiem, gan sabiedrībai, piedāvājot kaut nelielu daļu no Rīgas festivālā plānotajiem koncertiem.”

Rīgas festivālu 8. jūnijā pl. 21.00 Dzintaru koncertzālē atklās spožā pianisma zvaigzne Vestards Šimkus, atskaņojot smalki tēlaino Kloda Debisī mūziku. Impresionisma gleznas uzburs skaņdarbi – Balāde, Noktirne, “Līksmības sala”, “Deja” u.c. Savukārt no Sergeja Prokofjeva daiļrades lappusēm skanēs Pastorālā sonāte, “Pastaiga”, “Ainava” u.c.

10. jūnijā Rīgas Sv.Jāņa ev.lut.baznīcā pl. 21.00 muzicēs “Trio Angelicus”, kura īpašo skanējumu veido trīs siltu tembru apvienojums – Elīnas Šimkus skaistā balss, Sondras Lejmalnieces flautas dzidrais skanējums un Ievas Šablovskas arfas noslēpumainais valdzinājums. Koncertā “Lūgšana naktij” klausītāji varēs ļauties vakara meditācijai, klausoties Jāzepa Mediņa “Sapņojumu”, Edvarda Grīga “Ave, maris stella”, Tūres Rengstrēma “Bön till natten”, Riharda Dubras “Beata es, Virgo Maria” u.c.
Elīna Šimkus par koncertprogrammu: “Ik vakaru pirms miega mēs varam izvērtēt savas dienas gaitas – pārdomāt un nožēlot vai priecāties. Varbūt lūgt, lai nakts ir rāma kā mēness tilts jūrā, kas mūs ved uz jaunu dienu... Kāds mīļotais sapņaini klīst zvaigžņotā naktī un domās lūdz par savu mīļoto – varbūt tuvo, bet varbūt – tālo. Kāda nomaldījusies un apjukusi dvēsele atdod sevi naktij, lai tā izlemj likteni par rītdienu. Vēl kāds ļaujas, lai mēness stari un vakara zvaigzne izgaismo tam ceļu, dodoties sapņu tālumā.”