Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:21, Did:0, useCase: 0


Laima Vaikule netīšām atklāj festivāla "Laima Rendezvous Jūrmala 2019" pirmos viesmāksliniekus

Redakcija
Redakcija

Jau ierasts, ka festivāla "Laima Rendezvous Jūrmala" viesu vārdi tiek turēti noslēpumā pēc iespējas ilgāk. Tomēr nesen, Laimai Vaikulei viesojoties intervijā kanālā “Говорящие головы” ("Runājošās galvas"), kļuva zināms, ka festivālā, kas Dzintaru koncertzālē norisināsies no 18. līdz 21.jūlijam, savu dalību jau apstiprinājuši populārie Krievijas mākslinieki Grigorijs Ļepss un Valērijs Meladze.

"Valērijs Meladze apstiprināja, ka būs. Ļepss arī vakar piezvanīja, teica, ka viņam būtu ērtāk 21.jūlijā," stāstīja Vaikule. Māksliniece arī pieminēja viesus, kuri festivālā uzstājas katru gadu: "Ir mūziķi, kuri katru gadu ir klāt, viņi jau ir kļuvuši par mūsējiem - Jeļena Vaenga, Lolita...". Tāpat iepriekš jau kļuvis zināms, ka jubilejas festivālā uzstāsies arī ukraiņu popzvaigzne Svetlana Loboda.

Vaikule vienmēr uzsvērusi, ka daudz labprātāk festivāla četru vakaru programmu un mākslinieku sadalījumu pa dienām patur noslēpumā līdz pat pēdējam brīdim. "Man gribētos, lai festivāla zīmols runā pats par sevi, nevis paļaujas uz mākslinieku vārdiem. Muļķīgi nākt uz festivālu tikai kāda konkrēta mākslinieka dēļ. Katrs koncerts ir īpašs, un katru vakaru noteikti būs vairāki viesi, kuru dēļ ir vērts nākt. Man pat negribas nevienu atsevišķi izziņot. Bet noteikti varu garantēt - katrs festivāla vakars būs vērtīgs," apsola Vaikule.

Runājot par "Rendezvous" viesmākslinieku repertuāra izvēli, Laima atzīst, ka dod pilnīgu brīvību: "Es noteikti neesmu mākslinieciskā direktore. Atceros padomju laikus, kad mākslinieciskā padome sēdēja un mocīja mūziķus ar dziesmu apstiprināšanu... Es tā nekad nedarīšu. Varu izteikt piedāvājumus vai ierosinājumus. Piemēram, palūdzu Filipam Kirkorovam pagājušā gada festivālā būt pieticīgi apģērbtam. Viņš to respektēja... Cik nu varēja. Valērijam Ļeontjevam palūdzu būt smokingā, jo viņš uzstājās ar simfonisko orķestri. Ļeontjevs piekrita un bija apmierināts. Es varu tikai palūgt, bet nevaru uzstādīt noteikumus."

Tāpat Vaikule izstāstīja, ka viņai nākas mācīties visu festivāla viesmākslinieku vokālās partijas, lai varētu tās mēģināt līdz solistu ierašanās brīdim: «Visi mākslinieki ir egoisti. Bet kopš festivāla rašanās, es pati sev esmu pēdējā vietā. Savas dziesmas izmēģinu pēdējā brīdī. Tā vietā, lai apgūtu un pilnveidotu savas dziesmas, es izdziedu viesmākslinieku melodijas, lai festivāla orķestrim būtu ērtāk... Man kopā ar viņiem jāiziet cauri visām dziesmām, lai mūziķiem būtu vieglāk spēlēt, jo aranžējumi top savlaicīgi un ir grūti spēlēt, ja nav vokālista."

Festivāla programmā iepriekšējos gados bijuši tādi mākslinieki kā Kriss Normens, Kristīne Opolais, Hibla Gerzmava, Filips Kirkorovs, Ksenija Sidorova, Grigorijs Ļepss, Monss Selmerlēvs, Stass Mihailovs, Vahtangs Kikabidze, Valērijs un Konstantīns Meladze, Leonīds Agutins, Mario Biondi un daudzi citi populāri mākslinieki, kopskaitā vairāk nekā 150 izpildītāji.

Biļetes uz festivālu "Laima Rendezvous Jūrmala 2019", kas norisināsies Dzintaru koncertzālē no 18. līdz 21.jūlijam, pieejamas festivāla mājaslapā Jurmala Randevu