Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:127, Did:0, useCase: 0

epadomi/Tava virtuve/Epadomi TV/Arhīvs/Reklāma

Nākamā lapa

Aukstā kara vēstures muzejā Losandželosā atklāta rokgrupai “Pērkons” veltīta ekspozīcija 24.02.2020 14:42

Aukstā kara laikmeta kultūras un vēstures muzejā “The Wende Museum” Losandželosā, Amerikas Savienotajās Valstīs, svētdien, 23.februārī, tika atklāta leģendārajai latviešu rokgrupai “Pērkons” veltīta ekspozīcija. Ekspozīcijā muzeja apmeklētājiem būs iespēja noskatīties virtuālās realitātes īsfilmu “Pērkons: A VR Rockumentary”. ASV tapusī īsfilma stāsta par leģendāro grupu „Pērkons” un tās lomu PSRS sabrukumā. Filmas veidotāji ir Mineapolē, ASV bāzēta reklāmas aģentūra „Fallon Worldwide”, un tās radīšanā izmantota novatoriska virtuālās realitātes pieeja.

Zvaigžņu festivālā Štokhauzena “Arlekīns” un izcilais klarnetists Karels Dohnals 23.02.2020 14:25

12. martā pulksten 19 Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” 28. Liepājas Starptautiskajā zvaigžņu festivāls aicina piedzīvot izdompilnā modernista Karlheinca Štokhauzena unikālo “Arlekīnu”. Šogad ar īpašu priekšnesumu Zvaigžņu festivālā piedalīties aicināts čehu klarnetists Karels Dohnals – Prāgas Valsts operas orķestra, Trio Amadeus un Prāgas PhilHarmonia Octet dalībnieks, Ostravas Universitātes profesors un visā pasaulē pieprasīts un sirsnīgi gaidīts meistarklašu vadītājs. Dohnala īpašā uzmanības lokā ir laikmetīgā mūzika, un Štokhauzena skaniski dejiskais šedevrs ir kā radīts izcilā mūziķa mākslinieciskajām spējām un lieliskajai humora izjūtai.

“Orķestris “Rīga”. Zaļupe un kino mūzika 23.02.2020 14:21

“Orķestris “Rīga”. Zaļupe un kino mūzika” – tā ir unikāla koncertprogramma, kas skanēs 1. martā Vidzemes koncertzālē “Cēsis” un 7. martā Ventspils koncertzālē “Latvija”. Piedalīsies Orķestris “Rīga” diriģenta Valda Butāna vadībā un solists Rihards Zaļupe. Mūziku ar stāstiem bagātinās Liene Jakovļeva. Programmā iekļauti skaņdarbi, kuru autori katrs savā veidā runā par latviešu tautai svarīgiem jautājumiem un būtiskiem vēstures mirkļiem.

VI Jāzepa Vītola bērnu un jauniešu koru un vokālo ansambļu konkurss "Lai skan!" 23.02.2020 14:13

29. februārī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā /JVLMA/ norisināsies nu jau sestais Jāzepa Vītola bērnu un jauniešu koru un vokālo ansambļu konkurss "Lai skan!” Šogad tas veltīts Mūzikas akadēmijas simtgadei un tās dibinātājam, pirmajam rektoram – profesoram Jāzepam Vītolam. Komponista godināšanai katrs koris un ansamblis dziedās vismaz vienu Jāzepa Vītola skaņdarbu a cappella (bez pavadījuma).

Gvido Lingam – 50, grupai Linga 30! Dubultjubilejas koncerts VEF kultūras pilī 19.02.2020 21:13

Vīrišķīgs spēks un enerģija strāvo no grupas Linga dziesmām! Spēle, Nāc dejot, Šeit, Spārni, Smaids, Vējā, Gan, Nāc man līdz un citas grupas Linga dziesmas būs iespējams dzirdēt VEF kultūras pilī Rīgā 2020. gada 20. februārī, kad Gvido Linga kopā ar klausītājiem svinēs savus 50. šūpuļsvētkus un grupas Linga 30. jubileju, un tie būs īsti svētki pašmāju rokmūzikas cienītājiem! Grupas Linga dziesmas pieskaitāmas Latvijas rokmūzikas klasikai, tās piedārdinājušas mazas un lielas skatuves, regulāri tiek raidītas radio. Lielai daļai dziesmu vārdus sacerējis Gvido brālis Igors Linga. Viņa filmā Tā runāja pilsēta (1988) pirmoreiz tika pieteikta tolaik jaundibinātā grupa Linga, ar kuru uz rokmūzikas skatuves atgriezās iepriekš grupā Zig Zag (arī Ārprāc) dziedājušais Gvido Linga.

Zelta Mikrofons 2020 triumfē "Instrumenti" 19.02.2020 18:24


Vakar Dailes teātrī jau 24. reizi tika pasniegtas Mūzikas ierakstu gada balvas "Zelta mikrofons". Četras balvas šogad saņēma grupa Instrumenti. Par "Gada albumu" un "Gada dziesmu" atzīts grupas "Instrumenti" ieraksts "Cilvēks" un dziesma "Visā visumā Visums ir viss". Kategorijā "Šlāgera, "kantrī" vai "rockabilly" mūzikas albums" uzvarēja maestro Raimonds Pauls un dziedošais aktieris Andris Bērziņš par albumu "Es šonakt sēdēšu uz jumta", bet par gada labāko roka vai metāla mūzikas albumu atzina roka veterānus – grupas "Pienvedēja Piedzīvojumi" albumu "Nelaiks". Balva par mūža ieguldījumu Latvijas mūzikas attīstībā pasniegta skaņu režisoram Kārlim Pinnim un dzejniekam Viktoram Kalniņam jeb Vikam.

"KAUPĒN, MANS MĪĻAIS” piedzīvo koncertuzveduma pirmizrādi 19.02.2020 12:38

Pirmizrādi koncertuzveduma versijā piedzīvojusi atjaunotā rokopera „KAUPĒN, MANS MĪĻAIS”. Jāņa Lūsēna un Māras Zālītes spožais kopdarbs šodienas kontekstā ieguvis vēl lielāku aktualitāti kā pirms divdesmit gadiem, kad Liepājas teātrī notika rokoperas pirmuzvedums.

Bērnu draugs – lelle LeNeSOns – aicina mazos klausītājus uzzināt, kas ir opera 18.02.2020 14:46

22. februārī Lielajā ģildē Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris klausītājiem piedāvā vienreizēju pirmo sastapšanos ar operas žanru. Izrādē “LeNeSOns un Mocarta opera” iemīļotais bērnu draugs – lelle LeNeSOns – palīdzēs iepazīt Volfganga Amadeja Mocarta operu “Bastiēns un Bastiēna”, kas Latvijā skan ļoti reti. Komponēšanas brīdī tikai 12 gadus vecais autors operā stāsta par ganu zēnu un meiteni, kas sastrīdas un atkal salabst, pateicoties vietējam burvim. Izrāde norisināsies divreiz – plkst. 11.00 krievu valodā un plkst. 14.00 latviešu valodā.

Rīgā notiks P.Čaikovska daiļradei veltīts koncerts 18.02.2020 14:43

Par godu mūzikas lielākā ģēnija P.Čaikovska 180. dzimšanas dienai 27.februārī plkst.19:00 Mazajā ģildē (Amatu ielā 5) notiks koncerts, ar kuru tiks atklātas Mihaila Kaziņika dienas Rīgā. Šajā vakarā ārijas, romances, skaņdarbus klavierēm un vijolei izpildīs talantīgi mākslinieki: Jūlija Semjonova (soprāns, Latvijas Nacionālās operas soliste), Artjoms Safronovs (tenors, Latvijas Nacionālās operas solists), Staņislavs Solovjovs (klavieres, Sanktpēterburga), Dainis Medjaņiks (vijole, Hannovere).

Lielās mūzikas balvas 2019 kategorijas “Gada jaunais mākslinieks” nominanti 17.02.2020 14:27

Lielajai mūzikas balvai 2019 (LMB) kategorijā “Gada jaunais mākslinieks” ir nominēti: pianists Edgars Cīrulis, soprāns Ilze Grēvele-Skaraine un saksofonists Aigars Raumanis. Lai veicinātu talantīgu un mērķtiecīgu jauno cilvēku izaugsmi, kas ar savu aizrautību nes Latvijas vārdu pasaulē, banka “BlueOrange” piešķirs speciālbalvu 1000 eiro apmērā kategorijas “Gada jaunais mākslinieks” laureātam tālākajai profesionālajai izglītībai.

Jau rīt tiks noskaidroti “Zelta Mikrofons 2020” laureāti 17.02.2020 14:21

Dailes teātrī 18. februārī ar Latvijā spožāko mūziķu piedalīšanos un pirmatskaņojumiem jau 24.reizi tiks aizvadīta Mūzikas ierakstu gada balvas “Zelta Mikrofons” svinīgā ceremonija. Vēl nedzirdētās kombinācijās ceremonijā izskanēs vairāki priekšnesumi. Repere Viņa kopā ar debitantu Prusax apvienosies kopīgā priekšnesumā dziesmā “Pālī dzēs”. Jaunā dziedātāja Patrisha kopā ar reperiem Su$hi Takeøut un Rolandu če izpildīs hitus “Es varu būt tā” un “Patrisha bija šeit”.

Musiqq papildina festivāla Summer Sound mākslinieku sarakstu 15.02.2020 20:27

Viena no Latvijas populārākajām grupām – Musiqq papildina festivāla Summer Sound mākslinieku sarakstu. Grupa Musiqq šajā vasarā uzstāsies savā māju pilsētā Liepājā, festivālā Summer Sound. Musiqq uzstāšanās festivālā vienmēr pulcē rekordlielu klausītāju skaitu, kuru pārspēt izdodas pat tikai retajam ārzemju māksliniekam, tādejādi padarot Musiqq par vienu no festivāla galvenajiem māksliniekiem.

Rīgas Latviešu biedrība aicina uz pavasarīgu balli “Uzlūdz dāmas” 13.02.2020 11:00

6.martā no plkst. 20 līdz pusnaktij RLB Lielajā zālē pavasarīgi priekpilnā atmosfērā tiks svinēti gada sievišķīgākie svētki – svētki, kuros galvenā varone ir Sieviete. Tāpēc svētku organizatori ir parūpējušies, lai šajā vakarā katra apmeklētāja un viņas pavadonis sajustos īpaši un loloti. Vakara gaitā ikvienai dāmai būs iespēja apmeklēt stila un meikapa konsultācijas, piedalīties kopīgā vēlējuma un iedvesmas mākslas darba tapšanā, iemūžināt neaizmirstamu mirkli kopā ar sev mīļu cilvēku foto galerijā, piedalīties dažādos konkursos un iemācīties kādu jaunu deju soli meistarklasēs profesionālu deju pasniedzēju pavadībā, kā būs iespēja iepazīties ar iedvesmojošu sieviešu stāstiem, viedokļiem un viņu pieredzi.

Mazajā Mežotnes pilī šosezon koncertēs Georgijs Osokins, Aleksandrs Antoņenko, Magdalēna Geka un Georgs Kjurdians 13.02.2020 10:56

Mazā Mežotnes pils savā 11.koncertsezonā sola vairākus krāšņus koncertus, kuros piedalīsies izcili mākslinieki.

Vēl tikai piecas dienas iespējams nobalsot par Origo Zelta dziesmu 12.02.2020 15:13

Jau otrdien, 18.februārī, Dailes teātrī tiks godināti aizvadītā gada spožākie ieraksti mūzikas profesionāļu vērtējumā. Vienīgā kategorija, kurā savu favorītu var izvēlēties ikviens mūzikas cienītājs, ir Origo Zelta dziesma. Balsošana jau otro gadu notiek elektroniskā veidā, nodrošinot iespēju ikvienam latviešu mūzikas atbalstītājam gan Latvijā, gan ārzemēs nobalsot par savu mīļāko 2019. gada dziesmu. Šī ir vienīgā Zelta Mikrofons balva, kuru saņemot, tiek piešķirta arī naudas prēmija 1500 EUR apmērā.

Sācies balsojums par "Riga Jazz Stage 2020" skatītāju simpātiju 11.02.2020 10:10

Sadarbībā ar konkursa ilggadējo sadarbības partneri – mobilo sakaru operatoru "Tele2" – no 11. februāra tiek uzsākta skatītāju balsošana par Starptautiskā džeza mākslinieku konkursa "Riga Jazz Stage 2020" dalībniekiem, lai noskaidrotu skatītāju simpātiju. Nobalsot par savu favorītu var konkursa mājaslapā Riga Jazz Stage Contest Ikgadējie pavasara džeza svētki norisināsies no 2. līdz 4. aprīlim kinoteātrī "Splendid Palace" Rīgā. Skatītāji par savu simpātiju abās nominācijās var nobalsot reizi diennaktī. Mājaslapas Riga Jazz Stage Contest sadaļā "Konkursanti" iespējams noklausīties šā gada dalībnieku skaņdarbus un iepazīties ar viņu radošo biogrāfiju, tādējādi izdarot izvēli par savu simpātiju.

Uz Lielās ģildes skatuves kopā ar LNSO atgriežas slavenais Vasilijs Sinaiskis 11.02.2020 10:00

13. februārī plkst. 19.00 Lielajā ģildē Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) uzstāsies ar īpaši krāšņu un emocijām bagātu programmu “Mocarts, Brukners un maestro Sinaiskis”. Pie diriģenta pults atgriezīsies LNSO goda diriģents Vasilijs Sinaiskis, savukārt solista lomā iejutīsies virtuozais vijolnieks Georgs Sarkisjans. Koncertā izskanēs Volfganga Amadeja Mocarta liriskais Piektais Koncerts vijolei un orķestrim un Antona Bruknera dramatiskā Astotā simfonija.

Konkursa “Ineses Galantes talanti” laureāti uzstājās Rīgas pilī 11.02.2020 09:56

Konkursa “Ineses Galantes talanti” laureāti tradicionāli saņem ielūgumus piedalīties spilgtos muzikālos notikumos, kurus organizē Ineses Galantes fonds, kā arī citos prestižos pasākumos Latvijā un aiz tās robežām. 31.janvārī Latvijas Valsts prezidenta rezidencē notikušajā svinīgajā pieņemšanā par godu ikgadējās akcijas “Meklējam sirdsmāsiņu” finālam, kuru organizē Rietumu Bankas labdarības fonds, piedalījās konkursa “Ineses Galantes talanti” iepriekšējo gadu uzvarētāji Arnita Lipska (saksofons), Artūrs Žurbins (klavieres) un Sonja Misina (marimba).

Grupa “Opus Pros” jaunā CD “Būsim kopā arvien!” prezentācijas koncertu papildinās īpašie viesi 10.02.2020 11:05

18.martā VEF Kultūras pilī leģendārā latviešu rokgrupa “Opus Pro” aicina uz sava jaunā CD “Būsim kopā arvien” iznākšanas svētku koncertu, kurā skanēs gan pavisam jaunas dziesmas, kas tapušas pēdējo gadu laikā, gan grupas zelta repertuārs. Koncerta sākums – plkst.19. “Tā kā jaunā albuma ierakstā ir dzirdamas vijoļu skaņas, koncertā uz skatuves kāps arī stīgu grupa, kas piedalīsies ne tikai jauno dziesmu atskaņošanā, bet bagātinās skanējumu arī visiem labi zināmajām un klausītāju mīlētajām balādēm. Savukārt koncerta galvenais viešņa būs “X faktora” zvaigzne Elīna Gluzunova, ar kuru grupai “Opus Pro” ir izveidojusies lieliska sadarbība un kuras lielisko vokālu grupa bija novērtējusi, vēl pirms dziedātāja piedalījās un plūca uzvaras laurus šovā,” teic grupas dalībnieks Artūrs Zemnieks.

Lielās mūzikas balvas 2019 nominanti kategorijā “Gada uzvedums” 09.02.2020 09:21

Lielajai mūzikas balvai 2019 (LMB) kategorijā “Gada uzvedums” ir nominēti: Fransisa Pulenka opera “Karmelīšu dialogi”, kuras pirmizrāde notika 24. maijā Latvijas Nacionālajā operā; Leonarda Bernsteina mūzikls “Vestsaidas stāsts”, kas tika uzvests Cēsu pils parka estrādē 3. augustā un Imanta Kalniņa operas “Spēlēju, dancoju” jauniestudējums Latvijas Nacionālajā operā.

Balvu Zelta Mikrofons par mūža ieguldījumu saņems skaņu režisors Kārlis Pinnis un dzejnieks Viks 06.02.2020 14:46

Uz Dailes teātra skatuves 18.februārī svinīgā un emocionālā ceremonijā tiks godināts skaņu režisors Kārlis Pinnis un dzejnieks Viktors Kalniņš jeb Viks, saņemot Mūzikas ierakstu gada balvu Zelta Mikrofons par mūža ieguldījumu Latvijas mūzikas attīstībā.

Orķestris “Rīga” aicina uz ikgadējā Pavasara festivāla WINDSTREAM koncertiem 05.02.2020 12:11

Līdz ar astronomiskā pavasara iestāšanos, Orķestris “Rīga” aicina uz ikgadējā Pavasara festivāla WINDSTREAM koncertiem, kas ar devīzi “Mosties un atceries, dzirdi un baudi!” norisināsies jau vienpadsmito reizi.

Georgijs Osokins un Kremerata Baltica aicina uz koncertu Dzintaru koncertzālē 04.02.2020 22:15

8. februārī plkst. 19.00 atjaunotajā vēsturiskajā Dzintaru koncertzālē uz īpašu koncertu aicina starptautisko konkursu laureāts, jaunais un talantīgais pianists Georgijs Osokins un izcilais kamerorķestris “Kremerata Baltica”. Izcilais Frederika Šopēna mūzikas interprets Georgijs Osokins ar klavieru taustiņiem spēj iedzīvināt poēzijas daili un mākslas patiesīguma spēku. Jaunais pianists kļuvis par kamerorķestra “Kremerata Baltica” pastāvīgo rezidējošo viesmākslinieku.

Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” muzicēs ģitāras virtuozs Mārcis Auziņš 04.02.2020 22:12

15. februārī plkst. 17.00 Kultūras pils “Ziemeļblāzma” kamerzālē norisināsies Mārča Auziņa izpildīta koncertprogramma “Aizrautība”. Pēc pirmās soloprogrammas “Viens” lieliskajiem panākumiem (43 koncerti), Mārcis Auziņš ar lielu aizrautību ķēries pie jaunas koncertprogrammas veidošanas ar savu uzticamāko “cīņu biedreni” – ģitāru. Koncertā dzirdēsiet gan Mārča Auziņa paša komponētos skaņdarbus, gan viņa veidotās dziesmu kaverversijas ģitārai.

Rīgā koncertēs Vinčesteras koledžas Kapelas zēnu koris 04.02.2020 22:06

15. februārī Rīgas Svētā Jāņa baznīcā koncertu sniegs slavenais Vinčesteras koledžas Kapelas zēnu koris no Lielbritānijas. Jau astoņus gadsimtus Vinčesteras – pirmās Anglijas galvaspilsētas – vēsturē vienmēr liela nozīme ir bijusi mūzikai, kas skanējusi pilsētas katedrālē un citos dievnamos. Tā bija galvenokārt kordziedāšana, nesot sakrālās mūzikas sūtību un svētību.

Dons ceturto reizi triumfē "Muzikālajā bankā" 02.02.2020 21:16

Vakar, 1. februārī, ar iespaidīgu koncertu Daugavpils Olimpiskajā centrā noslēdzās Latvijas Radio 2 aptaujas „Muzikālā Banka 2019” divdesmit gadu jubilejas šovs, kurā gada vērtīgākās dziesmas titulu ieguva Dona izpildītā dziesma “Es nāktu mājās”. Par otru vērtīgāko dziesmu tika atzīta Triānas parka un Intara Busuļa izpildītā „Kamēr”, savukārt trešo vietu ieņēma “Muzikālās Bankas” debitantu - Singapūras Satīna un Horena Stalbes - kompozīcija „Piededzini mann”. Fināla cīņā par gada vērtīgākas dziesmas titulu piedalījās 15 kompozīcijas, kuras Latvijas Radio 2 aptaujā guvušas vislielāko klausītāju un žūrijas atzinību.

Rīgā uzstāsies Štrausa festivāla Vīnes orķestris 02.02.2020 10:32

10. februārī Kongresa namā uzstāsies slavenais Štrausa festivāla Vīnes orķestris, Vīnes mūzikas pasaules pērle un Vīnes muzikālās tradīcijas mūžīgais glabātājs. Orķestris pastāv vairāk nekā 30 gadus un ir Vīnes oficiālais orķestris. Katru gadu 1. janvārī Štrausa festivāla Vīnes orķestris atklāj slaveno Vīnes balli. Štrausa festivāla Vīnes orķestris ieguva starptautisku atzinību par savu oriģinālo Vīnes mūzikas interpretāciju, kā arī plaša klasiskā repertuāra, tostarp arī Štrausu dinastijas, Vīnes operetes meistaru, Haidna, Brāmsa un Mocarta skaņdarbu izpildījumiem.

Uz balvu Zelta Mikrofons kategorijā Radio hits šogad pretendē Astro’n’out, Musiqq, Singapūras satīns ar Horenu Stalbi, Instrumenti un Prāta Vētra 31.01.2020 14:22

Apkopojot Latvijas radiostaciju atskaites, Latvijas Izpildītāju un Producentu apvienība (LaIPA) noskaidrojusi piecas Latvijā radītās dziesmas, kuras šogad pretendē uz Mūzikas ierakstu gada balvu Zelta Mikrofons kategorijā Radio hits.
Lai noteiktu nominantus, LaIPA apkopojusi datus par dziesmu atskaņojumu Latvijas radiostacijās 2019.gadā. Rezultātus veidojušas 10 radiostacijas: Radio Skonto, Radio TEV, Radio SWH, Radio Star FM, Latvijas Radio 1, Latvijas Radio 2, Radio Pieci, Kurzemes Radio, Rietumu Radio, Relax FM/Capital FM.

Dzintaru koncertzāle aicina uz romantisku “Piektdienas vakara šovu” Valentīndienā 31.01.2020 10:50

14. februārī, Valentīndienā, kas šogad iekrīt piektdienā, Dzintaru koncertzāle klausītājus aicina uz valdzinošu “Piektdienas vakara muzikālo šovu” kopā ar spožiem latviešu dziedātājiem – Dināru Rudāni, Aminatu, Rūtu Dūdumu-Ķirsi, The Ludvig, Dagni Roziņu un “The Beach Band”.

Aicina uz mūziķa Aivara Hermaņa 65 gadu jubilejas koncertiem 29.01.2020 11:33

Aivars Hermanis, smalki niansētais un mazliet nostalģiskais mūziķis aicina uz saviem 65 gadu jubilejas koncertiem, kas notiks 2020. gada martā Rīgā un mākslinieka dzimtajā pilsētā Liepājā - 7. martā plkst. 19.00 VEF Kultūras pilī, bet 15. martā plkst. 17.00 Liepājā, koncertzālē “Lielais Dzintars”. Koncertus organizē aģentūra “Forte Production”. Jau vairāk kā 50 gadus Aivara Hermaņa sabiedrotais ir ģitāra, kuras virtuozais skanējums aizkustinājis daudzu klausītāju sirdis jau no laikiem, kad Aivars darbojās grupās "Suvenīrs", "Tip-top", "Modo", "Opus", "Remix", Valsts televīzijas un Radio vieglās estrādes mūzikas orķestrī, Raimonda Paula ansamblī, Gunārā Rozenberga bigbendā, Laimas Vaikules grupā un citās mūziķu apvienībās.

“Ducele” atdzīvinās trimdas grupas „Trīs no Pārdaugavas” dziesmas 28.01.2020 13:21

Kas kopīgs Norai Ikstenai un grupai “Ducele” ar trimdas latviešu grupu „Trīs no Pārdaugavas”? Atbildot uz jautājumu, varētu atbildēt vienkārši – tās ir dziesmas! Jo jestrie “Duceles” puiši šo gadu nolēmuši pilnībā veltīt pazīstamās trimdas latviešu grupas “Trīs no Pārdaugavas” un tās līdera Viļņa Baumaņa daiļradei, no jauna ieskaņojot savulaik populāras, bet Padomju Latvijas varas iestādes kaitinošas, un kā tām šķita, izlaidīgu dzīvesveidu popularizējošas un padomju cilvēka psihi traumējošas dziesmas.

Balvas Zelta Mikrofons pretendenti kategorijā Debija – Patrisha, Kato, Prusax, kā arī grupas Carousel un Nikto 27.01.2020 14:26

Mūzikas ierakstu gada balva “Zelta Mikrofons 2020” žūrija 44 nozares profesionāļu sastāvā, izvērtējot 22 pretendentus kategorijā “Debija”, ir nonākuši pie labākajiem šī gada jaunajiem vārdiem latviešu mūzikā. Iepriekšējos gadus “Zelta Mikrofonu” šajā kategorijā ir saņēmuši tādi zināmi mūziķi kā grupa Carnival Youth, dziedātājs Justs, repere Viņa, grupa Polifauna un citi. Šie mūziķi guvuši atzinību gan Latvijā, gan ārzemēs. “Zelta Mikrofonam 2020” kategorijā “Labākā debija” izvirzīti pieci spēcīgi pretendenti.

Konkursam "Riga Jazz Stage 2020" pieteikušies džeza talanti no 17 valstīm 27.01.2020 09:34

Noslēgusies pieteikšanās trīspadsmitajam starptautiskajam džeza mākslinieku konkursam "Riga Jazz Stage", kas norisināsies no šā gada 2. līdz 4. aprīlim kinoteātrī "Splendid Palace" Rīgā. Pavisam tam pieteikušies vairāk kā 30 konkursanti no 17 pasaules valstīm. Pēc visu iesūtīto materiālu apkopošanas konkursa mājaslapā rigajazz.lv atvērti publiski apskatāmi konkursantu profili, kuros var uzzināt gan īsu viņu biogrāfiju, gan paklausīties un paskatīties ierakstu fragmentus no agrāk paveiktā.

Dzintaru koncertzāle aicina uz jauniem cikla “Brīvdienu mūzika” koncertiem 24.01.2020 11:30

2020. gada pirmajā pusē Dzintaru koncertzāle un diriģents Jānis Ozols turpina klausītāju iemīļoto demokrātisko koncertu ciklu “Brīvdienu mūzika”. Šoreiz baudīsim “Brodvejas un kino mūziku”, “Skaistākās operu ārijas”, “Spāņu mūziku un dejas”, kā arī enerģiskos Astora Pjacollas un tango mūzikas ritmus. Bet jau šo svētdien 26. janvārī plkst. 14:00, šī gada pirmajā “Brīvdienu mūzikas” koncertā, tiksimies ar unikālās balss īpašnieku, kontratenoru, Sergeju Jēgeru.

Jauktais koris „Sōla” aicina uz koncertu-diskotēku „Esi reāls!” 23.01.2020 10:17

Latvijas Kultūras akadēmijas jauktais koris „Sōla” aicina uz koncertu-diskotēku „Esi reāls!” ar 90to gadu hitiem. Ar šo programmu izskanēs trīs koncerti – 9. februārī plkst. 13.00 Ogres novada Kultūras centra Mazajā zālē un plkst. 18.00 Kultūras centrā „Siguldas Devons”, bet 14. februārī plkst. 20.00 Rīgā, mūzikas namā „Daile”. Kopā ar kori „Sōla” visos koncertos būs arī instrumentālā grupa Jāņa Miltiņa vadībā, bet pēc Rīgas koncerta notiks autentiska 90to gadu diskotēka DJ Agra Semēvica virsvadībā.

Ceļā uz XII Latvijas Skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētkiem meistarklasēs Rīgas Doma kora skolā pulcēsies diriģenti no visas Latvijas 23.01.2020 10:10

Tuvojoties XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, PIKC NMV Rīgas Doma kora skola (RDKS) sadarbībā Valsts izglītības satura centru pulcē Latvijas skolu koru diriģentus, lai kopīgi gatavotos svētkiem un virsdiriģentu vadībā apgūtu koru koncerta “Dziesmubērns” repertuāru. “Rīgas Doma kora skola ir pagodināta kursos pulcēt vienuviet pedagogus no visas Latvijas, lai dalītos pieredzē, zināšanās un iedvesmā turpmākai darbībai ceļā uz XII Latvijas Skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētkiem,” atzīst virsdiriģents un RDKS vadītājs Gints Ceplenieks.

Izsludināta pieteikšanās konkursam par dalību Latvijas Simtgades jauniešu simfoniskajā orķestrī 21.01.2020 23:45

VSIA "Latvijas Koncerti" aicina mūzikas skolu un mūzikas vidusskolu stīgu instrumentu, pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu audzēkņus piedalīties atlases konkursā, lai kļūtu par daļu no Latvijas Simtgades jauniešu simfoniskā orķestra sastāva. Orķestris spēlēs diriģenta Aināra Rubiķa vadībā 31. jūlijā Dzintaru koncertzālē kopā ar pasaulslaveniem, Latvijā dzimušiem mūziķiem. Pieteikumu iesniegšanas termiņš - līdz 5. februārim plkst. 12.00.

“Dzirnas” atkārtos dejas fantāziju MANA DABA 21.01.2020 23:42

Pēc skatītāju ierosinājuma deju skola “Dzirnas” atkārto dejas fantāziju MANA DABA visiem tiem, kas neredzēja vai vēlas to redzēt atkārtoti. Jau 21. februārī pl. 19:00 un 22., 23. februārī pl. 18:00 deju skolas Dzirnas telpās varēs noskatīties šo vizuāli, muzikāli un horeogrāfiski krāšņo izrādi MANA DABA, ko pirms diviem gadiem iestudēja horeogrāfi Agri Daņiļevičs un Kārlis Božs. Tāpat kā dabā, arī mākslā miera stāvoklis nav iespējams - izrāde turpina attīstīties un nemainīgi paliek Tax Free, Dzirnas un Kompanija NA.

Zināmas 15 dziesmas, kas „Muzikālās Bankas” finālšovā sacentīsies par gada vērtīgākās dziesmas titulu 21.01.2020 14:21

Noslēdzies “Muzikālās Bankas 2019” pirmās kārtas balsojums, līdz ar to noskaidrotas 15 fināla dziesmas, kas turpina sacensību par 20. jubilejas gada vērtīgākās popa un roka dziesmas titulu Latvijas Radio 2 aptaujā „Muzikālā Banka”. Otrās kārtas balsojums turpināsies līdz 23. janvārim. Izvēlēties un nobalsot par savu gada vērtīgāko dziesmu iespējams aptaujas mājas lapā – Sākums / Latvijas Radio

Šogad populārais konkurss “Nāc sadziedāt” atkal norisināsies RSU aulā 20.01.2020 13:29

Šogad populārais jauno izpildītāju konkurss “Nāc sadziedāt” 7.martā norisināsies Rīgas Stradiņa universitātes aulā (Pārdaugavā, Dzirciema ielā 16). Pieteikties dalībai konkursā var līdz 20.februārim. Par konkursa dalībnieku var kļūt bērni un jaunieši vecumā no 5 līdz 21 gadam; konkursā var piedalīties gan solo izpildītāji, gan popgrupas (dalībnieku skaits – no 3 līdz 16 cilvēkiem). Konkursā dalībnieki piedalās ar vienu dziesmu dzīvajā izpildījumā – pēc brīvas izvēles, kas atbilst izpildītāja vecumam un vokālajām spējām. Priekšnesuma garums nedrīkst pārsniegt trīsarpus minūtes. Kā norāda konkursa rīkotāji, dalībnieks uzņemas pilnu atbildību par dziesmu tekstu satura atbilstību LR likumos noteiktajām normām (nav atļauta rasu nevienlīdzības sludināšana, aicinājumi uz vardarbību, fašistiskas vai komunistiskas ideoloģijas sludināšana, necenzētu vārdu lietošana).

Nākamā lapa