epadomi/Tava virtuve/Epadomi TV/Arhīvs/Reklāma

Nākamā lapa

Justs svin debijas albumu ar tūri 19.04.2018 22:27

Svinot sava debijas albuma “Here I Am” iznākšanu, dziedātājs un dziesmu
autors Justs devies Latvijas koncerttūrē. Justa debijas albums digitāli klajā
nāks 20.aprīlī, bet koncerti notiks 19.aprīlīRīgā, klubā“Coyote Fly”,
26.aprīlīalbuma prezentācijas pasākums bārā“De Flou”, 19.maijākoncerts
Valmierā, bārā“Tinte”, bet klubu tūre noslēgsies 31.maijāRīgā, klubā“ONE
ONE”.

Zināmi 2018. gada Cimzes balvas ieguvēji 19.04.2018 16:12

Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) iedibināto Cimzes balvu izcilākajiem kultūrizglītības skolotājiem 2018. gadā saņems Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas skolotāja Gunta Boža un Profesionālās izglītības kompetences centra (PIKC) “Nacionālā Mākslu vidusskola” Jaņa Rozentāla Mākslas skolas skolotāja Vita Jurjāne.

“Rīgas festivālu” atklās Trio ART-i-SHOCK 19.04.2018 16:03

9. jūnijā VSIA “Latvijas Koncertu” rīkoto “Rīgas festivālu” Spīķeru koncertzālē atklās Trio ART-i-SHOCK - trīs izcilas mūziķes ar atšķirīgām personībām un temperamentiem – pianiste Agnese Egliņa, sitaminstrumentāliste Elīna Endzele un čelliste Guna Šnē. Koncerta programmas centrā būs viens no visu laiku lielākajiem simfoniskās mūzikas hitiem – Morisa Ravela “Bolero”.

Latviešu rokmūzikas ikonas ZODIAKS, SĪPOLI un TURAIDAS ROZE satiksies izcilā ģitārista Aivara Gudrā jubilejas koncertos 19.04.2018 09:32

Jau pavisam drīz – 6.maijā – vērienīgā koncertā Ādažu Kultūras centrā satiksies savulaik jaudīgāko latviešu pop un rokmūzikas grupu ZODIAKS, TURAIDAS ROZE un SĪPOLI dalībnieki, uzsākot izcilā latviešu ģitārista Aivara Gudrā 60 gadu jubilejas koncertturneju „Dvēseles 6 stīgas”.

Uz Mazo Mežotnes pili šovasar aicinās pianisti Osokini un Pētera Vaska fonds 19.04.2018 09:11

Šovasar Mazā Mežotnes pils aicinās uz diviem ļoti krāšņiem un muzikāli bagātiem koncertiem – vasaras Saulgriežos šeit muzicēs trīs izcilie pianisti Osokini, bet 11.augustā tradicionālo koncertu Pēteris Vasks ielūdz. Vasara. Mežotne rīkos Pētera Vaska fonds.

1983. Mirāža. Mirdza. Mārcis 18.04.2018 17:09

Milzīgs stāvlaukums ar simtiem automašīnu Ņiva vienā no Rīgas priekšpilsētām, kas, visticamākais, nekad vairs netiks pārdotas un sarūsēs turpat, kur noliktas. Izskatās visai spocīgi. Latviešu kinorežisora Aloiza Brenča 1983.gada detektīvfilmā Mirāža, kas tika demonstrēta un kļuva populāra visā milzīgās Padomju Savienības teritorijā, tieši Ņiva bija tas objekts, ko iekāroja filmas varoņi, kurus atveidoja Mirdza Martinsone un Mārtiņš Vilsons. Nevis vienkārši kā auto – tam, kā tolaik gana novatoriskam krievu autorūpniecības sasniegumam, bija ticis gods tēlot ar dārgumiem piepildītu bruņu mašīnu, ko tobrīd jauno laiku Bonija un Klaids, kopā ar saviem kompanjoniem, nolaupīja, sapņojot par labāku nākotni. Beigas, protams, kā parasti tādos gadījumos, nebija laimīgas, un abi varoņi, sadevušies rokās, metās lejā no klints. Par šo filmu Mirdza joprojām saņemot atsauksmes pat no jauniem cilvēkiem, kas tolaik vēl nebija dzimuši, jo tā tiek rādīta joprojām.

Pasaules tūres ietvaros ar vienīgo koncertu Latvijā uzstāsies uzlecošā amerikāņu džeza zvaigzne Džezmeja Horna 18.04.2018 15:35

5. maijā plkst. 19.00 ciklā “Jūrmala Jazz” ar vienīgo koncertu, Pasaules tūres ietvaros, Dzintaru koncertzālē uzstāsies uzlecošā amerikāņu džeza zvaigzne – dziedātāja Džezmeja Horna (Jazzmeia Horn).

Pirmo reizi uz Latvijas teātra skatuves top viens no “trīs praviešu” darbiem – “Baladīna” 18.04.2018 15:34

Režisors Viesturs Kairišs Valmieras teātrī iestudē poļu dramaturga Juliuša Slovacka lugu “Baladīna” ar Elīnu Vāni galvenajā lomā. Pirmizrāde paredzēta 12. maijā.

LeNeSOns aicina mazos klausītājus un viņu vecākus uz šīs sezonas pēdējo koncertu 18.04.2018 15:32

Šīs sezonas pēdējā ģimenēm veidotajā koncertizrādē ar LeNeSOna piedalīšanos 21. aprīlī Lielajā ģildē klausītāji iepazīsies ar krievu 20. gadsimta ģēniju Sergeju Prokofjevu – spēlesprieka, gaismas, gudrības un prasmes pilnas mūzikas autoru – un viņa skaņdarbu bērniem “Vasaras diena”. LNSO šajā koncertā diriģēs Andris Vecumnieks. Scenārija autors un režisors – Andris Kalnozols. LeNeSOna ādā iejutīsies aktieri Valdis Vanags un Aleksejs Geiko. LeNeSOns šoreiz runās dzejā.

Starpdisciplinārā zinātniskā konference Muzikoloģija+ un tās unikālais noslēgums 18.04.2018 08:08

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas /JVLMA/ Zinātniskās pētniecības centrs un Muzikoloģijas katedra 2018. gada 20. un 21. aprīlī rīko starpdisciplināro zinātnisko konferenci Muzikoloģija+ 2018 JVLMA Ērģeļu zālē (Rīgā, Krišjāņa Barona ielā 1). Konferences laikā tiks prezentētas aktualitātes sistemātiskajā un vēsturiskajā muzikoloģijā, ietverot gan referātus un radošo darbnīcu, gan pirmo reizi arī sarunu un paneļdiskusijas formātus.

Laila Saliņa un Gundars Silakaktiņš muzikālajā stāstā „Elles ķēķis. Ņujorka->Latvija” 18.04.2018 07:58

Latvija”. Izrādes idejas, scenārija, dziesmu un video autore ir ASV dzīvojošā izcilā latviešu mūziķe un aktrise Laila Saliņa, kura šo stāstu izspēlēs kopā ar aktieri Gundaru Silakaktiņu. Iestudējuma režisore – Dita Balčus, to producē Mūzikas un mākslas atbalsta fonds. Pirmizrāde – 5.maijā kultūras telpā
3 MĀSAS.

Latvijas Radio bigbends jazzahead! 2018 17.04.2018 14:47

Latvijas Radio bigbends tiks plaši pārstāvēts lielākajā Eiropas gadatirgū jazzahead!, kas norisināsies no 19. līdz 22. aprīlim Brēmenē, kur kolektīvs prezentēs savus jaunākos projektus un izdotos mūzikas albumus.

Čellists Marks Viļenskis aicina uz koncertu „Pavasara tango”. 17.04.2018 08:54

11. maijā 19:00, Reformātu baznicā (Mārstaļu ielā 10) notiks čellista Marks Viļenska koncerts ar tango mūzikas virtuozu ansambli "Tangoriginales". Koncertā skanēs leģendāro tango skaņražu Oskara Stroka, Astora Pjacollas skaņdarbi. Varēs dzirdēt gan pasaulē zināmākos šo komponistu tango, gan arī tos, kas palika žanra vēsturiskajā aizskatuvē. Šo komponistu mūzikas dedzīgs, nelokams raksturs ir tas, kas valdzina un iedvesmo izpildītājus un klausītājus jau vairāk kā pusgadsimtu.

Mūžībā devies horeogrāfs, Dziesmu un Deju svētku Goda virsvadītājs Ojārs Grasis 16.04.2018 23:43

Mūžībā devies horeogrāfs, Dziesmu un Deju svētku Goda virsvadītājs Ojārs Grasis - mākslinieks ar savu spilgto personību un horeogrāfijām ir ierakstījis nozīmīgu lappusi latviešu skatuviskās dejas vēsturē.

LNSO izsludina sezonas atklāšanas koncertu ar Pētera Vaska jaundarbu un Antona Bruknera Sesto simfoniju 16.04.2018 12:34

Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra 2018./2019. gada sezonas atklāšanas koncertā 5. oktobrī Rīgā un 6. oktobrī Liepājā tiks pirmatskaņots pēc LNSO pasūtinājuma tapis Pētera Vaska jaundarbs – Koncerts obojai un orķestrim. Ar Latvijas valsts simtgades programmas atbalstu tapušā jaundarba pirmatskaņojumā solists būs izcilais Albrehts Maijers – pasaulslavens solomūziķis un “Berlīnes filharmoniķu” pirmā oboja. Pie diriģenta pults – LNSO mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Andris Poga.

Ar kormūzikas koncertu "Ceļojums mūzikas pasaulē" Rīgas sv. Jāņa baznīcā uzstāsies Ziemeļfloridas universitātes kamerdziedoņi no ASV 16.04.2018 12:26

Valsts svētku priekšvakarā, 3. maijā, plkst. 18:00, Rīgas sv. Jāņa baznīcā uz kormūzikas koncertu “Ceļojums mūzikas pasaulē” aicina Ziemeļfloridas universitātes kamerdziedoņi (The University of North Florida Chamber Singers) no ASV, diriģentes Karas Tešeres (Cara Tasher) vadībā.

Lielākajam Eiropas džeza gadatirgum top īpaša CD izlase “Jazz in Latvia 2018” 15.04.2018 21:37

Jau otro gadu pēc kārtas lielākajā Eiropas gadatirgū JAZZAHEAD!, kas risināsies Brēmenē no 19. līdz 22. aprīlim, tiks ierīkots Latvijas džezam veltīts stends. Arī šogad Latvijas Mūzikas informācijas centram, kas ar Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālo atbalstu rūpējas par Latvijas pārstāvēšanu šajā ievērības cienīgajā notikumā, palīdz Jazzin.lv • Elektroniskais ceļvedis Latvijas..., kopīgi gatavojot promocijas albumu “Jazz in Latvia 2018”.

LNSO klaviertrio koncerta viešņa būs izcilā dziedātāja Inga Kalna 13.04.2018 13:52

Ar prieku paziņojam, ka šā gada 19. aprīlī Lielajā ģildē Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra lieliskais klaviertrio, kurā spēlē LNSO vijolnieks Indulis Cintiņš, LNSO čelliste Dace Zālīte un Latvijas Nacionālās operas galvenais solistu koncertmeistars Mārtiņš Zilberts, kopā ar prominentos pasaules opernamos pazīstamo solisti Ingu Kalnu piedāvās koncertu, kas gan pacels klasiskās mūzikas virsotnēs, gan aizvedīs retāk dzirdētu darbu burvīgajā skaņu pasaulē.

„Sansusī” izsludina piekto festivālu un aicina uz vakaru Rīgā „Tu jau zini Kur” 13.04.2018 10:18

Festivāls „Sansusī” izsludina piekto festivālu, kas šogad notiks no 10. līdz 12. augustam, un aicina uz IV koncertu ciklā „Sansusī” vakars Rīgā ietvaros, kas 27. aprīlī pirmo reizi notiks jaunajā Rīgas mājvietā „Tu jau zini Kur” biedrības „Free Riga” paspārnē esošajā radošajā kvartālā Tallinas ielā 10.

Dziesminieks Imants Daksis uzstāsies Aspazijas mājā 12.04.2018 16:06

18. aprīlī pulksten 18:30 Aspazijas mājā Dubultos (Z. Meierovica prosp. 18/20) notiks akustisks mūziķa Imanta Dakša koncerts.

Latviešu komponistu skaņdarbi kamermūzikas koncertā “Latvijas skices” 12.04.2018 13:47

21. aprīlī plkst. 15.00 Latvijas Nacionālās operas Beletāžas zālē notiks kamermūzikas koncerts “Latvijas skices”, kurā piedalīsies Guna Paula (flauta), Diana Ozoliņa (čells), Mārtiņš Circenis (klarnete) un Agnese Egliņa (klavieres). Koncertu vadīs Liene Jakovļeva.

Krāšņais koncertuzvedums “Lai sasaucamies, lai dziedam” skanēs Liepājā 12.04.2018 13:41

Ekspresīvais koncertuzvedums “Lai sasaucamies, lai dziedam!” pēc veiksmīgas pirmizrādes Rīgas VEF kultūras pilī dosies uz Liepāju, kur 25.aprīlī būs skatāms uz Liepājas teātra skatuves. Tajā skanēs klausītāju iemīļotas dziesmas, kuras komponējuši Raimonds Pauls, Imants Kalniņš, Zigmārs Liepiņš, Mārtiņš Brauns, Ivars Vīgners u.c. no latviešu mūzikliem, operetēm un teātra izrādēm.

Izdots jau trešais CD sērijā “Vislabākā latviešu dziesmu izlase bērniem”. 11.04.2018 16:43

Jaunums populārajā sērijā “Vislabākā latviešu dziesmu izlase bērniem”. Jau trešais dziesmu apkopojums, kurā Raimonda Paula, Imanta Kalniņa, Guntara Rača, Jāņa Ķirša, Jāņa Lūsēna un citu autoru dziesmas izpilda Dzeguzīte, Knīpas un knauķi, Zeltābele, Igo, Dons, Intars Busulis, Lauris Reiniks un citi! Vāka vizuālo noformējumu veidojis mākslinieks Guntars Ošenieks, bet dziesmas sakārtoja Guntars Račs.

Aicina apmeklēt multimediju šovu “Klasika tumsā” 11.04.2018 16:11

Ceturtdien, 26.aprīlī, plkst. 20.00 Lielās ģildē Amatu ielā 6, notiks unikālais un inovatīvais multimediju šovs, klasiskās mūzikas koncerts “Klasika tumsā”, kura laikā zāle atrodīsies tumsā, vienīgajam gaismas avotam esot projekcijām uz sienas. Uz koncertu aicina orķestris “Pēterburgas virtuozi”, kas atskaņos Vivaldi, Baha, Vivaldi, Marcello, Pučīni, Ravela, Pjacollas un daudzu citu klasiķu skaņdarbus.

Sestdien Liepājā notiks tautas deju festivāls APRĪĻA PILIENI 11.04.2018 13:04

Šo sestdien, 14. aprīlī, jau četrpadsmito reizi notiks tautas deju festivāls “Aprīļa pilieni”, kurā satiksies dejotāji no Rīgas, Jelgavas, Liepājas, Garkalnes novada, Dobeles novada Bikstu pagasta un Pāvilostas novada Vērgales pagasta. Skatītāji aicināti uz festivāla koncertu Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē 14. aprīlī pulksten 18.00. Ieejas maksa: 3.00 EUR.

Rīgā uzstāsies 80-to gadu seksa simbols Samanta Foksa 11.04.2018 10:17

20. aprīlī Arēnā Rīgā notiks 80-to gadu diskotēka «Destination 80s». Pasākuma ietvaros vakara gaitā uz skatuves uzstāsies tādi retro kolektīvi, kā Zodiac, Secret Service, Herb McCoy, kā arī grupa JOY.

Noslēdzies konkurss, zināmi Aijas Andrejevas jaunā diska ieguvēji 10.04.2018 22:36

Noslēdzies portāla KultūrasVēstis.lv un MicRec rīkotais konkurss, kurā bija iespēja laimēt jauno Aijas Andrejevas albumu «Mēs pārejam uz Tu» CD formātā. Zināmi 2 konkursa uzvarētāji.

Noslēdzies konkurss, zināmi grupas LĪVI jaunā diska ieguvēji 10.04.2018 22:30

Noslēdzies portāla KultūrasVēstis.lv un MicRec rīkotais konkurss, kurā bija iespēja laimēt jauno leģendārās rokgrupas LĪVI koncertalbumu «Bez štepseļiem» CD formātā. Zināmi 2 konkursa uzvarētāji.

“Rīgas festivālā” satiksies Elīna Garanča un Vīnes filharmoniķi 10.04.2018 21:45

VSIA “Latvijas Koncertu” organizētais “Rīgas festivāls” notiks no 9. līdz 20. jūnijam. Festivāla programmā šogad gan gaismas un mīlestības pielieta mūzika, kas apliecina lūgšanu spēku, gan muzikālas sapņu ainas; skanēs arī 20. gadsimta mūzika un provokatīva jaunrade. Festivāla noslēgumā visu vainagos koncerts, kas tapis sadarbībā ar fondu “Baltijas muzikālās sezonas” - Latvijas valsts simtgades ietvaros notiekošajā koncertciklā “Dzimuši Latvijā” mūsu pašu lepnums mecosoprāns Elīna Garanča uz Dzintaru koncertzāles skatuves satiksies ar vienu no Eiropas klasiskās mūzikas simboliem – “Vīnes filharmoniķiem” un harizmātisko venecuēliešu diriģentu Rafaelu Pajari.

“Jūrmalas festivālā” atgriežas Brodvejas mūziklu zelta izlase 10.04.2018 21:38

No 24. līdz 28. jūlijam ar pieciem krāšņiem koncertiem Dzintaru koncertzālē norisināsies ceturtais “Jūrmalas festivāls”. Festivāla goda mākslinieks dziedātājs Aleksandrs Antoņenko kopā ar Latvijā un pasaulē atzītiem māksliniekiem Kristīni Opolais, Kseniju Sidorovu, Egilu Siliņu, Alisu Zinovjevu, pianistiem Osokiniem, Vinetu Sareiku, Daniilu Bulajevu, diriģentu Aināru Rubiķi, Jūrmalas festivāla orķestri un citiem māksliniekiem gādās par neaizmirstamu vasaras muzikālo piedzīvojumu Dzintaru koncertzālē

Komponists un virtuozs Diduļa uzstāsies «Dzintaru» koncertzālē ar jaunu programmu 10.04.2018 16:19

21.jūnijā, plkst. 19:30, "Dzintaru koncertzālē” (Jūrmala, Turaidas 1) notiks leģendārās grupas “DiDuĻa” koncerts. Šī grupa ir viena no pieciem Krievijas instrumentālajiem kolektīviem, kas visbiežāk brauc viesizrādēs. Jau 18 gadus grupa turpina radīt mūziku, sajūsminot savus klausītājus ar jaunām kompozīcijām un projektiem. Šoreiz “DiDuĻas” koncertprogramma atkal ietvers muzikālās metamorfozes.

SKANI izdod jaunu Ivanova 5. simfonijas ierakstu 09.04.2018 21:50

Nacionālā skaņu ierakstu nama SKANI sērijā “Latvijas Simtgade” iznācis jauns simfoniskās mūzikas albums “Ivanovs. Karlsons. 1945”. Tajā ieskaņota monumnetālā Jāņa Ivanova 5. simfonija un viņa sekotāja un tradīciju turpinātāja Jura Karlsona “Mūzika simfoniskajam orķestrim 1945”. Jaunais ieraksts tapis pērn koncertzālē “Lielā Ģilde” ar Latvijas Nacionālo Simfonisko orķestri un diriģentu Andri Pogu.

Latvijas Mūzikas akadēmija piedāvā Čimarozas komisko operu SLEPENĀS LAULĪBAS 09.04.2018 13:14

Trešdien, 11. aprīlī plkst. 18.00 Latvijas Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē operstudija Figaro aicina skatītājus uz Domeniko Čimarozas komiskās operas “Slepenās laulības” izrādi kolorītā gruzīnu diriģenta Georgija Čičinadzes /Gruzija/ vadībā.

Leģendārā grupa DEEP PURPLE ar koncertu Rīgā svinēs savu 50 gadu jubileju 09.04.2018 11:44

3. jūnijā „Arēnā Rīga” uzstāsies leģendārā grupa „Deep Purple”, lai ar koncertu Rīgā nosvinētu savu 50 gadu jubileju. Atgādināsim, ka ar šīs grupas dziesmām ir uzaugušas teju visas slavenākās pasaules rokgrupas, kuras nu jau pašas ieguvušas „kulta grupu” statusu.

Riga Jazz Stage 2018 paziņo uzvarētājus 09.04.2018 09:14

‘’Riga Jazz Stage 2018’’ 1.vietas ieguvēja kategorijā “Džeza bass” – Kaisa Mäensivu (Somija); kategorijā “Džeza vokāls” – Kristīna Kovaļova (Krievija).

Galante, Kalējs un Rēzeknes kamerorķestris vienosies koncertprogrammā-dāvanā “Ar mīlestību no Ineses Galantes” 09.04.2018 09:11

13. aprīlī 18.00 Latgales vēstniecības GORS Lielajā zālē gaidāma īpaša satikšanās – pirmo reizi Rēzeknē uzstāsies izcilā vokāliste, operdziedātāja Inese Galante, kuras jauno koncertprogrammu “Ar mīlestību no Ineses Galantes” – dāvanu Latvijai 100 gadu jubilejā – kuplinās sadarbība ar ērģelnieku Aivaru Kalēju un diriģenta Jāņa Stafecka vadīto Rēzeknes kamerorķestri.

J. Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas zēnu koris ar emocionālu priekšnesumu viesojas slimnīcā 08.04.2018 12:52

Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolas zēnu kora priekšnesums Lieldienu koncertā „Te invocamus” 5. aprīlī P. Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā izraisīja aizkustinošu, pavasarīga prieka un pārdomu kāpinājumu slimnīcas ārstiem, medicīnas personālam un pacientiem. Tā bija jauna emocionāla pieredze kora dalībniekiem, dziedot pacientiem un ārstiem labdarības projekta „Dzīvo tālāk” ietvaros.

Noskaidroti Baltijas pārstāvji 37. Starptautiskajā Hansa Gabora Belvederes jauno operas solistu konkursa finālā 06.04.2018 10:49

Vakar, 5. aprīlī, Dzintaru koncertzālē norisinājās 37. Starptautiskā Hansa Gabora Belvederes jauno operdziedātāju konkursa Baltijas reģionālā atlases kārta, kurā piedalījās astoņi jauni un talantīgi dziedātāji no Latvijas, Lietuvas un Maltas, katrs izpildot divas operas ārijas.

Festivāls “Laima Rendezvous Jūrmala 2018” notiks jūlijā 05.04.2018 16:05

No 19. līdz 22.jūlijam Dzintaru koncertzālē norisināsies vasaras aizraujošākais muzikālais randiņš - izsmalcinātais un romantiskais festivāls “Laima Rendezvous Jūrmala 2018”. Šā gada jaunums ir festivāla iedalījums tematiskajos vakaros - krāšņā Atklāšana, Mīlestības vakars, Hitu vakars un grandiozais Gala koncerts, informēja festivāla producente Elita Mīlgrāve.

Sākas džeza svētki Rīgā! 05.04.2018 13:01

2018. gada 5. - 7.aprīlī Rīgā, kinoteātrī “Splendid Palace” norisināsies džeza mākslinieku konkurss “Riga Jazz Stage 2018” . "Riga Jazz Stage” ik gadu Rīgā pulcē Latvijas un ārzemju uzlecošās džeza zvaigznes, ļaujot klausītājiem just līdzi konkursantu radošajai sāncensībai un baudīt džezu, vēl līdz šim nedzirdētās interpretācijās.

Nākamā lapa