Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:127, Did:0, useCase: 0

epadomi/Tava virtuve/Epadomi TV/Arhīvs/Reklāma

Nākamā lapa

Šovakar ar “Bilžu” Veterānu koncertu noslēgsies BILDES 2019 16.11.2019 13:27


Sestdien, 16. novembrī plkst.19.00, VEF Kultūras pilī notiks Mūzikas un mākslas festivāla “Bildes” Veterānu koncerts, uz vienas skatuves kopā pulcējot mūziķus, kuri festivālā piedalās kopš tā pirmsākumiem, kā arī mūziķus, kas īpaši šim koncertam izveidojuši kopprojektus. Festivāla mudināti, kopā sanākusi 80. gados populārā grupa “Vaidava”. Koncerta laikā VEF Kultūras pilī būs apskatāma arī mūziķu un mākslinieku veidota izstāde “Pastkastītes”.

Piedalies un laimē biļetes uz NAKTS SNAIPERI koncertu Arēnā Rīga 16.11.2019 10:40

Piedalies portāla KultūrasVēstis.lv rīkotajā konkursā, kas norisināsies līdz šā gada 20. novembrim, un iegūsti 2 biļetes uz leģendārās krievu rokmūzikas grupas “Nakts Snaiperi” koncertu, kas notiks 2019. gada 22. novembrī Arēnā Rīga

“Credo” zelta sastāvā aicina uz vērienīgu 45 gadu jubilejas koncerttūres noslēgumu 15.11.2019 11:56

19. un 21.novembrī VEF Kultūras pilī uz vērienīgiem 45 gadu jubilejas koncerttūres “Credo 45 / zelta sastāvs” koncertiem aicina leģendārā grupa “Credo”. Koncertu sākums – plkst.19. Tāpat kā iepriekšējos koncertus, arī šajos abos vakaros uz skatuves kāps grupas zelta sastāvs, lai visi kopā izpildītu grupas radīto un izskanējušo mūziku cauri vairākiem gadu desmitiem un nosvinētu grupas 45. gadadienu.

Arēnā Rīga uzstāsies Diāna Arbeņina un grupa “Nakts snaiperi” 14.11.2019 13:25

2019. gada 22. novembrī Arēnā Rīga par godu jubilejai savas pasaules koncerttūres ietvaros uzstāsies
Diāna Arbeņina un grupa “Nakts Snaiperi”! Diāna Arbeņina un grupa “Nakts Snaiperi” (“Ночные Снайперы”) ir īsta leģenda, kura jau sen atrodas ārpus krievu roka izpratnes robežām. Māksliniece nepārtraukti eksperimentē ar skanējumu, viņa ir radījusi vairāk nekā divsimts dziesmu un turpina veiksmīgi strādāt.

Aminata izdod minialbumu latviešu valodā "Maiga vara" 14.11.2019 11:51

Popdziedātāja Aminata 14. novembrī laiž klajā minialbumu latviešu valodā "Maiga vara", kas ar īpašu priekšnesumu tiks prezentēts 16. novembrī Operas skvērā gaismas festivāla "Staro Rīga" ietvaros.

Šonedēļ visā Latvijā turpina skanēt patriotiskā koncertprogramma „Manai tautai” 13.11.2019 14:00

Arī šonedēļ visā Latvijā par godu Latvijas 101.dzimšanas dienai skanēs patriotiskā koncertprogramma “Manai tautai”, kurā apvienojušies mūziķi Armands Birkens, Lorija Vuda (abi dziedātāji pazīstami kā leģendārās apvienības „Čikāgas piecīši” dalībnieki) un dziedātāja Ieva Akuratere. Koncerta nosaukums radies no Ievas Akurateres izpildītās neoficiālās Dziesmotās atmodas himnas „Manai tautai” (autori – Andris un Brigita Ritmaņi), kura pirmoreiz skanēja tieši pirms trīsdesmit gadiem – 1988.gadā – festivālā „Liepājas dzintars” un pēc tam tautas manifestācijā Mežaparkā.

Koncertzālē “Cēsis” izskanējis Andrejam Žagaram veltīts koncerts 12.11.2019 13:46

Sestdien, 9. novembrī, pasaules elpu Koncertzālē „Cēsis” ienesa koncerts „Draugi – Andrejam Žagaram”, kurā uzstājās operas dīva Kristīne Opolais, Egils Siliņš, Džonatans Tetelmans, Mihails Čuļpajevs un Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris diriģenta Mārtiņa Ozoliņa vadībā.

Mūzikas un mākslas festivāls “Bildes” aicina uz koncertu bērniem 11.11.2019 16:21

Mūzikas un mākslas festivāls “Bildes” aicina uz koncertu bērniem, kas 16. novembrī plkst. 12 notiks VEF Kultūras pilī. Koncerts bērniem “Bilžu” programmā iekļauts kopš 1992. gada, un ir kļuvis par festivāla neatņemamu sastāvdaļu. Jau tradicionāli koncertu vadīs mūziķe un pedagoģe Igeta Ozoliņa. Festivāla “Bildes” koncertā bērniem piedalās Latvijā zināmas bērnu vokālās un deju studijas.

Ar koncertiem 65 gadu jubileju svin “Dakota” līderis Edvīns Zariņš 10.11.2019 11:33

Vakar, 9.novembrī, Bauskas Kultūras centrā ar diviem koncertiem 65 gadu jubileju nosvinēja grupas “Dakota” līderis Edvīna Zariņš. Abos koncertos skanēja gan vecās un labi zināmās dziesmas, gan jauni skaņdarbi no grupas topošā albuma. Trešais mūziķa jubilejas koncerts izskanēs 3.decembrī VEF Kultūras pilī. “Ar tām jubilejām ir tā dīvaini. Piemēram, vai esat ievērojuši, ka “Dakotai” šogad būs 22 gadi? Man patīk šādi cipari, kas vienādi lasāmi no abiem galiem -, tāda īsta pilngadība,” smej Edvīns Zariņš. Viņš arī piebilst, ka koncertos tiks svinēta grupas “Dālderi” 40 gadu jubileja (tā dibināta 1979.gadā), tātad pavisam noteikti Bauskā un Rīgā skanēs populārākās “Dālderu” dziesmas.

Dzintaru koncertzāle aicina uz dzirkstošu “Piektdienas vakara šovu” 07.11.2019 11:09

Rīt, 8. novembrī, plkst. 19.30 Dzintaru koncertzāle klausītājiem piedāvās dzirkstošu “Piektdienas vakara muzikālo šovu” kopā ar populāriem dziedātājiem – Aiju Vītoliņu, Kristīni Prauliņu, Grētu Grantiņu, Dagni Roziņu, Ralfu Eilandu, vokālo grupu “Framest” un “The Beach Band”.

Latvijas labākajam vīru korim “Dziedonis” - 95 07.11.2019 11:06

Latvijas Universitātes vīru koris "Dziedonis" ar jubilejas koncertu sestdien, 9.novembrī, plkst. 18:00, Latvijas Universitātes Lielajā aulā svinēs 95 gadu jubileju. Savā jubilejas koncertā “Dziedonis” klausītājus priecēs ar jaunu darbu izpildi kā arī ar jau pārbaudītām vērtībām.

Aicina uz Ilonas Breģes autorkoncertu 07.11.2019 10:55

Trešdien, 27. novembrī plkst. 19.00 Rīgas Latviešu biedrības nama Zelta zālē notiks komponistes Ilonas Breģes autorkoncerts “Spēlēju, sapņoju...”. Koncertā piedalīsies kamerorķestris “Sinfonia Concertante” diriģenta Andra Vecumnieka vadībā, solisti Ieva Parša, Elīna Bērtiņa, Darja Smirnova, Arigo Štrāls, koncertmeistars Aldis Liepiņš un stāstnieks Orests Silabriedis.

"Jumprava" prezentē jauno albumu "Insomnia" un pārizdoto 1989. gada vinila plati “Pilsēta” 06.11.2019 14:58

Grupa "Jumprava" ar vērienu atzīmē savas radošās darbības 35gadi – izdots jaunais albums “Insomnia” ar 11 dziesmām, kā arī oriģinālā skanējumā pārizdota 1989. gadā radītā vinila plate “Pilsēta”, atzīmējot šī vinila 30. dzimšanas dienu. 6. novembrī prezentēts grupas "Jumprava" jaunais albums “Insomnia”, kas izdots limitētā skaitā. Tajā ir 10 jauni oriģinālskaņdarbi un viena restaurēta dziesma “Lietus”, kas ieguvusi mūsdienīgāku skanējumu. Visu dziesmu ierakstā piedalījusies grupa "Jumprava", bet dziesmas “Karavīri nāk” skanējumu papildina kora “Aura” vīru balsis.

Rīgas kamerkora “Ave Sol” 50 gadu jubilejas noslēguma koncerts “Esi sveicināta, saule!” 06.11.2019 08:44

Rīgas kamerkoris “Ave Sol” ar dažādiem koncertiem visa gada garumā svinēja savu 50 gadu pastāvēšanas jubileju. Kora jubilejas gads noslēdzās ar muzikāli vērienīgu un daudzveidīgu koncertu “Esi sveicināta, saule!” 2019. gada 2. novembrī Latvijas Universitātes Lielajā aulā. Koncertā piedalījās Rīgas kamerkoris “Ave Sol”, mākslinieciskais vadītājs, galvenais diriģents Andris Veismanis, diriģents Jurģis Cābulis. Solisti: Gerda Griķe, Egīls Jākobsons, Sniedze Kaņepe, Dārta Liepiņa, Anna Amanda Stolere, Artūrs Švarcbahs, Aija Veismane-Garkeviča un Ance Ieva Zavadska.

Nākamgad aprīlī "Riga Jazz Stage" sevi pierādīs džeza talanti no visas pasaules 06.11.2019 08:37


Starptautiskais džeza mākslinieku konkurss “Riga Jazz Stage” nākamgad notiks no 1. līdz 4. aprīlim "Splendid Palace" kinoteātrī Rīgā. Par uzvarētāja titulu divās kategorijās šoreiz sacentīsies džeza vokālisti un džeza bundzinieki. Džeza mūzikas svinēšanas pasākums "Riga Jazz Stage" notiks jau 13. reizi un ierasti pulcēs mūzikas talantus no visas pasaules. Rīgā ieradīsies arī prominenta starptautiskā žūrija, jau ierasti padarot "Riga Jazz Stage" par visīstākajiem džeza mūzikas svētkiem, kas atzīmēti arī šā tradīcijām bagātā žanra vispasaules kartē.

Skaistākās melodijas no iemīļotākajām latviešu kinofilmām VEF Kultūras pilī jau rīt 05.11.2019 13:53

Skaistākās melodijas no iemīļotākajām latviešu kinofilmām – Ceplis, Purva bridējs, Pūt, vējiņi, Tās dullās Paulīnes dēļ, Ilgais ceļš kāpās un citām – vēl nedzirdētā kamerskanējumā, ko izpildīs pasaulē atzītais mūziķu trio: flautiste Dita Krenberga, čelliste Inga Ozola un pianists Juris Žvikovs. Trešdien, 6. novembrī plkst. 19.30 VEF Kultūras pilī koncertcikla Come Prima programmā “Tu saki?” ietvaros klausītāji varēs baudīt latviešu kinomūziku citādā skanējumā.

Festivāls “Bildes” aicina uz dažādu paaudžu mūziķu kopprojektu koncertu 02.11.2019 19:06


Pirmdien, 4. novembrī plkst.19.00, VEF Kultūras pilī Mūzikas un mākslas festivāls “BILDES” ielūdz uz koncertu “Jaunās un “Bildēs” sevi jau pieteikušās grupas kopprojektos ar “Bilžu” veterāniem un radošajām personībām”. Koncertu vadīs atraktīvais Andris Freidenfelds.

Sākusies pieteikumu pieņemšana Mūzikas ierakstu gada balvai Zelta Mikrofons 2020 01.11.2019 13:29

No 1.novembra sākusies ierakstu pieņemšana Mūzikas ierakstu gada balvai “Zelta Mikrofons”. Jau 24. reizi profesionāla žūrija izvērtēs aizvadītajā gadā Latvijā izdotos ierakstus, un īpašā ceremonijā, kas notiks 18.februārī Dailes teātrī, tiks apbalvoti spožākie mūziķi. Stāsta reperis Ozols, kura ieraksti iepriekšējā gadā saņēma visvairāk balvu “Zelta Mikrofons” - “Neona pilsēta” tika atzīts par Labāko hiphop albumu, kā arī kopdarbs ar Donu “Salauzta sirds” tika apbalvots kā Labākā dziesma un Radio hits: “Uz balvu pasniegšanas ceremoniju devos ar pozitīvām emocijām, biju intriģēts redzēt rezultātus klātienē. Katra saņemtā balva bija zināmā mērā pārsteigums, jo konkurence bija spēcīga. Bijām ieguldījuši labu, godīgi padarītu darbu, bet balvas saņemšana, protams, ir motivējošs notikums.”

Jau šo svētdien Sāra Braitmena ar koncertprogrammu “HYMN” Arēnā Rīga 01.11.2019 13:09

Jau šo svētdien, 3.novembrī, Arēnu Rīgu no jauna apburs fenomenālā trīs oktāvu vokāla īpašniece Sāra Braitmena. Pasaules visu laiku veiksmīgākais soprāns Latvijas galvaspilsētā viesosies jaunākā albuma “Hymn” koncertturnejas ietvaros. Sāras Braitmenas vienpadsmitais studijas albums “Hymn” tika izdots 9.novembrī un uzreiz ieņēma 1.vietu gan Billboard klasiskās mūzikas, gan crossover topos.

Inese Galante: “Mēs radām svētkus visiem, kam nepieciešams dvēseles siltums.” 31.10.2019 16:11

Sekojot ilggadējai tradīcijai, Ineses Galantes fonds atkal dāvā rīdziniekiem un Latvijas galvaspilsētas viesiem īstus svētkus – īpašu garīgās un klasiskās mūzikas koncertu “Ziemassvētku prelūdija”, kurā piedalīsies populāri Latvijas mūziķi un jaunie talanti. Pasākuma organizatori aicina visus mūzikas cienītājus ne tikai apmeklēt koncertu, kas notiks 14.decembrī Doma baznīcā, bet arī pirms gadu mijas svētkiem dalīties vienam ar otru ar laipnību un dvēseles siltumu.

“GAUDEAMUS” Lāčplēša dienā ar koncertu “LATVIJAI UN DROSMEI” godinās latvju brīvības cīnītājus 30.10.2019 16:41

RTU vīru koris „Gaudeamus” 11. novembrī, plkst. 19.00, Rīgas Tehniskās universitātes Lielajā aulā, Kaļķu ielā 1, Rīgā sniegs koncertu “LATVIJAI UN DROSMEI”, godinot latvju brīvības cīnītājus. RTU vīru koris „Gaudeamus” Ivara Cinkusa vadībā, laikā no 2017. gada pavasara līdz 2020. gada pavasarim, kad koris atzīmēs savu 60. dzimšanas dienu, iecerējis piecu konceptuālu koncertu ciklu „GAUDEAMUS Latvijai un…”. To var uzskatīt par 20. un 21. gadsimta latviešu vīru koru mūzikas augstāko virsotņu apkopojumu, kā arī iespēju papildināt mūzikas nošu plauktus ar jaunām īpaši pasūtinātām kompozīcijām.

Leģendārā progresīvā rokgrupa YES pavasarī uzstāsies Tallinā 30.10.2019 16:37

Nākamā gada 11.maijā leģendārā britu progresīvā roka apvienība YES uzstāsies Tallinā, koncertzālē “Alexela”. Biļetes pārdošanā jau šodien, sākot no plkst. 11.00 visās “Biļešu Serviss” tirdzniecības vietās un Biļešu Serviss - Biļešu Serviss Nākamajā pavasarī, 11.maijā, grupa YES Tallinā uzstāsies koncertturnejas “The Album Series 2020 Tour” ietvaros. Koncertā izskanēs viss grupas 1974.gada albums “Relayer”, ko papildinās YES pazīstamākie hiti.

Jauno operu „Suitu sāga” pirmie atklās bērni un jaunieši 30.10.2019 16:33

5. novembrī pulksten 10, 11.30 un 13 Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” Liepājas Simfoniskais orķestris aicina skolēnus kopā ar skolotājiem būt pirmajiem, kas atklāj pilnu operas spēku „Lielajā dzintarā” – Riharda Dubras operu „Suitu sāga” vēl pirms oficiālās pasaules pirmizrādes. “Tas ir līdz šim skatuvi vēl nepieredzējis, četrsimts gadu sens mīlas stāsts, kas vēsta par grāfa fon Šverina jaunākā dēla Johana Ulriha un viņa iemīļotās Barbaras attiecībām un izvēlēm, kuras viņiem nācās pieņemt mīlestības vārdā. Tās kardināli mainīja ne tikai pašu, bet arī viņu līdzcilvēku dzīves,” par “Suitu sāgu” stāsta Sandija Santa, kas ir autore šīs operas skatuves versijai bērniem un jauniešiem.

31. oktobrī operetē "Jautrā atraitne" debitēs talantīgais diriģents Jānis Stafeckis 29.10.2019 18:10

Ceturtdien, 31. oktobrī, VEF Kultūras pilī plkst. 19:00 ikviens mūzikas klasikas mīļotājs varēs baudīt pasaulē nepārspēti slaveno un leģendām apvīto Franča Lehāra opereti “Jautrā atraitne”. Šajā izrādē debija Operetes teātrī būs diriģentam Jānim Stafeckim, kurš mūziķa gaitas sācis kā vijolnieks un kontrabasists, iegūstot maģistra grādu, un pēc tam profesionāli pievērsies diriģenta profesijai.

Festivāls “Bildes” aicina uz Jauno dziesminieku koncertu 29.10.2019 14:03

31. oktobrī plkst. 19.00 mūzikas klubā “Kaļķu vārti” notiks mūzikas un mākslas festivāla “Bildes” Jauno Dziesminieku koncerts, ko vadīs Lauris Valters. Šis koncerts būs iespēja iepazīt jauno mūziķu daiļradi, tāpat koncertā uzstāsies jau atpazīstamību iemantojuši dziesminieki.

“Very Cool People” dosies koncertturnejā pa Centrāleiropu un Balkānu valstīm 29.10.2019 09:26

Oktobrī un novembrī Latvijas džezfanka grupa "Very Cool People" (VCP) dosies intensīvā koncertturnejā pa Ungāriju, Rumāniju, Serbiju un Slovēniju, katru vakaru uzstājoties citā pilsētā. Šī būs otrā VCP turneja pa Centrāleiropas valstīm, jo pērn novembrī grupa jau devās tūrē pa Ungāriju un Rumāniju. Spēlējot ārpus Latvijas, VCP dalībnieki izveidojuši tādu kā domubiedru loku, kurā ietilpst līdzīgi domājoši un spēlējoši ārvalstu mūziķi. Šo grupu pārstāvji viens otram palīdz, piemēram, koncertorganizēšanā. Tā Lietuvā uzspēlēts, pateicoties draudzībai ar turienes grupu "Gin Gas", Rumānijā palīdz iejusties vietējais ansamblis "FUNKorporation", kas šā gada vasarā savukārt paviesojās Latvijā.

“Sarkisjans un Bahs” – koncerts ar pasaulslavenu skanējumu 29.10.2019 09:20

31. oktobrī plkst. 19.00 Lielajā ģildē izskanēs Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) koncertmeistara Georga Sarkisjana koncerts. Vijolnieks sagatavojis jaunu soloprogrammu, kurā dzirdēsim par mūzikas ikonām kļuvušus skaņdarbus – Baha Trešo partitu Solmažorā, leģendārā vijolnieka Ežēna Izaī Otro sonāti, amerikāņu komponista Džona Koriljāno skaņdarbu oskarotajai filmai “Sarkanā vijole” un Bēlas Bartoka Sonāti, kuras sarežģītība pieprasa fenomenālu vijolspēles meistarību.

Festivāls “Bildes” aicina uz Dziesminieku koncertu 28.10.2019 15:40


Mūzikas un mākslas festivāls “Bildes” aicina uz Dziesminieku koncertu, kas 30. oktobrī plkst. 19.00 notiks mūzikas klubā “Kaļķu vārti”. Koncertā piedalīsies 17 tautā iemīļoti dziesminieki, kuriem klausītāji seko līdzi jau vairāku desmitu gadu gājumā. Koncertu vadīs Mikus Frišfelds un Egons Pičners. Dziesminieki savās autordziesmās, par pamatu ņemot pašu rakstītus vārdus vai dzejas klasiku, ietērpj personīgus stāstus un sajūtas, kā arī atklāj savu skatījumu uz notikumiem un parādībām ap mums un mūsos. Festivāla “Bildes” Dziesminieku koncerts klausītājam dos iespēju bagātināt savu emociju gammu un izdzīvot daudzkrāsainām noskaņām pildītu vakaru.

Ar latviešu komponistu jaundarbiem trīs izcilos koncertos šonedēļ noslēdzas festivāls ARĒNA 28.10.2019 15:33

Šonedēļ ar latviešu komponistu jaundarbu pirmatskaņojumiem trīs izcilos koncertos noslēgsies Jaunās mūzikas festivāls ARĒNA 2019. Otrdien, 29. oktobrī, plkst. 19.00 Rīgas Reformātu baznīcā Austriešu kameransamblis AIRBORNE EXTENDED pirmatskaņos divu latviešu komponistu jaundarbus – Santas Bušs un Oskara Herliņa kompozīcijas, kas izskanēs ansambļa oriģinālā instrumentu sastāva (arfa, klavesīns, desmit blokflautas un četras flautas) izpildījumā.

Tālivaldim Ķeniņam 100. Aicina klavieru kvartets “Quadra” 27.10.2019 11:44

30. oktobrī, plkst. 19.00 Rīgas Reformātu baznīcā Jaunās mūzikas festivāls ARĒNA aicina uz izcilā komponista Tālivalža Ķeniņa simtgadei veltītu koncertu, kurā skatīsimies Rūtas CELMAS filmu “Es neesmu klaidonis”. Savukārt klavieru kvartets “Quadra” atskaņos komponista Tālivalža Ķeniņa kvartetu, itāļu, angļu un amerikāņu komponistu inovatīvos sacerējumus kā arī Oskara Herliņa jaundarbu.

Laimē ielūgumus uz BILDES2019 “Jauno dziesminieku koncertu” 27.10.2019 10:40

KultūrasVēstis.lv sadarbībā ar festivāla BILDES2019 rīkotājiem aicina piedalīties vienkāršā konkursā un laimēt biļetes uz “Jauno dziesminieku koncertu” 31. oktobrī.

Uz koncertu ielūdz festivāla “Bildes” mūziķi un viņu bērni 26.10.2019 11:54


Mūzikas un mākslas festivāls “Bildes” aicina uz koncertu “Ielūdz “Bilžu” mūziķi un viņu bērni”, kas 27. oktobrī notiks mūzikas klubā “Kaļķu vārti”. Uz skatuves kopā dažādas paaudzes apvienos koncerta vadītājs un arī tētis-mūziķis Arnis Miltiņš. Kopš festivāla “Bildes” dibināšanas ir izaugušas vairākas mūziķu paaudzes un daļai no mūziķu bērniem tieši “Bildēs” ir bijis viņu pirmā uzstāšanās. Ir bērni, kuri seko savu vecāku-mūziķu pēdās, bet arī tie, kuri izvēlējušies citu ceļu, joprojām ar lielu prieku muzicē kopā.

„Autobuss debesīs” nosvin 20 gadu jubileju 25.10.2019 13:08

Ar koncertu VEF Kultūras pilī 23. oktobrī 20. darbības gadskārtu pilnībā izpārdotā koncertā nosvinēja grupa „Autobuss debesīs”. Koncertā klausītāji varēja dzirdēt daudzas tautā iemīļotas komponista Imanta Kalniņa dziesmas un vairākus pašu grupas dalībnieku komponētus skaņdarbus. Grupas jubilejas svinēšana noslēgsies 2. novembrī Latgales vēstniecībā GORS Rēzeknē. “Autobuss debesīs” 20 gadus krātā repertuāra klāstā ir seši skaņu ierakstu albumi, kuros iekļautās dziesmas šo gadu laikā kļuvušas ne vien par plaši pazīstamām melodijām, bet arī zīmīgu sava laika simbolu, īpaši akcentējot Imanta Kalniņa 90. gadu un mūsu gadsimta pirmās desmitgades radošo posmu.

JVLMA Džeza katedrai – 10! 25.10.2019 13:06

Viena no jaunākajām Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas /JVLMA/ katedrām – Džeza mūzikas katedra - šogad svin savu pirmo apaļo jubileju – 10 gadus! Šim notikumam par godu klausītāji tiek aicināti uz Jubilejas koncertu 31. oktobrī plkst. 18.00 JVLMA Lielajā zālē. Tajā piedalās JVLMA Džeza katedras mācībspēki – Inga Bērziņa, Evilena Protektore /vokāls/, Dāvis Jurka, Indriķis Veitners, Kārlis Vanags /saksofons/, Andrejs Jevsjukovs /ģitāra/, Madars Kalniņš /klavieres/, Artis Orubs /sitaminstrumenti/, kā arī absolventi, studenti un JVLMA un RDKS bigbends /mākslinieciskais vadītājs Dāvis Jurka/.

Liepājas Simfoniskais orķestris un INSTRUMENTI koncertzālē “Lielais dzintars” 23.10.2019 15:16

30. novembrī pulksten 18 koncertzālē “Lielais dzintars” satiksies divi spilgti latviešu jaunās paaudzes mūziķi – Reinis Sējāns un Jānis Šipkēvics un Liepājas Simfoniskais orķestris, kas veidojis ne vienu vien programmu kopā ar Latvijā populāriem rokmūziķiem un grupām. Liepājas Simfoniskais orķestris kopā ar grupas “Instrumenti” mūziķiem pirms diviem gadiem ar lieliem panākumiem koncertēja Cēsīs. “Tas bija interesants sadarbības projekts. Nolēmām arī kurzemniekiem dāvāt iespēju to piedzīvot. Varēs izbaudīt šo abu mūziķu individuālās daiļrades – vienā daļā Reiņa Sējāna mūzika, savukārt otrā Jāņa Šipkēvica skaņdarbi un viņa aranžētās Imanta Kalniņa dziesmas, ko viņš dzied tādā kamerīgā noskaņā, kas ir vienkārši pasakaini! Bet koncerta beigās viņi abi satiksies arī “Instrumentu” hitos,” saka Uldis Lipskis, Liepājas Simfoniskā orķestra vadītājs.

Harmoniskais BLŪZA koncerts ieskandina Mūzikas un mākslas festivālu “BILDES” 23.10.2019 15:11


21. oktobrī, Mūzikas namā "Daile", Mūzikas un mākslas festivāla “BILDES” ietvaros aizvadīts BLŪZA koncerts, pirmais no septiņiem. Koncerts pulcēja Latvijā jau iemīļotus blūzmeņus, kā arī mūziķus un grupas, kuras vēl tikai veido savu ceļu dažādos blūza virzienos. Festivāla koncerti ir īpaši ar to, ka katru no tiem vada kāds sabiedrībā labi zināms mākslinieks. BLŪZA koncertā par lielisku atmosfēru, arī starp mūziķu priekšnesumiem, parūpējās šī koncerta vadītājs, rokmūziķis Jānis Bukums. Jānis ar savu humoristisko raksturu un pozitīvajām emocijām spēja koncertam dot papildus asumu!

Top muzikāla vīzija par Raimonda Paula daiļrades sākumu – “Leģendas dzimšana” 23.10.2019 14:56

Pēc veiksmīgās un skatītāju atsaucību guvušās vīzijas par “Čikāgas piecīšiem”, kurā skatītāji tikās ar slavenās grupas dalībniekiem viņu jaunības laikā, ir sācies darbs pie mūsu lielākās skatuves leģendas – Maestro Raimonda Paula – daiļrades sākuma. “Izrādes veidotāji centīsies atklāt mūsu izcilā komponista radošās ietekmes un muzikālās autoritātes. Šis ir laiks, kad cilvēki labprāt vēlas baudīt biogrāfiska rakstura izrādes par lielām personībām, viņu tapšanu, iedvesmas avotiem un viņu laiku,” saka izrādes producente Laila Ilze Purmaliete

Ciklā “Kino un teātra mūzika” – komponists Valts Pūce 23.10.2019 14:47

2019. gada pavasarī Dzintaru koncertzāle un Latvijas Nacionālā teātra izpilddirektors Ojārs Rubenis aizsāka jaunu koncertu ciklu “Kino un teātra mūzika”. Līdz šim izskanējuši četri koncerti, kuros klausītāji tikās ar komponistu Raimondu Paulu, Jāni Lūsēnu, Imantu Kalniņu un Zigmaru Liepiņu. 9. novembrī plkst. 19.00 Dzintaru koncertzālē notiks cikla “Kino un teātra mūzika” ceturtais koncerts, kurā tiksimies ar komponistu Valtu Pūci.

Kristīne Opolais, Egils Siliņš un LNSO muzicēs Andrejam Žagaram veltītā koncertā 18.10.2019 13:19

Sestdien, 9. novembrī, plkst. 18.00, Koncertzālē „Cēsis” gaidāms koncerts „Kristīne Opolais, Egils Siliņš un LNSO. Draugi – Andrejam Žagaram”, kas tiek rīkots sadarbībā ar Andreja Žagara fondu un Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri. Koncertā piedalīsies soprāns Kristīne Opolais, baritons Egils Siliņš, tenors Mihails Čuļpajevs, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris un diriģents Mārtiņš Ozoliņš; koncerta mākslinieciskās programmas veidotājs ir komponists Arturs Maskats. Programmā skanēs Riharda Vāgnera, Džuzepes Verdi, Pētera Čaikovska, Džakomo Pučīni, Žorža Bizē, Umberto Džordano un Artura Rubinšteina mūzika no Andreja Žagara iestudētajām operām, kā arī Artura Maskata “Tango”.

Mūziķa Edvīna Zariņa 65 gadu jubilejas koncerti Rīgā un Bauskā 17.10.2019 11:50

9. novembrī Bauskas Kultūras centrā un 3.decembrī VEF Kultūras pilī izskanēs grupas “Dakota” līdera Edvīna Zariņa 65 gadu jubilejas koncerti. Abos koncertos noteikti skanēs gan vecās un labi zināmās dziesmas, gan jauni skaņdarbi no grupas topošā albuma. “Ar tām jubilejām ir tā dīvaini. Piemēram, vai esat ievērojuši, ka “Dakotai” šogad būs 22 gadi? Man patīk šādi cipari, kas vienādi lasāmi no abiem galiem -, tāda īsta pilngadība,” smej Edvīns Zariņš. Viņš arī piebilst, ka koncertos tiks svinēta grupas “Dālderi” 40 gadu jubileja (tā dibināta 1979.gadā), tātad pavisam noteikti Bauskā un Rīgā skanēs populārākās “Dālderu” dziesmas.

Nākamā lapa