Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:127, Did:0, useCase: 0

epadomi/Tava virtuve/Epadomi TV/Arhīvs/Reklāma

Nākamā lapa

Šlāgerfestivāls “Uz dziesmotā viļņa” Ventspilī pulcēs populārus māksliniekus un muzikālās apvienības 20.05.2019 11:21

6.jūlijā plkst.20.00 Ventspilī, Reņķa dārzā, ikviens aicināts apmeklēt šlāgerfestivālu “Uz dziesmotā viļņa”, kurā visu laiku iecienītākās estrādes melodijas izpildīs vairāk nekā 30 populāri dziedātāji un grupas, savukārt muzikālo priekšnesumu starplaikos apmeklētājus priecēs harizmātiskie pasākuma vadītāji – Latvijas Nacionālā teātra aktrise Marija Bērziņa un Dailes teātra aktieris Ģirts Ķesteris.

Jūlijā Ikšķilē norisināsies Trešais Starptautiskais Operetes festivāls 19.05.2019 15:42

No 12. līdz 14. jūlijam Ikšķilē Operetes teātris iepriecinās un pārsteigs gan mazos, gan lielos skatītājus ar krāšņiem koncertiem un pasākumiem Trešajā Starptautiskajā Operetes festivālā. Sarīkojumi un operetes aktualitātes, solisti no Austrijas, Itālijas, Lietuvas un Izraēlas, kā arī Latvijā iemīļotie mākslinieki – Sonora Vaice, Emīls Kivlenieks, Nauris Indzeris u.c. festivāla kulminācijā – GALĀ koncertā Ikšķiles estrādē un romantisks Valšu vakars. Mazie skatītāji dosies teatrālā piedzīvojumā „Radām OPERETI”.

Piektā Kulakova nakts notiks Ikšķiles estrādē 16.05.2019 16:29

Turpinot pirms četriem gadiem aizsākto tradīciju, arī šogad notiks “Kulakova nakts”, un par mājvietu piektajam festivālam, kas norisināsies 5.jūlijā, izvēlēta viesmīlīgā Ikšķiles estrāde. Festivālā piedalīsies grupas “Pērkons”, “Menuets”, Rihards Saule & Co, “Rīgas Modes” , “Trīs Latvijas tenori” (Nauris Puntulis, Guntars Ruņģis un Miervaldis Jenčs), RTU vīru koris "Gaudeamus" (diriģents Ivars Cinkuss), Pūtēju orķestris "Horizonts" (diriģents Tomass Kokamegi), UFO un estrādes apvienība “Kaija”, Jānis Bērziņš (soloģitāra), Ieva Parša (mecosoprāns), Varis Siliņš un Liepājas kamerorķestris, “Rusted Wheel” u.c. Būs arī vinila diskotēka līdz rīta gaismai (DJ Uldis Rudaks & DJ Dambis).

“Carnival Youth” laiž klajā jaunu singlu “Desktop” un izsludina koncerttūri 16.05.2019 16:12

Grupa “Carnival Youth” izdod singlu “Desktop” no 16.augustā gaidāmā jaunā albuma “Good Luck” un uzsāk biļešu tirdzniecību uz novembrī gaidāmo Latvijas tūri, kuras ietvaros uzstāsies: 16.novembrī Līvānos, 17.novembrī Valmierā, 20.novembrī Madonā, 23.novembrī Rīgā, “Hanzas Perons” un 30.novembrī – Liepājā. Informācija un biļetes - https://band.link/CarnivalYouth

Izskanējis Baltijā lielākais bērnu un jauniešu fizikas festivāls 13.05.2019 10:31

Ar plašu vērienu izskanējis Latvijā un Baltijā lielākais fizikas festivāls, kas Rīgā notika otro gadu. Teju 4000 apmeklētāji baudīja īstus fizikas svētkus – piedalījās fizikas darbnīcās, interaktīvajās spēlēs, vēroja eksperimentus, sacentās konkursos, klausījās lekcijas un koncertus. Festivālā norisinājās arī Latvijas skolēnu fizikas erudīcijas konkurss “FIZMIX Eksperiments”, kurā uzvarētāja trofeju ieguva skolēni no Rīgas.

Šonedēļ Dzintaru koncertzālē izskanēs izcilajam latviešu māksliniekam Ilmāram Blumbergam veltītas koncertizstādes “Kalpotājs. Blumbergs. Kamēr…” 10.05.2019 09:47

11. un 12. maijā Dzintaru koncertzālē jauniešu koris “Kamēr…” atskaņos izcilā latviešu mākslinieka Ilmāra Blumberga mākslai un dzīves gājumam veltītu koncertizstādi “Kalpotājs. Blumbergs. Kamēr…” Tajā kustīgi mākslas darbi Viestura Kairiša režijā ar horeogrāfes Elīnas Lutces un gaismu mākslinieka Egila Kupča gādību papildinās Kalpotāja simbola muzikālo veidolu.

Marhils un draugi krāšņi nosvin jaunā CD albuma “Brīnišķīgā satikšanās” izdošanu! 02.05.2019 10:44

Ar sirsnīgu koncertu “Mūzikas namā Daile”, komponists Uldis Marhilevičs atzīmējis jaunā dziesmu cikla “Brīnišķīgā satikšanās” izdošanu. Albumu izdod kompānija “MicRec”. Aizvadītajā sestdienā, 27. aprīlī koncertā piedalījās visi albuma ieraksta dalībnieki – Jāzepa Medīna Rīgas 1. Mūzikas kolas zēnu koris un diriģents Romāns Vanags, solisti Antra Stafecka un Gints Grāvelis, kā arī instrumentālā grupa. Koncerta noslēgumā vairāku dziesmu priekšnesumā piedalījās arī dziesmu cikla vārdu autors Guntars Račs.

Laima Vaikule netīšām atklāj festivāla "Laima Rendezvous Jūrmala 2019" pirmos viesmāksliniekus 02.05.2019 10:29

Jau ierasts, ka festivāla "Laima Rendezvous Jūrmala" viesu vārdi tiek turēti noslēpumā pēc iespējas ilgāk. Tomēr nesen, Laimai Vaikulei viesojoties intervijā kanālā “Говорящие головы” ("Runājošās galvas"), kļuva zināms, ka festivālā, kas Dzintaru koncertzālē norisināsies no 18. līdz 21.jūlijam, savu dalību jau apstiprinājuši populārie Krievijas mākslinieki Grigorijs Ļepss un Valērijs Meladze.

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija piedāvā – JVLMA un RDKS bigbenda Starptautiskās džeza dienas koncerts 28.04.2019 16:02

30. aprīlis ir Starptautiskā džeza diena, kad Latvijas koncertzāles pieskandina dažādas džeza mūzikas programmas. Arī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija /JVLMA/ aicina uz nu jau tradicionālu JVLMA un Rīgas Doma kora skolas /RDKS/ apvienotā bigbenda koncertu Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē diriģenta Dāvja Jurkas vadībā. Klausītājus priecēs bigbenda mūzikas klasika un moderni aranžējumi. Kā jau ierasts, solistu lomā iejutīsies jaunas un talantīgas dziedātājas, kuras džeza mūzikas vokālo mākslu apgūst pie JVLMA docentes Ingas Bērziņas. Koncerta īpašais viesis - ģitārists Frančesko Gvajana /Francesco Guaiana, Itālija/.

Latvijā jau sesto reizi tiks atzīmēta Starptautiskā Džeza diena 26.04.2019 11:24

Skaistas tradīcijas ir jākopj. Pie šīs atziņas pieturas arī UNESCO atzītās Starptautiskās Džeza dienas rīkotāji. Un jau sesto gadu arī Latvijā. Lai arī Džeza diena precīzi ir 30. aprīlī, tās atzīmēšana pie mums notiks no 29. aprīļa līdz 2. maijam ar iesildīšanās pasākumu jau 18. aprīlī.

Mūzikas akadēmijas operstudija “Figaro” aicina uz komiskās operas pirmizrādēm 23.04.2019 15:47

Latvijas Mūzikas akadēmijas operstudija “Figaro”, pateicoties Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstam, aicina uz divām Džovanni Paizjello komiskās operas “Dzirnavniece” pirmizrādēm Latvijā – 24. aprīlī plkst. 19.00 Rīgas Latviešu biedrības namā un 26. aprīlī plkst. 18.00 Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē.

“Sansusī” ielūdz uz zaļumballi Rīgā 23.04.2019 15:40

Tallinas ielas kvartālā kultūrtelpā “Tu jau zini kur” piektdien, 26. aprīlī notiks zaļumballe. Ieeja no plkst. 18.00. Ar populārākajām melodijām no 1930. līdz 1980. gadiem publikas priekšā stāsies izskatīgu Latvijas džeza mūziķu apvienība “Brāļi miltus pūtēji”.

Britu rokmūzikas dīva Bonija Tailere koncertēs Latvijā 21.04.2019 17:04

11.jūlijā Dzintaru koncertzālē savas Eiropas turnejas ietvaros ar grandiozu koncertu viesosies britu rokmūzikas dīva Bonija Tailere. Viņa izpildīs savus superhitus “The Best”, “It’s a Heartache”, “Total Eclipse of the Heart” un citas klausītāju iemīļotas dziesmas, kā arī jaunāko veikumu no martā izdotā albuma. Šī būs vienīgā dziedātājas uzstāšanās Baltijas valstīs. Bonijas Taileres unikālā balss padarījusi viņu par vienu no atpazīstamākajām vokālistēm pasaules populārajā mūzikā. Neparastā tembra dēļ viņa salīdzināta pat ar Rodu Stjuartu un Džoniju Kešu! Tieši viņa izpildījusi slavenās dziesmas “The Best” oriģinālversiju, ko vēlāk iedziedājusi arī Tīna Tērnere.

Festivāls "Rīgas Ritmi" šogad atzīmēs džeza simtgadi Eiropā 21.04.2019 16:56

Improvizācijas, džeza un pasaules mūzikas festivāls "Rīgas Ritmi" šogad no 2. līdz 6. jūlijam atzīmēs džeza simtgadi Eiropā, primāri piedāvājot attiecīgu muzikālo programmu. Koncerti un meistarklases norisināsies pavisam septiņās dažādās galvaspilsētas lokācijās.

Lielajā piektdienā Dzintaru koncertzālēs izskanēs pārlaicīgais Antonīna Dvoržāka “Stabat Mater” 18.04.2019 13:11

Lielajā Piektdienā, 19. aprīlī, plkst. 18.00 Dzintaru koncertzālē Valsts Akadēmiskais koris “Latvija”, solisti - Inga Šļubovska-Kancēviča, Laura Teivāne, Mihails Čuļpajevs, Kalvis Kalniņš, Kristīne Adamaite un diriģents Māris Sirmais aicina uz īpašu koncertu, kurā atskaņos pārlaicīgo Antonīna Dvoržāka “Stabat Mater” – skaņdarbu, kas paša komponista dzīvē radies caur lielām ciešanām, tomēr sniedz mierinājumu un cerības gaismu.

Dzintaru koncertzālē norisināsies 38. starptautiskā Hansa Gabora Belvederes jauno operas solistu konkursa Baltijas reģiona atlases kārta 16.04.2019 12:08

Ceturtdien, 18. aprīlī plkst. 17:00 Dzintaru koncertzāles mazajā zālē norisināsies 38. starptautiskā Hansa Gabora Belvederes jauno operas solistu konkursa reģionālā atlases kārta, kurā piedalīsies jaunie un talantīgie operdziedātāji no Baltijas valstīm. Pateicoties Jūrmalas Domes atbalstam, konkursa atlasi var apmeklēt ar bezmaksas ielūgumiem, kurus iepriekš iespējams saņemt „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās.

Pavasara festivāla WINDSTREAM noslēgums Lieldienu laikā 12.04.2019 18:14

Pavasara festivāla “WINDSTREAM” desmitais jubilejas gads tuvojas izskaņai, festivāla noslēgumā piedāvājot koncertus Lieldienās. 19. aprīlī plkst. 19.00 Rīgas Sv. Jāņa baznīcā notiks Lielās Piektdienas koncerts, bet Otrajās Lieldienās, 22. aprīlī, Orķestris “Rīga” aicina klausītājus pavadīt aizraujošu pēcpusdienu Kultūras pils “Ziemeļblāzma” parkā.

VEF Kultūras pilī izskanēs pianistu Reiņa Zariņa un Jāņa Lūsēna īpašās koncertprogrammas 11.04.2019 08:08

Izsmalcinātas klaviermūzikas cienītāji gaidīti VEF Kultūras pilī jau 14. un 18. aprīlī — izskanēs pianistu Reiņa Zariņa un Jāņa Lūsēna īpašās koncertprogrammas. VEF Kultūras pils rīkotie pasākumi aprīlī īpaši iepriecina ar pianistu izvēli: 14. aprīlī pils aicina uz koncertizrādi “Gadalaiki. Pēteris Vasks. Reinis Zariņš. Kirils Burlovs.”, bet 18. aprīlī dzirdēsim “Skaņas un noskaņas. Jāņa Lūsēna instrumentāriju.”

Noskaidroti “Riga Jazz Stage 2019” uzvarētāji 09.04.2019 10:49

Konkursā “Riga Jazz Stage 2019” uzvarējusi vokāliste Marianne Leibur no Igaunijas un pianists A Bu no Ķīnas! Aizvadīts viens no lielākajiem džeza notikumiem Latvijā – konkurss “Riga Jazz Stage 2019”, kurā šogad piedalījās izpildītāji nominācijās “Džeza vokāls” un “Džezēja piano”.

Imants Daksis uzstāsies Ģertrūdes ielas teātrī 09.04.2019 10:43

24. aprīlī pulksten 19:00 Ģertrūdes ielas teātrī notiks mūziķa Imanta Dakša solo koncerts. Šis pasākums būs pirmais Imanta koncerts šogad – kamēr norit darbs pie jauna albuma, vienīgās uzstāšanās ir notikušas grupas The Bubble Gum expLOTION sastāvā. Toties kā saka pats mūziķis - iekšējie notikumi ir bijuši ļoti aktīvi. Koncerta apmeklētājus sagaida pilnīgi brīvs repertuārs ar dziesmām no visiem līdzšinējiem albumiem, senām un jaunām dziesmām, kā arī šis tas no topošā albuma.

Diriģents Juris Kļaviņš un koncertmeistare Ilze Dzērve aicina uz koncertu „Divreiz svētki” 09.04.2019 10:40

Sestdien, 27. aprīlī, plkst. 17.00 Latvijas Universitātes Lielajā aulā mūzikas draugi aicināti uz koncertu „Divreiz svētki – Juris Kļaviņš (75) un Ilze Dzērve svin 50 gadus uz skatuves”.

Populārākās kantrīmūzikas grupas tiksies Kantrī svētkos “Uzbur man sapni” 06.04.2019 18:26

18.maijā Līgatnes novada Ratniekos notiks pirmie Kantrī svētki “Uzbur man sapni!”, uz kuriem aicina Latvijas populārākās kantrimūzikas grupas “Sestā Jūdze”, “Klaidonis”, “Apvedceļš” un “Dakota”, savukārt ballē spēlēs jaunā un enerģiskā grupa “Zelta kniede”. Sākums – plkst.16. Kā informē pasākuma rīkotāji, bez muzikālajiem priekšnesumiem šajā skaistajā maija sestdienā varēs baudīt arī aktivitātes visai ģimenei: līnijdeju meistarklasi, hotdogu ēšanas sacensības, zirgu izjādes, auto un motociklu parādi u. c. Festivālā varēs arī gardi paēst, apmeklēt amatnieku gadatirgu un izsolē iegādāties savu mīļāko mākslinieku īpaši izvēlētas personīgās lietas.

Zināms konkursa uzvarētājs, kurš iegūst ielūgumus uz Matīsa Čudara un Latvijas Radio bigbenda koncertu 04.04.2019 19:00

KultūrasVēstis.lv konkurss ir noslēdzies. Izlozes kārtībā ielūgumu divām personām uz džeza mūzikas koncertu Matīsa Čudara un Latvijas Radio bigbenda izpildījumā šī gada 5. aprīlī plkst.19.00 Spīķeru koncertzālē iegūst MONTA KRŪMIŅA. Apsveicam!

Dzintaru koncertzāle aicina uz Jāņa Lūsēna “Kino un teātra mūzikas” koncertu 02.04.2019 12:04

2019. gadā Dzintaru koncertzāle un Latvijas Nacionālā teātra izpilddirektors Ojārs Rubenis aicina klausītājus uz jaunu koncertu ciklu “Kino un teātra mūzika”. Šie koncerti iecerēti kā sirsnīgas sarunas ar populāriem un tauta iemīļotiem komponistiem par viņu radīto mūziku leģendārām 20. gadsimta izrādēm un kinofilmām. Koncertos tiksimies ne tikai ar komponistiem, bet arī kinofilmu aktieriem, mūziķiem un dziedātājiem.

Imantdienās šogad godinās dzejnieku Viku 80 gadu jubilejā 02.04.2019 08:14

Gadskārtējie Imanta Kalniņa mūzikas svētki “Imantdienas” šogad Cēsu Pils parka estrādē notiks 13. jūlijā, trīsdaļīgajā koncertā ne vien sniedzot plašu ieskatu komponista daiļradē, bet arī godinot komponista brāli Viktoru Kalniņu apaļajā 80 gadu jubilejā. Kā jau sagaidāms, liela nozīme koncerta repertuārā būs skaņdarbiem, kas tapuši abu brāļu sadarbībā, dziesmās izmantojot Vika rakstīto dzeju.

Piedalies konkursā un baudi lielisku džezu Matīsa Čudara un Latvijas Radio bigbenda izpildījumā 01.04.2019 09:32

Portāls KultūrasVēstis.lv aicina līdz 3.aprīļa plkst. 23.59 piedalīties konkursā un laimēt iespēju 5.aprīlī izbaudīt džeza mūzikas koncertu Matīsa Čudara un Latvijas Radio bigbenda izpildījumā.

Liepājnieki piesaka lielo pavasara jubilejas koncertu ciklu 31.03.2019 16:15

Ceturtdien, 28.martā, Latvijas 1. Rokkafejnīcā pulcējās tie Liepājas mūziķi, kas šopavasar – aprīlī un maijā – rīko savus jubilejas koncertus, lai nedaudz pamuzicētu un pastāstītu par savām iecerēm.

Šovakar Arēnā Rīga ar lielkoncertu tiks svinēta Laimas Vaikules jubileja 29.03.2019 16:50

Sestdienas vakarā Arēnā Rīga notiks vērienīgs Latvijas estrādes dīvas jubilejas koncerts «Laima Vaikule & Freedom Ballet». Kopā ar Vaikuli uzstāsies visā pasaulē pazīstamais Ukrainas kolektīvs Freedom Ballet, kā arī populārie Latvijas mūziķi, ilggadēji skatuves draugi Intars Busulis, Lauris Reiniks, Jānis Stībelis, kā arī klasiskās mūzikas huligāni grupa DAGAMBA. Koncerta apmeklētāji klātienē piedzīvos mūsdienīgus un progresīvus skatuves tehniskos risinājumus. Lai nodrošinātu modernu scenogrāfiju un efektus, tiek izmantots iespaidīgs tehnikas apjoms - divi kravas furgoni no Krievijas, divi - no Lietuvas, izmatojot visas 21.gadsimta sniegtās iespējas. Unikālu vizualizāciju radīšanai piesaistīts atzītais multimediju mākslinieks Māris Kalve, savukārt, muzikālo pavadījumu nodrošinās vairāk nekā 15 profesionāli mūziķi no Latvijas un ārvalstīm.

Pirmdien notiks vienīgais “The BeatLove” koncerts Baltijā 29.03.2019 16:43

1.aprīlī plkst. 19:30 Rīgas Kongresu namā ar savu vienīgo koncertu Baltijas valstīs uzstāsies viena no pasaulē atpazīstamākajām “THE BEATLES‘’ tribute grupām “The BeatLove”.

Tiek uzskatīts, ka "tribute" kustība aizsākās tieši ar slavenās Liverpūles grupas “The Beatles” pirmajiem atdarinātājiem tālajos 60-jos gados.

Pieci citāti no filmas par Laimu Vaikuli, kas iznāk par godu viņas jubilejai 29.03.2019 14:46

Par godu Laimas Vaikules jubilejai, koncertā «Laima Vaikule & Freedom Ballet» 30.martā Arēnā Rīga un 31.martā televīzijas kanālā PBK tiks demonstrēta dokumentālā īsfilma, kas veltīta estrādes dīvai. Filmu ar matu kosmētikas CHI atbalstu veidojusi žurnāliste Maija Silova, un tajā piedalās komponists Raimonds Pauls, izdevējs Guntars Račs, producents Gints Stankevičs, mūziķi Jānis Stībelis, Olga Rajecka, Dima Bilans, DAGAMBA, Musiqq un citi.

90-to gadu rekonstrukcija “JAM SESSION 2019” 29.03.2019 12:42

30. martā plkst. 19:00 uz VEF Kultūras pils skatuves notiks Latvijas blūza un roka virtuozu lielkoncerts „JAM SESSION”, kura mērķis ir rekonstruēt 90-to gadu Rīgas klubu dzīvās mūzikas gaisotni.

Programmā: gan tādu pasaules leģendārāko izpildītāju kā Eric Clapton, Gary Moore, Dire Straits, Beatles, Deep Purple, Led Zeppelin, Doors u.c. skaņdarbi, gan arī oriģinālmūzika.

Otrajā Raimonda Paula dziesmu nošu krājumā daudz neparastu dziesmu 28.03.2019 08:05

Izdevniecība MicRec sērijā “Latviešu populārās mūzikas nošu grāmatas” izdevuši jau otro Maestro Raimonda Paula dziesmu nošu krājumu. Pirms pieciem gadiem, 2014. gadā, nāca klajā nošu izdevums “100 populārākās un jaunākās Raimonda Paula dziesmas”. Kopš tā laika izdotas jau 17 populāru latviešu dziesmu nošu grāmatas. Taču nevienai no tām popularitātes ziņā nav izdevies pārspēt pirmās grāmatas panākumus, jo Raimondam Paulam un viņa dziesmām, latviešu dziesmu mīļotāju sirdīs ir īpaša vieta. Prieks, jautrība, sirsnība, melodiskums, skumjas un latviska romantika, tas viss ir atrodams Maestro dziesmās.

Ar iespaidīgu šovu Rīgā atgriežas disko mūzikas ikona - grupa BONEY M 28.03.2019 08:01

Ar vienīgo koncertu Baltijas valstīs, 26.aprīlī Rīgas Kongresu namā uzstāsies pasaules visu laiku slavenākā disko mūzikas grupa BONEY M, prezentējot savu jauno koncertšovu - „The Sounds of Boney M”. Koncerta viesiem šī būs satriecoša iespēja uz vienu vakaru nokļūt krāšņā, straujiem ritmiem bagātā, disko dejām piepildītā, populārām disko dziesmām skanošā pasākumā, kur ikviens varēs aktīvi iesaistīties.

Aicina bērnus un viņu vecākus uz diviem lieliskiem baletu iestudējumiem 28.03.2019 07:57

LULU BĒRNIEM laikmetīgo operu un baletu cikls pavasara sezonā bērnus un viņu vecākus ielūdz uz diviem lieliskiem baletu iestudējumiem no Londonas Karaliskās jeb Koventgārdena operas. Abos divos kāda meitene sastopas ar burvestības spēku, taču nokļūst ļoti atšķirīgās pasaulēs, lai gan ne vienā, ne otrā netrūkst piedzīvojumu un ačgārnību.
Projekts tapis sadarbībā ar LDZ Cargo, tāpēc ieeja visos seansos – bez maksas.

24. Starptautiskā Baltijas baleta festivāla Galā koncertā piedalīsies mākslinieki no sešām pasaules valstīm 26.03.2019 11:30

1.aprīlī Latvijas Nacionālajā operā norisināsies krāšņais 24.Starptautiskā Baltijas baleta festivāla Galā koncerts „Ballet Stars Gala”, kurā piedalīsies izcili baleta mākslinieki no sešām pasaules valstīm: Ungārijas, ASV, Rumānijas, Francijas, Igaunijas un, protams, Latvijas. Koncerta sākums – plkst.19.

Krāšņi izskanējis Rīgas kamerkora “Ave Sol” 50 gadu jubilejas sezonas ieskaņas koncerts 24.03.2019 07:53

21. martā VEF Kultūras pilī notika Rīgas kamerkora “Ave Sol” 50 gadu jubilejas sezonas ieskaņas koncerts, kurā diriģenta Andra Veismaņa vadībā izskanēja Karla Orfa monumentālā un dzīvi apliecinošā oratorija “Carmina burana”.
“Carmina burana” jubilejas atskaņojumā Rīgas kamerkoris “Ave Sol” uzstājās kopā ar Valsts akadēmisko kori “Latvija”, jauno, spožo latviešu soprānu Marlēnu Keini un lielisko igauņu vāgnertenoru Mati Turi, Liepājas Simfonisko orķestri, pianistiem Agnesi Egliņu un Mārtiņu Zilbertu. Īpašu ugunīgumu un vizuālo baudījumu mūzikai piešķīra izcilo horeogrāfu Agra Daņiļeviča un Markusa Cmēlinga (Itālija) kopdarba rezultātā radītā horeogrāfija deju skolas “Dzirnas” dejotāju sniegumā.

Raimonds Pauls un Andris Bērziņš izdod jaunu dziesmu albumu “Es šonakt sēdēšu uz jumta” 21.03.2019 15:36

Jaunajā Raimonda Paula dziesmu albumā “Es šonakt sēdēšu uz jumta” iekļautas 12 jaunas Maestro dziesmas ar Leona Brieža un Guntara Rača vārdiem. Ierakstā piedalījušās arī otrās sezonas Latvijas X-Faktorā atzinību guvušais meiteņu vokālais ansamblis “Radio trio”. Ierakstā piedalījies arī pats komponists, ieskaņojot visas klavieru partijas. Bungas iespēlējis Māris Briežkalns, basa partijas Andris Grunte un ģitāru Jānis Bērziņš. Ierakstīts Latvijas Radio studijā. Ierakstīja un miksēja Pāvels Mališkins. Albumu izdod kompānija “MicRec”.

Festivāls LABA DABA paplašina nosaukumu un izziņo jauno programmu 21.03.2019 15:35

Festivāls Laba Daba 2019.gadā paplašina nosaukumu no mūzikas uz mūzikas un mākslas festivālu. Nosaukumā iekļautais salikums ‘’mūzikas un mākslas’’ norāda uz festivāla formāta maiņu, papildinot muzikālo programmu ar mākslas programmu- eksperimentālo teātri, dejām un performancēm. Gaidot festivāla norisi 2.- 4.augustā, organizatori izziņo pirmos apstiprinātos māksliniekus kā mūzikas, tā arī mākslas sadaļās.

Svētdien - cikla “Brīvdienu mūzika” koncertā – šarmantā dziedātāja Jolanta Strikaite-Lapiņa 21.03.2019 15:29

Šo svētdien, 24. februārī, plkst. 14.00 ciklā “Brīvdienu mūzika” tiksimies ar šarmanto dziedātāju Jolantu Strikaiti-Lapiņu, kurai koncertā pievienosies ērģelniece Ilze Reine un trompetists Jānis Porietis. J. Strikaite-Lapiņa, kuru sākotnēji iepazinām kā populārās mūzikas izpildītāju, pēdējos gados pievērsusies klasiskajai mūzikai un jau vairākus gadus ir Latvijas Nacionālās operas soliste. Šajā koncertā viņa kopā ar draugiem atskaņos Baha, Mītela, Hendeļa un Tēlemaņa vokālos skaņdarbus.

Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienas koncerti un pasākumi Rīgā 21.03.2019 15:25

Pieminot 1949. gada deportāciju un Komunistiskā genocīda upurus, 25. martā Rīgā notiks vairāki koncerti un pasākumi – piemiņas brīdis pie Šķirotavas stacijas, atceres pasākums, svinīgā godasardzes maiņa un ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa, kā arī koncerti Latvijas Kara muzejā, Rīgas Domā un Kultūras centrā “Mazā ģilde”. Pasākumi 25. martā sāksies plkst. 10.00 ar piemiņas brīdi pie Šķirotavas stacijas. Plkst. 13.00 pie Brīvības pieminekļa notiks atceres pasākums, svinīgā godasardzes maiņa un ziedu nolikšanas ceremonija.

Nākamā lapa