Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:127, Did:0, useCase: 0

epadomi/Tava virtuve/Epadomi TV/Arhīvs/Reklāma

Festivāla “Liepājas vasara” noslēguma koncertā – Baiba Skride un Vasilijs Petrenko

Drukāt

15. augusta vakarā pl. 19.00 Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” festivāla “Liepājas vasara” noslēguma koncertā “Baiba Skride un Eiropas Savienības Jauniešu orķestris” pie diriģenta pults izcilais diriģēšanas lielmeistars Vasilijs Petrenko.

Festivāla “Liepājas vasara” noslēguma koncertā – Baiba Skride un Vasilijs Petrenko

Festivālā “Liepājas vasara” ir uzstājušies daudzi izcili mākslinieki un kolektīvi ar starptautisku vārdu, kā Gidons Krēmers, Giora Feidmans, Avi Avitals, Māris Sirmais, Valsts akadēmiskais koris “Latvija”, Raimonds Pauls, Intars Busulis u.c., kā arī festivāla neatņemama sastāvdaļa ir tā saimnieks - Liepājas Simfoniskais orķestris. Šogad, Latvijas simtgades programmas ietvaros, festivālam izdevies piesaistīt tādu grandu kā Vasilijs Petrenko no Krievijas ar paša vadīto Eiropas Savienības Jauniešu orķestri (ESJO). Koncertā būs iespējams dzirdēt lieliskā latviešu komponista Pētera Vaska un Ziemeļeiropas komponistu – Karla Nielsena, Arvo Perta un Žana Sibēliusa mūziku. Koncerta soliste – latviešu vijolniece Baiba Skride. Īpašais viesis vijolnieks Daņiils Bulajevs.

Diriģents Vasilijs Petrenko ir viens no ievērojamākajiem četrdesmitnieku paaudzes diriģentiem Eiropā. Muzikālo izglītību uzsācis Sanktpēterburgas zēnu mūzikas skolā – vecākajā mūzikas skolā Krievijā. Pēc tam izglītojies Sanktpēterburgas konservatorijā un piedalījies meistarklasēs pie tādiem leģendāriem diriģentiem kā Iļja Musins, Mariss Jansons, Esa Peka Salonens un Jurijs Temirkanovs. Ieguvis virkni balvu nozīmīgos diriģēšanas konkursos – VI Kadakesas Starptautiskajā diriģentu konkursā Spānijā, Sergeja Prokofjeva IV Starptautiskajā diriģentu konkursā Sanktpēterburgā, Dmitrija Šostakoviča diriģentu konkursā Sanktpēterburgā.
V. Petrenko ir strādājis ar pasaules labākajiem orķestriem, taču šobrīd ir galvenais diriģents Oslo filharmoniskajā orķestrī, Liverpūles Karaliskajā filharmoniskajā orķestrī, Eiropas Savienības Jauniešu orķestrī, kā arī ir galvenais viesdiriģents Krievijas Valsts Akadēmiskajā simfoniskajā orķestrī, dēvētā arī par Svetlanova orķestri.
2007.gada oktobrī Vasilijs Petrenko saņem Gramafona speciālbalvu – Gada jaunais mākslinieks, 2010.gadā Britu klasiskās mūzikas apbalvojumu – Gada mākslinieks. Viņš ir otrais cilvēks, kuram Liverpūles Univrsitāte un Liverpūles Hopa universitāte (2009.gadā) piešķir Goda doktora titulu. 2012.gadā Liverpūles Džona Mora universitāte Vasiliju Petrenko ieceļ par universitātes Goda biedru pateicībā par viņa nenovērtējamo ieguldījumu Liverpūles Karaliskās filharmonijas orķestra izaugsmē un pilsētas kultūras dzīvē, savukārt 2016. gadā viņš saņēmis Liverpūles Goda pilsoņa titulu.

Vijolniece Baiba Skride, kuras vijoļspēli kritiķi salīdzina ar dabas balsi, ir viena no pasaulē pazīstamākajām un pieprasītākajām latviešu mūziķēm. Baiba Skride dzimusi Rīgā mūziķu ģimenē un jau no agras bērnības muzicējusi ģimenes lokā. Ansambļa saspēles elastību un meistarību spoži izkopusi, koncertējot ar māsām Laumu un Lindu, kā arī mammu Līgu Skridi. Studējusi Rostokas Mūzikas un teātra augstskolā pie profesora Petru Munteanu. Pasaulē viņas vārds kļuva pazīstams 2001. gadā, kad viņa ieguva I vietu vijolniekiem visgrūtākajā un tradīcijām bagātākajā Beļģijas Karalienes Elizabetes konkursā. Kopš 2010. gada novembra Baiba spēlē Stradivāri Ex Baron Feilitzsch vijoli, ko viņai aizdevis Gidons Krēmers. Viņa savu muzikālo karjeru attīsta Vācijā, dzīvojot Hamburgā un regulāri koncertējot visā pasaulē gan kopā ar “Berlīnes filharmoniķiem”, Bostonas Simfonisko orķestri, Bavārijas Radio simfonisko orķestri, Orchestre de Paris, “Londonas filharmoniķiem”, Stokholmas Karalisko filharmonisko orķestri, Sidnejas simfonisko orķestri, NHK Symphony u.c., kā arī sadarbojoties ar tādiem diriģentiem kā Kristofu Ešenbahu, Pāvo Jervi, Nēmi Jervi, Andri Nelsonu, Sakari Oramo, Janiku Nezē-Segēnu, Juku Peku Sarasti, Jonu Stūrgordsu un Vasiliju Petrenko.

Tev jābūt autorizētam,

Izrāžu videofragmenti vairākVideointervijas vairāk